انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام hellby عزیز
من روش بستن قلاب و وزنه رو برا ماهی گیری تو دریا می خوام
ماهی ها هم معمولا تک خال ( سنگ سر ) و هامور و چنگو
ممنونم از راهنمایی شما دوستان
سلام ممنون از شایان گل گلاب مثل همیشه گل کاشتی دادا آفرین دستیم به سر ما بکش که دلم لکزده واسه ماهیگیری به خداKhansariha (226)
فلاور عزیز با تجربه ای که در ماهیگیری دریا دارم ایننکات رو میگم امیدوارم که زیاد غیر علمی نباشه
ماهی تک خال به علت اینکه در ابهای کم عمق و مرجانی صید میشه شما باید از روشی استفاده کنید که قلاب به مرجان کمتر گیر بکنه و مشکل ساز نشه بهترین روش هم از نظر من استفاده از شناور کوچیک یک ریسه با دو انشعاب استفاده از قلاب ریز و یک وزنه بسیار سبکه طولانشعاب هم 20 سانتیمتر بگیرین و فاصله هر انشعاب از هم 30 سانتی متر طعمه هم خمیر همراه با پنبه و زرد چوبه و مقداری شکر یا استفاده از گوشت ماهی مرغ گوشت قرمز یا کرم و خیلی چیزای دیگست که من خودم خمیر رو پیشنهاد میکنم برای تک خال نخ 020 تا 030 نخ مناسبیه که وزنه انتهای کار بسته میشه مثل این مدلی
[تصویر: 13661775321.jpg]
برای هامور و چنگو هم ریسه ها متفاوته اما چون عمق اب بیشتره برای اینکه هم احمال گیر کردن کم بشه هم قابلیت پرتاب بالا بره یک ریسه با وزنه در انتها و یک انشعاب همراه با قلاب کافیه فقط اولا هرزه گرد فراموش نشه ثانیا با توجه به اندازه ماهیانی که در منطقه صید شده سایز نخ روانتخاب کنید که نخ رو از دست ندین
مخلصیم
باسلام خدمت دوستان

از دوستان ایا کسی میدونه طعمه اصلی فیت فاگ چیه و بهترین موقع صیدش چه ساعتیه؟ممنون
(2013-04-17 05:32 PM)mehdi4591 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

از دوستان ایا کسی میدونه طعمه اصلی فیت فاگ چیه و بهترین موقع صیدش چه ساعتیه؟ممنون

بهترین زمان صید غروب آفتاب و بهتر از اون طلوع آفتاب هست .
اگر اشتباه نکنم این ماهی مثل کپور ماهی کف خواب هست .برای کف خوابها طعمه های مختلفی میشه درست کرد و تست کرد و ماهی هر محلی امکان داره به یه مدلش بهتر جواب بده .

این مورد را یه تست بکنید :(شاید براتون ساده بنظر بیاد ولی در این نوشته های من در زیر فوت و فنی هست که حاصل سالها ماهیگیری و تجربه هست .دقیق به هر بند دقت کنید)

اول مقداری جو پوست کنده را داخل یه دبه مثلا دبه ماست بریزید و روش هم آب جوش بریزید بزارید یه 2 3 روز بمونه .درب دبه هم نیمه باز باشه کافیه .روزی 1 باز هم حسابی همش بزنید .بعد 2 3 روز از آب اون که حسابی بو جو گرفته به عنوان آب برای درست کردن خمیر استفاده کنید .داخل آرد هم کمی زردچوبه بزنید (مقداری که خمیر زرد رنگ بشه ) بعد حسابی خمیر را یه 10 15 دقیقه ورز بدید و بعد به قلاب بزنید .

چند نکته طلایی:
1- آب جو و زردچوبه به واسطه بو باعث جلب ماهی میشوند .
2- در هنگام ورز دادن بطور مدارم آرد اضافه کنید به خمیر تا جایی که دیگه به دست نچسبه و روی قلاب خوب سوار بشه .
3- هرچی بهتر ورز بدید خمیر بهتر روی قلاب میمونه و فشرده تر میشه
4- خمیر را در همون مکان ماهیگیری درست کنید (نه اینکه در منزل درست کنید و بعد برید ماهیگیری - خمیر باید بسیار تازه باشه)
5- در بعضی مکانها و سد ها اضافه کردن کمی عسل یا شکر به خمیر باعث ماهیگیری بهتر میشه ولی همه جا جواب نمیده و باید تست بشه
6- در هنگام طعمه زدن به قلاب کل قلاب را خمیر بزنید و قلاب کاملا داخل خمیر باشه که میشه مثل یک گلابی کوچک
7- بعد از هر بار طعمه زدن و پرتاب بزارید طعمه ها 30 دقیقه یا کمی بیشتر در آب باشند .مگر اینکه ماهی ریز داشته باشه و مدام به طعمه ها بزنند و از روی زنگوله یا بازر متوجه بشید طعمه خورده شده .کلا طعمه های خمیری در آب بعد از 15 دقیقه در همان محل کمی باز میشوند و ماهی هم سراغ اون محل میاد و مدام اون محل را مکش میکنه .(روی اینترنت بگردید باید فیلم خوردن طعمه توسط کپور در آب در اینترنت موجود باشه)
8- اون جو خیس خورده را هم بصورت مشت مشت یا با طعمه پاش در اون محل ماهیگیری در آب بریزید باعث جلب دسته ماهیها میشه .(یا برای پرتاب بلند تر میتوانید با کمی آرد و آب جو ها را مخلوط کنید و گلوله کرده و بلند به محل پرتاب قلاب پرتاب کنید .)
(2013-04-17 11:11 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-17 05:32 PM)mehdi4591 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان

بهترین زمان صید غروب آفتاب و بهتر از اون طلوع آفتاب هست .
اگر اشتباه نکنم این ماهی مثل کپور ماهی کف خواب هست .برای کف خوابها طعمه های مختلفی میشه درست کرد و تست کرد و ماهی هر محلی امکان داره به یه مدلش بهتر جواب بده .

این مورد را یه تست بکنید :(شاید براتون ساده بنظر بیاد ولی در این نوشته های من در زیر فوت و فنی هست که حاصل سالها ماهیگیری و تجربه هست .دقیق به هر بند دقت کنید)

اول مقداری جو پوست کنده را داخل یه دبه مثلا دبه ماست بریزید و روش هم آب جوش بریزید بزارید یه 2 3 روز بمونه .درب دبه هم نیمه باز باشه کافیه .روزی 1 باز هم حسابی همش بزنید .بعد 2 3 روز از آب اون که حسابی بو جو گرفته به عنوان آب برای درست کردن خمیر استفاده کنید .داخل آرد هم کمی زردچوبه بزنید (مقداری که خمیر زرد رنگ بشه ) بعد حسابی خمیر را یه 10 15 دقیقه ورز بدید و بعد به قلاب بزنید .

چند نکته طلایی:
1- آب جو و زردچوبه به واسطه بو باعث جلب ماهی میشوند .
2- در هنگام ورز دادن بطور مدارم آرد اضافه کنید به خمیر تا جایی که دیگه به دست نچسبه و روی قلاب خوب سوار بشه .
3- هرچی بهتر ورز بدید خمیر بهتر روی قلاب میمونه و فشرده تر میشه
4- خمیر را در همون مکان ماهیگیری درست کنید (نه اینکه در منزل درست کنید و بعد برید ماهیگیری - خمیر باید بسیار تازه باشه)
5- در بعضی مکانها و سد ها اضافه کردن کمی عسل یا شکر به خمیر باعث ماهیگیری بهتر میشه ولی همه جا جواب نمیده و باید تست بشه
6- در هنگام طعمه زدن به قلاب کل قلاب را خمیر بزنید و قلاب کاملا داخل خمیر باشه که میشه مثل یک گلابی کوچک
7- بعد از هر بار طعمه زدن و پرتاب بزارید طعمه ها 30 دقیقه یا کمی بیشتر در آب باشند .مگر اینکه ماهی ریز داشته باشه و مدام به طعمه ها بزنند و از روی زنگوله یا بازر متوجه بشید طعمه خورده شده .کلا طعمه های خمیری در آب بعد از 15 دقیقه در همان محل کمی باز میشوند و ماهی هم سراغ اون محل میاد و مدام اون محل را مکش میکنه .(روی اینترنت بگردید باید فیلم خوردن طعمه توسط کپور در آب در اینترنت موجود باشه)
8- اون جو خیس خورده را هم بصورت مشت مشت یا با طعمه پاش در اون محل ماهیگیری در آب بریزید باعث جلب دسته ماهیها میشه .(یا برای پرتاب بلند تر میتوانید با کمی آرد و آب جو ها را مخلوط کنید و گلوله کرده و بلند به محل پرتاب قلاب پرتاب کنید .)
دوست عزیز این تجربیات شما برای کپور معمولی هست
ما دو نوع کپور دیگه داریم.یکی آمور هست که علف خوار هست و طعمه های صیدش انجیر کاهو و ساقه برنج و کلا سبزیجات هست
فیتوفاگ هم از خانواده کپور ماهیان هست ولی پلانگتون خوار هست.عملا با شانس میشه صیدش کرد.
اصلا کف خوار نیست بلکه برعکس دقیقا زیر سطح آب حرکت میکنه و بسیاری از مواقع باله هاش بیرون میزنه.
[/quote]
دوست عزیز این تجربیات شما برای کپور معمولی هست
ما دو نوع کپور دیگه داریم.یکی آمور هست که علف خوار هست و طعمه های صیدش انجیر کاهو و ساقه برنج و کلا سبزیجات هست
فیتوفاگ هم از خانواده کپور ماهیان هست ولی پلانگتون خوار هست.عملا با شانس میشه صیدش کرد.
اصلا کف خوار نیست بلکه برعکس دقیقا زیر سطح آب حرکت میکنه و بسیاری از مواقع باله هاش بیرون میزنه.

[/quote]

ممنون صدرا جان
با نظر شما کاملا موافق هستم .من تجربه در مورد این ماهی ندارم برای همین هم حدس زدم کف خواب باشه .البته اون نسخه ای که من پیچیدم برای زرد پر هم خوب جواب میده .

در مورد فیتوفاگ شنیدم سد سفید رود دارای ذخایر خوبی از این ماهی هست ولی فرصتی برای ماهیگیری در اون مکان نداشتم .دوستان کسی از اون محل تجربه ای داره خوشحال میشم بشنوم .

بطور کلی در بین ماهیگیر ها میل زیادی برای گرفتن این ماهی نیست چون زیاد به طعمه و قلاب نمیزنه البته اگر به قلاب کسی بیفته جای بسی شادمانی داره .(ماهیگیر بدش نمیاد این ماهی رو بگیره ولی فقط برای صید این ماهی کسی راهی ماهیگیری نمیشه)

یه نکته جالب هم در مورد این ماهی پرشهای اون از آب هست .چندین بار شده که در TV دیدم تکه فیلمهایی نشون داده که ماهیها از آب بیرون میپریدند و به داخل قایق می افتادند که اکثرا فیتوفاگ بودند .
سلام
ممنون از توصیحات علی اقای گل
تا حالا من نشنیدم که کسی برنامه ماهیگیری برای فیتوفاک بزاره تنها یکروش صید باقلاب داره که اکیدا ممنوعه مگه اینکه نخاین ماهیگیری ورزشی کنید که اونم دور از بچه های گل این سایته
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
این ماهی رو میشه با تور خیلی راحت گرفت اما روش ناجوانمردانه ایه .میخام یه روشی باشه با قلاب که هم تفریح باشه وهم ماهیگیری.

در این خصوص اگه کسی تجربه ای داره خوشحال میشم راهنمایی کنه.
(2013-04-18 09:18 AM)mehdi4591 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این ماهی رو میشه با تور خیلی راحت گرفت اما روش ناجوانمردانه ایه .میخام یه روشی باشه با قلاب که هم تفریح باشه وهم ماهیگیری.

در این خصوص اگه کسی تجربه ای داره خوشحال میشم راهنمایی کنه.
با سلام خدمت دوستان گلم
تنها روشی که من تونستم باهاش فیتو بگیرم یه ریسه 1.5 متری بود که 6 تا قلاب 3شاخه بهش وصل کرده بودم و منتظر میشدم که حرکت گله ای این ماهیرو ببینم (شاید برای خودتون هم اتفاق افتاده باشه) بعد با یه لنس 3.70 ریسرو پرتاب میکردم روی گله و سریع جم میکردم و به طور اتفاقی یکی از قلاب ها به بدن ماهی گیر میکرد
در کل طعمه خاصی نداره و تا حالا من تو هیچ شبکه ماهیگیری ندیدم کسی فیتو فاک بگیره
در ضمن اصلا ماهی بدطعمی و فقط به درد ماهیگیری و رهاسازی میخوره
بدرود
سلام شایان و یاسر عزیز من و شما و خیلی از دوستان میدونیم که این تنها روش اما من نگفتم که این فرهنگ بد رواج پیدا نکنه شمام پستاتون رو پاک کنید خیلی بهتره مخلصم هستم شایان جانKhansariha (8)Khansariha (48)
لینک مرجع