انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
آقا محمود انقدصنم داریم که یاسمن توش گمه ما یه جا برای قزل رفته بودیم هر چی قلاب انداختیم دیدیم هیچ خبری نیست بعد دیدم سدای موتوریرق میاد رفتم تا رسیدم بهشون بعد که باهاشون حرف زدیم دیدیم کار هر روزشون هست حتی به ماهیای بندانگشتی هم رحم نمی کردند بعد همین طورباهاشون رفتیم تا رسیدیم به روستا بعدیه ماشین پلیس وایساده بود که صداشون کرد بیان گفتم حتما یه چیزی می خواد بهشون بگه بعد دیدم وایساد خوش بش کردن بعد بهش گفت فقط همین قدرگرفتی که من خودم تعجب کردم اکثر پلیسا محیط بانا از مردم محلی همون جاها هستند به خاطر همین به محلیا کاری ندارن فقط زورشون به کسای که غریب هستن تو اون منطقه میرسه
سلام
موتور برق ...درست نمي دونين چه ولتاژ ميزنن....اگه يكي تو آب باشه رو برق نمي گيره ؟

براي شيرين كردن طعمه ، امروز عرق شيرين بيان گرفتم ...علي رغم اسمش شيريني نداره (تلخه).
دوستاني كه از ملاس براي شيرين كردن استفاده مي كنن ، لطفا يه توضيحي در موردش بدن و اينكه از كجا ميتونم بخرم ؟(فروشنده نگه چيه ، برا چي مي خواي)
موفق باشيدKhansariha (8)
(2015-07-28 10:15 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
موتور برق ...درست نمي دونين چه ولتاژ ميزنن....اگه يكي تو آب باشه رو برق نمي گيره ؟

براي شيرين كردن طعمه ، امروز عرق شيرين بيان گرفتم ...علي رغم اسمش شيريني نداره (تلخه).
دوستاني كه از ملاس براي شيرين كردن استفاده مي كنن ، لطفا يه توضيحي در موردش بدن و اينكه از كجا ميتونم بخرم ؟(فروشنده نگه چيه ، برا چي مي خواي)
موفق باشيدKhansariha (8)

سلام دوست عزیز
آب قل قل میکنه وقتی برق میزارن اگه کسی تو محدودش باشه صددرصد برق میگیردش خیلی روش خطرناک ناجوانمردانه ای هست
موتور برق خالی نیستش یه دستگاه شوکر مانند هست که به این دستگاه با باتری سریع میکنن وصل میکنن یا موتور.
بعضی جاها گیر زیاد هست بعضی جاها هم اصلا کاری ندارن مثال تو سد منجیل کلا شده تور خالی تو کل سد هیچ کسی هم گیر نمیده فعلا خودم پیگیری دارم میکنم از محیط زیست کل گیلان تا فکری برای اینا بکنن چون محیط زیست شهر خودمون باهاشون چون اشنا هستن کاری ندارن!
تو سد منجیل یه زمانی هر ماهی میخواستی بود حتی سوف ولی الان چند گونه ماهی بیشتر نمونده افسوس افسوس...
کسی نبود جواب بدع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(2015-07-29 12:52 AM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

whitewolf' عزیز سلام
توی چند صفحه قبل دوستان استان فارس چند جا رو معرفی کردن و حتی نقشه هم گزاشتن.یه نگاه بنداز
موفق باشی
دوستان طبیعت همیشه موانع و مشکلات خوش رو حل میکنه اگر جایی ما باعث تخریب و نسل کشی بشیم جای دیگری حیات خودشرو ادامه خواهد داد و ما آدما با تخریب فقط محیط زیست خودمون رو از بین میبرم و نهاینا فقط خودمون آسیب خواهیم دید قزل توی دنیا پرطرفدارترین ماهیه چه از لحاظ ارزش تغذیه ای چه از نظر صید ورزشی.
مطمئن باشید تو دنیا انقدر طرفدار داره که نسلش پابرجا بمونه فقط این ماییم که باین روشهای احمقانه و غیر ورزشی تا چند سال دیگه باید عکس قزل رو تو کتابا به بچه هامون نشون بدیم!
مهدی جان در مورد موتور برق خیلی هم خطرناکه سالها بود که ما هر چند وقت یکبار به شهرکرد میرفتیم و با یکی از دوستان اونجا برنامه های زیادی برای صید قزل میرفتیم یکی از آشناهای اون دوستمون توی رودخانه های اونجا همیشه از موتور برق استفاده میکرد و گونیهای پر از بچه فزل رو افتخاری میدونست!!ما هم هرچقدر تلاش کردیم نتونستیم به اون بنده خدا بفهمونیم که بابا جان نسل کشی یعنی چه و با این کارش داره چکار میکنه حتی چندسال پیش با اصرار یکی از برنامه ها در رودخانه دره عشق فارسان همراهش کردیم و بهش تجهیزات دادم و خواستم لذت بینهایت صید قزل با قلاب رو مزه کنه اما بعد اون روز بازهم فقط از گونیهای پر از ماهی و موتور برق و "افتخاراتش" یاد میکرد و صید ورزشی رو کاری بیهوده و وقت تلف کردن میدونست!
متاسفانه سال گزشته خبردار شدم که در یکی از رودخانه های شهرکرد موقع قتل عام با موتور برق پسر کوچکش به داخل آب رودخانه می افته و بدلیل برق گرفتگی میمیره!واقعا دل همه رفقا بدرد اومد و خیلی ناراحت شدیم اما دیگه هیچ چیز قابل برگشت نیست خودشم الان مشکلات روحی پیدا کرده.
صید با موتور برق و دینامیت و...... علاوه بر نابودی کامل و قتل اکوسیستم قسمتی از رودخانه خطرات خیلی زیادی برای استفاده کننده های این روشها خواهد داشت و رفتار ما با طبیعت محال بی پاسخ بمونه!
طبیعت رو نمیشه دور زد یا سرش کلاه گزاشت! هر چه که به طبیعت بدیم دقیقا عین همون رو پس خواهیم گرفت! همونطوریکه هر چه در دل خاک بکاریم دقیقا همون رو به ما پس میده رفتارمون هم همینطوره وقتی به اندازه نیازت از طبیعت برنداری و یا بخاطر چهارتا ماهی یا کبک یا هر شکار دیگه از روشهایی استفاده کنی که کل اون منطقه رو نابود کنی منتظر باش که همون رفتار رو از طبیعت ببینی و طبیعت انتقام خوش رو خواهد گرفت!
دوستان تا شعاع 400 کیلومتری تهران جایی سراغ دارید بشه خوب کپور باای 1 کیلو زد بریم اونجا ممنون میشم معرفی کنید
(2015-07-29 06:43 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تا شعاع 400 کیلومتری تهران جایی سراغ دارید بشه خوب کپور باای 1 کیلو زد بریم اونجا ممنون میشم معرفی کنید

دریاچه ارم تهران
دریاچه رازی تهران
دریاچه سد ساوه
دریاچه سد منجیل و رودخانه قزل اوزن(اطراف روستای گیلوان)
سد لتیان
همه اینجاها کپورای درشتب داره مخصوصا ارم و ساوه!
کلا جا برا کپورای درشت اطراف تهران زیاد هست کافیه همین مطلبو تو نت سرچ کنی جاهای زیادی پیدا میکنی
موفق باشی
(2015-07-29 10:18 AM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-29 12:52 AM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

whitewolf' عزیز سلام
توی چند صفحه قبل دوستان استان فارس چند جا رو معرفی کردن و حتی نقشه هم گزاشتن.یه نگاه بنداز
موفق باشی
دوستان طبیعت همیشه موانع و مشکلات خوش رو حل میکنه اگر جایی ما باعث تخریب و نسل کشی بشیم جای دیگری حیات خودشرو ادامه خواهد داد و ما آدما با تخریب فقط محیط زیست خودمون رو از بین میبرم و نهاینا فقط خودمون آسیب خواهیم دید قزل توی دنیا پرطرفدارترین ماهیه چه از لحاظ ارزش تغذیه ای چه از نظر صید ورزشی.
مطمئن باشید تو دنیا انقدر طرفدار داره که نسلش پابرجا بمونه فقط این ماییم که باین روشهای احمقانه و غیر ورزشی تا چند سال دیگه باید عکس قزل رو تو کتابا به بچه هامون نشون بدیم!
مهدی جان در مورد موتور برق خیلی هم خطرناکه سالها بود که ما هر چند وقت یکبار به شهرکرد میرفتیم و با یکی از دوستان اونجا برنامه های زیادی برای صید قزل میرفتیم یکی از آشناهای اون دوستمون توی رودخانه های اونجا همیشه از موتور برق استفاده میکرد و گونیهای پر از بچه فزل رو افتخاری میدونست!!ما هم هرچقدر تلاش کردیم نتونستیم به اون بنده خدا بفهمونیم که بابا جان نسل کشی یعنی چه و با این کارش داره چکار میکنه حتی چندسال پیش با اصرار یکی از برنامه ها در رودخانه دره عشق فارسان همراهش کردیم و بهش تجهیزات دادم و خواستم لذت بینهایت صید قزل با قلاب رو مزه کنه اما بعد اون روز بازهم فقط از گونیهای پر از ماهی و موتور برق و "افتخاراتش" یاد میکرد و صید ورزشی رو کاری بیهوده و وقت تلف کردن میدونست!
متاسفانه سال گزشته خبردار شدم که در یکی از رودخانه های شهرکرد موقع قتل عام با موتور برق پسر کوچکش به داخل آب رودخانه می افته و بدلیل برق گرفتگی میمیره!واقعا دل همه رفقا بدرد اومد و خیلی ناراحت شدیم اما دیگه هیچ چیز قابل برگشت نیست خودشم الان مشکلات روحی پیدا کرده.
صید با موتور برق و دینامیت و...... علاوه بر نابودی کامل و قتل اکوسیستم قسمتی از رودخانه خطرات خیلی زیادی برای استفاده کننده های این روشها خواهد داشت و رفتار ما با طبیعت محال بی پاسخ بمونه!
طبیعت رو نمیشه دور زد یا سرش کلاه گزاشت! هر چه که به طبیعت بدیم دقیقا عین همون رو پس خواهیم گرفت! همونطوریکه هر چه در دل خاک بکاریم دقیقا همون رو به ما پس میده رفتارمون هم همینطوره وقتی به اندازه نیازت از طبیعت برنداری و یا بخاطر چهارتا ماهی یا کبک یا هر شکار دیگه از روشهایی استفاده کنی که کل اون منطقه رو نابود کنی منتظر باش که همون رفتار رو از طبیعت ببینی و طبیعت انتقام خوش رو خواهد گرفت!
,
دوست عزیز میدونم جاها رو ولی نمیدونم ماهی داره یا نه
سلام به همه دوستان عزیز
امروز صبح برای صید قزل ساعت 10 راهی شدیم حدود 1 رسیدم اونجا تا ناهار خوردیم یه استراحتی کردیم رفتیم سراغ ماهیگیری گله های سیصد چارصد تای ماهی کولی زردپر بود که تو رودخونه حرکت می کردن به محض نزدیک شدن بهشون فرار می کردند خلاصه تا رسیدیم جاهایی که همیشه توش قزل ها حداقل دو سه کیلویی می گرفتیم اما خبری از قزل نبود به جاش مارهای یکی دومتری بودن که از روی درخت شیرجه میزدن تو ابو فرار میکردن و یا از تو گله های ماهی ماهی می گرفتن اما در کمال تعجب هیچ قزلی وجود نداشت واقعا تعجب کردم چون این رودخونه من تاحالا ندیدم مردم محلی کاری به کارش داشته باشن اگرم کسی کاری کرده بود نباید انقد ماهی توش باشه البته آب رودخونه نسبت به دو سه سال پیش نصفم نبود دو سال پیش بود که یه ماهی شش کیلویی هف هشتا ماهی دو سه کیلویی گرفتیم واقعا رودخونه ی خیلی بکری هست تا همینطور رفتیم بالا تا رسیدم به پرورش ماهی دیدیم کاملا خالی هست رودخونه هم ازاون قسمتی که آب پرورش ماهی توش میریزه کاملا خشک شده تازه دلیل نبود قزل رو فهمیدیم حالا انشالا دوباره هفته ی دیگه میرم یه جای دیگه که قبل ماه رمضون دو تا ماهی خوب گرفتم که تو صحفه های قبل عکسشو گذاشته بودم اگه رفتم گرفتم عکساشو حتما میزارم اینم عکسایی که امروز گرفتم جای همتون خالی با وجود اینکه ماهی نگرفتیم ولی خیلی خوش گدشت
[تصویر: DSC-3860.jpg]
[تصویر: DSC-3859.jpg]
[تصویر: DSC-3857.jpg]
[تصویر: DSC-3854.jpg]
اینم انگور وحشی
[تصویر: DSC-3851.jpg]
اینم عکس قسمتی از رودخونه که قبلا توش آب پرورش ماهی می ریخت ولی الان خشک شده
[تصویر: DSC-3843.jpg]
یه فیلم هست از مارهای اونجا درحال که ماهی گرفتن که نمیدونم چجوری فیلمشو بزارم
لینک مرجع