انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان این ماهی زردپر که تو رودخانه زاینده رو فراوان یافت میشه و به اصطلاح محلی ها بهش ممیگن شیر را چطور میشه صید کرد؟اقا ما هر طعمه ای استفاده میکنیم نمیوفته بهش(ماهی رو به عینه میشه دید حتی اما نمیوفته اصلا)...خود محلی ها هم میگن با قلاب نمیتونی ...کسی از دوستان تا حالا صید کرده این ماهی رو؟
دادا توی این فصل انجیر نخی رو امتحان کن انگورم خوبه اماقلاب خیلی ریز میخاد با نخ خیلی باریک فلورو کربن و سکوت کامل این ماهیبه تحرک و صدا خیلی حساسه و با کوچیکترین ارتعاش که توسط نخ به اب منتقل بشه به قلاب نمیزنه سعی کن یکم پرتاب بلند داشته باشی وچند متر از چوب فاصله بگیری حتما جواب میدهKhansariha (8)Khansariha (48)
(2013-11-04 08:39 PM)farhadnajafi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این ماهی زردپر که تو رودخانه زاینده رو فراوان یافت میشه و به اصطلاح محلی ها بهش ممیگن شیر را چطور میشه صید کرد؟اقا ما هر طعمه ای استفاده میکنیم نمیوفته بهش(ماهی رو به عینه میشه دید حتی اما نمیوفته اصلا)...خود محلی ها هم میگن با قلاب نمیتونی ...کسی از دوستان تا حالا صید کرده این ماهی رو؟

سلام Khansariha (8)
هلبوی جان توضیح کافی دادند البته منم بارها دیدم که ماهی هایی که با چشم دیده میشن به قلاب نمیان. اونها معمولا برای گردش یا به اصطلاح بازی کردن میان و دیده میشن. به نظر من طعمه های بودار و متحرک برای صیدشون خوبه مثل کرم قرمز یا زالو. قلاب کوچک و نخ نازک هم خوبه.اگه دیدی جایی جمع شدند قلاب با فاصله کمی دورتر از اونها بنداز بعد جمع کن بیار جلوشون.اینجوری فرار نمی کنند. روشهای مختلفی با طعمه های مختلف قلاب بزن تا دستت بیاد چطور صیدشون کنی.
Khansariha (8) موفق باشی
من از قلاب ریز بدون سرب و تکه نان استفاده میکنم خوب جواب میده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انجیر از کجا بیارم؟منظورتون انجیر خشکه؟اقا من انواع خمیر رو با اسانس سیر،زرد چوبه و تخک کرغ امتحان کردم.کرم خاکی هم همین طور.حتی یه طعمه مصنوعی دوستم خریده بود که عطر فوق العاده ای داشت البته واسه قزل بود اما نشد که نشد.در ضمن لانسه هیچ جزابیتی که نداره حتی موجب دفعشون میشه.اینطور که فهمیدم کلا از چیزه براق و متحرک خیلی میترسن.
در ضمن محلی که من برای صید بارها انتخاب کردم به نحوی هست که مطمئنم اونها غیر ممکنه من رو ببینن یا احساسی داشته باشن.میاد طرف طعمه خیلی اگر من شانس بیارم فقط بوش میکنه و میره!

(2013-11-08 12:09 AM)farhadnajafi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انجیر از کجا بیارم؟منظورتون انجیر خشکه؟اقا من انواع خمیر رو با اسانس سیر،زرد چوبه و تخم مرغ امتحان کردم.کرم خاکی هم همین طور.حتی یه طعمه مصنوعی دوستم خریده بود که عطر فوق العاده ای داشت البته واسه قزل بود اما نشد که نشد.در ضمن لانسه هیچ جزابیتی که نداره حتی موجب دفعشون میشه.اینطور که فهمیدم کلا از چیزه براق و متحرک خیلی میترسن.
در ضمن محلی که من برای صید بارها انتخاب کردم به نحوی هست که مطمئنم اونها غیر ممکنه من رو ببینن یا احساسی داشته باشن.میاد طرف طعمه خیلی اگر من شانس بیارم فقط بوش میکنه و میره!
(2013-11-08 12:09 AM)farhadnajafi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انجیر از کجا بیارم؟منظورتون انجیر خشکه؟اقا من انواع خمیر رو با اسانس سیر،زرد چوبه و تخک کرغ امتحان کردم.کرم خاکی هم همین طور.حتی یه طعمه مصنوعی دوستم خریده بود که عطر فوق العاده ای داشت البته واسه قزل بود اما نشد که نشد.در ضمن لانسه هیچ جزابیتی که نداره حتی موجب دفعشون میشه.اینطور که فهمیدم کلا از چیزه براق و متحرک خیلی میترسن.

سلام
دادا اول اینکه مگه توی چه عمقی ماهیگیری میکنی که با چشم ماهیرو میبینی که به طعمه نزدیک میشه؟
دوم انجیر نخی همون انجیر نرم رو میگم که به نخ کشیدن و روش رو ارد زدن
لانسه و بریکلیم کلا بیخیال شو

اینم صید دیروز من با سیستم فلای و پشه بافته شده خودم
الان به خاطر بارش باران بهترین وقط صید قزل در رودخونه هاییه که توش پرورش ماهی داره چون زیاد شدن اب ماهیان رو به رودخونه میاره
روش صید: فلای فیشینگ
طعمه: نیمف و میفلای و ترستریال و استریمر دست ساز خودم
[تصویر: 13839777721.jpg]
[تصویر: 13839777722.jpg]

به خاطر شرایط خوب قید شکار کبک رو زدم و رفتم ماهیگیری جاتون خالی کلی خوش گزشت
مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (48)
سلام .اینجا بچه ها همه اصفهانی هستن؟؟؟؟
نه دادا از تمام کشور اینجا هستند من خودم همدان هستم
hellboy جان شما تو همدان کجا میری ماهیگیری؟؟؟
دادا اسمم محسنه کوچیک شما
در همدان و شهرستان های اون جاهای زیادی برای ماهیگیری وجود داره
من اصلیتم نهاوندیه اما ساکن همدانم این ماهیا هم در نهاوند صید شده توی نهاوند قزل زیاده بعد زرد پر و کپور تقریبا در تمام رودخونه های نهاوند ماهی خوب پیدا میشه
در خود همدان فعلا صد اکباتان هست که اونم کپور و ماهی قرمز داره اما کپور خیلی کم شده صد ابشینه هم وجود داره که اونم کپور داره و چند بند و صد کوچیک دیگه
در اکثر شهرستان های استان هم مکانهایی برای ماهیگیری وجود داره
لینک مرجع