انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
ممنون از توضیحات خوب و جامع دوستان
چند نکته
اول اینکه تغذیه امور بسته به فصل و مکان زندگی متفاوته پس به محیط اطراف دقت کنید ببینید چه چیزی در دسترس ماهیه جوانه نی . ذرت. انگور. کاهو. گوجه . سیبزمینی پخته. کلم . یونجه و ........... میتونه برای صید استفاده بشه بجز این موارد گلهای گیاهانی مثل بابونه و ....... هم جواب میده
ریسه کف خواب زیاد جواب گو نیست مگر اینکه از یک سه راهی استفاده بشه به نحوی که طعمه 50 سانت با کف فاصله داشته باشه
بهترین روش پرتاب ازاده یعنه استفاده از وزن طعمه برای پرتاب بدون وزنه و شناور اما این روش هم نیاز به چوب با اکشن بالا داره هم در جریان اب جواب نمیده
روش دیگه استفاده از شناور کوچک و ازاده اینجوی مقاومت شناور باعث فرار ماهی نمیشه
استتار طعمه هم عالی جواب میده که با گیاه قابل انجامه
[تصویر: 14046297322.jpg]
[تصویر: 14046297311.jpg]
بقیرم دوستان گفتند
توضیحات دوستان و به خصوص جناب هل بوی کامل بود و نکته اصلی گفتشون توجه به محیط اطراف و غذای طبیعی و در دسترس ماهی هست که خیلی باید بهش توجه بشه .البته توضیحات دوستمون اقا ارش روشی هست که اینجا (شمال ) خوب جواب میده و عموما از همین برگ نی و شناور بزرگ استفاده میشه و چون امور برای کندن برگ نی به صورت طبیعی نیروی زیادی وارد میکنه متوجه وزن شناور نمیشه . راستی اقا ارش شما کجا ماهیگیری میکنید ؟Khansariha (8)
سلام به دوستان با توجه به اینکه ماهی آمور گیاه خوار است اما بهترین طعمه برای صید آمور..... خمیر نان باگت... است. الالخصوص برای دریاچه های مصنوعی که مواد گیاهی کم پیدا میشود ... در سد هم جواب میدهد ... ریسه تک قلاب بدون وزنه به صورت کف خواب ...[تصویر: 14046427111.jpg] [تصویر: 14046427112.jpg]
(2014-07-05 04:19 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ، ٢ تا سوال از دوستان داشتم ، سوال اول اينكه نحوه بستن ريسه واسه اردك ماهى چطوره و اينكه استفاده از طعمه طبيعى و مصنوعى به چه ترتيبه در يك جمله روش موفقيت أميز صيد اردك ماهى ؟ با تشكر

سلام دوست عزیز.
عرضم به حظورتون که طبق تجربیات بنده برای صید اردک ماهی شما نیاز به ریسه ی خیلی به خصوصی ندارید. و فقط باید 2 چیز رو تهیه کنید. اول اینکه یکی از این سیم های فلزی که یه سمتش به نخ اصلی وصل میشه و یک سمتش هم به قلاب.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و بعدش هم نیاز به یک قلاب پروانه ای دارید که میتونید تنش طعمه مصنوع هم وصل کنید. در واقع این سیم برای اینه که چون اردک ماهی دندونای تیزی داره اگه نخ معمولی باشه پاره میشه . اینم یه طرح کلی از ریسه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

روش شکار هم به این صورته که مث قزل آلا پرتاب میکنید و آروم آروم جمع میکنید. چون اردک ماهی هم شکارچیه.
طعمه ی زنده ی طبیعی بازده ی بهتری داره اما هم همه جا گیر نمیاد هم زیاد اخلاقی نیست ماهی زنده رو به قلاب بکشیم واسه شکار. بهترین راه طعمه های بو دار مصنوعیه . اگر هم نبود خود قلاب پروانه ای میتونه برای ماهی تحریک کننده باشه.
(2014-07-06 12:34 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توضیحات دوستان و به خصوص جناب هل بوی کامل بود و نکته اصلی گفتشون توجه به محیط اطراف و غذای طبیعی و در دسترس ماهی هست که خیلی باید بهش توجه بشه .البته توضیحات دوستمون اقا ارش روشی هست که اینجا (شمال ) خوب جواب میده و عموما از همین برگ نی و شناور بزرگ استفاده میشه و چون امور برای کندن برگ نی به صورت طبیعی نیروی زیادی وارد میکنه متوجه وزن شناور نمیشه . راستی اقا ارش شما کجا ماهیگیری میکنید ؟Khansariha (8)

با سلام
دوست گلم من هم عرض کردم که تجربه شخصی خودم رو میگم در صورتی که طوی مقالات اصلا اینجوری نیست مثلا از قلاب سایز ریز 4 یا 5 استفاده میشه که به نظر من گرفتن یه ماهی 6 7 کیلویی جنگنده کار خیلی سختیه و شاید نیاز به چرخوندن ماهی تا 1 ساعت باشه .که در توان بنده حقیر نیست
من ساکن رشت هستم و اکثرا سیاه درویشان میرم ( همونطور که حدث زدین ) گاهی برای تتنوع نوخاله یا مرداب انزلی میرم
این هم دو تصویر از ماهیگیری ما تو این هفته جمعه برای دوستان . از این به بعد هر هفته از برنامه ماهیگیری و صیدم براتون تصویر میزارم .

ماهی کپور از 400 گرم تا 1100 گرم
ریسه فنری کف خواب
چوب یانگ سانگ مدل پارتنر
چرخ با سیستم بایت رانر
طعمه خمیر نان لواش دست ساز خودم

[تصویر: 2014_07_04_18_12_43.jpg]

[تصویر: 2014_07_04_18_12_57.jpg]

دوستان امیدوارم لذت برده باشید.
Khansariha (8)
با سلام خدمت دوستان ماهيگير
خواستم بدونم سمت روستاي نوخاله و سياه درويشان وضعيت كرايه منزل . سويت و..... كلا چطور هست ؟ وضعيت قيمت چطوره ؟
Khansariha (399)
دوستان چقدر این تاپیک تو این فصل از سال خلوت هست؟
عزیزان وعده دیدار ما این هفته اگر خدا بخواهد و به مشکلی بر نخوریم سد سلیمان تنگه برای قزل و اورنج های قول اسا هرکس از دوستان خواست بنده در خدمتگذاری اماده هستمKhansariha (8)
(2014-07-08 09:49 AM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چقدر این تاپیک تو این فصل از سال خلوت هست؟
عزیزان وعده دیدار ما این هفته اگر خدا بخواهد و به مشکلی بر نخوریم سد سلیمان تنگه برای قزل و اورنج های قول اسا هرکس از دوستان خواست بنده در خدمتگذاری اماده هستمKhansariha (8)

--------------------
سلام رفيق
اگر هفته بعد مي رفتي، من حتما ميومدم باهات و حتي يك جاي بكر ديگه هم مي بردمت.
دوست عزیز من نخ چرخ هام رو میخوام برای زردپرهای اونجا عوض کنم چون اصلا دوست ندارم زد حال بخورم و یه توپ نخ دایوا رو از قشم یکی از دوستانم دیروز زحمت تهیه اش رو کشیده و برام ارسال کرده اگر برسه به دستم حرکت میکنم و اگر هم نه که میوفته برای هفته اینده تا ببینیم خدا چی میخواد. دوست داریم در خدمت شما باشیم .Khansariha (8)
لینک مرجع