انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-09-17 07:59 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 07:56 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 06:13 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 01:09 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ببخشید که من جواب میدم سوالتون رو چون توضیحات علی جان کاملتره اما با اجازه ایشون
نحوه کار بازر اینه که با کشیده شدن نخ روی ریل اون به صدا در میاد وقتی ماهی طعمرو برداره و رو به جلو حرکت کنه با کشیده شدن نخ بازر به صدا در میاد اما اگه حرکت ماهی به سمت شما باشه فقط نخ شل میشه و روی بازر حرکتی نداره و شما متوجه نمیشید
لاین دنسر کار اصلیش اینه که وقتی ماهی طعمرو بر میداره و به سمت شما حرکت میکنه با کشیدن نخ اضافی به پایین باعث به صدا درومدن بازر میکنه چون اگه لاین دنسر نباشه نخ ازاد میشه اما حرکتی نداره که بازر رو به صدا در بیاره از لاین دنسر استفاده میشه
لاین دنسر رو باید جدا بخرید و همراه بازر نیست
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
ممنونم دوست عزیز
خیلی لطف کردید
یعنی به صورت الکترونیکی کار میکنه؟
بعد کار بک لید هم مثل لاین دنسر هست؟
اگر نه بی زحمت طرز کار اونو برام توضیح بدید
یه سوال دیگه هم داشتم
من بویله آماده سورس از محصولات داینامیت بایت رو خریدم
میشه راهنماییم کنید چجوری میتونم شناورش کنم؟
ممنونم
Khansariha (8)

دوست عزیز احتیاجی نیست پستی رو دو بار تکرار کنید تا دوستان جواب بدن.تا حالا باید متوجه این مسئله شده باشین.من پست بالاییتون رو که با این پست یکی بود حذف کردم.لطفا اگر هم می خواین پستی رو تکرار کنید اون پست قبلی رو خودتون حذف کنید تا در یک صفحه دو بار یه موضوع ارسال نشه.ممنونم.
به روی چشم آقا
Khansariha (8)
دوستان هیچکس جواب منو نمیده؟
:-(
دوست عزیز شرمنده من چون خیلی کم سر میزنم شاید دیر ببینم تا جواب بدم
لاین دنسر:وسیله هست که با یک رابط فیش به بازر نصب میشه و دارای چراغ هست که در زمان هشدار خودش هم روشن میشه.این وسیله با اهرم کردن روی نخ وزن مناسب بر روی نخ رو ایجاد میکنه.نخ بر روی سنسور اگر به وسیله ماهی کشیده بشه بازر صدا میکنه.ولی در صورتی که ماهی به سمت چوب حرکت کنه نخ شل میشه و بازر صدا نمیکنه.لاین دنسر با وزن خودش یک کشش بر روی نخ ایجاد میکنه تا بازر هشدار بده

بک لید:این وسیله زمانی کاربرد داره که عمق قرارگیری ریسه زیاد باشه.در سیستم بازر سعی بر این هست سر چوب به سطح آب نزدیک باشه.ولی اگر عمق زیاد باشه نخ با زاویه وارد آب میشه و زمانی که سفت میشه از کف فاصله میگیره.در این زمان به علت رفتار کپور که برای برداشتن طعمه دور محل دور میزنه امکان داره با بدن ماهی برخورد و موجب ترس اون بشه.پس باید نخ کاملا در بستر آب بخوابه.برای این کار حلقه بک لاید روی نخ انداخته و با ارتفاع دادن به نخ اون رو به وسطای نخ هدایت میکنیم.پس از رها سازی نخ بک لاید در بستر مینشیند و نخ رو به بستر میخواباند

در مورد شناور سازی بویله:در صورتی که بستر آب لجنی باشه و بدونیم بویله با وزنه خودش وارد لجن میشه باید اون رو شناور کنیم.برای این کار از بویله های پاپ آپیس استفاده میشه که خاصیت شناور داره.در صورت نبودش میشه بوسیله برش مناسب از فوم های شناور که همرنگ بویله وجود داره در زیر بویله اون رو شناور کرد.برای بویله های دست ساز هم گلوله های فومی وجود داره که هنگام ساخت بویله درون بویله قرار میگیره و خاصیت شناوری به اون میده.
این چه حرفیه آقا؟
دشمنتون شرمنده
شما لطف میکنید که جواب میدید
ممنونم علی آقا
بازم با راهنمایی های خوبتون خجالت زدمون کردی
Khansariha (8)
Khansariha (8)
Khansariha (8)
Khansariha (8)
Khansariha (8)
Khansariha (8)
Khansariha (8)
دوستان کسی میدونه Strike viz set و Chain hanger و Drake drop hanger که تو سایت کلدون توی قسمت لاین دنسر ها گذاشتن چیه و چکار میکنه؟
ممنون
Khansariha (256)
سلام
دوست من هر سهتا لاین دنسر هستن با مارکهای مختلف اما کاره همه یکیه منکه خودم از chain hanger استفاده میکم ساده تر و مقاومتره
در کل چیزی نیست که زیاد ریزه کاری داشته باشه و نیاز به سخت گیری همینکه کار رو راه بندازه کافیه
(2012-09-24 02:07 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست من هر سهتا لاین دنسر هستن با مارکهای مختلف اما کاره همه یکیه منکه خودم از chain hanger استفاده میکم ساده تر و مقاومتره
در کل چیزی نیست که زیاد ریزه کاری داشته باشه و نیاز به سخت گیری همینکه کار رو راه بندازه کافیه

ممنونم دوست عزیز
Khansariha (8)
دروود ! اینم نتیجه زحمت یکی از دوستان در سد عظیم جیرفت ( کرمان )
دوستان نوع ماهی رو ممکنه مشخص کنید ، مرسی.

[تصویر: xwgs5dgxpw97c2ru5y0.jpg]
خیلی شبیه فیتوفاک هست؟البته دوستان خبره نظر بدن بهتره.Khansariha (8)
با سلام . مهدي جان فكر كنم حدس شما درست باشه . گرچه نور عكس زياده ولي از تنه و باله ها و شكل سر و دهان ماهي بر مياد كپور نقره اي يا همون فيتوفاگ باشه
در مورد لاين دنسر دوستان سوال كرده بودن و فقط يك نكته رو لازم دونستم عنوان كنم و اونم اينكه از لاين دنسر (در سيستم هايي كه بازر استفاده ميشود) براي ايجاد كمي فشار نخ روي روي قرقره داخلي بازر استفاده ميشه و در سيستمهايي كه بازر استفاده نميشود براي اينكه بفهميم ماهي به قلاب افتاده قبل از كلاچ كردن چرخ ماهيگيري .
اينكه ماهي به سمت ساحل حركت كنه يا از ساحل دور شه رو بايد با نحوه بستن صحيح ريسه و سرب متحرك متوجه بشيد . وقتي سرب متحرك شما روي نخ اصلي باشه و بعد اون ريسه قرار بگيره قضيه حله و در هر حالتي كه ماهي حركت كنه نخ شما كشيده ميشه چون سرب مثل يك لنگر عمل ميكنه و ريسه از اون دور ميشه. اين حالتي هست كه خيلي از كپور گيران از اون استفاده ميكنن.

ببخشيد از اينكه دير سر زدم
موفق باشيد
والا کله و دهان فیتوفاک خیلی بزرگتر از اینه!
لینک مرجع