انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان داداشم ی چوب ماهیگیری بهم داده مارک چوب یانگ سانگ تل پاتنیر و چرخ از نوع بنکس مدل4000هزارstهستش به نظرتون کیفیت و قیمتش چطوره و کجاها بیشتر به کارمیاد؟
باهاش چه نوع ماهی میشه گرفت؟ومنظور از کلاج چی هستش؟
راستی اکشن چب40/50بود به درد کپورگیری میخوره؟
سلام دستگاه بنکس اس تی 4000 عالیه باهاش گوسفند بکشی آخ نمیگه قیمتش باید حداقل 200 باشه.رشت 210 بود
(2015-05-22 11:33 PM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان داداشم ی چوب ماهیگیری بهم داده مارک چوب یانگ سانگ تل پاتنیر و چرخ از نوع بنکس مدل4000هزارstهستش به نظرتون کیفیت و قیمتش چطوره و کجاها بیشتر به کارمیاد؟

سلام داداش Khansariha (8)
یانگ سونگ یکی از بهترین چوب های ماهیگیریه که قیمت اصلش حدود350 هزار آب میخوره و چرخش رو هم که آقا محمد راهنمایی کردند.......... ارادت. سیدKhansariha (8)
(2015-05-22 09:08 AM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درسته ،بعد از کامل شدن با چسب سلیکون(آکواریوم) که ضد آب هم هست اونو آب بندی میکنیم. خیالت راحت اصلآ به کلید نیاز نداره چون با شوک دادن(ضربه کوچکی) روشن میشه و بعد از حدود 10 ثانیه خاموش میشه که دوباره با شوک روشن میشه و برا اردک ماهی ایده آله و شیطونگ هم یه اسباب بازیه برا کودکانKhansariha (38) که یه سرش به یه کش ژله ای وصل شده و یه سرش هم توپ(شبیه یویو جوجه تیغیKhansariha (54)) و ...تو اسباب بازی فروشی ها زیاده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ارادت. سیدKhansariha (8)

بیچاره خواهر زاده و برادر زاده و بچه همسایه و... فکر میکنن بـــــــــله آقا امیر داره میاد واسشون اسباب بازی و... خریده نمیدونن که داره میاد اسباب بازیشونو ازشون بگیره بره فسفر مصنوعی درست کنه بره ماهیگری و...Khansariha (399)Khansariha (219)
(2015-05-22 12:08 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-21 09:42 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از دوستان کسی اطلاع داره این اهرمی که علامت زدم به چه دردی میخوره؟
تشکرKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
به این چرخ ها اصطلاحا چرخای دو کلاچه میگند...
شما کلاچتون رو به مقدار دلخواهتون تنظیم میکنید... این اهرم رو میدید پایین حالا کلاچ شما آزاد است یعنی اگر ماهی نوک بزنه راحت نخ رو میبره و وقتی این اهرم رو بدید بالا کلاچ به کار میافته و درگیر میشه. قفل کلاچ هست یچورایی
عمده استفادش هم واسه کپور گیری یا ماهیان سنگین وزنه اسکله هست.
چرخ خوبی گرفتید مبارک باشه.

دوست عزیز این چرخ مدلش به زبان لاتین بایت رانر هست و مخصوص سیستم ماهیگیری انتظاری و کپور ماهیان هست . بنده خودم دوسال هست که این چرخ رو دارم و استفاده میکنم .
این مدل چرخ دو کلاچ دارد که یکی همون کلاچی هست که روی اسپول بالا قرار دارد و دیگری زیر دسته بایت رانر که برای اون دستگیره که نشان دادید هست و مقدار شل و سفت کردنش به عهده اون هست و شما سفت میکنین به مقداری که فکر میکنین لازمه و دسته رو میدید بالا ماهی زمانی نوک میزنه و شوک میده چرخ ازاد نمیشه و عمل شوک برای گیر کردن قلاب به خوبی انجام میشه و زمانی که قدرت ماهی زیاد باشه و شروع به حرکت کنه بهش نخ میده تا ماهی بره و نخ رو با شوک پاره نکنه و به محض اینکه شما چرخ را بردارید و دسته رو بچرخونید برای جمع کردن به صورت اتوماتیک از حالت بایت رانر خارج میشه و شما می توانید کار طبیعیه چرخ رو انجام بدید . این پاره این از توضیحات عامیانه من برای روشن شدن قضیه بود بازم اگر سوالی بود بنده در خدمتم .
(2015-05-23 01:33 AM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-22 11:33 PM)ahmadloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام داداش Khansariha (8)
یانگ سونگ یکی از بهترین چوب های ماهیگیریه که قیمت اصلش حدود350 هزار آب میخوره و چرخش رو هم که آقا محمد راهنمایی کردند.......... ارادت. سیدKhansariha (8)

ممنون از همه این چرخی که من دارم کلاج داره؟
بله دوست عزیز من عاشق چرخ بنکس هستم فوق العاده تو قدرت واقعا یه چرخی هست که تو تمام روش های ماهیگیری کارامد هست . در مورد کلاچ هم بله دارد و روی اسپول قرار گرفته هست .Khansariha (8)
(2015-05-22 12:26 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از پاسخی که دادید فقط یه سوال؟! وقتی قفل کلاچ رو بالا میدی و کلاچ قفل میشه با چرخوندن دسته قفل آزاد میشه، حالا سوال اینجاست که آیا این عملکرد صحیح است ؟
Khansariha (8)

سعی کنید همیشه کمان چرخ رو با دست باز و بسته کنید.
عمر چرختون چند برابر میشه
سلام دوستان چوب هایی که اکشن اونها بین40/50هستش چه مزایا و معایبی دارن و چه مدل ماهی رو گرفت مثلا چوب خودم یانگ سانگ هستش اکشن بین40تا50
دیشب با دوستم رفتیم ماهیگیری چون طعمه نداشتیم مجبور شدیم بریم بندر طاهری تاشاید اونجا طعمه خوبی داشته باشه که ماهی دم زرد گرفتیم و باید گفت طعمه خوبی نیست.
خلاصه
اب و موج و تجهیزات ما و همه چیز خوب بود فقط طعمه ما کمی آدم دلسرد میکرد.حدود ساعت 11 شب بود که آب جزر شد و ما تصمیم گرفتیم قلاب آخر جمع کنیم و بریم که یهویی یه ماهی بزرگ زد به قلاب من!!!!!! محکم، قوی، باکشش و کلاچ گرفتن از بنکس st7000 من.چند تا کلاچ گرفت که دیدم بخاطر چوب توپر ضخیمم زورم بهش میچربه و کلاچ بستم اما از قدرتش میترسیدم که زود بیارمش نزدیک تا شاید شوک بده و نخم پاره کنه. دوستم با دیدن اوضاع فورآ کنار من اومد و من بهش گفتم قلاب کناریم که سیستمی برای ماهی های سبکتر بود و موقع افتادن این ماهی تودستم بود جمع کنه. متأسفانه بخاطر سنگ های بد اونجا و تاریک بودن رفیقم تا اومد و قلاب جمع کرد کمی طول کشید.در این حین من همچنان ماهی با مقداری نخ معین و بدون کشیدن ماهی سمت خودم کنترل میکردم. وقتی دوستم قلاب جمع کرد فهمیدم قلابم با وزن کم و غیرعادی داره جمع میشه و تعجب کردم که ماهی با اون شوک نباید اینقدر آروم به سمت من بیاد. خلاصه قلاب نزدیک شد و دیدم ماهی فرار کرده و طعمه من سالم روی قلاب هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به سیم بوکسلم که مفتولی به طول 30 سانت و قطری حدود نخ 120 داشت از بالای قلاب بصورت Z خم شده!!!!!!اونجا بود که بیشتر ناراحت شدم چون فهمیدم چیو از دست دادم.ماهی ازبس بزرگ بود طعمه و قلاب باهم بلعیده بود و از اونجایی که لب ضخیم و فک قوی داشت با لبهاش سیم طوری گرفته بود که با وجود کشش محکم خودش و 4 ضربه محکم من سیم اصلا از لبهاش سر نخورده بود که قلاب به لبش برسه!!!!!!!!!!اینقدر دهنش بزرگ بود که طعمه کامل تودهنش سالم مونده بود و بخاطر سفت نگهداشتن سیم با لبش طعمه سمت حلقش نرفته بود!!!!!!
اشتباه خودم این بود که منتظر رفیقم موندم و ماهی با کم شدن فشار نخ طعمه رو تف کرده بود بیرون. من باید یه ضرب جمعش میکردم چون این قانون ماهیگیری از ساحله فقط چون حس کرده بودم که بزرگه این کار نکرده بودم و شاید هم ماهیگیری من توی دوهفته گذشته توی رودخونه شمال باعث شده بود که سبکم فراموش کنم و از قوانین رودخونه طبعیت کنم.
بزرگی ماهی به قدری بود که قسمت Z مانند سیم بوکسل من اون ظلع وسطش حدود 3 سانت بود!!!!!!امفتول سیم بوکسل انعطاف پذیری خیلی خوبی داشت و برای بستنش به قلاب گره یا بسط نزده بودم و خود سیم عبورکردم از قلاب دور سیم قسمت قبل از ورود به قلاب پیچیده بودم بطوری که یکی از دوستام دیده بود و میگفت کارخونه ای بستیش.با این اوصاف اگر انعطاف پذیری سیم بوکسل های رایج در بازار داشت شاید با ضربات من قلاب به لب ماهی میرسید. اشتباه دیگر من این بود که باید با سرعت جمع میکردم تا اگر در اون حالت هم ماهی دهنش باز میکرد شاید بخاطر فشار روی نخ قلاب فورأ به لب ماهی برخورد میکرد. ماهی هامور نبود چون هم به زیر سنگ نرفت و هم هامور لبهاش روی هم قرار میگیرند ولی این بخاطر تاب Z مانند سیم احتمالأ باید یک لبش توی لب دیگریش بوده باشه که من همچین ماهی نمیشناسم و اگه دوستان میشناسن اسمش بگن. باراکودا هم که بزنه طعمه لاشه لاشه میشه.
خیلی طولانی شد ولی گفتم تا دوستان از تجارب من درس بگیرن که ایشالا صیداشون بخوبی و بدون مشکل انجام بشه و از ماهیگیری لذت ببرنKhansariha (8)
لینک مرجع