انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-05-16 09:56 AM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-16 09:50 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز همونطور که گفتید هاموره ولی اون وسطی رو من هم قبلا گرفتم و فکر کنم پولک نداشته باشه و خوردنش حرومه
وقتی اونی که شما میگید پولک نداره رو گرفتم قلاب رو تا ته قورت داده بود دیگه یکم کثیف کاری شد.... صدای قورباقه هم میداد..دیگه با اجازه دادمش به گربه نوش جان کرد Khansariha (8)

سلام اون ماهی که میگیدپولک نداره دربین اونهایی که آکواریوم دارن معروف به کفخوار یالجن خواره.وجز۶لاینفک آکواریوم هست.تاوقتی حدودا 10تا20سانته واقعالجن خواره وباقیمانده غذای رومیخوره وشیشه هاروبامکش وحرکت روی شیشه پاک میکنه ولی وقتی بزرگ شدبه اسکاردووجبی گوشتخوارامان نمیده .اگه این ماهی تبریزدست آکواریومی بود20 تا25 هزارقیمتش بود.
gafor جان
نه داداشم این ماهی هایی که دوستمون گرفتن از دریای بوشهر بوده
آب دریا هم که شوره پس ماهی آب شوره پس لجن خوار نیست
در ضمن من حدود 10 سالی هست که ماهی آکواریوم دارم و تا حالا حدود 40-50 گونه ماهی داشتم / اونی که شما توضیحشو میدید لجن خوار هست ( حرفتون کاملا صحیح ) ولی این ماهی که دوستمون گرفتن لجن خوار نیست
در ضمن دوست خوبم لجن خوار هم بدنش بدون پولک نیست
نمیگم که مثل مثلا کپور پولک داره ولی مثل این ماهی بدنش لیز و نرم هم نیست
در کل لجن خوار نیست
یا علی
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-05-18 12:02 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
gafor جان
در ضمن من حدود 10 سالی هست که ماهی آکواریوم دارم و تا حالا حدود 40-50 گونه ماهی داشتم / اونی که شما توضیحشو میدید لجن خوار هست ( حرفتون کاملا صحیح ) ولی این ماهی که دوستمون گرفتن لجن خوار نیست
در کل لجن خوار نیست
یا علی

والاعکس اولی که مشخص نیست.عکس دوم هم خیلی شبیه کت فیشه .توشمال که آبش شوره من نوعی کت فیش دیدم که موقعی که به قلاب میزدبرادرماهیگیرماهی روبه سنگ میکوبیدومینداخت تودریا.
(2014-05-17 11:32 PM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزيز ، عذر خواهي مي كنم اين سوالو اينجا ميپرسم اگه جاي درستي انتخاب نكردم لطفا منو راهنمايي بفرماييد ...
من اگه بخوام براي ماهيگيري چوب و چرخي انتخاب كنم كه بشه باهاش در جاهاي مختلف ماهيگيري كرد ( رودخونه ، سد ، درياچه و ماهي هاي سنگين مثل ماهي هاي جنوب ) ، چه چوب و چرخي پيشنهاد مي كنين ؟
البته عرض كنم من كاملا مبتدي هستم ولي ترجيح ميدم چوب و چرخي بگيرم كه خوب باشه
با تشكر فراوون

----------------
سلام
دوست عزيز در صفحات قبلي مفصل توضيح داده شده است. لطفاً با آرامش و دقت مطالعه بفرمائيد.
اين رودخانه به سد تنگوئيه ميريزه ! سدي كه آب آشاميدني شهرستان سيرجان ( استان كرمان ) رو تامين ميكنه !

به علت آلودگي بيش از حد اين آب شايد دست كم 2000 تا ماهي كنار اين رودخانه تلف شده بودند ، ساير ماهي هم 100 درصد جانشون در خطره ، خدا ميدونه كي صداي آمار مرگ و مير ماهي هاي اين سد مثل فشافويه در بياد !!! مهم تر اينكه مردم بيچاره دارند از اين آب استفاده مي كنند ، كي بايد پاسخگو باشه ؟!

پ ن : همه ماهي هايي هم كه گرفتيم به خاطر آلودگي آب رها سازي شدند . . .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2014-05-18 12:36 AM)gafor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-18 12:02 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
gafor جان
در کل لجن خوار نیست
یا علی

والاعکس اولی که مشخص نیست.عکس دوم هم خیلی شبیه کت فیشه .توشمال که آبش شوره من نوعی کت فیش دیدم که موقعی که به قلاب میزدبرادرماهیگیرماهی روبه سنگ میکوبیدومینداخت تودریا.

سلام دوست عزیز، این ماهی که من گرفتم با اون ماهی که شما میگید فرق داره چون خودم تانک آب شور دارم...
این بیشتر شبیه قورباقه بود.
(2014-05-18 12:36 AM)gafor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
gafor جان
در کل لجن خوار نیست
یا علی

سلام اون ماهی که شما میگید به سنگ میکوبن اینجا بهش میگن دریا قورباغه و از خانواده گاو ماهیا هست نه گربه ماهی ولی شباهت زیادی به گربه ماهی ها داره وتفاوتش اینه که گربه ماهی تا وزن های خیلی بالا میرسه اما این همین قد میمونه من که این همه سال ماهیگیری میکنم تا به حال یه صد گرمیشو نگرفتم Khansariha (8)
سلام دوستان این کپور های نقره ای که ما میگیریم ایا نژادشون کو چیک یا ما نمیتونیم بزرگترش بگیریم اگر از این بزرگتر هم میشه گرفت به چه روشهایی وباچه طعمه ای .کلان این ماهیرو با چه طعمه ای میشه گرفتKhansariha (8)
[تصویر: DSC00331.jpg]
[تصویر: DSC00332.jpg]
دوست عزیز جناب کولاک این ماهی هایی که شما گرفتین کپور نیست خیلی از دوستان این رو با کپور اشتباه میگیرن این ماهی یه نوع افت محسوب میشه اسمش هم ماهی کراس هستش اندازش هم بزرگ تر از کف دست یک انسان بالغ نمیشه و طعم و مزه مطبوعی هم نداره به هر حال توصیه میشه که هر وقت صید کردین دیگه به اب برنگردونین چون این ماهی غیر بومی و خطر بزرگی واسه اکو سیستم منطقه محسوب میشه
خیلی ممنون جناب کیاکینگ
واقعا این ماهی انگل بزرگی هستن یک زمانی دریاچه نئور اردبیل پر بود از قزل الا ولی همین ماهیهای ریز نمیدونم چطوری وارد دریاچه نئورشد وحالا دریاچه پر شده ازاین انگلها دریغ از یک قزل الا Khansariha (399)
لینک مرجع