انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-01-14 08:16 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
درسته هرکسی یه اسمی واسه ماهی میگه!!!!
میگن بهترین طعمه ماهی دارو هست که مشهوره و اصلا پیدا نیست.ما از ماهی نازک و بلند که فک بالایی حدود یک سانت و فک پایینی حدود 5 سانت طول داره استفاده میکنیم همچنین ماهی پشت سبز که ماهیان اخیر با پشت سبز گرفتیم.همه طعمه ها مرده و تازه بودند.اگه طعمه زنده باشه بهتره چون ماهی ها حسگر دارن که از دور میتونن تحرک ماهیان کوچیک توی آب حس کنند.عکس ماهی برای طعمه میذارم تا اشتباه نشه.اندازه طعمه هرچی بزرگتر باشه ماهی بزرگتری صید میشه و بهتره از 10 سانت کوچکتر نباشه معمولا 15 سانت عالیه.ماهی تک نوک خیلی خوش فرمه چون نازک قلاب درصد گرفتنش بیشتر و طولش 25 سانت هم باشه خوبه.
اونجا مشعل پتروشیمی باعث میشه بادکنک سفید از 200 متری داخل دریا دیده بشه ولی اگه ماهی بالای 2 کیلو باشه بادکنک حرکت سریع میکنه و میشه متوجه شد.اگر ماهی شیر یا باراکودا بالای 10 کیلو که بزنه بادکنک که هیچ چوب و دستگاه در کمتر از 10 ثانیه با خودش میبره توی آب! !!! حتما به چوب زنگوله جفتی ببند و بیشتر از 30 متر از چوب دور نشو.تنها هم نرید بهتره چون ماهی شیر بزرگ میزنه خیلی قویه.

دوست عزیز بهتون تبریک میگم بابت صیدهای خوبی که داشتین با عکسهای قشنگی که گذاشتبن ماهم لذت میبریمKhansariha (48) دوست عزیز میشه مارک چوبتون و اکشنشم بگین ممنون
ممنونم همه دوستان لطف دارند
چوب من دوتیکه توپر هست و مارکش solid warrior باید باشه اگه اشتباه نکنم چون امروز اومدم شمال و دو هفته دیگه میرم عسلویه سرکار تجهیزات همراه نیست.برای چرخ بنکسst4000 و 70500 خیلی خوبه.
مرسی از راهنماییتون... فهمیدم چه ماهی میگید.. به این ماهی تو بوشهر میگند بال چنگو( قیافه شبیه چنگو ولی باریک) تو کیش بهش جت (بخاطر حرکت سریعش) میگند...
ایشالا همیشه ماهی بزرگ بگیرید.
(2015-01-14 08:13 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
مهرداد جان شرمنده دیر جواب دادم البته منظور پست آقا شاهین هم متوجه نشدم امیدوارم کمکاری از جانب من نبوده باشهKhansariha (8)
خب ابتدا ماهی که دیشب صید کردیم یا بهتره بگم بامداد امروز حدود ساعت 3 صبح.
باراکودا
وزنش حدود 3 کیلو بود
سیستم همون سیستم صفحه قبل (قلاب سه شاخ و نروژ!!!!) با این تفاوت که به قلاب مهندس عموشاهی زد و من زود رسیدم به قلاب و لذت بالا کشیدنش بردمKhansariha (219)
مهندس عموشاهی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مخلص دوستان خودم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دلیل اینکه عکس سایر دوستان میذارم بخاطر سهیم بودن در کار صید ماهی و تیم ورک بودن و همچنین در شرح ماجرا امانتداری انجام داده باشم.
خب مکان دقیقش پشت پتروشیمی کاویان هست که اونجا کولینگ واتر (آبی که تجهیزات پالایشگاه خنک میکنه) با شدت جریان عجیب و زیاد حدود 5 مترمکعب در ثانیه با سرعت وارد دریا میشه که ما از این انرژی استفاده میکنیم و قلاب بصورت شناور توسط بادکنک به وسط دریا میفرستیم که ظرف چند ثانیه کل نخ اسپول باز میشه!!!!!
الان وقت صید شیر و باراکودا هست و روزهای تعطیل حدود 100 نفر میان ماهیگیری میکنن که ما تصمیم گرفتیم روزهای تعطیل نریم.

سلام دوست عزیز
منم جمعه پیش بودم .. محل کارم پتروشیمی مرواریده ..شیر کم دیدم سید بشه امسال اما باراکودا خوبه من 8 تا باراکودا کوچیک گرفتم .. البته به اصطلاح محلی چنگو .. Khansariha (8)
با وجود اینکه خودم بوشهری هستم اما نخورم نمیدوم آیا اصلا خوردنیه این نوعش یا طعمش چطوره اما دیدم بچه ها زیاد میگیرن میبرن..
کلا خیلی حال داد .. فردا هم مستقیم از شرکت میرم ماهیگیری..Khansariha (399)
سلام خوردنی هستن خیالتون راحت.منم جمعه پیش بودم ولی دیگه تعطیلات نمیریم اونجا
[تصویر: DSC_2464.jpg] [تصویر: DSC_2466.jpg] [تصویر: DSC_2474.jpg] [تصویر: DSC_2475.jpg]
سید عجب جایی هست.کجا هست؟سید آبش به قزل داشتنم مخوره.تا حالا توش قزل نگرفتید؟اگه جواب مثبته من تیز کنم واسه اومدن.تو و جنگل و رودخونه مرا میخوانید
سلام سید خوبی دادا فقط اونجا کفخوار داره یا نه مای دیگه هم هست؟
طرف های ساری هست یا دورتر؟
ادرس رو میشه پ.خ کنی؟
ته فدا خوشکل ریکاKhansariha (8)
سلام داش علی نه قزل نداره .اقا این عکس اصلا مال من نیست از نت گرفتم اصلا ایران نیست خارج هستش داداش.خیلی قدیمیه عکسها مال 100 سال پیشه این چندتا ماهی اخرین ماهیای اینجا بوده که گرفتیم متاسفانه الان هم شنیدم رودخونه خشک شده و به جاش پدیده شاندیز اومده برج ساخته و بقیش رو هم زمین فوتبال کرده شما فعلا تیز نکن هیچکس هم اینجا تورا نمیخواند خاطرت جمع.خخخخخخخ. سلام برار.ته فدا بواشم.لطف دانی.اقا اینجا اصلا ساری نیست بهشهره رودخونه نزدیک خودمونه ولی اینجایی ک من رفتم یه راه بسیار صعب العبور با حدودا 4 ساعت پیاده روی با شیب خیلی زیاد داره.چون رفت و امد بسیار کم هستش و کسی نمیره ماهیای بزرگی داره ولی در پایین دست ها میشه با ماشین تا لب اب هم رفت ولی ماهیاش کمتر و کوچیکتر هستن چون زیاد ماهیگیر میره.ولله منم زیاد توی نخ ماهیگیری نیستم و سر در نمیارم اینارو هم شانسی شد گرفتم ماهی سفید داره و اورنج .این رودخانه مهربان رود رستمکلا هستش ولی اینجایی ک من اومدم حدودا 20 کیلومتر بالاتر از اونجایی هست ک با ماشین میشه اومدKhansariha (8)[تصویر: DSC_2481.jpg]
دادا یعنی 20 کیلومتر رو پیادهه روی کردی؟
Khansariha (226)
لینک مرجع