انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به همه دوستان گل. ایشالا خوش و سالم باشید. با اجازه مطلبی رو میخام به عرض برسونم. امروز وقتی از سر کار اومدم دیدم دوتا از ماهیهای آکواریوم دار فانی رو وداع گفتن و مردن. وقتی با تور دسته دار گرفتمشون که بندازم دور یهو یه فکری به ذهنم رسید. موقع ماهیگیری همیشه لنگ یه طعمه خوبم. در نتیجه هردوتاشو گذاشتم داخل کیسه فریزر و کیسه رو هم داخل یه کیسه بزرگتر پیچیدم و گذاشتم گوشه فریزر. و هر وقت بدم ماهیگیری با خودم میبرم و از خونه ها برسم محل صید یخ هم باز شده و آماده استفاده هست. گفتم شاید دوستان دیگه ای هم اینکار براشون جالب باشه
خوش باشید
با علی
امیدوارم نتیجه بگیرید ولی هر ماهی کوچکی برای طعمه مناسب نیست
اتفاقا سوالم همین بود ماهی کوچیک که بشه به عنوان طعمه توی سد و رودخونه استفاده کرد؟ این ماهی ها رنگ نارنجی و سفید دارن و حدودا 3سانت اندازه دارن
تا جایی که من میدونم ماهی قرمز زنده یکی از طعمه های پرکاربرد برای صید اردک ماهی هست که با سیستم شناوری استفاده میشه. اما بچه ماهی مرده بستگی به طبع ماهی های اون منطقه داره و جنس خود طعمه . در حالت کلی بچه ماهی های 3 سانتی از نظر ابعاد برای طعمه شدن مورد قبول هستن.
ممنون آقا محمد. در کل نظر خودم اینه برا ماهیهای شکاری مثل زردپر یا قزل اگه این ماهی رو بصورت کامل یا برش خورده به قلاب بزنم شاید بتونه ماهی رو به خودش جذب کنه. حالا امتحان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم. ممنون
یا علی
سلام به همه دوستان ماهیگیر
اولین برنامه قزل گیری سال 95
وزن ماهی:850 گرم
طول ماهی:42 سانت
طعمه:مپس 3 خال قرمز
[تصویر: IMG-20160427-WA0006.jpg]
[تصویر: IMG-20160427-WA0018.jpg]
خسته نباشی محسن جان دمت گرم. آقا میشه تو خصوصی بگی اینجا کجاست؟ 2ساله هرچی میگردم هیچ جا پیدا نمیکنم. دیگه ناامید شدم کامل از ماهیگیری
سلام به همه دوستان
امروز برای ماهیگیری ساعت 10 راه افتادیم اول یه جای جدید که تاحالا نرفته بودیم رفتیم ولی چون با خانواده رفته بودیم نرسیده به رودخونه برگشتیم رفتیم به یه محل دیگه گه ساعت 2 رسیدیم فکر نمیکردم ماهی داشته باشه ولی نا امید نشدم به پایین رودخونه رفتم ولی خبری نبود برگشتم به سختی بر خلاف جریان اب از لای بوته های خار خودم به بالای رودخونه رسوندم یه چنتا جای خوب پیدا کردم قلاب انداختم که سه تا ماهی گرفتم ولی هر سه تا فرار کردن بخاطر جریان زیاد اب درختای زیاد توی اب دور رودخونه و دوباره پیش خانواده برگشتم بعد یک ساعت دوباره بالای رودخانه رفتم که بازم یه ماهی دیگه گرفتم که فرار کرد خیلی عصبی شدم انواع مپس ها را امتحان کردم حتی از روش انتظاری هم استفاده کردم ولی نتیجه نداد تا یه لوری نسبتا بزگ redhead با دوتا سرب زیتونی رو امتحان کردم ولی نتیجه نداد تا رفتم جلوتر تو یک چاله اب دوبار پرتاب کردم که بار دوم یه ماهی خوب گرفتم که در حال بالا آوردنش از آب قلاب از دهنش خارج شد افتاد بغل دستم تویه یه چاله آب و شل که اول فکر کردم فرار کرد ولی بعد یه دفعه دیدیم چاله به رودخانه راه نداره باید رفته باشه زیر درختا که بزور آوردمش بیرون که البته یکی از انگشترهام هم تویه همون چاله شل گم شد که هر چی گشتم نتونسم پیداش کنمKhansariha (367) ببخشید که سرتون رو درد آوردم
وزن ماهی:750 گرم
طول ماهی:40 سانت
طعمه:لوری 10 سانتی redhead
[تصویر: DSC-4879.jpg]
[تصویر: DSC-4875.jpg]
[تصویر: DSC-4871.jpg]
[تصویر: DSC-4856.jpg]
[تصویر: DSC-4865.jpg]
[تصویر: DSC-4859.jpg]
[تصویر: DSC-4861.jpg]
دوستان سلام
براي كپورگيري در سد ساوه، در چند متري بايد پرتاب كرد و چه ريسه اي رو پيشنهاد مي كنيد؟
سلام .
دوستان کدام یک از چوبها را برای صید قزال الا در رودخانه پیشنهاد می کنید؟ ( من برای اولین بار هست که می خوام برم برای قزل گیری )

1. چوب دو تیکه سفید فایبر گلاس Crocodile 2.10M اکشن چوب :100-250 گرم
2. چوب دو تیکه شیشه‌ای سیم بکسل دار 150 CROCODIL اکشن 50-90 گرم دسته EVA ،جنس چوب از فایبر گلاس شیشه‌ای که از وسط چوب سیم بکسل جهت انعطاف و قدرت بالا استفاده شده است
3. چوب دو تیکه فایبر گلاس Excellent 502 اکشن 5-18 گرم
4. چوب تلسکوپی فایبر گلاس طول چوب: 300cm طول چوب در حالت بسته: 63cm اکشن چوب: 30g-60g ( این چوب دارم می تونم از همین استفاده کنم یا نه )

اگه هیچ کدام خوب نبود لطفا یه مدل خوب که گرون قیمت نباشه معرفی کنید زیر 80 هزار

در ضمن چه نوع لانسه یا طعمه ای رو پیشنهاد می کنید
( رود خانه ای که می خواهم برم از سرچشمه های تجن هست و نه خیلی کم اب هست و نه خیلی خروشان)
لینک مرجع