انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ممنون از دوستان خوب که راهنمایی کردن
الان تو این فصل وضع اردک ماهی مرداب انزلی چطوره؟
من انزلی نیستم اما بدلیل صید بی رویه و آلودگی های چندسال اخیر تالاب، متاسفانه خیلی کمتر شده Khansariha (367)
الان دیگه اول باید جاهایی که دست آدمیزاد بهشون نرسیده رو پیدا کنیم و بعد چندروز طعمه پاشی کنیم و بعد شااااید ..... شااااید بتونیم صید کنیمKhansariha (290)
.
ارادت...سیدKhansariha (8)
(2015-08-02 03:16 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از دوستان خوب که راهنمایی کردن
الان تو این فصل وضع اردک ماهی مرداب انزلی چطوره؟
دوست عزیز
با توجه به دمای بسیار بالای هوا حتی درصورت داشتن قایق و بلد راه احتمال موفقیت صید اردک ماهی الآن 5% هست مگر اینکه چند روز بارندگی رخ بده و دمای آب افت کنه و عمومآ فصد صید اردک از اواخر شهریور هست که بارندگی فصلی شروع میشه
پس هیچی دیگه رسیدیم به حرفخودم گفتم الان فصل صید اردک نیست باید ریم ساحل و همون مرداب دنبال کپورچه و امور
قوانين كلي سيستم شناوري را بخاطر داشته باشيد:

1- اكثر شناورها از رنگ زرد فسفري و قرمز ساخته مي شوند، رنگ زرد براي شب و رنگ قرمز براي روز بكار مي رود

2- تكان هاي زياد يك شناور، ماهي را ترسانده و به طعمه شما نوك نمي خورد!

3- شناورهاي دراز براي آب هاي عميق تر و شناورهاي كوچك براي آب هاي كم عمق

4- شناورهاي سنگين تر، براي روزهاي بادي

5- براي موقعيت هاي آرام، از شناورهاي مدادي يا واگلر استفاده كنيد

6- هرچه ماهي وزن شناور را كمتر حس كند، اطمينان بيشتري در برداشتن طعمه مي كند.

7- در آب هاي گرم، اولين سرب چاكدار را در فاصله 30 الي 40 سانتي طعمه قرار دهيد ولي در آب هاي سرد، بايد نزديك ترين سرب چاكدار به طعمه،‌ فاصله اي حدود 5 تا 10 سانت از طعمه داشته باشد

8- هنگام استفاده از سيستم شناوري بايد از نخ هاي بسيار نازك و قوي استفاده نمود. نخ هايي بين 16 تا 25 البته اورجينال و بسيار محكم.
دوستان دور اطراف تهران کجا میشه خوب بچه ماهی جمع کرد مثلا رودخانه باشه که کم عمق باشه بشه بری داخلش بچه ماهی هم زیاد داشته باشه
اقایون خانما سلام...
تو جستجوهام به یه لینک جالب رسیدم ک درواقع ی دایرکتوری پر از pdf فارسی در باره ماهیگیریه :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گفتم با دوستان ب اشتراک بزارم....
(2015-08-04 06:20 AM)dadmehr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقایون خانما سلام...
تو جستجوهام به یه لینک جالب رسیدم ک درواقع ی دایرکتوری پر از pdf فارسی در باره ماهیگیریه :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزيز اينها را يك دوستي كه مدتي در ايران بودند و همينك به كانادا رفته اند نوشته اند كه متاسفانه پر از غلط املايي و جمله بندي هاي نادرست مي باشد و هيچ چيز جالب و مفيدي در آنها نيست و بديهيات و موارد اوليه ماهيگيري نوشته شده كه شما مي توانيد تمامي آنها و حتي بسيار بيشتر از آنرا در همين سايت يا ساير سايت ها مطالعه فرمائيد. يك صفحه از اين سري متون بي ربط را مطالعه كنيد ديگر رغبتي براي ادامه نخواهيد داشت.
(2015-08-04 07:12 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-04 06:20 AM)dadmehr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقایون خانما سلام...

با سلام
دوست عزيز اينها را يك دوستي كه مدتي در ايران بودند و همينك به كانادا رفته اند نوشته اند كه متاسفانه پر از غلط املايي و جمله بندي هاي نادرست مي باشد و هيچ چيز جالب و مفيدي در آنها نيست و بديهيات و موارد اوليه ماهيگيري نوشته شده كه شما مي توانيد تمامي آنها و حتي بسيار بيشتر از آنرا در همين سايت يا ساير سايت ها مطالعه فرمائيد. يك صفحه از اين سري متون بي ربط را مطالعه كنيد ديگر رغبتي براي ادامه نخواهيد داشت.

سلام...والا حقیقتش من از محتویات این مقالات اطلاعی ندارم... بیشتر دنبال ساخت و تعمیر وسایل ماهیگیری بودم به اینجا رسیدم...ک همینم دانلود کردم...اونم ک نوشته 1600 صفحه وسوسه شدم دانلود کنم... که یه نگاه تندی کردم متوجه شدم یه بخشی همین ساخت و تعمیرات بود..یه بخشیش معرفی ماهیها بود و ساخت جوشونده و گره زدن و از این حرفا...مابقی رو دانلود نکردم چون شب بود میخواستم بخوابم...صبح پاشدم لینک رو گذاشتم اینجا حالا خوب ک گفتی وگرنه میخواستم همه رو دانلود کنم...من ک مبتدی ام معمولا همه چی رو دانلود می کنم حتی همین بدیهیات ....
در مورد اینجا متاسفانه همه مباحث تو یه تاپیک با یه عنوان کلیه و قطعا خوندن تمام صفحات ووو دیگه خودتون تا ته اش رو میدونید...همین حجم سنگین فکر کنم بیشتر باعث تکرار مکررات میشه...
بازم ممنون ک گفتین...
سلام آقا کاویان کم لطفی می فرمایید این کتابا مال آقای ابی فیشر هست انصافا مطالبش هم بدرد بخور مخصوصا برای کسایی که تازه ماهیگیریو شروع کردن یا می خوان ماهیو بگیرین که اولین بار هس که میخوان سراغش برن الان اکثر سایتای ماهیگیری مطالبشون کپی برداری از مقاله ها کتابای ایشون که بعضیاشون مثل تبریز فیشینگ که علاوه بر اینکه منبع اصلی نوشته رو درج نمیکنن بلکه خودشون رو به عنوان نویسنده مطلب معرفی میکنن حتی توی همین تاپیک هم گاها از مطالبی که ایشون ترجمه کردن یا نوشتن استفاده شده
لینک مرجع