انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
نه دوست عزیز.اونا همش تبلیغه.شما به اینا احتیاج دارید

چوب 360 تلسکوپی . مارک آلبا استار.
چرخ 4500 کلاچ پشت .توکوشیما مناسبه
یه پایه چوب
نخ 40 یا 45
قلاب 1 کپوری(فرم مخصوصی داره)
سرب کله قندی سایز 4

اینها معمولی ترین و کاربردیترین جنسی هست که میتونید تهیه کنید.به 100 تومن هم نمیرسه
به به استاد گرامی علی جون.هادی جان از تجربيات استاد علی خوب استفاده کن.علی جون خيلی چاکرم دادا.
اقا صدرا ممنون از راهنماییات پس باید خودم برم مشهد دنبالش و اینارو بگیرم؟Khansariha (8)
بله دوست عزیز.بهترین راه اینه خودتون تک تک بخرید.به تبلیغات فروشنده ها توجه نکنید.برای فروش اجناسشون هرکاری میکنن.یادتون باشه برای هر جنسی سیستمی موجود هست.مثلا الان برید جایی بهتوم میگه بیا واسه کپور بویله بخر.دیگه نمیگه طعمه بویله نیاز به سیستم بایت رانر داره.پس خام حرفهای فروشنده ها نشوید

امیر جان خیلی مخلصیم.دادا چوب کاری میکنیا.ما که چیزی بلد نیستیم.لانسه کشارو عشق است
دوست عزیز اینم آدرس یه فروشگاه نتی .بچه ها از خریداشون راضی بودن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دوباره سلام
جمعه مورخ 26 اسفند ساعت 4 صبح به سمت شرق جزیره لارک حرکت کردیم از صبح تا ساعت 4 همش ماهی های قد و نیم قد یک کیلویی میزد تا اینکه یهو نخ سایز 80 از دست من با سرعت کشیده شد و من بکش ماهی بکش من بکش ماهی بکش و سرانجام :

[تصویر: i248479_16032012023.jpg]

البته قایق تکون میخورد عکس خودم کج افتاد ولی بازم گفتم به خاطر ماهی هم شده این عکس رو بذارم دوستان دم عیدی لذت ببرند.
سلام
دوستانی که شمال هستن بهترین مکان برا ماهیگیری با قلاب کجاست و چه نوع ماهی
سلام امیر عزیز

الان که هوا خیلی سرد شده ولی ازین به بعد هر وقت هوا خوب بشه واسه گرفتن کولی میشه اقدام کرد

البته طبق قوانین محیط زیست تا پایان اردیبهشت صید ممنوعه ولی اگه شما خواستی بیایین شمال ماهیگیری

باید یک چوب کاسی 5.40 تهیه کرده و از رشت سراغ رودخانه سیاه درویشان رو بگیرید و در اون

رودخانه اقدام به صید کولی با نایلون 16 و قلاب 11 بکنید با استفاده از طعمه رش و خمیر

در فصل تابستون هم باز از سیاه درویشان با قایقهایی که اونجا هست میتونید برید مرداب برای صید کپور و آمور

البته از انزلی هم میتونید با قایق به مرداب برید

در اواخر تابستان و پاییز هم میتونید برید برای صید اردک ماهی که در زبان محلی بهش شوک میگن
سلام به همه دوستان
اینم از اولین صید امسال من
در ادامه سال میخام بترکونم
یه فرصت کوچیک دست داد که در اهواز به ماهیگیری بپردازم و حاصل اون یک کپور و یک شیربت بود که متعسفانه عکسی که از شیر بت گرفتم با مشکل مواجح شد
ماهی کپور:
طعمه : ذرت
ریسه کف خواب با سرب متحرک
[تصویر: 13328266361.jpg]
برای شیر بت هم از تعمه انجیر استفاده کردم متعسفانه بیشتر از دو ساعت فرصت ماهیگیری دست نداد البته با این روش های صیدی که من دیدم فکر نکنم ماهی دیگه تو کارون پیدا بشه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
چون ديگه فصل شكار تموم شده مصوصا در خوزستان ، گفتم بزنم تو كار ماهيگيري اون هم در رودخانه كارون ...
اما از شما چه پنهون كه بدجوري آماتورم و تجربه ماهيگيريم بر مي گرده به 4 يا 5 بار دوران بچگي . حالا يك سوال در مورد طعمه :
مي بينم كه دوستان براي طعمه از خمير استفاده مي كنند . آيا خمير توي آب باز نمي شه ؟ حتي مي بينم عده اي بهش زردچوبه مي زنند يا عده اي مي دن نانوا تا نيم پزش كنه يا ... دوستان تجربه اي براي طعمه خمير يا طعمه اي كه براي ماهيگيري در كارون مناسب باشه دارند ؟
دوست عزیز بزای اینکه خمیر آب باز نشه می تونی با پنبه مخلوط کنی و خمیر هم می تونی با دارچین -زعفران-سبزیجات بودار....قاطی کنی
روشهایی دیگه که می تونی استفاده کنی قلاب فنر داره یا تور پی وی ای که داخل آب حل میشه استفاده کنی.اگه خواستین درست کردن چند بویله رو می تونم بگم که برای صید کپور به کار میره
لینک مرجع