انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-10-16 03:47 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان گل
مکان اطراف مشهد
زمان:10شب تا 1صبح
طعمه:خمیر با پودر سیر
نخ :0.45 storm فوسفری
چوب :2.70آلبا استار کربن دار
موتور:(penn (captiva cv2 5000
قلاب :0.4 کره ای
ریسه :2قلاب سرب در انتها
وزن ماهی ها هم فکر میکنم بین 2.5 تا 3 بود چون وزن نکردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این عکس خوش رکابترین و خوشروزی ترین لنسرمه

بدرود

سلام

دقیقا کجای مشهد ؟Khansariha (226)
(2013-10-17 05:54 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان گلم...مخصوصا ماهیگیران عزیز...آقا ما رو هم راه میدین بینتون یا باید هفت خان بگذرونم؟؟؟؟؟

دوستان چند وقته تو کف ماهیگیری هستم...ولی خوب لوازمش گرونه...و من هم خیلی بلد نیستم

دوستان یه چوب و چرخ ارزون و کار راه بنداز که به درد یه تازه کار ناشی مثل من بخوره و قیمتش ارزون باشه بهم معرفی کنید لطفا

این که میگن کربنش زیاد باشه یعنی چی و چند درصد کربن به درد من میخوره؟؟؟

کلا بگید برای منه آماتور و نابلد از چه چوب و چرخی شروع کنم خوبه؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام دادا ببخشید دیر شد من الان این متن رو دیدم
شما رو سر ما جا دارین دادا اینجا متعلق به شماست اجازه چرا
اسی جون کاش یکم راجع به محل ماهیگیریتون توضیح میدادین که بهتر بشه جواب داد اما در کل به نظر من اگه نمیخاین زیاد خرج کنید یه چوب تلسکپی firefox به طول بین 260تا 360 تهیه کنید که هم حملش راحت باشه هم برای انواع ماهی کارامد باشه هم جنسش بد نباشه قیمتشم بین 60 تا 80 تومنه درمورد چرخ هم یه چرخ 3000 بگیرید که کلاج از جلو باشه و تا 50 بیشتر هزینه نکنید توی بازار بگردین و مارکیرو بگیرید که به نظرتون با کیفیت باشه
حدود 500 متر هم نخ 030 یا 035 بگیرین البته نخی بگیرین که زیاد خشک نباشه و انعطافش بد نباشه واسه شروع من نخ کوروکودیل رو پیشنهاد میکنم زیاد بد نیست و تا 3 تا 4 کیلورو راحت جواب میده
بجز اینا به یه مقدار صرب چنتا هرزه گرد چنتا قلاب سایز 2و4و6و8 شناور نیاز دارین
بازم سوالی بود در خدمتم داداKhansariha (8)Khansariha (48)
(2013-10-16 03:47 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان گل
مکان اطراف مشهد

بدرود

سلام دوست عزيز
خيلي جالبه كه كپور در اين سايز به همچين ريسه اي مي زند .. هميشه من را كلي به فكر مي برد .. با توجه به اينكه خمير در اين نوع ريسه، كاملاً قلاب را مي پوشاند و كپورهايي در اين سايز به بالا، معمولاً با احتياط طعمه را برميدارند و به محض حس كردن گيربودن طعمه به جايي، آنرا رها مي كنند، پس چگونه قلاب به دهان آنها فرو مي رود؟! كپورهايي در اين سايز معمولاً طعمه را به آهستگي درون دهان خود مي چرخانند و سريعاً آنرا بيرون مي دهند، بنابراين احتمالاً گيركردن قلاب بسيار ضعيف است .. اما در كمال شگفتي كپورها در اين سايز، با اين ريسه صيد مي شوند ...
(2013-10-19 04:16 PM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان گل
مکان اطراف مشهد

بدرود

سلام دوست عزيز
خيلي جالبه كه كپور در اين سايز به همچين ريسه اي مي زند .. هميشه من را كلي به فكر مي برد .. با توجه به اينكه خمير در اين نوع ريسه، كاملاً قلاب را مي پوشاند و كپورهايي در اين سايز به بالا، معمولاً با احتياط طعمه را برميدارند و به محض حس كردن گيربودن طعمه به جايي، آنرا رها مي كنند، پس چگونه قلاب به دهان آنها فرو مي رود؟! كپورهايي در اين سايز معمولاً طعمه را به آهستگي درون دهان خود مي چرخانند و سريعاً آنرا بيرون مي دهند، بنابراين احتمالاً گيركردن قلاب بسيار ضعيف است .. اما در كمال شگفتي كپورها در اين سايز، با اين ريسه صيد مي شوند ...
من تو این 15 سالی که ماهیگیری میکنم همیشه از همین ریسه استفاده کردم وهمیشه جواب داده البته من همیشه نک قلاب را 2میل بیرون از خمیر میزارم البته تیز بودن قلاب هم خیلی خیلی مهمه
جای دوستان خالی دیشب هم رفته بودیم و یه رکورد جدید زدم که در اولین فرصت عکساشو میزارم
بدرود Khansariha (8)
(2013-10-20 01:46 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تو این 15 سالی که ماهیگیری میکنم همیشه از همین ریسه استفاده کردم وهمیشه جواب داده البته من همیشه نک قلاب را 2میل بیرون از خمیر میزارم البته تیز بودن قلاب هم خیلی خیلی مهمه
جای دوستان خالی دیشب هم رفته بودیم و یه رکورد جدید زدم که در اولین فرصت عکساشو میزارم
بدرود Khansariha (8)

-=======================-
اين ريسه فقط 2 حسن دارد:
1- ريسه نمي پيچد
2- طعمه در لجن كف قرار نمي گيرد
اما معايبش بسيار زياد است:
1- در پرتاب هاي دور، زمان رسيدن نوك زدن ماهي به چوب با تاخير مي باشد و معمولا قبل از زدن تقه، ماهي از دست رفته است.
2- اين ريسه مخصوص ماهيان زير 500 گرم مي باشد و به ندرت ماهي سنگين تر به دام چنين ريسه اي مي افتد كه دلايلش در بالا بررسي شد.
3- طعمه هايي كه بر روي اين ريسه قرار مي گيرد معمولاً دوام چنداني نداشته و طعمه بايد نهايتاً نيم ساعت يكبار شارژ شود.
4- بدليل اتفاقي در كه در بند 3 مي افتد و شارژ سريع طعمه، بمباران صداي ضربه سرب به آب، باعث شك و هراس ماهي هاي بزرگ مي شود.
5- در جاهايي كه گير زير آب، زياد است، معمولاً ريسه گير كرده و در بسياري از مواقع از بين مي رود، حتي اگر ريسه با زور هم بيرون كشيده شود و آسيبي مشاهده نشود، همين كشش باعث تضعيف نخ مي شود و در پرتاب هاي بعدي ريسه ضعيف تر و ضعيف تر مي شود.
6- از اين ريسه براي گرفتن كپور، معمولاً با نخ كمي شل استفاده مي شود، چون همانطور كه عرض كردم كپورهاي سايز طعمه را به آرامي برداشته و مزمزه مي كنند و آنرا بيرون مي دهند. بنابراين شلي نخ نياز به دقت بالا و حضور مداوم پاي چوب و چشم دوختن به حركت نخ را مي طلبد كه خسته كننده مي باشد.
7- بيشترين كاربرد اين ريسه شب ها مي باشد كه وضعيت مشكوك طعمه معلق در هوا، كپورها را به شك نيندازد!
8- استفاده از نخ هاي مقاوم تر (25 به بالا) بدليل استفاده از سرب انتها كه معمولا شماره 2 مي باشد، پس قانون نخ نازك تر و احتمال گرفتن تروفه، از بين مي رود.

من شخصاً سيستم شناوري را ترجيح مي دهم كه تقريباً در همه جا كاربرد دارد. اگر دوستان در كانال Fishing Tv مشاهده بفرمايند، شناورهاي واگلر، استيك و پل، مخصوص كپورگيري طراحي و در آب هاي آرام عالي جواب مي دهند. بزودي مقاله جامع و كاملي در زمينه انواع شناورهاي حرفه اي در وبلاگ floatfishing.blogfa.com قرار خواهد گرفت.
سلام
ممنون از کاویان عزیز که توضیحات کاملی رو بیان کردند که کاملا علمی و عملی بود
صید کپور درشتبا این سیستم بسیار مشکل و صرفا تکیه بر شانس داره و ماهیان زیر 1 کیلو بیشتر به این ریسه میزنن که دلایل رو کاویان عزیز گفتند فقط در مواقع خاص صید ماهی بزرگ امکان پزیر میشه که اونم بستگی به شرایط منطقه داره وقتی ماهیان با یک طعمه شرطی میشن با جسارت بیشتری به طعمه حمله میکنند و این یک دلیل برای صید ماهی بزرگ با این روشه نکته بعدی عمق اب و شرایط بستر هست و میزان پرتاب اگه در فاصله حدود 30 تا 40 متری ساحل عمق اب مناسب باشه میشه امید داشت با این روش ماهی بزرگ صید کرد چون اولا شوک ناشی از ماهی رو سریع احساس میکنید دوما فرصت عکس العمل رو دارید و نکته سوم این هست که این روش در دریاچه هایی که ماهی در اونها رها سازی میشه تا زمانی که ماهی به شرایط وحشی شدن خودش نرسیده با هر ریسه ای قابل صید هستش شاید این دلایل باشن که باعث صید موفق دادا یاصر شدن
این روش برای کسانی که تازه به صیدکپور اومدن بهترین روشه تا خوب روش استفاده از چرخ و چوب رو یاد بگیرند بعد به روشهای پیشرفته تر برن چون پیچیدگی کمتری داره و گره و غیره راحت تره
در مورد ریسه شناور هم یکسری معایب وجود داره
1. طول ریسه باید بلند باشه که این باعث تاب خوردن نخ میشه و امکان پاره شدن ریسه هم وجود داره
2.استفاده از بویله بسیار مشکل میشه مگر از روش شناور متحرک استفاده بشه
3.ماهیگیری درشب فقط با کمک شناور مخصوص امکان پزیره و زیاد در دسترس نیست
4.امکان پرتاب بلند کم میشه چون هم وزن پاینه هم پیچ و تاب در فضا پرتاب رو کوتاه میکنه
5. در این روش طعمه پاشی عصر معکوس ایجاد میکنه چون در طعمه پاشی مواد به کف میرن و تجمع طعمه در کف بیشتره و ماهیان به کف میرن
6.در استفاده از ریسه بانخ فلوروکربن شما مجبورین بعد از چند پرتاب ریسرو عوض کنید و...........
در کل در صید کپور روشهای زیادی وجود داره که بهتره در شرایط مختلف روشهای مناسب انتخاب بشه من خودم از روش کف خواب با صری متحرک و ریسه بویله استفاده میکنماما بسته به منطقه ممکنه از روشهای دیگه استفاده کنم
جسارت من رو ببخشید مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)
(2013-10-20 03:36 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون از کاویان عزیز که توضیحات کاملی رو بیان کردند که کاملا علمی و عملی بود
صید کپور درشتبا این سیستم بسیار مشکل و صرفا تکیه بر شانس داره و ماهیان زیر 1 کیلو بیشتر به این ریسه میزنن که دلایل رو کاویان عزیز گفتند فقط در مواقع خاص صید ماهی بزرگ امکان پزیر میشه که اونم بستگی به شرایط منطقه داره وقتی ماهیان با یک طعمه شرطی میشن با جسارت بیشتری به طعمه حمله میکنند و این یک دلیل برای صید ماهی بزرگ با این روشه نکته بعدی عمق اب و شرایط بستر هست و میزان پرتاب اگه در فاصله حدود 30 تا 40 متری ساحل عمق اب مناسب باشه میشه امید داشت با این روش ماهی بزرگ صید کرد چون اولا شوک ناشی از ماهی رو سریع احساس میکنید دوما فرصت عکس العمل رو دارید و نکته سوم این هست که این روش در دریاچه هایی که ماهی در اونها رها سازی میشه تا زمانی که ماهی به شرایط وحشی شدن خودش نرسیده با هر ریسه ای قابل صید هستش شاید این دلایل باشن که باعث صید موفق دادا یاصر شدن
این روش برای کسانی که تازه به صیدکپور اومدن بهترین روشه تا خوب روش استفاده از چرخ و چوب رو یاد بگیرند بعد به روشهای پیشرفته تر برن چون پیچیدگی کمتری داره و گره و غیره راحت تره
در مورد ریسه شناور هم یکسری معایب وجود داره
1. طول ریسه باید بلند باشه که این باعث تاب خوردن نخ میشه و امکان پاره شدن ریسه هم وجود داره
2.استفاده از بویله بسیار مشکل میشه مگر از روش شناور متحرک استفاده بشه
3.ماهیگیری درشب فقط با کمک شناور مخصوص امکان پزیره و زیاد در دسترس نیست
4.امکان پرتاب بلند کم میشه چون هم وزن پاینه هم پیچ و تاب در فضا پرتاب رو کوتاه میکنه
5. در این روش طعمه پاشی عصر معکوس ایجاد میکنه چون در طعمه پاشی مواد به کف میرن و تجمع طعمه در کف بیشتره و ماهیان به کف میرن
6.در استفاده از ریسه بانخ فلوروکربن شما مجبورین بعد از چند پرتاب ریسرو عوض کنید و...........
در کل در صید کپور روشهای زیادی وجود داره که بهتره در شرایط مختلف روشهای مناسب انتخاب بشه من خودم از روش کف خواب با صری متحرک و ریسه بویله استفاده میکنماما بسته به منطقه ممکنه از روشهای دیگه استفاده کنم
جسارت من رو ببخشید مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

-============================-
مرسي از نظرت HellBoy جان
واقعيت اينه كه حضور و مشاركت در چنين بحث هايي است كه آدم را به جايي مي رساند و اگر قرار باشد كسي چيزي ياد بگيرد، دقيقا در همين كنش و واكنش هاست كه چيزي عايد كسي مي شود و نكته اي پوشيده، ناگهان برملا مي گردد.
عرض به خدمتت كه درست مانند سيستم هاي كف خواب، ماهيگيري به روش شناوري هم تحول عظيمي كرده است و شايد جلوتر از ريسه هاي كف خواب حركت مي كند! دليلش را عرض مي كنم خدمتتان:
آخرين يافته ها در سيستم كف خواب، استفاده از بويله با سيستم هاي متفاوت مي باشد .. تكنيكي كه مدت زيادي از عمر آن مي گذرد. اما تكنيك هاي سيستم شناوري به مراتب بيشتر و يافته هاي جديدتر و بروزتري ارائه مي گردد. دنياي شناورها، دنياي بسيار بزرگي است، هر كمپاني، تعداد زيادي شناور براي مقاصد مختلف طراحي و عرضه كرده است كه باوركردني نيست .. قيافه شناورها تقريباً يكي است، ولي كاربردشان بسيار متفاوت كه همانطور كه عرض كردم بزودي مقاله مذكور، حاضر شده و در وبلاگ قرار خواهد گرفت .. عيوبي كه براي سيستم شناوري عرض نموديد بجاست اما براي سبك هاي قديم. من سعي مي كنم پاسخ موارد را بنا به تجربه خودم عرض كنم:
1- مشكل بلندي طول ريسه با استاپر حل مي شود .. شما مي توانيد با اين روش، ريسه خود را ده ها متر به زير بفرستيد و با نصب صحيح سرب هاي چاكدار يا Split Shot از هرگونه پيچش و موارد مشابه، خلاص شويد.
2- ريسه هاي مخصوص بويله براي حالت شناوري، عرضه شده گو اينكه كيفيت عملكرد حالت كف خواب را ندارد.
3- با نصب فسفر در شناورهايي كه محفظه مخصوص دارند، حتي راحت تر از روز مي توان شناور را كنترل نمود و حتي اگر مستقيم نيز به آن چشم ندوخته باشيد، با زيرآب رفتن شناور سريعاً متوجه مي شويد.
4- در روش هاي شناوري، پرتاب بلند بي معني است و شما با طعمه پاشي و حضور در منطقه اي بكر با تردد كم، مي توانيد براحتي از كناره ها ماهي سايز بگيريد البته ترجيحاً صبح زود و رعايت سكوت، استتار و طعمه ايده آل.
5- در روش شناورهاي واگلر، دقيقاً عملكردش بر همين مبناست و شما طعمه هاي ميداني را با دست و يا تيروكمان به منطقه شناور پرتاب مي كنيد. بايد دقت شود كه طعمه واگلرها، در كف مي خوابد و شناور نيست! نوع طعمه هاي ميداني هم بگونه اي است كه در كنار طعمه اصلي مي نشيند. در ساير شناورهاي جديد كه طعمه بحالت شناور ارائه مي گردد، طعمه هاي ميداني كه بايد با دست پرتاب شود بايد حالت متلاشي شده ارائه گردد تا به محض نشستن در آب، متلاشي گردد و ريزش دانه هاي آن در كنار طعمه اصلي باعث مي شود، طعمه مورد حمله قرار گيرد.
6- نخ فلوروكربن در شب عملكرد معكوس دارد و كاملاً ديد دارد بنابراين بايد در روز همراه با Split Shot هاي ريز، مورد استفاده قرار گيرد. البته ماهيگيري در اين حالت راحت تر است چون ماهياني كه از وسط آب تغذيه مي كنند، معمولاً به وسواسي ماهيان كف خوار نيستند بنابراين مرئي يا نامرئي بودن نخ، شايد زياد مهم نباشد.
و در نهايت سيستمي كه در همه جا و همه موقع جواب مي دهد، فقط سيستم شناوري است! البته همانطور كه در پايان فرموديد، بهتر است بنا به شرايط و محيط، نوع سيستم انتخاب گردد.
اینم قسمت ما از ماهیگیری تو سد خان آباد الیگودرز در تاریخ 92/07/19
طعمه ذرت کنسرو
[تصویر: 13823830261.jpg]
سلام خدمت دوستان گل
جناب کاویان عزیز بسیار ممنون از مطالبتون مشخصه که به طور حرفهای این ورزش رو دنبال میکنید
بالاخره اینجا هستیم که یه چیزی یاد بگیریم
این هم عکسهایی که قول داده بودم
سیستم به همون روش قبلی

این دقیقا kg5.100 بود ما بقی هم 2.800 تا 3200دوتا شون هم1.800

بدرودKhansariha (8)
سلام من ۲هفته پیش آخرین گروه بودیم که رفتیم اوان که نسیب بنده این ماهی‌ شد
[تصویر: 00955470831001760660.jpg]
لینک مرجع