انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
درود
دوستان سایتی رو میتونین معرفی کنین که ریسه خوشه ای آماده واسه فروش داشته باشه؟
سلام دوستان من دور اطراف تهران کجا میتونم خوب بچه ماهیی بگیرم به مقدار زیاد لطفا آموزشش رو هم بفدستید
سلام و تشکر از جناب فرجی عزیز بابت راهنماییشون.
آقا محمود ممنون از اطلاعات مفیدی که دادید. اینکه به جریان امواج توجه کنیم واقعا جالب بود. عرض به حضورتون من تعداد 3 بسته کرم خاکی زنده خریداری کردم. کرمها داخل یه قوطی پر از خک نرم و مرطوب هست. چجور میشه اونا رو تا ده روز زنده و چاق نگه داشت؟ راستی شنیدم قلاب مخصوص کزم باید پشت ساقش هم خار داشته باشه. درسته؟ یا از همین قلابهای کپوری معمولی هم میشه استفاده کرد؟ ببخشید سوالام خیلی زیاده. چون تازه اومدم سمت ماهیگیری. و به نظرم بدجوری اعتیاد میاره. ممنون از دوست و استاد عزیز جناب فرجی و آقا محمود
یا علی
(2015-07-08 11:01 AM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-07 09:09 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون بعد اینکه زردپر کف خوار هستش به پشه رو اب فکر نکنم بزنه درسته؟ البته اینجا کولی خیلی هست تا حشره ای رو اب میوفته کولی ها...
سوال بعدیم این هست که برای لانسه هم از چرخ فلای استفاده میشه؟ و اینکه لانسه چون 3شاخ هست اینجا چون سخره ای هست قلاب زیاد گیر میکنه فکر نکنم از لانسه بتونم استفاده کنم و اینکه لانسه فقط برای قزل هست یا اینکه میشه برای زردپر هم استفاده کرد؟
در مورد خرید چوب چرخ تو خصوصی راهنمای میگیرم تشکر بازمKhansariha (8)

امین جان امروزه در کشورهای پیشرفته تمتم ماهی هارو با فلای صید میکنن و در فلای هم نخ و ریسه ها و اسپینرهایی وجود داره که در عمقی از آب شناور میمونه یا کف آب میخوابه فلای فقط مختص روی آب نیست
اما برای لانسه اگرهم بشه از چرخ فلای استفاده کنی بسیار اذیت میکنه و بهتره برای هر سیستمی از تجهیزات خودش استفاده کنی چرا که یه تغییر کوچیک توی تجهیزاتت تمتم تمرکز و محاسباتت رو بهم میزنه و نتیجه نخواهی گرفت
وراجع به سه شاخ بودن لانسه.خب 90% جاهایی که دنبال قزل میگردیم سخره ای هست و در لانسه کشی کلا احتمال گیر کردن زیاده و این شما هستی که با تمرین و بالا بردن مهارتت باید درست لانسه بکشی که هم پرتابهایی دقیق و درست داشته باشی و هم عمق رو حس کنی و لانسه رو در عمق مناسب و با سرعت مناسب بحرکت در بیاری یه چیزی بین اینکه نه لانست به کف برسه نه سرعتش زیاد باشه و به روی آب بیاد و باعث فرار قزل بشه.البته در نظر داشته باش که اگه برای سد میخوای استفاده کنی لانسه های آگلیا 24 گرمی(باله پهن و سنگینتر) به پرتابهای دورتر و حرکت طبیعیتر کمک خواهد کرد
من خودم چند باری با لانسه های پشه دار طرح قهوه ای و کرم هم قزل هم سفید و هم زردپر سید کردم اما برای زردپر طعمه های طبیعی(برای سد منجیل تکه های گوشتی کالبس که هم خیلی بودار و جذاب هست هم به قلاب خوب میمونه) و ریسه های کف خواب بهترین روش هست
من در خدمتم موفق باشیKhansariha (8)
(2015-07-08 01:48 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و اساتید ماهیگیری. اول تشکر میکنم از دوستان بابت اینکه با حوصله سوالات تازه کارهایی مثل منو جواب میدن
دوستان دو تا سوال دارم. اولیش اینه که کرم خاکی درشت و سرحال برای کپور و بقیه ماهی های سد طعمه خوبی هست یا نه
سوال دوم اینکه من ریسه کف خواب به کار میبرم. معمولا پرتاب های خوب و دوری دارم. منتها نمیدونم ریسه تا چه عمقی باید پایین بره. سرب رو انتها میبندم. باید عمق خاصی در نظر گرفت یا همین پرتاب کافیه و تا هرجا هم رفت ایرادی نداره؟ سوال دومم یه کم پیچیده بود!!!!
ممنون از همه دوستان گل انجمن که وقت میزارن. خوش باشید...

سلام آقا امین
اولا که شما تاج سری داداش و خودت استادی ما هم درس پس میدیم خدمت شما و بقیه دوستان
دوما باید عرض کنم کرم خاکی برای اکثر ماهی ها عمومیت داره و پیشنهاد میکنم که همیشه در برنامه هات همراهت باشه اما توصیه میکنم برای صید کپور در سد بهترین طعمه انواع بویله ها اما با توجه به فصل و محل ماهیگیریت باید ذاعقه کپورهای اونجارو بدست بیاری که در همین تایپیک هم مفصل بحث شده و میتونی اطلاعات زیادی از بویله ها و روش ساخت یا طعمهاشون و خریدش در بازار بدست بیاری
اما سوال دومت امین جان اگه از "کف خواب" استفاده میکنی که دیگه دست شما نیست تا چه عمقی پایین بره؟!
یعنی وقتی سیستمتا کف خوابه ریست تا رسیدن به کف آب پایین خواهد رفت اما اگه منظورت اینه که چقدر دورتر پرتاب کنی باید بگم کلا راجع به کپور هرچه دور تر پرتاب کنی و جاهای عمیقتر احتمال صید کپورهای درشتر بالا میره
ضمن سپاس از محجود عزیز اضافه میکنم کپورها در عمق 1 تا 4 متر معمولا تغذیه میکنند
سلام
براي يادآوري:درمورد كپور بهتره از كرم خاكي استفاده بشه ، نه كرم قرمز (پهن).....كرم پهن بيشتر برا ماهي سفيد مناسبه.
توطرف ما ناقاي مهاجم _من يوتوب رو كه چك مي كردم اكثر مناطق از دستش كلافه شده بودن_ نميذاره از كرم استفاده كنيم.
ولي ميشه با تفاله سيب و ....تو يه جعبه ....با حفظ رطوبت مناسب نگه داشتشون.

براي ريسه ص 285 اگه حوصله داشته باشم خمير سفت رو اينطوري درست مي كنم :
باز الهام گرفته از ساخت بويله است ، ...يه خورده ماست براي نرمي مي زنم.........زودتر از بويله از آب مي گيرم......گرد نمي كنم ، تو دستم صاف مي كنم بعد ميندازم تو آب جوش.........بعد اينكه از آب گرفتم پهن ميكنم رو حوله يه كم خنك بشه ..خشك نشه....بعد با مشت مي افتم به جونش......براي اينكه دستم نسوزه يه پارچه مي گيرم روش..........گرمي همون چند مشت اوله ......بعد نم نم آب ميزنم روش....مشت مال..........بعد اينكه خمير آماده شده يه روسري ميگرين روش ،تومشما ميذارين يخچال (نه جا يخي).......فقط بعد دو سه ساعت مشما رو يه بار برگردونين(به خاطر رطوبت).

mozafar ، آقا با توضيحات و عكس هايي كه دوستمون amin.faraji گذاشتن من تقريبا ريسه خوشه اي رو آماده كردم ( كار سختي نيست امتحان كنيد).

موفق باشيدKhansariha (8)
(2015-07-08 12:02 PM)AIRKING نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ارزوی قبولی طاعات و عبادات و عزاداری هاتون
من فقط مطالب دوستان میخونم و لذت میبرم و البته تجربیات نظری خودم اضافه میکنم.
یه سوال.
با قایق های بادی مرسوم که جدیدا هم زیاد شده امکان گرفتن ماهی های بزرگتر توی دریاچه سد ها هست .به نظرم میاد به جای زحمت پرتاب های بلند که عموما تا فاصله های 50 تا 70 متر(حداکثر) استفاده از قایق بهتر باشه.
میخواستم نظر دوستان و متخصص ماهیگیری رو تو این زمینه بدونم.Khansariha (8)

سلام
اگه حضور قایق همراه با سروصدا و شلوغی نباشه میتونه بسیار کمک کنه
چندتا از مزیت های قایق خدمتتون عرض میکنم
اولین مزیتش همونی هست که فرمودید یعنی حذف پرتاب بلند و حذف صدای ناشی از برخورد وزنه سنگینی که برای پرتاب استفاده میشه.
دسترسی به مکان های غیرقابل دسترسی در مقابسه با حالت قرار گرفتن از روی خشکی.
حذف محدودیت اسپول جهت استفاده از نخ های ضخیم تر.متاسفانه خیلی از چرخ ها فضای کافی جهت استفاده از نخ های ضخیم با متراژ بالا ندارن.درحالیکه وقتی از قایق استفاده میکنید چون به محل افتادن قلاب نزدیکتر هستید میتونید از نخ ضخیم تر با متراژ کمتر در حدی که جوابگوی نیاز شما باشه استفاده کنید.این حالت بهتر از حالت داشتن نخ نازکتر و طویل اون هم با کلی نخ باز شده توی آب هست چون موقع بالا کشیدن ماهی ممکنه نخ نازک بلند توی شعاع حرکتیش به اجسام برنده زیر اب بخوره و قطع بشه.
مزیت بعدی بالا کشیدن ایمن تر از روی قایق هست. وقتی شما عمودی قلاب میزنید یا دارای شیبی بیشتر نسبت به بستر دریا یا سد در مقایسه به ماهیگیری از روی ساحل دارید،احتمال برخورد نخ به اجسام کف اب کمتر هست و چون شما میتونید از نخ ضخیمتر استفاده کنید میتونید با ماهی مبارزه کنید و زور بزنید و نزدیک قایق نگهشدارید.
لذت ماهیگیری با یک رفیق علاقه مند به ماهیگیری در فضای محدود شناور روی آب دوچندان میشه
قایق های بادی که من از نزدیک دیدم و بسیار خوش ساخت هست برند intex و مدل mariner5 هست.
(2015-07-08 02:14 PM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و تشکر از جناب فرجی عزیز بابت راهنماییشون.
آقا محمود ممنون از اطلاعات مفیدی که دادید. اینکه به جریان امواج توجه کنیم واقعا جالب بود. عرض به حضورتون من تعداد 3 بسته کرم خاکی زنده خریداری کردم. کرمها داخل یه قوطی پر از خک نرم و مرطوب هست. چجور میشه اونا رو تا ده روز زنده و چاق نگه داشت؟ راستی شنیدم قلاب مخصوص کزم باید پشت ساقش هم خار داشته باشه. درسته؟ یا از همین قلابهای کپوری معمولی هم میشه استفاده کرد؟ ببخشید سوالام خیلی زیاده. چون تازه اومدم سمت ماهیگیری. و به نظرم بدجوری اعتیاد میاره. ممنون از دوست و استاد عزیز جناب فرجی و آقا محمود
یا علی

سلام و درود
شما لطف دارید
سطلی تهیه کن و داخلش از خاک خود کرمها و خاک جایی که مطمئن باشی حاوی سم و یا آفت کشها نباشه(مثل خاک گلدون و باغبانی)از جاهی طبیعی تهیه کن کمی ماسه و آشغال سبزی و کمی خونابه بهش اضافه کن و کرمهارو بریز داخلش و با همون خاک پرش کن
بعد روشو با چند لایه روزنامه ویا یک لایه موکت بپوشون و هر چند روز یکبار یکی دو لیوان آب روش بریز و زاقه کرماتو جایی سایه و مرطوب و خنک مثل انباری بزار
کرمهات نه تنها 10 روز بلکه سالها زنده میمونن بلکه سریعا تکثیر و زیاد هم میشن و هربار که خواستی بری ماهیگیری مقدار مورد نیازتو بردار و کمی آشغال سبزی بریز و استفاده از خونابه هم جذب ماهی رو چند برابر میکنه
(2015-07-08 12:02 PM)AIRKING نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ارزوی قبولی طاعات و عبادات و عزاداری هاتون
من فقط مطالب دوستان میخونم و لذت میبرم و البته تجربیات نظری خودم اضافه میکنم.
یه سوال.
با قایق های بادی مرسوم که جدیدا هم زیاد شده امکان گرفتن ماهی های بزرگتر توی دریاچه سد ها هست .به نظرم میاد به جای زحمت پرتاب های بلند که عموما تا فاصله های 50 تا 70 متر(حداکثر) استفاده از قایق بهتر باشه.
میخواستم نظر دوستان و متخصص ماهیگیری رو تو این زمینه بدونم.Khansariha (8)

سلام عبادات شما هم قبول عاقبت هممون بخیر
بله کاملا درست میفرمایید استفاده از قایق در دریاچه ها احتمال صید رو ده ها برابر افزایش میده علاوه بر اینکه طبق فرمایش شما بدون زحمت ودردسرهای بهم ریختن ریسه و طعمه و.....پرتاب به نقاط عمیق و دسته های درشت ماهی ها دسترسی راحتتر میشه بلکه امکان اینرو هم فراهم میکنه تا به نقاط بکر تر و ساکتتر دریاچه دست پیدا کنید
در کل از لزومات ماهیگیری ورزشی در دریاچه ها و سدهاست
سلام دوستانKhansariha (48)
هفته پیش سفری داشتیم به منطقه زیبای پالنگان در استان کرمانشاه و رودخانه سیروان
علیرغم اینکه تحقیقات و اطلاعات قبل سفر حاکی از ناموفق بودن صید رو به ما میداد اما مثل همیشه من تا خودم جایی رو تست نکنم قانع نمیشم خلاصه برای طبیعت گردی هم که بود حرکت کردیم
انصافا طبیعت زیبا.سبک زندگی مردم بومی خونگرم و با معرفت اون منطقه و بافت منحصر بفرد روستای پالنگان ارزش ساعتها رانندگی رو داشت
روستای زیبای پالنگان جای همتون خالی
[تصویر: mahmoodfisher20.jpg]
من و دوست خوبم علیرضا از پلکانهای روستا غروب روز رسیدن وقت رو هدر ندادیم و برای دیدن و تست شرایط آب سری به رودخانه زدیم تا فردا صبح زود بدونیم از کجا شروع کنیم
[تصویر: mahmoodfisher21.jpg]
و نتیجه لانسه کشی صبح روز بعد تا ساعت 9 که آفتاب به کف دره رسید با استفاده از لانسه های مپس پرچمی و پرچمی کرم قهوه ای تعداد18 قزل آلای رنگین کمان بسیار زیبا و جنگنده صید کردم که 13 قطعه کوچکتر رهاسازی شدن
[تصویر: mahmoodfisher22.jpg]
[تصویر: mahmoodfisher23.jpg]
اینم یکی از صید های عالی داش علیرضا
[تصویر: mahmoodfisher24.jpg]
[تصویر: mahmoodfisher25.jpg]
با شدت آفتاب وسایلو جمع کردیم و تصمیم گرفتیم تا برای صرف نهار و لانسه کشی عصر به بالادست رودخانه بریم و محل مناسبی پیدا کنیم
بعد از حدود 2 ساعتی کوهپیمایی و لذت بردن از مناظر بسیار زیبای حاشیه رودخانه به محل مناسبی رسیدیم و جاتون خالی بعد صرف نهار و استراحت در دل طبیعت بکر اون منطقه ساعت 5 عصر دوباره شروع به لانسه کشی کردیم
[تصویر: mahmoodfisher26.jpg]
البته اینبار بخاطر نور شدید از "لانسه های براق"مثل نقره ای صورتی بلوفاکس و مسی و طلایی خالقرمز کردم که نتیجش صید15 قطعه رنگین کمان بود که 7 قطعه کوچکتر رهاسازی شدن
آب بسیار زلال و سرد رودخانه و قزلهای بینهایت جنگنده لذت واقعی صید قزل رو چند برابر میکرد به این عکس توجه کنید که این رنگین کمان چه خمی به چوب داده و دوست باذوقم چه عکس زیبایی گرفته
[تصویر: mahmoodfisher27.jpg]
اینم یه رنگینکمان درشت دیگه که با طعمه راپلا سید شد
[تصویر: mahmoodfisher28.jpg]
[تصویر: mahmoodfisher29.jpg]
[تصویر: mahmoodfisher31.jpg]
اینم یه زردپر که با تاریکتر شدن هوا به اسپینر ملخ قهوهای زد
[تصویر: mahmoodfisher32.jpg]
واقعا دست مریزاد دادا محمود. خداییش سر حال شدم با عکسهای زیباتون. اگه ممکنه یه توضیحی در رابطه با اسپینر مورد استفادتون بدید و اگه زحمتی نیست عکس اون و مپس هاتونو بزارید.
بسیار ممنون و خسته نباشید
سلام
Mahmoodfisher
ممنون واقعا زيباست.....با نوشته هاتون ما رو هم بردين اونجا.......حال كردم.

معرفي نرم افزار Snagit : يه نرم افزار ويرايش عكسه ...مي تونين عكس رو وارد كنيد ، روش علامت بذارين ...فلش بكشيد روش و ...
مثلا براي آموزش اينكه اولويت ماهيگيري من اين نقاطه.....يا من اينجا ميمونم ...ماهي اونجاست ....لانسه رو اين نقطه پرت مي كنم و به طرف ماهي مي كشم......
موفق باشيدKhansariha (8)
لینک مرجع