انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-05-06 05:56 PM)chekel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .
دوستان کدام یک از چوبها را برای صید قزال الا در رودخانه پیشنهاد می کنید؟ ( من برای اولین بار هست که می خوام برم برای قزل گیری )

1. چوب دو تیکه سفید فایبر گلاس Crocodile 2.10M اکشن چوب :100-250 گرم
2. چوب دو تیکه شیشه‌ای سیم بکسل دار 150 CROCODIL اکشن 50-90 گرم دسته EVA ،جنس چوب از فایبر گلاس شیشه‌ای که از وسط چوب سیم بکسل جهت انعطاف و قدرت بالا استفاده شده است
3. چوب دو تیکه فایبر گلاس Excellent 502 اکشن 5-18 گرم
4. چوب تلسکوپی فایبر گلاس طول چوب: 300cm طول چوب در حالت بسته: 63cm اکشن چوب: 30g-60g ( این چوب دارم می تونم از همین استفاده کنم یا نه )

اگه هیچ کدام خوب نبود لطفا یه مدل خوب که گرون قیمت نباشه معرفی کنید زیر 80 هزار

در ضمن چه نوع لانسه یا طعمه ای رو پیشنهاد می کنید
( رود خانه ای که می خواهم برم از سرچشمه های تجن هست و نه خیلی کم اب هست و نه خیلی خروشان)
سلام دوست عزیز
با اجازه همه ی اساتید من خودم به شخصه چوب 210 سانتی رو برای قزل ترجیح میدم چون تو همجور رودخونه ای کاربرد داره خودم هم از چوب دوتیکه 210 solidpower با اکشن100-200 گرم استفاده میکنم که تو دریا و دریاچه هم از روی قایق ازش استفاده می کنم خلاصه چند منظور است
البته اگر فقط برای قزل میخواین اکشن بالا نیاز نیس
سلام به همه دوستان ماهیگیر
جای همه دوستان سبز امروز رفتم ماهیگیری کنار رودخونه اول که رفتم دیدم اصلا آب نداره کل آب رودخونه رو بردن برای باغ ها بخاطر همین برگشتم رفتم یه رودخونه دیگه که تا ساعت دو نهار این چیا طول کشید بعدش راه افتادم از کنار یکی از سرشاخه ها حرکت کردم یک ساعت طول کشید تا از تو بوته زارها رد شدم رسیدم به تنگ که سرشاخه ها یکی می شد وارد تنگ شدم واقعا بکر بود پر آب ولی پر از خزه بود هر چی قلاب انداختم خبری نشد تا رسیدم به یه برم که دوتا ماهی گرفتم که چون کوچیک بود ولشون کردم بعد رفتم جلوتر طعمه های مختلفو امتحان کردم ولی جواب نداد تا وارد چند تا تنگ دیگه شدم که عمق آب یک متر خورده ای بود اونجا ها هم چیزی نبود تا وارد یه تنگ عمیق شدم که خواستم عکس بگیرم یکدفعه گوشیم از رو مونوپد افتاد تو آب اعصابم خورد شد بعد 5-6 دقه گوشیم از تو عمق یک متری از تو رودخونه پیدا کردم برگشتم ادامه ندادم از توی تنگ خارج شدم رفتم بالای رودخونه سمت پرورش ماهی که حدود 2-3 کیلومتر راه بود از کنار جوب آب حرکت کردم رفتم بالا که یکدفعه دیدم 200 متر بالاتر یک آب خوب هس که وقتی رسیدم حالت یک برم بزرگ بود که کنارشم نی زار بود اطرافشم همش حالت باتلاق بود جای خطرناکی بود که گله های 20-30 تایی قزل الا نظر منو به خودش جلب کرد مپسو پرتاب کردم همه ی ماهی ها به سمتش هجوم اوردن دنبالش میکردن ولی حمله نمی کردن 10 -15 بار تو جاهای مختلفش امتحان کردم همین اتفاق تکرار شد از کرم استفاده کردم همینطور لوری ولی جواب نمیداد فقط دنبالش می کردن منم دیگه کاملا کفری شده بودم برگشتم به اول برم که رسیدم یه دفعه به خودم گفتم حالا که ماهی هس تسلیم نشو مپسی رو که هیچوقت ازش استفاده نمی کردم به نخ وصل کردم رفتم انتهای برم بار اول چیزی نشد ولی بار دوم انداختم وسط نی ها که خوشبختانه گیر نکرد دیدم یه دفعه یه ظربه زد یه ماهی 10-15 سانتی حدود یک یه متری از اب پرید بیرون دوباره پرتاب کردم ایندفعه گرفتمش خواستم عکس بگیریم که یادم اومد گوشیم اب رفته توش ولش کردم دوباره یدونه دیگه گرفتم اونم همین قد بودو ولش کردم بعدش تو یه قسمته دیگه امتحان کردم که بازم جواب نداد واز مپسی امتحان کردم که یجورایی مپس شانس میدونمش همیشه وقتی هیچی جواب نمیده ازون استفاده میکنم ماهیای خیلی خوبی باهاش گرفتم پرتاب کردم سمت نی ها و یدفعه شروع شد و یه ماهی نیم کیلویی شروع کرد به پرش های بلند و کلاچ گرفتن که برام جالب بود چه جور یه ماهی انقدی اینجور زور میزنه تا بالاخره اوردمش بیرون چند دفعه دیگه هم امتحان کردم که اتفاقات جالبی افتاد مثل گرفتن دوتا قزل که هر کدوم یه شاخه از مپسو گرفته بودن و همزمان باهم از اب پریدن بیرونو قلاب از دهن جفتشون درومد منم دیگه بیخیال شدم بعد یک ساعت خورده ای پیاده روی رسیدم به ماشینو برگشتم خونه امروز اتفاقات بد و خوب زیاد داشت ولی امروز تجربه هایی زیادی بدست آوردم که با همه ی ماهیگیری هایی که تاحلا رفته بودم فرق داشت خیلی خوب بود
اینم چندتا عکس قبل ازینکه گوشیم بیوفته تو آب
[تصویر: DSC-4900.jpg]
اینم تنگی که گوشیم افتاد تو آب
[تصویر: DSC-4906.jpg]
اینم ماهی و دوتا مپسی که امروز به دادم رسیدن تا یک روز کاملا نا موفق رو نداشته باشم اون مپس پلاک پولکی که توی آب دقیقا شبیه خود قزل الا هس واقعا عالیه و همیشه بهترین نتیجه هارو به من داده و اون مپس طلایی که اولین بار بود ازش استفاده میکردم باوجوداینکه سه چهار ساله دارمش و رنگ خال هاش رفته بود خودم با لاک تغیرش دادم
[تصویر: DSC-0447.jpg]
سلام خدمت دوستان عزيز
لينك گروه تلگرامي ماهيگيري:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان کسی تازگی ها هفت برم استان فارس رفته ببینه اوضاع ماهی چطوریاس؟؟
سلام علیکم.
داشتم یه چرخ تو اینترنت میزدم با وسیله بسیار جالبی رو به رو شدم
ماهي ياب Deeper FishFinder
اين گوي ضدآب را میتونید به ريسمان قلاب ماهي‌گيري وصل کنید و یا به قایق ببندید و داخل آب بندازین، گوي با امواح سونار، نمايي از منظره کف دريا يا رودخانه و موقعيت ماهي‌ها را با بلوتوث براي گوشي آي‌فون يا اندرويدي می فرسته. اين وسيله با بلوتوث گوشی متصل میشه و میتونه با توجه به مدلش تا 40 متر عمق و تا 50 متر شعاع پوشش بده!!
شما با کمک اپليکيشني که روي گوشي يا تبلت خود داريد، موقعيت ماهي‌ها را مي‌تونین ببینین
[تصویر: deeper-fishfinder.jpg]

[تصویر: deeper3.jpg]

[تصویر: deeper2.jpg]

مدل معمولیش تا عمق 40 متر و شعاع 50 متری به راحتی منطقه زیر آب پوشش میده

[تصویر: Deeper-Wireless-Fishfinder-Sonar-14.jpg]

[تصویر: 71KT9Q92gCL._SL1063_.jpg]

حتی درجه حرارت آب و عمق آب هم نشون میده !!!
جالب اینجا هست که یه عمق سنج ساده قیمتش 1 میلیون تومنه اما این وسیله جذاب و جالب و البته پر کاربرد(برای اینکه کاربردی بودنش به عینه ببینید به یو.تیو.ب سر بزنید) تو سایت ایرانی یاماها موتور قیمت 1.200 داشته که البته نسبت به قیمت جهانیش که 200 دلاره هنوز خیلی بالاست!

[تصویر: echosonda%20deeper%20fishfinder4.jpg]

[تصویر: deeper-fishfinder-with-braided-line.jpg]

ساخت کشور انگلیس هست و در سه مدل معمولی ،پروفشنال و پروفشنال + عرضه میشه که تفاوت در نشان دادن عمق و شعاع هست.

[تصویر: 9f22ad4f0a56dbacbf82a09cf95a843f.jpg]
درود به دوستان
دوستانی که آشنایی با سد دز دارند میتونند بنده رو راهنمایی کنند که آیا تو این فصل میشه اونجا ماهیگیری کرد و اگر جایی رو تو اون منطقه میشناسند که مناسب ماهیگیری هست رو معرفی کنند. با سپاس
دوستان با تجربه میشه راهنمایی کنار از رودخانه و کنار شد چطور میشه بچه ماهی گرفت برای زدن به قلاب
راهنمایی کنید میشه چطوری یه دام کوچیک درست کرد ماهیی هایی که کنار سد عبور میکنن به دام گیر کنن
(2016-06-17 09:39 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان با تجربه میشه راهنمایی کنار از رودخانه و کنار شد چطور میشه بچه ماهی گرفت برای زدن به قلاب
راهنمایی کنید میشه چطوری یه دام کوچیک درست کرد ماهیی هایی که کنار سد عبور میکنن به دام گیر کنن

سلام
برای گرفتن بچه ماهی جهت استفاده برای طعمه یه سبد بسکتبال مانند درست کن (البته ته تورش بسته باشه خخخخخخ) که از حلقه ، تور و دسته بلند درست شده باشه و بذار کنار آب و توش خمیر بریز یا نون خیس کن یا توی جوراب زنونه نون بریز بذار داخلش و هر 2 دقیقه یکبار با سرعت بکشش بالا
خوب ابن که شد چاک خودمون خخخخ
دوستان ماهیگیر عزیز که در تهیه و صید ماهی کیلکا برای طعمه قرار دادن ماهی سوف مشکل دارن و حوصله یا امکان پرتاب تور دستی رو هم در رودخونه ها ندارن می تونن از روشی بسیار ساده اما کلیدی که در زیر به صورت تصویری ترسیم کردم استفاده کنن!

در این روش از یک بطری آب معدنی 2 لیتری خالی به عنوان تله استفاده میکنیم ! ابتدا سوراخی به قطر 5سانتیمتر در محلی که در شکل مشخص کردم ایجاد میکنیم، سپس مقداری خمیر رو با کمی جگر مرغ مخلوط میکنیم بعد طعمه مورد نظر رو به دور یک قطعه سنگ می پیچیم ،سپس سر بطری رو به انتهای نخ لانسرمون بسته بطریمون رو پرآب کرده و به آرامی در محل تجمع ماهی ها قرار میدیم هر 3دقیقه یک بار سریع بطری رو از آب خارج کرده و ماهی های به دام افتاده رو خارج میکنیم و دوباره ادامه میدیم . (حتما"از سنگ یا وزنه درون خمیر استفاده کنین چون هم بطریتون زود زیر آب میره هم خمیر از سوراخ بطری خارج نمیشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لینک مرجع