انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صید وحشتناک ماهی گیر ژاپنی +عکس

هیراساکا ماهی گیر ژاپنی که به صید انواع مخلوقات ناشناخته اقیانوس شهرت دارد، بار دیگر با انتشار عکسی از خود خبرساز شد.این ماهی گیر ژاپنی، یک گرگ ماهی ۲ متری گرفت که پیش از این صرفا در فیلم های تخیلی دیده شده بود.

گرگ ماهی ها معمولا در اعماق دست نیافتنی اقیانوس آرام زندگی می کنند و از ریز موجودات تغذیه می نمایند.طول آن ها در موارد نادر به یک متر می رسد اما به دام افتادن این موجود ۲ متری، آن هم در آب های ژاپن، هیراساکا را حیرت زده کرده است. او که به سختی برای گرفتن عکس، لحظه ای آن را روی دست نگاه داشته،طبق نظر کارشناسان، وقوع چنین جهشی را به فاجعه هسته ای فوکوشیما مربوط می داند.

[تصویر: 644793_663.jpg]
(2015-09-19 10:49 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان بنده هم به تازگی رو به ماهیگیری آوردم (تقریبا چهار یا پنج ماه ) میخواستم.بدونم بهترین روش برای ماهیگیری پشت سد ( کپور ) چه روشی,ف ریسه چند قلاب داشته باشه ? طعمه چی باشه بهتره ? حقیقتا من هر چه سعی.کردم نتونستم ماهی بیشتر از یک کیلو بگیرم اون هم.تو.این مدت فقط دو بار. مابقی ماهی های صید شده در بهترین حالت بیشتر از چهارصد پانصد گرم.نبودند. طعمه خمیر نون یا زرد چوبه و تخم مرغ آب پز و گاها کرم خاکی
ریسه هم چهار تایی و سه تایی
محبت کنید فاصله قلاب ها تا سرب و قلاب تا قلاب بعدی و هرزگرد را هم بگید ممنون از تمام اساتید.
راستی لطف کنید.یک.جای خوب را هم سمت گنبد و علی آباد واسه ماهیگیری آدرس بدید.
اساتید عزیز اگر مقدوره لطف میکنید بنده را راهنمایی کنید
(2015-09-21 06:33 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-19 10:49 PM)rezayi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان بنده هم به تازگی رو به ماهیگیری آوردم (تقریبا چهار یا پنج ماه ) میخواستم.بدونم بهترین روش برای ماهیگیری پشت سد ( کپور ) چه روشی,ف ریسه چند قلاب داشته باشه ? طعمه چی باشه بهتره ? حقیقتا من هر چه سعی.کردم نتونستم ماهی بیشتر از یک کیلو بگیرم اون هم.تو.این مدت فقط دو بار. مابقی ماهی های صید شده در بهترین حالت بیشتر از چهارصد پانصد گرم.نبودند. طعمه خمیر نون یا زرد چوبه و تخم مرغ آب پز و گاها کرم خاکی
ریسه هم چهار تایی و سه تایی
محبت کنید فاصله قلاب ها تا سرب و قلاب تا قلاب بعدی و هرزگرد را هم بگید ممنون از تمام اساتید.
راستی لطف کنید.یک.جای خوب را هم سمت گنبد و علی آباد واسه ماهیگیری آدرس بدید.
اساتید عزیز اگر مقدوره لطف میکنید بنده را راهنمایی کنید

با سلام.
دوست گرامی شما با خوندن پست های همین تاپیک به راحتی به تمام جوابهاتون اونم به طور کامل و تخصصی خواهید رسید.
فقط باید زحمت بکشین و مطالعه بفرمایید.Khansariha (8)
سلام دوستان
آقا شستن چرخ ماهیگیری زیر آب پس از هر بار ماهیگیری واسه چرخ مشکلی ایجاد میکنه؟ و اینکه هر چند وقت یکبار لازمه روغن کاری بشه؟
سپاس.
(2015-09-21 10:35 PM)Lamerdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
آقا شستن چرخ ماهیگیری زیر آب پس از هر بار ماهیگیری واسه چرخ مشکلی ایجاد میکنه؟ و اینکه هر چند وقت یکبار لازمه روغن کاری بشه؟
سپاس.

میثم جان برای ماهیگیری در دریای جنوب با تجهیزات معمولی واجبه که هم چوب و هم چرخ بعد از ماهیگیری با آب لوله کشی شست و شو داده بشه و جایی قرار داد که زود خشک بشه و الا طوری زنگ میزنه که قسمت های فلزی نابود میشن!!!! لوازمی هم وجود دارند که مخصوص دریا هستند و اگه نشوری مشکلی براشون پیش نمیاد ولی به نظر من همونا هم شسته بشن بهتره. موقع شست و شوی چوب از بالا به سمت پایین بیا تا نمک شسته بشه.قسمت اسپول هم با فشار آب بشوری بهتره تا نمک خشک شده لابلای نخ ها از بین بره.مایع شوینده هم نیازی نیست چون نمک راحت توی آب شسته میشه و ممکنه قسمت های روغن کاری شده روغنشون هم پاک کنه که مضره و فقط با یه تکه پارچه و آب بشوری عالی میشه.
برای اولینبار که میخوای از تجهیزاتت استفاده کنی بهشون روغن بزن مخصوصا حلقه های چوب.بعد چند مرتبه که میری ماهیگیری قسمت های فلزی حساس چک کن شروع به زنگ زدگی نکرده باشن.از روان بودن و چوک نشدن بلبرینگ روی بازوی چرخ که مخصوص پیچیدن نخ دور اسپول هست اطمینان حاصل کنKhansariha (256)
با سلام خدمت airking محترم متاسفانه سرعت نت بنده به شدت پایین و.با توجه به استفاده از گوشی امکان مطالعه کلیه صفحات نبود.به همین دلیل بود که از اساتید درخواست کردم که بنده را راهنمایی کنند
وگرنه بنده هم.میدونم که مطالعه کامل تاپیک قطعا برای من مفید خواهد بود و.جواب همه سوالها را خواهم.گرفت.
حالا اگر از دوستان کسی هست که قبول زحمت کنه و.بنده را راهنمایی.کنه ازش ممنون میشم
بابت تذکر شما هم.ممنونم.
(2015-09-22 08:22 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-21 10:35 PM)Lamerdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
سپاس.

میثم جان برای ماهیگیری در دریای جنوب با تجهیزات معمولی واجبه که هم چوب و هم چرخ بعد از ماهیگیری با آب لوله کشی شست و شو داده بشه و جایی قرار داد که زود خشک بشه و الا طوری زنگ میزنه که قسمت های فلزی نابود میشن!!!! لوازمی هم وجود دارند که مخصوص دریا هستند و اگه نشوری مشکلی براشون پیش نمیاد ولی به نظر من همونا هم شسته بشن بهتره. موقع شست و شوی چوب از بالا به سمت پایین بیا تا نمک شسته بشه.قسمت اسپول هم با فشار آب بشوری بهتره تا نمک خشک شده لابلای نخ ها از بین بره.مایع شوینده هم نیازی نیست چون نمک راحت توی آب شسته میشه و ممکنه قسمت های روغن کاری شده روغنشون هم پاک کنه که مضره و فقط با یه تکه پارچه و آب بشوری عالی میشه.
برای اولینبار که میخوای از تجهیزاتت استفاده کنی بهشون روغن بزن مخصوصا حلقه های چوب.بعد چند مرتبه که میری ماهیگیری قسمت های فلزی حساس چک کن شروع به زنگ زدگی نکرده باشن.از روان بودن و چوک نشدن بلبرینگ روی بازوی چرخ که مخصوص پیچیدن نخ دور اسپول هست اطمینان حاصل کنKhansariha (256)

دستت درد نکنه محمد جان.
واسه روعنکاری از چی استفاده کنم ؟
دروود !
دیروز سد عظیم نساء بم ( شهرستان کرمان )
صید خوب ( بعد از یه طعمه پاشی اساسی یک روزه )
همه سایزی گرفتیم حداکثر 2 کیلو حداقل 400 گرم !
همه ماهی ها رها سازی شدند . . . ( فیلمشو به زودی آپلود میکنم )

برای بزرگ نمایی روی عکسها کلیک کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پ ن : کپور خوردنی نیست ( ماهی زمان قحطی )
سلام به دوستای عزیز اینم عکسای ماهیگیری ما درهفت برم سه شنبه 17/6/1394 که متاسفانه قسمت زیادی از برم دو خشک شده بود عمق دریاچه فکر کنم به زور به دو یا سه متر درعمیق ترین جا می رسید برم یکم به همین صورت ولی وضعیتش بهتر از برم دو بود و وقتی به کنار برم دو رسیدم دورتادور دریاچه ماهیگیر نشسته بود به صورتی که من رفتم جایی که هر کس دیگه ای میخواست اونجا وایسه باید تاران می رفت تو گل خلاصه وایسادم با سیستم سبد طعمه پاش شروع کردم به ماهیگیری بعد دوساعت دیدم فایده نداره جمع کردم رفتم برم یک برای گرفتن سوف که برای بار چهارم که ماهی مصنوعی رو پرت کردم تو آب به محض برخورد اون با سطح آب یک کپور هفت هشت کیلویی از آب پرید بیرون که برای من خاطره ی ماهیگیری دو سه سال پیش رو تو برم یک تکرار کرد که دقیقا همین اتفاق افتاده بود البته اون موقع آذر ماه بود که یه ماهی سوف سه چهار کیلویی گرفتم که لب ساحل فرار کرد با یه سوف حدود 700-800گرمی که عکسشو میزارم ولی هر چی سعی کردم چیزی نگرفتم برای ساعت حدود 8برگشتم که هوا هم تاریک بود داشتم از سرما یخ میزدم

این عکسا رو با این عکسا که مال 15 مهر وشهریور پارسال هس مقایسه کنین

اینم عکسای برم یک

اینم غکس یکی از سوف هایی که تو برم یک گرفتم که مال پاییز هست البنه من برای گرفتن سوف وقتی که برف های هفت برم شروع به آب شدن میکنن میرم که هر بار پرتاب یه سوف خوب به قلاب میاد که امسال هفت برم اصلا برف نیومد سوفم به قلاب نمیزد آخر زمستون
[تصویر: DSC03773.jpg]
با عرض سلام.
بالاخره جمعه گذشته فرصت شد یه سر بعد از 2 سال رفتم سد دورودزن.
اب خیلی پایین رفته بود حسابی حالم گرفته شد.
صبح ساعت 8 شروع به ماهیگیری کردیم که حاصل کار شد دو تا کپور نسبتا خوب .لازم به ذکره اولین بار بود که کپور های این سایزی میگرفتم و واقعا عالی بود.

[تصویر: 657e1a873a837519fa4dbf0b753358a4.jpg][تصویر: dd60f0b15265e84b0c824c18bd31f15f.jpg][تصویر: 26f0263778d78770e700e76394da5a9f.jpg]

Sent from my X1 7.0 using Tapatalk

چند تا کپور کوچیک هم بودند که رها سازی شدن.
لینک مرجع