انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان ماهیگیری دنیایی داره هر ماهی گرفتنش1اصول و 100تا روش داره.گرفتن کبور ماهییان نیازی به نخ فلو کربن نداره.دوست عزیز اگه دقت کرده باشی 50درصد نخهای کبوری دو رنگ هستند.اگه قصد صید غزل یا ازاد ماهیان رو دارید نخ فلو کربن خوبه.نخ فلو کربن انعکاس نور نداره و بیشتر برای ماهیگیری رو ابی استفاده میشه برای کبور که بیشتر کف ابی صید میشه تاثیر زیادی نداره.طعمه کبور هم در هر ماه متغیره مثلا تو1فصل طعمه نشاسته دار یا بروتیین یا طعمه قندی بیشتر دوست داره که تشخیص اون بستگی به تجربه ماهیگیر داره هرچند کبور به بیشتر طعمه ها میزنه ولی با در نظر گرفتن اصول ماهیگیری بهتر جواب میگیرید.
(2012-02-13 02:01 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا.میخوام یه عکس بزارم هرچی ماهیو ماهیگیره تو کفش بموننKhansariha (219)
آقا پس چي شد اين عكس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینم عکسی که قول دادم فکر نکنم تا حالا کسی ماهی انقدی گرفته باشه.بودم ماهی گیری ماهیه نوک زد یدفه کشدم این بیچاره روی اب بود قلاب چسبید بهش اوردم بالا دیدم دوستام دراز کشیدن غش غش دارن میخندن تازه اون موقع بود که دیدم یه نهنگ صید کردم.خخخخخخخخخخخخخ.Khansariha (8)[تصویر: vo1awuz2rup3wbe0oh7.jpg]
دوست عزیز اگه میبینی ماهی به لابت نمیزنه و شما تمامی اصول ماهیگیری در نظر گرفتی2 دلیل میمونه1 قلاب تو گی یا شن علف کف اب میخوابه یا محل مورد نظر محل خوبی برای خوراک ماهی نیست
برای ماهیگیری در رودخانه باید میزان عمق دادن بدونی یا تست بزنی ببینی چه عمقی خوبه توی ابهای شفاف نباید نزدیک اب شد یا بشت به نور ایستاد.استفاده از نخ فلو کربن عالیه.بسته سایز ونوع ماهی قلاب و طعمه انتخاب کنید سرعت حرکت طعمه هم مهمه
من زیاد با قلاب حال نمیکنم.ولی در روش ماهیگیری با سالیک بسیار ماهر هستم.سالیک هم به همون توری میگم که پرت میکنن گرد میوفته توی اب طنابش هم به دست ماهیگیر وصله.اسم فارسیش نمیدونم چیه. [تصویر: a51ygu6gxvuslj30nim.jpg] [تصویر: 7rmsvsajo625qt90jh4i.jpg]
دوست من میشه تور دست افشان
ما بهش میگیم تور چتریKhansariha (214)

تقدیم به شماKhansariha (8)

[تصویر: 396362_342886089063963_209154535770453_1...5970_n.jpg]
دکتر من یروز اون آرشیو عکس رو ازت میدزدم.نشد ما یه چیز بگیم شما ازش عکس نداشته باشی
محمد جان البته انداختن تور دست افشان یا به زبان بومی اهوازیا سلیه یک هنرهKhansariha (8) اونم سفره های بزرگش چون سفره های مختلفی داره
مثل سه،پنچ یا هفت متری اگه اشتباه نکنم،ولی کسانی که از تور استفاده میکنند زیاد علاقه به ماهیگیری ندارند و صرفا گرفتن ماهی مهمه واسشون
خب عده ای جهت امرار معاش و دیگران جهت تفریح،جسارت نباشه ولی ماهیگیری با قلاب و انتظارو تلاشش خیلی بیشتر به من میچسبه تا تور و روشهای دیگه
Khansariha (8)
تور هر اندازه باشه واسم مهم نیست .شاید یکی دوباره اول نشه ولی چون اصولش رو میدونم هر توری رو بعد از یکی دوبار تمرین میندازم گرد گرد.داش شاهین دقیقا حرفت درسته.من اصلا حوصله ندارم کلی بشنم تا ماهی نوک بزنهKhansariha (399) دلم میخواد ماهی بگیرم اما از کوتاه ترین راهش که همین تور چتری یا دست افشان یا سلیه هستش.ولی شکار کلا بحثش جداست.ممکنه حتی صبح تا غروب هم واسه شکار خف کنم.خخخخخخخخخخخخخخ.چیکار کنم منم اینطوریم دیگه.از همه دوستان خوبم هم ممنونم که نظر دادین و راهنمایی کردینKhansariha (8)
لینک مرجع