انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان
برای این موقع از سال چه نوع طعمه و چه نوع ریسه برای صید ماهی قزل آلا مناسبه برای سد بسیار ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2016-09-05 09:25 PM)sadeghhutsan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام . میخوام برای صید اردک ماهی و کپور نخ شماره 0.35 بخرم . ( میخوام یک مدل نخ بخرم ، هم برای ارک استفاده کنم و هم کپور)
چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میدهید ؟
متراژ نخ هم کارخانه ایی بالای 200 متر باشه که چه بهتر .(دیگه نیاز نباشه دو تا نخ 100 متری رو بهم متصل کردKhansariha (399)Khansariha (214))
ممنون Khansariha (8)Khansariha (48)
سلامKhansariha (8)
نخ ماهیگیری که برند باشه سه مدل معروف تو بازار هستند به نام های DAM، Sufix و Climax که این مدل از نخ ها هم کیفیت خوبی دارند و هم از نظر قیمت نسبت به نخ های معمولی قیمت چند برابر دارند. اگر قصد خرید نخ داری جنس نایلونی بخر که هم ارزونتره و هم کارآمدتره هر چند که نخهای ابریشمی مقاومتشون سه برابر نایلونی هست ولی وقتی به کف دریاچه و سنگها کشیده میشود حالت ریش ریش پیدا میکنند و به مرور زمان خراب میشن. در مورد نخ برند هم بیشتر دیدم دوستان مارک سوفیکس را استفاده میکنن و راضی هستند. اگه نخ معمولی هم خواستی بخری سایت 3m3 جنس هاش کیفیت خوبی دارند. یه نکته هم در استفاده از نخ های نایلونی بگم که بعد از چند بار استفاده بهتره که شستشو بدی تا عمر مفیدشون کم نشه.
(2016-09-06 07:53 PM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-09-05 09:25 PM)sadeghhutsan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام . میخوام برای صید اردک ماهی و کپور نخ شماره 0.35 بخرم . ( میخوام یک مدل نخ بخرم ، هم برای ارک استفاده کنم و هم کپور)
چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میدهید ؟
متراژ نخ هم کارخانه ایی بالای 200 متر باشه که چه بهتر .(دیگه نیاز نباشه دو تا نخ 100 متری رو بهم متصل کردKhansariha (399)Khansariha (214))
ممنون Khansariha (8)Khansariha (48)
سلامKhansariha (8)
نخ ماهیگیری که برند باشه سه مدل معروف تو بازار هستند به نام های DAM، Sufix و Climax که این مدل از نخ ها هم کیفیت خوبی دارند و هم از نظر قیمت نسبت به نخ های معمولی قیمت چند برابر دارند. اگر قصد خرید نخ داری جنس نایلونی بخر که هم ارزونتره و هم کارآمدتره هر چند که نخهای ابریشمی مقاومتشون سه برابر نایلونی هست ولی وقتی به کف دریاچه و سنگها کشیده میشود حالت ریش ریش پیدا میکنند و به مرور زمان خراب میشن. در مورد نخ برند هم بیشتر دیدم دوستان مارک سوفیکس را استفاده میکنن و راضی هستند. اگه نخ معمولی هم خواستی بخری سایت 3m3 جنس هاش کیفیت خوبی دارند. یه نکته هم در استفاده از نخ های نایلونی بگم که بعد از چند بار استفاده بهتره که شستشو بدی تا عمر مفیدشون کم نشه.
مدل خاصی مد نظرت نیست که پیشنهاد بدی ؟ که قدرت کشش بالایی هم داشته باشه
این مدل نخ چطوره جنسش ؟ رنگ نخ چه نقشی داره تو ماهیگیری ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این چظوره؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بین این دو تا کدوم رو بیشتر قبول دارین و بهتره؟
سلام من رو یکی از چرخام همین میشل رو بستم سایز 30 خوب به نظرمیرسه تو پرتاب بلند شکمه نمیده نرم و انعطاف خوبی داره برای صید کپور بیشتر سبز لجنی یا تیره توسیه میشه چونکف ابنور کافی نداره و نخ مه رنگ محیط میشه
به نظر من نخ میشل بردار کیفیتش خوبه و تعریفش هم شنیدم و با توجه به متراژی که داره مناسب کارت میاد. من خودم نخ کروکودیل سایز 0.35 استفاده میکنم نرم و انعطاف پذیر و همچنین محکمه و ازش راضیم.
در مورد رنگ برای صید ماهی قزل در آب شفاف رنگ سفید کاربرد دارد و برای صید کپور در آب گل آلود رنگ قهوه ای کاربرد دارد و رنگ سبز و زرد برای بهتر تشخیص دادن طعمه مصنوعی کاربرد دارد.Khansariha (8)
(2016-09-07 06:45 PM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من نخ میشل بردار کیفیتش خوبه و تعریفش هم شنیدم و با توجه به متراژی که داره مناسب کارت میاد. من خودم نخ کروکودیل سایز 0.35 استفاده میکنم نرم و انعطاف پذیر و همچنین محکمه و ازش راضیم.
در مورد رنگ برای صید ماهی قزل در آب شفاف رنگ سفید کاربرد دارد و برای صید کپور در آب گل آلود رنگ قهوه ای کاربرد دارد و رنگ سبز و زرد برای بهتر تشخیص دادن طعمه مصنوعی کاربرد دارد.Khansariha (8)
اقا دمت گرم . Khansariha (8)
(2016-09-06 05:44 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
برای این موقع از سال چه نوع طعمه و چه نوع ریسه برای صید ماهی قزل آلا مناسبه برای سد بسیار ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
درود بر شماKhansariha (8)
برای ماهیگیری قزل در سد روشهای مختلفی وجود دارد و میشه با تمام این روشها ماهی های خوبی صید کرد که من خودم با دو روش بیشتر حال میکنم.
۱- روش ماهیگیری اسپینینگ با استفاده از طعمه طبیعی:
اول از همه شکل ریسه مورد نظر را برات میزارم که آشنا بشی.
[تصویر: image019.jpg]
[تصویر: image021.jpg]
[تصویر: image023.jpg]
روش کار: پیشنهاد من اینه که حتما از نخ زیر سایز ۰.۳۵ استفاده کنی چون قزل ماهی باهوشیه و اگه متوجه نخ بشه فرار میکنه. انتهای نخ را به دوراه یا هرز گرد ببند و بعد نخ ریسه به طول ۳۰، ۴۰ یا ۶۰ و همینطور در انتهای نخ ریسه از هرزگرد یا دوراهه استفاده کن و درانتهای ریسه قلاب وصل شود و برای سنگینی ریسه و فرو رفتن در عمق آب از سربهای زیتونی در نزدیک دوراه استفاده کن ترجیحا پشت دوراهه یا هرزگرد. طعمه را در فاصله معینی پرتاب کرده و آرام شروع به جمع کردن میکنیم تا ماهی حمله کند و صید شود.
۲- روش ماهیگیری اسپینینگ با استفاده از طعمه لانسه.
[تصویر: image017.jpg]
[تصویر: image015.jpg]
در این روش ماهیگیری از نخ ۳۵ هم میشه استفاده کرد و همچنین سایزهایی که کمتر از ۳۵ باشند. لانسه را با استفاده از هرزگرد به نخ اصلی وصل کنید. روش صید در رودخانه یا هر جای دیگر به شکلی از این نوع ریسه استفاده کن که نه روی آب شناور باشه و نه ته آب برسه. باید چند متر زیر آب باشد.

برای ماهیگیری در سد به روش طعمه طبیعی(روش شماره ۱) بهترین طعمه همانی است که اطراف سد موجود میباشد و ماهی از آن تغذیه میکند مثل کرم و زنبور یا ملخ.
برای گرفتن زنبور می تونید یکم جیگر بیرون بذارید بعد یه مدت کمی یه عالمه زنبور جمع می شن و شما می تونید اون ها رو صید کنید و برای گرفتن ملخ هم باید تا انتهای سد برین و اون دست جاده می تونید ملخ بگیرید البته این کارا برای افرادی هست که حوصله دارن و دوست دارن همه روش ها رو امتحان کنن و نتیجه خوب بگیرند.
دقت کنید که زمان هایی که آب سد بالا هست ماهی ها کم تر می شن و ماهیگیری سخت تر می شه پس سعی کنید فصل هایی از سال رو انتخال کنید که آب سد کم هست
یک طعمه دیگه هم که عالی عمل میکنه بچه ماهی زندست که خیلی جلب توجه میکنه و باعث میشه ماهی قزل به سمتش حمله کنه.نوع ماهی هایی که تو سد هستند. ماهی عروس این ماهی ها زیاد بزرگ نمی شن تا حدود 20 سانتی متر بیشتر بزرگ نمی شن پس اگه کوچیکترشو گرفتید رهاش کنیداین نوع ماهی رو می شه با شناور به راحتی گرفت و نیاز به پرتاب بلند هم نداره و عمق چوب پنبتون رو هم نمی خواد زیاد بکنیداین نوع ماهی ها دسته جمعی در کنار ساحل شنا می کنن و شما می تونید با شناور اون ها رو صید کنید.
برای به قلاب زدن زنبور دقت کنید که نیشت نزنه و بعد اینکه زنبور رو از سر وارد قلاب کنید چون سر زنبور سفت هست خوب به قلاب گیر می کنه و برای طعمه های دیگه هم مثل قبل عمل کنید.
راستی من بعضی ها را میدیدم که از طعمه مخلوطی خمیر با دل یا جگر مرغ استفاده میکردند و خوب جواب میداد. دقت کنید که خمیر رو به صورت گرد به قلاب نزنید این جوری ماهی نمیتونه درست خمیر را بخوره.
نکته: در مورد شناور هم باید بگم که سعی کنید از شناور های میله ای استفاده کنید چون نوک زدن ماهی را به خوبی نشان میده و از سرب های کوچک برای سنگینی قلاب استفاده کنید.
موفق باشیKhansariha (8)
نخ آبی رنگ چه کاربردی داره بسیار ممنون
صید این هفته منKhansariha (8)
منجیل
ریسه خوشه ای
طعمه باگت با فلفل سیاه

دوستان این نخ کفاشی ها برای ساخت ریسه مناسب است یانه اون رنگ قهوه ای ها منظورمه استحکام بالایی دارند
لینک مرجع