انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دم شما گرم بابا ، قزل به اين چاقي ؟ من كه تا حالا نديده بودم اگه دوست داشتي محل صيد رو هم بگو Khansariha (8)
(2012-01-31 05:14 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عجب قزلی صالحی جان اینجا بالا دست زایندروده حدودا" طرفای صادق اباد درسته ؟؟

سلام جواد جانKhansariha (8)

عرض کنم خدمتت این عکس در چهلگرد چهارمحال بختیاری گرفته شدهKhansariha (256)

اما صادق اباد،عرب اباد،مارکده،گرمدره و حجت اباد و کلا روستاهای استان چهارمحال و بختیاری در امتداد حاشیه ی رودخانه هم از مکان های جذاب برای قزل بازها است و هم باغهای بسیاری خوبی در امتداد منطقه وجود دارهKhansariha (8)البته شما استاد مایی و من این عرایض را برای دوستانی که با این منطقه اشنایی ندارند ،نوشتمKhansariha (8)

طبیعت منطقه در فصل تابستان

[تصویر: DSCN0454.jpg]

این هم باغ همکلاسیه خوبم در گرمدره،سعید اقای عباسی دانشجوی Rs.

[تصویر: DSCN2639.jpg]

چای اتیشی کنار رودخونه صفایی دارهKhansariha (214)بفرماییدKhansariha (8)

[تصویر: DSCN0469.jpg]

یا حق
ما که به دلمون موند ماهی بالای 250 گرم بگیریم خخخخ.
ان شا اله اوایل تابستون بریم سد درودزن ببینم اوضاع چه خبرهKhansariha (8)
عجب رنگین کمان درشتیه.راستش من تا بحال در محیط طبیعی قزل با این سایز ندیدم.هر چند خودو قزل باز حرفه ای نیستم.ولی هر از چند گاهی لار و دریاچه تار و رودخانه هراز میرم.تا بحال ندیدم همچین چیزی کسی صید کنه.قزل با این جثه رو فقط تو قسمت ماهی های مولد پرورش ماهی دیده بودم.یکبارم سد لار یه چیزی قلاب یه بنده خدایی رو زده بود که خیلی درشت بود ولی نتونست از آب درش بیاره.فکر کنم صید همچین ماهی از خانواده قزل آلا از محیط طبیعی اونم در کشور ما یه رکورد خوب محسوب بشه.البته خدمت اساتید قزل باز جسارت نشه.ولی برای من که در صید قزل تخصص چندانی ندارم خیلی جالب یا بهتر بگم حیرت آور بود.Khansariha (8)
سلام
خق با شماست ارش جان این یک ماهی فوقلادست .نکته جالب اینه که کسانی که به طور حرفهای به صید قزل میرن از نخ های سایز ریز استفاده میکنن که گرفتن همچین ماهی با این نخها خیلی مهارت میخاد .دو سال پیش توی یکی از رودخونه های شهرمون بعد از یک بارون حسابی که باریده بود و تمام پرورش ماهیان رو جارو کرده بود با چنتا از دوستان رفتیم ماهیگیری اونجا یه پرورش ماهی هست که خودش هم ماهی مولد داره هم بچه ماهی و تخم ماهی رو به استانهای دیگه میفروشه از غذا چنتا از ماهیان مولد به رودخونه اومده بودن من جای همیشگی رفتم یه کرم گنده به قلاب زدم با شناور گرد خیلی کوچیک یه دسته گیاه اونجا بود که من همیشه اونجا صید خوبی داشتم قلاب رو اونجا پرتاب کردم و منتظر شدم بعد چند دقیقه دیدم که شناور بدون اینکه نوک بزنه داره روی سطح اب حرکت میکنه فکر کردم که موش ابی به قلاب زده چون قبلا همچین چیزی دیده بودم واسه همین نخ رو اروم جم کارم که از شر موش خلاص بشم که با یه حرکت صریع شناور به زیر اب رفت از میزان کشش فهمیدم ماهی خیلی بزرگیه چون نخ 020 بسته بودم تند کلاج میدادم و به موقش نخ رو جمع میکردم تمام دوستام جم شده بودن ببینن این چیه باور کنید بعد نیم ساعت من از کت و کول افتاده بودم اما اون مثل اول میجنگید و به سمت یک درخت میرفت منم دیدم مجبورم که یه جوری مانع نزدیک شدنش به درخت بشم و چوب رو به سمت مخالف کشیدم که چند سانیه نگزشت که به چیزی مثل گلوله از کنار گوشم گزشت تازه به خودم اومدم و دیدم که قلاب با یه تیکه از گوشت دهن ماهی با تمتم سرعت از اب خارج شده و نزدیک بود چشم و چالمو در بیاره .هیچی بعد کلی خستگی هیچی نسیبمون نشد و یه خطر هم از بیخ گوشم گزشت .
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
ماشا ا...------والا ما تو مزارع پرورشی هم همچین ماهیه درشتی تو این 4 سال تحصیلمون ندیدیم. !!!!!!!!!!!!!!
سلام بر تمامی دوستانKhansariha (8)

سهیل جان خوش امدی به انجمنKhansariha (8)اگه سعادت داشته باشیم تو رکاب شما باشیم مایه ی افتخاره منه دوست عزیز،به امید دیدار.

در مورد وزنش هم راستش نمیدونم چند کیلو بود یعنی وزنش نکردیم ،دیگه خودتون باید زحمت حدسشو بزنید،10-11 کیلویی باید باشه!

البته اینم در جواب دوستان بگم که این علی اقای ما خیلی تجربه و تخصص داره تو زمینه ی شکار و ماهیگیری و از اون انسانهای شریف روزگاره.

یا حقKhansariha (8)

[تصویر: 399934_195389030560437_100002680250302_3...9_n_1_.jpg]
با سلام
این تاپیک ماهیگیری از از اون تاپیک های مورد علاقه منه، البته بیشتر لذت می برم وقتی روی ماه دوستان خوبم و در کنار صید های عالیشون میبینم.Khansariha (8)

این بهترین صید قزلیه که تا حالا داشتم
[تصویر: palang_1_19_.jpg]

اینام مال تابستونه امسال، سدمخزنی شیرین سو، البته از اون کپورهای رکوردش چیزی نصیب ما نشد ، ولی بد نبود ماهی تند تند میزد
[تصویر: IMG_2106.jpg]
تیغ برا
تو صد برای جلب ماهی توعمه ریزی میکنیم...تو رود که اب جریان داره هم این کار به مفیدی اب راکت هست؟
بله علی جان توی سد برای جلب ماهی طعمه ریزی میکنند و برای رودخانه های آب تند طعمه ریزی فایده ای ندارد Khansariha (214)
لینک مرجع