انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
از وضعيت درياچه چيتگر كسي خبر نداره
كي قراره براي ماهيگيري اماده بشه ؟
دوستان سلام
برای ماهی کپور چه نوع چوب کاسی پیشنهاد می کنید؟هرچند خودم به چوب و چرخ اعتماد دارم تا کاسی
Khansariha (8)
دادا چوب کاسی برای کپور 1 تا 2 کیلو مناسبه و بیشتر از این یا چوب میشکنه یا نخ پاره میشه اصولا کاسی برای کپور ساخته نشده و برای صید کپور نقاط ضعف زیادی داره
1. نداشتن قدرت پرتاب چون کپور باهوشه و وقتی وجود انسان رو حس منه زیاد به ساحل نزدیک نمیشه
2.روی چوب کاسی نمیشه نخ زخیم استفاده کرد
3.توانایی کلاج کردن نداره
4.............
اصولا چوب کاسی برای ماهیان بارب. عروس ماهی .کولی. رودخانه ای. کفال . تک خال و ........... مناسبه
چوب کاسی موجود در بازار بیشتر چینیه که کیفیت خوبیم بر خلاف قیافش نداره
ممنون منم با شما هم عقیده امKhansariha (8)
اصولا توی مرداب کپورها باید در کنارها و لابلای نیزار باشن درسته؟ اگه اینطور باشه چوب کوتاه و چرخ باید مناسبتر باشه.
یه مشکل دیگه هم هست مثلا برای ماهی های گوشتخوار مثل زردپر،میشه طعمه بزرگ و سفتی زد که ماهیای کوچیک نتونن بخورنش یا نتونن از قلاب جدا کنن(مثل میگوی درشت سیاه رودخانه ای با پوست) که اینجوری شما یه قلاب میندازی ظرف 15 دقیقه یه زردپر قابل قبول میگیرین ولی برای کپور باید چیکار کرد؟نیم کیلو خمیر هم بزنید کپورای ریز میان نوک میزنن بهش!!!باید چیکار کرد؟چه طعمه ای این بلارو دور میکنه؟؟
Khansariha (8)
سلام به همه دوستان و دوست داران ورزش ماهیکیری
دیروز فرصتی پیش اومد که آخرین ماهیگیری سال 92 رو برم
با اینکه آب خیلی سرد بود و ماهی تحرک نداشت با اضافه کردن پودر سیر به خمیر موفق شدم تحریکشون کنمو 2تاشونو صید کنم
تقدیم به همه دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این عکس هم مکانهای پرتاب طعمه با رنگ قرمز مشخص شده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-03-03 01:05 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اینکه آب خیلی سرد بود و ماهی تحرک نداشت با اضافه کردن پودر سیر به خمیر موفق شدم تحریکشون کنمو 2تاشونو صید کنم
تقدیم به همه دوستان

ایول داداKhansariha (48)
سده درسته؟توی سد چطور باید فهمید کجاش برای قلاب انداختن مناسبه؟آخه همجاش یه شکله!!!
(2014-03-03 01:15 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-03 01:05 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تقدیم به همه دوستان

ایول داداKhansariha (48)
سده درسته؟توی سد چطور باید فهمید کجاش برای قلاب انداختن مناسبه؟آخه همجاش یه شکله!!!

مرسی دادا
اصولا بهتره که در قسمت ورودی اب ماهیگیری کنید ولی داخل شیله ها (تو رفتگیها) و جاهایی که عمق کمتری دارن از 50سانت تا 1.5متر بهترین مکانها برای ماهیگیریه البته این تجربه شخصی منه و شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن
بدرودKhansariha (8)
سلام به دوستان ماهیگیر ...... دراین فصل ماهی کپور های بزرگ فعال میشن و بعد از گذران زمستان به دلیل کمبود انرژی برا تغذیه به جنب و جوش در میان و خوب به قلاب میفتن البته در این فصل به خاطر سرمای آب ماهیها آن انرژی تابستان را ندارند به همین دلیل در این فصل در رودخانه ها باید در انتخاب ریسه دقت کرد کپور درشت کمی به طعمه حساس است اگر ازطعمه خمیر استفاده کنیم بهتر است که در رودخانه از ریسه تک قلاب ( بدون وزنه ) استفاده کرد بخاطر اینکه کپور بر خلاف ماهیان شکاری جزو ماهیانی است که ابتدا طعمه را به دهان گرفته غورت میدهد سپس به حرکت میفتد ....... در این فصل کرم خاکی درشت هم خیلی خوب جواب میدهد .........[تصویر: 13938474411.jpg]
(2014-03-03 02:01 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-03 01:15 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تقدیم به همه دوستان

ایول داداKhansariha (48)

مرسی دادا
اصولا بهتره که در قسمت ورودی اب ماهیگیری کنید ولی داخل شیله ها (تو رفتگیها) و جاهایی که عمق کمتری دارن از 50سانت تا 1.5متر بهترین مکانها برای ماهیگیریه البته این تجربه شخصی منه و شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن
بدرودKhansariha (8)

سلام
ممنون از عكسهاي خوبي كه گذاشتي
سد كجا هستش ؟
سلام
ممنون از عكسهاي خوبي كه گذاشتي
سد كجا هستش ؟

[/quote]
ممنونم از صدهای اطراف استان خراسانKhansariha (8)
لینک مرجع