انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-11-28 10:05 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان

بهترین روش سرو اردک ماهی چیه؟

شکم رو خالی کنم ، کبابش کنم چطوره؟
سلام آقا رضاKhansariha (8)
اردک ماهی یا به قول ما (شوک) رو بهتره قبل از سرخ کردن چند ساعت با یکمی نمک وابلیمو بخوابونی و به قطعه های بزرگ برش بدی تو تابه با روغن زیاد سرخش کنی طلایی رنگ که شد بعد روغن اضافی رو میگیری چند تا گوجه گوشتی رو حلقه میکنی دورش میچینی یگمی هم با اون تفتش میدی آب گوجه که گرفت به ماهی سرخ شده تمومه آماده خوردنه
اگه هم اردک ماهی ها ریز هستند بهتره بعد پاک کردن چرخشون کنی با یکمی پیاز وجعفری ریز شده وتخم مرغ کتلت ماهی درست کنی
نوش جانKhansariha (8)
(2012-11-28 10:05 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان

بهترین روش سرو اردک ماهی چیه؟

شکم رو خالی کنم ، کبابش کنم چطوره؟

یه ندا بده کجا برای اردک ماهی میرید شاید منم بیام .یکم ماهیگیری خونم آمده پایین Khansariha (399)
دروود !
دوستان در رابطه با تيغ هاي زياد كپور هم يه راه حل ارائه كنيد لطفاً . . .
پيشاپيش ممنون.
ارادت !
تصویر زیر مربوط است به رکورد ماهی قزل آلای خال قرمز بومی ایران که در دریاچه سد کرج صید شده است که من با اجازه دوستم دکتر چغاجردی و از وبلاگشون نقل میکنم
این ماهی به طول ۹۳ سانتیمتر و وزن بیش از اا کیلوگرم توسط یک ماهیگیر آمریکایی به نام چارلی پروکتور در روز چهارشنبه چهارم خرداد ۱۳۴۵ صید شده و بزرگترین قزل آلای بومی صید شده مستند و اندازه گیری شده به صورت رسمی در ایران است.

گزارش اصلی این خبر که در صفحه ۱۰ شماره ۸۰ مجله شکار و طبیعت به تاریخ تیر ماه ۱۳۴۵ چاپ شده است

[تصویر: 13542197741.jpg]

[تصویر: 13542203361.jpg]
دوستان Khansariha (8)
ديروز براي يكي از رفقا به قصد تهيه چرخ ماهيگيري زديم بيرون بعد از كلي گشت وگزار يه مارك خوب وقديمي ( D A M آْلمان)رو كه مدتها تو بازار موجود نبود رويت كرديم ودوتا چرخ از اون مدل روديدم كه اوليشو برا دوستم گرفتيم ( چرخها قانوني وتوسط نمايندگي اصلي شون وارد و توزيع شده بودن ) و كالاي خوش ساختي هست و من هم قصد تبليغشون رو ندارم ولي براي دوستاني كه ميخوان كالاي ماندگار با قيمت مناسب داشته باشن گزينه خوبيه
چرخ DAM_QUICK SLR850FDخيلي جمع وجور تمام فازي آلياژ الومينيوم آنودايز با كمان و شافت قوي چرخ واسپولش بلبرينگي با يه اسپول يدكي 175 تومن

[تصویر: 13546597571.jpg]
[تصویر: 13546595072.jpg]
[تصویر: 13546595073.jpg]
چرخDAM_QUICK HPN 140F يه سايز بزرگتر بدنه واسپول گرافيتي 95 تومن

[تصویر: 13546595074.jpg]
[تصویر: 13546595075.jpg]
[تصویر: 13546597572.jpg]

يه چرخ كره اي هم كه ماركشو تا حالا نديدم! SANYING HDF 50و ميشه گفت يه كپي حرفه اي از چرخ اولي بود ! اونهم تمام فلزي خوش ساخت و قابل قبول بود 175 تومن
[تصویر: 13546597573.jpg]
[تصویر: 13546597574.jpg]
[تصویر: 13546597575.jpg]

Khansariha (256)
دوستان که تجربه ماهیگیری در دریای جنوب رو دارند : چه طعمه ای بهتره که استفاده بشه ؟ روده مرغ خوبه ؟
(2012-12-11 09:41 PM)kavehatm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان که تجربه ماهیگیری در دریای جنوب رو دارند : چه طعمه ای بهتره که استفاده بشه ؟ روده مرغ خوبه ؟

دوست عزیز شما یا باید مرکب بگیری یا میگو هردوتاش جواب میده .
مرکب رو باید نواری ببری و4تا 6 ساعت بزاری تو آفتاب که یه مفدار بو بگیره.بعدشم بزن جواب میده.
Khansariha (399)
(2012-12-11 10:18 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-11 09:41 PM)kavehatm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز شما یا باید مرکب بگیری یا میگو هردوتاش جواب میده .
مرکب رو باید نواری ببری و4تا 6 ساعت بزاری تو آفتاب که یه مفدار بو بگیره.بعدشم بزن جواب میده.
Khansariha (399)

هیچ فکر نمی کردم که سوالم در مورد دریای جنوب رو کسی در شمالی ترین جای ایران جواب بده !
منظورت از مرکب همون ماهی مرکب هست دیگه ؟ درسته ؟
صید قزل آلا باتور دنده ریز رودخونه ماهیچال الیگودرز
[تصویر: %D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B11190.jpg]
[تصویر: %D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B11343.jpg]
دوست عزیز ببخشید اینجوری میگم ولی واقعا تاسف برانگیزه.هر چیزی آداب مخصوص به خود داره.این تاپیک ماهیگیری هست نه صید.اینجا روش هایی مثل تور سم برق دینامیت و .... مترود هست.ماهیگیری یک تفریح و لذت وصف ناپذیره.حتی در خیلی از موارد و جاهای دنیا به عنوان بگیر و رها کن انجام میشه.دیگه امروز منابع آبی رودخانه ای ما توان تحمل ضربات این روش هارو نداره.بخدا نداره
لینک مرجع