انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دیشب به همراه 3 نفر از دوستان رفتیم ماهیگیری . من تونستم یه کپور 2.600 کیلویی بگیرم.ولی جای شما خالی پشه ها چنان پذیرایی از ما کردن که با اینکه چندین بار ماهی حسابی قلاب رو کشید ولی من مشغول کشتن پشه ها بودم ونتونستم به موقع شوک بدم و چند ماهی رو از دست دادم.به حدی تعدادشون گاهی زیاد میشد که نمیشد یه جا وایستاد.حتی از یه پماد دور کننده هم استفاده کردیم که قبلنا خیلی خوب جواب میداد ولی هیچ تاثیری روی اینا نداشت اصلا انگار از قحطی اومده بودن و خون جلوی چشماشون رو گرفته بود.Khansariha (102)
امروز به فکر استفاده از برنامه دور کننده حشرات روی گوشی افتادم ، حتی برای اطمینان از کارایی 4 برنامه مختلف دانلود و نصب کردم. ولی حالا جدای از اینکه واقعا این برنامه ها کارایی دارن یا نه یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده و اون اینکه : ایا این صدا میتونه باعث فرار ماهی ها هم بشه ؟ اخه قبلا توی مقاله های مختلفی خونده بودم که امواج صدا از طریق نخ وارد اب میشن.
دوستان اگه تجربه ای دارید و یا جایی اطلاعاتی در این زمینه بدست اوردید من رو هم در جریان بذاریدKhansariha (8)Khansariha (8)
(2014-09-01 10:04 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دیشب به همراه 3 نفر از دوستان رفتیم ماهیگیری . من تونستم یه کپور 2.600 کیلویی بگیرم.ولی جای شما خالی پشه ها چنان پذیرایی از ما کردن که با اینکه چندین بار ماهی حسابی قلاب رو کشید ولی من مشغول کشتن پشه ها بودم ونتونستم به موقع شوک بدم و چند ماهی رو از دست دادم.به حدی تعدادشون گاهی زیاد میشد که نمیشد یه جا وایستاد.حتی از یه پماد دور کننده هم استفاده کردیم که قبلنا خیلی خوب جواب میداد ولی هیچ تاثیری روی اینا نداشت اصلا انگار از قحطی اومده بودن و خون جلوی چشماشون رو گرفته بود.Khansariha (102)
امروز به فکر استفاده از برنامه دور کننده حشرات روی گوشی افتادم ، حتی برای اطمینان از کارایی 4 برنامه مختلف دانلود و نصب کردم. ولی حالا جدای از اینکه واقعا این برنامه ها کارایی دارن یا نه یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده و اون اینکه : ایا این صدا میتونه باعث فرار ماهی ها هم بشه ؟ اخه قبلا توی مقاله های مختلفی خونده بودم که امواج صدا از طریق نخ وارد اب میشن.
دوستان اگه تجربه ای دارید و یا جایی اطلاعاتی در این زمینه بدست اوردید من رو هم در جریان بذاریدKhansariha (8)Khansariha (8)

دوست عزيز اين نرم افزار ها رو بنده تست كردم . روي ايفون من كه جواب نداد و پشه هاي نامرد تا صبح حسابي به خدمتم رسيدن. ولي يه نكته كه خودم جواب گرفتم فقط يه راه حله و اونم چرب كردنه. اين روشو ملون هاي قرون وسطي استفاده ميكردن و وقتي به يه جزيره ميرسيدن اينقدر پشه ها نيششون ميزدن كه بخاطر ورم هاي ايجاد شده تا چند روز نميتونستن جايي را ببينن. بخاطر همين اونها يه وسيله روغن خودشونو چرب ميكردن و ديگه پشه ها كاريشون نداشتن . شما هم به وسيله وازليني چيزي ميتونين اندامهايي كه در معرض نيش هستن را چرب كنين.البته بايد يكم لايه اي كه چرب ميكنين ظخيم باشه. البته از پمادهاي ضد نيش حشرات هم ميتونين استفاده كنين . دارو خونه ها دارن و ميمالين رو پوستتون تا ٢-٣ ساعت پشه ها كاريتون ندارن . البته يه پمادي هم هست براي بعد از نيش زدگيه، كه اونو موقعي كه نيش خوردين ميمالين روش زودي خوب ميشه
علی اقا سلام و خسته نباشید
هیچ راهی نیست که از پشه های مرداب خلاص شد . فقط یه راه داره اونم شانه تخم مرغ ه . 10 . 12 تا شونه تخممرغ با خودت ببر دونه دونه از گوشه اتیش بزن بزار بقلت مثل اوود دود میکنه
پماد و .... روی من هم جواب نمیده فقط همین روش جواب میده
علی اقا آب خراب نشده بخاطر بارندگی ؟ طعمه چی رو زد؟
(2014-09-01 10:39 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب
جناب كاوياني عزيز فكر كنم كلا هم سوال دوستمون رو درست متوجه نشدين

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2014-09-01 10:04 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام دوست من
متن زير به نقل از سايت ماهيگيران عيناً نقل قول مي گردد:
بايد بگوييم كه به طور كلي نمي توان از اين موجود خلاص شد اما راههايي براي دفع و مقابله با اين شرور وجود دارد كه در ابتدا به شناسايي اين موجود مي پردازيم.
پشه مي تواند انسان را از مسافت شش متري ببيند و گرما و دي اكسيد كربن باعث جذب آنها مي شود. لذا وقتي سعي به دور كردن آنها مي كنيد اين جانوران بيشتر جذب شما مي شوند چون فعاليت شما باعث افزايش دي اكسيد كربن و افزايش حرارت بدن شما مي شود و در افرادي كه از قامت بلندي برخوردار هستند نيز داراي بازدم حاوي دي اكسيد كربن بيشتري هستند.
پشه موقع نيش زدن بزاق خود را وارد بدن مي كند اين ماده باعث عدم انعقاد خون مي گردد اين ماده باعث ايجاد خارش مي گردد و موقع خارش اين منطقه اين مواد را در يك نقطه جمع مي نماييم كه وفور اين ماده در يك نقطه باعث دير از بين رفتن آن و در نتيجه احساس خارش در آن منطقه به مدت زياد خواهد بود لذا موقع احساس نيش از خارش منطقه خودداري كنيد و در صورت عدم تحمل با كف دست اينكار را انجام دهيد و از خارش با انگشت و ناخن خودداري كنيد.
دور كننده پشه ها
بهترين ماده دور كننده پشه حاوي ماده اي با نام اختصاري DEET مي باشد كه نام كامل آن N.N-DIET-M-TOLUAMID مي باشد. اين ماده موثر ترين و ماندگارترين ماده ضد پشه مي باشد.
ماده طبيعي ديگر كه همان خواص را دارد سنبل هندي يا سيترونلا citronella مي باشد كه در عطاريها موجود است و در عطر سازي كاربرد دارد و دافع حشرات و پشه ها است.
ساخت دور كننده پشه ها
10 قطره روغن آويشن و 20 قطره روغن گياه پونه را به روغن زيتون اضافه كنيد و سپس اين تركيب را به كرم ضد آفتاب خود آميخته كنيد
افشره NESSMUK
90 ميليليتر قير كاج
60 ميليليتر روغن كرچك
30 ميليليتر روغن گياه پونه
اين مخلوط را روي حرارت ملايم جوشانده تا خمير مانند گردد اين ماده چسبنده را مي توانيد در تيوب خالي خمير دندان بريزيد و استفاده كنيد و مانند كرم به مناطق محافظت نشده بدن بماليد
برطرف كننده درد گزش
جهت خنثي كردن خارش محل گزش را با بزاق دهان خيس نموده و تكه اي صابون را روي آن بماليد اين كار معمولا حساسيت آن نقطه را برطرف مي كند
گزش با ساس و كنه
در صورت گزش با جانوران فوق الذكر مواجه شديد سعي به جدا كردن آنها نكنيد و با كمي بنزين يا نفت روي آنها را بپوشانيد خواهيد ديد كه براحتي و امنيت كامل جدا خواهند شد و در صورتي كه بدن آنها جدا شد و سر آنها در بدن باقي ماند سريعا به پزشك مراجعه كنيد و خود اقدام به خارج كردن آن نكنيد چرا كه بيماريهاي انگلي حادي را وارد بدن خود خواهيد كرد و معمولا براي ايمن بودن از بيماري منتقل شده توسط آنها بايد آنتي بيوتيك مصرف نمود.
سلام

سلام علي اقا كجاي مرداب رفتين . طعمه چي زدين با چه ريسه اي ؟
Khansariha (256)
درود بر دوستان
تشکر میکنم از دوستان جهت راهنمایی هایی که داشتند برای گره ی سرب . از تمامی نظرات استفاده بردم و حتما در ماهیگیری بعدی این نکات را رعایت میکنم.
یک سوالی دیگری که داشتم در مورد سایز قلاب بود ، در سایت ها نوشته شده که کوچکترین سایز 16 و بزرگترین سایز 016 میباشد در صورتیکه به نظر می رسد شرکت های مختلف سایز بندی جداگانه ای دارند ( به سمت سایز 16 که میروند بزرگتر میشوند به جای اینکه کوچکتر شود)، این مشکل را چطور میشود حل کرد( البته برای من مشکل است حتما دوستان آشنایی کامل با سایز و برند قلاب دارند)
و باز هم دوباره سلام و عرض ادب Khansariha (8)
كاويان عزيز فكر كنم شما زياد به ريسه انشعابي علاقه داريد Khansariha (8)
اين گره كه شما مي فرماييد surgeon s loop براي اين هست كه سرب در ابتداي نخ قرار بگيره (همان طور كه در عكس دوم مشخصه)
اما شما گره اي معرفي بفرماييد كه سرب در وسط نخ قرار بگيره و هنگام كشش نخ، تحمل كنه و پاره نشه مثل عكس اولي كه قرار دادم
در مورد عكسي كه قرار دادين تا حدي كه سوادم اجازه ميده
ريسه تستي ماهي اسبله هست كه باز هم انشعابي هست
شما دقيقا مثل همين ريسه تا الان تست كردين ؟ چون حداقل مي دونم ديدن عكس تا عمل كردن واقعا فاصله هست
همان طور كه مشاهده مي فرماييد قلاب ها براي اينكه فيكس بشن crimp شدن به نخ اصلي
كدوم يكي از دوستان دستگاه crimper رو داره ؟ چند نفر از دوستان كه ماهيگيري مي كنن همن چين دستگاهي رو داخل ابزار ماهيگيريشون دارن ؟
تا اونجايي كه بنده مي دونم ماهي اسبله ماهي هست كه ميشه با ميخ و نخ كفش هم گرفتش !!!!
اما ماهي كپور يا ماهي سونگ يا شيربت رو نميشه با اين روش ها گرفت
شايد بنده اشتباه مي كنم نمي دونم Khansariha (8)

ضمنا در مورد دور كردن پشه
ميشه كود گاوي رو كه خشك شده باشه رو آتيش بزني و بزاري دود كنه
در اصل دود كردن جلو ديد پشه رو ميگيره
يا گازئيل دور و اطراف بريزيد يه مقدار هم به پشت دست بزنيد
در مورد صدا بله دقيقا در سكوت شب صدا شما انتقال داده ميشه
به طوري كه ماهي زماني كه داشت با طعمه بازي ميكرد من از جا بلند شدم يه مقدار سنگ ريزه ها ريخت پايين
تو آب نيوفتاد !! ماهي توقف كرد دوباره نشستم چند دقيقه بعد دوباره شروع كرد به خوردن .....
روشن كردن چراغ قوه، راه رفتن كنار آب، شستن دست در كنار آب، اين ها همه باعث ميشه صدا انتقال پيدا مي كنه
با تشکر از راهنمایی تمامی دوستان Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ارش جان اب خوب بود فقط یه مقدار سطحش بالا اومده بود . فقط به میگو جواب میداد اونم وسط رودخونه .
جناب panambf اگه از سمت سیاه درویشان برید،حدود 200 متر از پاسگاه محیط بانی که رد بشید یه پیچ هست که من همون جا نشسته بودم.ریسه تک قلاب در انتها و یه سرب زیتونی بزرگ استفاده کردم . دوستان از ریسه انشعابی و سرب اشکی در انتهای ریسه استفاده کردن که اونها هم چند تایی گرفتن ولی ماهی هاشون کوچکتر بود.
(2014-09-02 10:09 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و باز هم دوباره سلام و عرض ادب Khansariha (8)
كاويان عزيز فكر كنم شما زياد به ريسه انشعابي علاقه داريد Khansariha (8)
اين گره كه شما مي فرماييد surgeon s loop براي اين هست كه سرب در ابتداي نخ قرار بگيره (همان طور كه در عكس دوم مشخصه)
اما شما گره اي معرفي بفرماييد كه سرب در وسط نخ قرار بگيره و هنگام كشش نخ، تحمل كنه و پاره نشه مثل عكس اولي كه قرار دادم
در مورد عكسي كه قرار دادين تا حدي كه سوادم اجازه ميده
ريسه تستي ماهي اسبله هست كه باز هم انشعابي هست
شما دقيقا مثل همين ريسه تا الان تست كردين ؟ چون حداقل مي دونم ديدن عكس تا عمل كردن واقعا فاصله هست
همان طور كه مشاهده مي فرماييد قلاب ها براي اينكه فيكس بشن crimp شدن به نخ اصلي
كدوم يكي از دوستان دستگاه crimper رو داره ؟ چند نفر از دوستان كه ماهيگيري مي كنن همن چين دستگاهي رو داخل ابزار ماهيگيريشون دارن ؟
تا اونجايي كه بنده مي دونم ماهي اسبله ماهي هست كه ميشه با ميخ و نخ كفش هم گرفتش !!!!
اما ماهي كپور يا ماهي سونگ يا شيربت رو نميشه با اين روش ها گرفت
شايد بنده اشتباه مي كنم نمي دونم Khansariha (8)

سلام مجدد
دوست گلم همين بحث هاست كه آدم 4 تا چيز توشون ياد مي گيره بنابراين بحث رو ادامه مي دم.
بله گره surgeon هست و كارش بستن سرب در انتها در آبهاي شيرين براي اسبله با قلاب هاي مخصوص (بدون نياز به crimp) و ساير ماهيان با تغيير در ريسه (جهت كپور كافيست طول انشعاب هاي مقداري بيشتر از اسبله گردد) و حتي در برخي منابع جهت perch (سوف) بكار رفته است و در آبهاي شور بصورت روقايقي كه دوستان با سرچ مي توانند نوع ريسه ها را بررسي نمايند. حتي با شناور نيز مي توان جهت ماهيان كوچكتر استفاده نمود (با سرب كوچكتر).
اما كلاً بستن سرب در وسط نخ بصورت ريسه مورب كاري است نشدني و غيرممكن (بدليل سنگيني سرب وسط) و بنابراين بايد ريسه در كف خوابانيده شود (مثل ريسه مويي) كه در اين حالت نيز بستن سرب هاي Bank به هيچ عنوان پيشنهاد نشده و بايد از سرب زيتوني و يا جداشونده قبل از هرزگرد استفاده نمود (ريسه مويي كپور) بنابراين همانطور كه قبلاً هم گفتم قطعاً منظور اين دوستمون قرار دادن سرب Bank در وسط ريسه نبوده است كه در اين صورت با هر گره اي كه بسته شود نخ بسيار ضعيف و قطعاً پاره خواهد شد و بناي سوال ايشان را بر قرار دادن سرب در انتها و پرسش در مورد بهترين گره در اين حالت، قرار دادم و مجدداً تاكيد مي كنم كه بهترين همين گره surgeon مي باشد. اما در مورد اينكه كپور، شيربت و ... را نمي توان با چنين ريسه اي گرفت تا حدودي با شما مخالفم و معتقدم شعور ماهيان كمتر از آن است كه متوجه نوع ريسه گردند كما اينكه انواع كپور ها با انواع ريسه ها صيد شده اند البته در اينكه آنوتومي فك و دهان و تغييرات محيطي و بالا رفتن سن ماهي،‌نوع تغذيه آنها را متفاوت مي نمايد هيچ شك و بحثي نيست.
از شركت ساير دوستان در اين بحث استقبال مي كنيم.
درود بر شما Khansariha (8)
****اما كلاً بستن سرب در وسط نخ بصورت ريسه مورب كاري است نشدني و غيرممكن (بدليل سنگيني سرب وسط) و بنابراين بايد ريسه در كف خوابانيده شود (مثل ريسه مويي) كه در اين حالت نيز بستن سرب هاي Bank به هيچ عنوان پيشنهاد نشده و بايد از سرب زيتوني و يا جداشونده قبل از هرزگرد استفاده نمود (ريسه مويي كپور) ****
البته شدنيت اما اشتباه Khansariha (8)
بنده هم كه عرض كردم نميشه گفتم شايد گره جديدي داشته باشه كه من بي نصيب موندم از ديدنش
خب الان در اين روش بالايي كه فرمودين بنده از هرزه گرد استفاده نمي كنم نخ رو كه از وسط سرب رد كردم مستقيم به قلاب گره مي زنم
بعد به اندازه مورد نظر سرب رو فاصله ميدم بعد با گذاشتن چوب باريك بين سرب و نخ فيكسش ميكنم
در اين روش شما هر چه بيشتر بكشيد فشار به قلاب مياد و گره اي ديگر در كار نيست
در مورد سرب رها شونده روش زياد هست كه فعلا واسه ماهيگيران كارايي داره و نميشه گفت نميشه و نيست
جناب كاويان بنده، نگفتم اين گره ،گره بديه خودم يكي از طرف دار هاي پر و پا قرص اين گره هستم
بنده هم عرض كردم به درد وسط نخ نميخوره
در مورد اينكه عرض مي كنم نميشه گرفت چون اين روش ها رو زدم
متاسفانه اين ريشه انشعابي رو درست كردم پرت كردم اونم تو سد با اون حجم آب
متاسفانه گير مي كرد و بالا نمي آمد نه تنها يك جا بلكه در جا هاي مختلف (ريشه درخت نبود فقط سنگ )
منهاي اينكه به طعمه نوك نميزد . چرا واقعا جاي تامل داشت .خلاصه
دوستان تاكيد زياد مي كردن بوي سرب رو ماهي مي فهمه وووو
سرب استفاده نكردم ريسه تك رشته بستم و ديدم بله تجربه اونها بالاتر از بنده هست
خيلي تاكيد بر اين داشتن كه نخ بايد مستقيم به قلاب وصل بشه و هيچ سرب يا هرزه گردي سر راه نباشه
دو هفته بعد كه رفتم چون آب خيلي پايين اومده بود سرب هاي قديميم رو جمع كردم چون به نخ وصل بودن خخخخ
موفق باشيد Khansariha (8)
لینک مرجع