انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ماهی فیتوفاک تا اندازه 50سانتش طعمو مزه خوبی داره ولی از این اندازه که ماهی بزگتر میشه دیگه بدنه ماهی چربی دار میشه و بد مزه این ماهی وقتی بزرگ میشه واقعا استخواناش دیدنی میشه به قدری که بزرگ میشه دیگه نمیشه این استخوانو با حیوان 4پا تشخیص داد.
من تا حالا ندیدم که فیتوفاک به قلاب ماهیگری بخاد بیوفته به هیچ طعمه ای نزدیک نمیشه تنها روشی که این ماهی رو تو سدمنجیل صید میکنن با پره تور هست یا وقتی که سدو باز میکنن یا زیراب میزنن این ماهیا بعضیاشون به قدری بزرگ میشن که کسی تو اون جریان اب گل جرعت نمیکنه طرفش بره به خاطر زربه زدن به ادم موقع زیراب به شخصه اخرین باری که زیراب زدن بزرگترینی که خودم گرفتم 40 کیلوی بود.
سد منجیلو 4 روزی هست که دارن اب رها میکنن ولی هنوز زیراب نزدن وقتی زدن توسایت میگم به دوستان با همراه عکس صید ماهیاKhansariha (8)
دوست عزیز شرمنده میپرسم این زیر آب زدن را اگر میشه بیشتر توضیح بدید .دریچه ای از سد باز یا بسته میشه یا .... ؟؟
سد منجیل وقتی تا صد درصد ابگیری میکنه هر ساله بعد برای شالیزارای استان گیلان ذخیره ابشو تو این موقع از سال رها میکنه البته هر سال میزان رها سازی اب متفاوت است به میزان بارندگی فصلی بستگی داره. وقتی که سددریچه زیرنشو باز میکنه به مدت کوتاهی بهش میگن زیراب.و
وقتی که دریچه های زیرنو خیلی زیاد باز میکنن شدت مکش به قدری زیاد میشه که هرچی ماهی تو پشت سد اطراف توربین هست طرف خودش میکشه و داخل رودخونه میندازه واسه همین مکش وارد شده از توربینا بیشتر ماهیا اون زمان از ابشوش به بالا ندارن یا نیمه جون هستن.
درود به همه

بهترین گره برای نخ به اسپول چه نوع گره ای است ( یا زیاد نوع گره مهم نمی باشد؟)
سلام ماهيگيري هفته قبل منطقه چهارمحال صيد قزل

[تصویر: 13667165861.jpg]

[تصویر: 13667165862.jpg]

[تصویر: 13667165863.jpg]
(2013-04-23 10:04 AM)arsallann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود به همه

دوست عزيزKhansariha (8)
گره هاي بسيار زيادي براي اين كار و قرقره هاي متفاوت وجود داره ولي اين يه روش راحت و با دوامه پس از اتمام اون جايي رو كه با فلش ديده ميشه( انتهاي نخ) يكمي محكم ميكشي گره محكم ميشه و بعد با كشش اونطرف نخ حلقه رو كوچيك كن تا به قرقره بچسبه
Khansariha (256)
[تصویر: 13667392121.png]
(2013-04-23 10:04 AM)arsallann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود به همه

سلام
خدمت شما
[تصویر: nudo14.gif]

[تصویر: arborR9.jpg]
درود به همه
دوستان لطف میکنند بگن نام این ماهی چیه ( بین شیربت و ماهی سفید شک دارم)
محل صید: رودخانه کارون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شیربت هست دوست عزیزKhansariha (8)
البته از روی عکس میگم که به صبور هم شبیه هست ...............
(البته الان اصلاح میکنم و نظرم به شیربت برگشت )
لینک مرجع