انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان یه دریاچه پیدا کردم پر از قزله جوری که قزل ها به وضوح مشخص هستند ولی بیش از 10 نوع طعمه استفاده کردم ( هم طبیعی و هم مصنوعی ) ، به طعمه نزدیک میشند ولی به طعمه نمیزنند . . . کسی دلیلش رو میدونه ؟!
(2014-08-14 06:00 AM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گفتم كه به قصد تفريح رفته بود
ولي ميگفت روبروي الاچيق هايي كه ساختن ماهي ديده
بايد كل درياچه رو دور بزني بري اون سمت
مجوزش هم 10هزارتومان هستش

دوست عزیز جمله من را درست نخوندین. در اینکه اونجا ماهی داره شکی نیست. البته اون سالی که ماهیگیری را ممنوع کرده بودن شنیدم بخاطر آلودگی بوده و تعدادی ماهی مردن.من هم ازتون خواستم از دوستتون بپرسید که آیا دیده کسی ماهیگیری کنه یا نه.
باز هم ممنون.

اونجایی که شما میگید جای باز و آرومیه که مناسبه. ولی از در ورودی که میاید داخل پشت جزیره سمت راست هم خوبه.
دوستان من شنیدم دریاچه آویدر رو ابش رو تخلیه کردن هر چی هم ماهی داشه بردن
حالا دیگه نمیدنوم راسته یا دروغ
(2014-08-15 01:20 PM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه دریاچه پیدا کردم پر از قزله جوری که قزل ها به وضوح مشخص هستند ولی بیش از 10 نوع طعمه استفاده کردم ( هم طبیعی و هم مصنوعی ) ، به طعمه نزدیک میشند ولی به طعمه نمیزنند . . . کسی دلیلش رو میدونه ؟!

بهترین طعمه استفاده از حشرات اطراف دریاچه مثل ملخ پروانه و ... و کرم خاکی هست اگه این دریاچه جایی باشه که مردم زیاد میان اطرافش واسه پیکنیک میتونی از گوشت مرغ هم استفاده کنی بعد ریسرو باید طوری ببندی که طعمه ته آب نره چون این ماهی زیاد از کف تغذیه نمیکنه یه نوع ریسه هست که قبل از هرزگرد باید یه وزنه وزن متوسط ببندی (ترجیحا زیتونی) بعد یه نخ لیدر به طول حدودا 50تا 70 سانتیمتر با یه قلاب تو انتهای نخ و طعمه Khansariha (399). میتونی از لانسه کشی هم استفاده کنی.
(2014-08-16 01:01 AM)farzin122 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-15 01:20 PM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهترین طعمه استفاده از حشرات اطراف دریاچه مثل ملخ پروانه و ... و کرم خاکی هست اگه این دریاچه جایی باشه که مردم زیاد میان اطرافش واسه پیکنیک میتونی از گوشت مرغ هم استفاده کنی بعد ریسرو باید طوری ببندی که طعمه ته آب نره چون این ماهی زیاد از کف تغذیه نمیکنه یه نوع ریسه هست که قبل از هرزگرد باید یه وزنه وزن متوسط ببندی (ترجیحا زیتونی) بعد یه نخ لیدر به طول حدودا 50تا 70 سانتیمتر با یه قلاب تو انتهای نخ و طعمه Khansariha (399). میتونی از لانسه کشی هم استفاده کنی.

دادا 100 روش بيشتر از اين كاري كه شما گفتي انجام دادم ، اصلاً عكس العملي به طعمه نشون نميدن
جايي هم هست كه كسي كنارش نميره اتفاقاً‌!

سلام اسمارت جان
نگفتي اون قزل ها وحشي هستند يا زماني پرورشي بوده اند ؟؟
اگر رنگين كمان هستند، مي تواني با بركلي رنگين كمان اكليلي تخم سالمون بگيري حتماً جواب مي ده شك نكن فقط صبح اول وقت و با رعايت سكوت خصوصاً لبه آب حركت نكن چون اول صبح نزديك سطح آب هستند و حتماً مي بينندت و ديگه نمي زنن! تجربتاً به اين نتيجه رسيده ام كه طعم هاي تخم سالمون روي قزل هاي سد بهتر جواب مي ده.
ضمناً لانسه هم جواب مي ده سعي كن طرح لانسه رو با جك و جونورهاي اونجا ست كني.
براي صيد اين نوع قزل ها، سكوت، بكري منطقه حرف اول رو مي زنه خودت استادي.
(2014-08-11 11:41 AM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-09 10:38 AM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
چندتا سوال براي صيد زرد پر حداقل يك كيلو به بالا تو سد :
1 چه ريسه اي بسته شه
2 چه طعمه اي استفاده بشه
3 كدام قسمت از سد هاي براي صيد زرد پر بايد نشست ( واقعا اگه جاي مناسبه پيدا نكنيم وقت تلف كردنه )
5 ماهي زرد پر تو چه عمقي حركت ميكنه
6 بهترين زمان ( صبح . عصر . شب ) و فصل براي صيد زرد پر چه وقت مي باشد ؟
Khansariha (256)
با سلام خدمت اساتيد : راهنمايي بفرمائيد ؟؟؟؟؟؟Khansariha (219)
Khansariha (256)

سلام تا اونجای که من میدونم
1- ریسه تک قولاب
2-طعمه های گوشتی ( بهترین گزینه بچه ماهی همون سد+انجیل سیاه هست)
3- جاهای که عمقش حداکثر 10 متر باشه (فاطله انداختن قلاب حد اکثر 3تا 5 متر )
4- طول شب تا ساعت 8 صبح حداقل جای که من میرم اینطوره
در خدمتیمKhansariha (48)
با تشكر از حذف سريع السير شما آقا محسن عزيز ( الحق معكم و فيكم )

آقا محسن عزيز Khansariha (8) و دوستان شمال نشين (خصوصا علي آقاي محترم )
توي اواسط شهريور ماه سمت بندر انزلي زمان صيد چه ماهيهاي مي باشد و به چه طعمه هاي مي زنند .آيا اردك هم مي شود صيد كرد ؟
علي آقا در مورد مكانهاي بكر هم توضيح بدين ممنون ميشم . Khansariha (8)
با تشكر Khansariha (256)
سلام دوست عزیز
شهریور ماه هم میشه کپور گرفت ( البته کمتر ولی معمولا بزرگتر از مردادماه ) و معمولا صید اردک هم شروع میشه که اگه بارون بباره خیلی خوب میشه . البته الان هم کم وبیش توی رودخانه هایی مثل سیاه درویشان اردک میزنه ولی اکثرا کوچک هستن و بیشتر ماهیگیرهایی میگیرن که با کاسی مشغول گرفتن ماهی های کوچک هستن . گاهی هم چون نخ نازک هست و سیم بکسل نداره ماهی در میره .
اردک ماهی معمولا خودشو لای نیزارها ویا لابلای گیاهان مخفی میکنه و برای گرفتنش معمولا کنار اینجور جاها بهتره.
الان چند ماهی هست که اینجا بارون درست وحسابی نیومده ولی گرفتن اردک خیلی به بارندگی ربط داره . اگه بارون کم باشه موقع باریدن اردک خوب میزنه ، اگه بارون زیاد باشه و باعث گل الود شدن اب رودخونه ها بشه جایی که اب تقریبا تمیزی داره مثل بعضی از قسمتهای تالاب انزلی خیلی خوبه و بعد از یکی دو روز که ابها تمیز میشه تقریبا همه جای تالاب و اکثر رودخونه ها میشه اردک گرفت.
برای مکان هم میتونید از سمت سیاه درویشان برید و هم از سمت انزلی ولی به نظر من از سمت انزلی بهتره چون میتونید قایق چوبی که به اون لوتکا میگن اجاره بکنید که راحتتر به جاهای بکر تالاب دسترسی داشته باشید .البته صاحب قایق خودش شما رو میبره به جای مورد نظر و اونجا شما توی قایق چوبی مستقر میشید . ولی خیلی مواظب باشید چون تعادل اینجور قایقها اگه اصولش رو رعایت نکنید خیلی راحت به هم میخوره.
در مورد طعمه هم میتونید از قاشقک استفاده کنید و هم از بچه ماهی .
حالا تا اواسط شهریور یه مقدار زمان مونده و شاید خدا خواست و بارون بیاد اون موقع بهتر میشه در مورد مکانش راهنمایی کرد.
سلام به برو بکس امروز رفتیم ماهیگیری در دریاچه گرمی توی استان اردبیل شهر گرمی بد نبود یه دونه امور گرفتیم با یهدونه کپور اینم عکس هاشه
این اموره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم کپوره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم تمیز شدشه بالاییاموره پایینی کپوره
لینک مرجع