انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دادا من که توضیح دادم اگه شما همه موارد بالا رو رعایت میکنید و باز مشکل دارین نوع قلاب رو عوض کنید اما در کل من خودم با روش بالا هیچ مشکلی با این موضوع ندارم تازه چون ورزشی صید میکنم در صید قزل اگه بخام با طعمه طبیعی ماهیگیری کنم خار قلاب رو هم میشکنم بدون خار هم کم پیش میاد که قلاب ازاد بشه فقط نباید بزارین نخ شکم بندازه
smart عزیز علت این امر یک نکته هست که خدمتت عرض میکنم.در زمانی که شما مشغول خسته کردن ماهی هستید ماهی توجهی به شما نداره.فقط سعی در خلاص کردن خودش داره.فشار وارده یک حالت سینوسی داره.یعنی از قوی ترین ضربات در لحظات اول شروع میشه و کم کم از شدت ضربات کم میشه.بعد از خسته شدن ماهی فواصل حرکت ها زیاد میشه.عضلات ماهی بر اثر تلاش دچار کمبود اکسیژن میشه و چون آبشوش فرصت اکسیژن گیری نداشته پس ماهی تو فواصل زمانی انرژی رو جمع و با چند حرکت تخلیه میکنه و در آخرین مراحل چون کیسه هوا متورم شده ماهی به یک طرف خوابیده و روی آب قرار میگیره.تا این لحظه ماهی جلوی شما تقلا کرده ولی اصلا توجهی به شما نداشته.در این لحظه که شما معمولا ایستاده دست به سمتش میبرید حیوون بر اثر ترس تمام نیروش رو جمع میکنه و حرکت انفجاری انجام میده.در تمامی حیوانات این ترس و نیرو یک غریضه هست.در بین شکارچیان حیوانات وحشی جمله ای هست به نام 15 ثانیه از جهنم.حیوان پس از زمینگیر شدن 15 ثانیه امکان حمله ای برق آسا و آسیب زدن رو داره.دلیلش ترس هست که نیروی چند برابر رو در لحظات آخر ایجاد میکنه.در مورد ماهی هم زمانی که شما دست به حیوان میبرید این اتفاق میوفته و چون شما آمادگی این ضربه رو ندارید ماهی رو از دست میدید.بهترین راه این هست که در گرفتن ماهی عجله به خرج ندید.در زمان چاک زدن و یا گرفتن بنشینید تا همسطح آب قرار بگیرید و در لحظات آخر این اتفاق برای شما نیوفته
دوستانKhansariha (8)
درمورد ماهي هاي جنگجو و پرقدرت مثل كپور علفخوار زردپر و ماهي سفيد استفاده از قلابهاي فولاد سفيد اصل نروژ مثل MUSTAD نظرم هست نوع دودي رنگش هم عاليه و در رتبه دوم قرار ميدم مدتها ازشون استفاده كردم و هنوزم با اينكه وقت نميكنم ماهيگيري برم ولي براي زاپاس دارمشونKhansariha (399)
چون محال ممكنه دهنه اش باز بشه و با قدرت و كشش ماهي اگر باز بشه به محض كم شدن فشار مجددا به حالت اول برميگرده و شكستنش هم در حالت عادي بعيده

[تصویر: media.nl?id=21732&c=210436&a...3b7cfe606b]
ببخشید تند نوشتم اشتباه تایپی شد.دسترسی به ویرایشم هم بسته شد.غریزه درسته نه غریزه
آقا صدرا شما با یه اشتباه املایی باز هم نمرتون بیسته.

این مورد و یکی به من گفته بود البته در یک حالت دیگه. خوب شد شما اینم توضیح دادید.
گفته بودند که اگر چاک نداشتی وقتی ماهی به سطح آب اومد اصلا سعی نکن بکشیش روی خاک یا خشکی. فقط بشین و سر چوب و بالا نگه دار تا سر ماهی بیرون از آب قرار بگیره. بعد آروم آروم بیارش تا کنار خودت ولی باید سر ماهی و بالا نگه داری تا آب وارد آبشش ماهی نشه.
با تشکر از راهنمایی های دوستان
راستش اون روز که اون امور رو از دست دادم یه سری از عوامل دست به دست هم داده بود تا من ناکام بشم. اون روز من به همراه 2 تا از دوستام از صبح رفته بودیم داخل تالب انزلی دنبال کپور ،منم معمولا برای کپور از قلاب سایز 01 استفاده میکنم که اون موقع فقط همون فرانسوی رو داشتم. چند دقیقه بعد از رسیدن ما بارون شدیدی شروع شد که ما مجبور شدیم به یکی از کومه های کنار تالاب فرار کنیم. بعد از بند اومدن بارون من پیشنهاد کردم که بریم داخل رودخونه ماهی بگیریم. بعد از رسیدن ما به محل مورد نظر دیدم که برگ نی های کنار رودخونه به تازگی خورده شده( وقتی که بارون میاد نی ها به خاطر خیس شدن پایین تر میان و امور راحتتر اونها رو میگیره).منم برای اینکه دوستام زیادی حرف میزدن اونا رو از قایق بادی پیاده کردم تا امورها رو فراری ندن و خودم یه 50 متری از اونا فاصله گرفتم.ولی یادم رفت که قلابهارو عوض کنم.بعد از گرفتن اون ماهی ،هم من دست تنها بودم وهم چون کف قایق کم باد شده بود من تعادل نداشتم وگرنه نخ رو شل نمیکردم.
تا مدتها دوستام به من میگفتن که حقت بود ، تا تو باشی که ما رو از قایق پیاده نکنی Khansariha (273)
امروز بعد از آرام شدن هوای بد و طوفانی و زدن آفتاب حدس زدم ممکنه ماهی تو مرداب بیادKhansariha (399)
تجهیزات رو ورداشتم و رفتم بغل رودخونه نشستم دیدم ای دل غافل خبری هست ولی قایقهای ماهیگیری هم بودن و آب آروم نمیگرفت
البته هرکی روزی خودشو میگیره و اونها ممر زندگی شون از همین طریق هست بعد از رفتن ماهیگیرا و آروم شدن آب
آقا کرمه رو زدیمش به قلاب و یه چند ساعت تست تمام کناره های عمیق و یواش یواش خسته شدن بعد 5 ساعت انتظار دوتا ماهی پشت هم زد به قلاب خلاصه بدک نبود
خوبی بعد از طوفان هم اینه که ماهی ریزا تا آروم شدن آب پیداشون نیست و ایجاد مزاحمت(به یغما بردن طعمه) نمیکنن
شکر خدا دست خالی برنگشتم خونه دو تا ماهی سفید نر کوچیک گرفتم یکیش 950 گرم و اون یکی یکمی کمتر بود
مکان حاشیه شرقی مرداب انزلی
نخ نمره 0.30 DAIWA سامورایی گرین
سیستم روآبی معمولی تک قلاب با شناور
قلاب نمره 3 mustad پشت خاردار سفید
طعمه مرحوم کرم خاکی (قرمز)
[تصویر: 13963512251.jpg]
سلام به همه دوستان
تعطیلات عید فرصتی شد که برم روستا و ماهیگیری تو این فصل پایین سد ارس جاهای خوبی واسه ماهیگیری است.
بعد اینکه سد و رد کردم اینقدر ماشین کنار اب بود همه داشتن ماهیگیری می کردن اما چه ماهیگیری داشتن قتل عام می کردن سر نخ ماهیگیری از این تور های دامی 1 متری می بستن می نداختن توی اب کف اب هم سنگی تورها پاره میشدن می موندن توی اب . ما به این تورها میگیم تی ری وی ری
این مسافرا میرن ولی تورها می مونن تواب وباعث قتل عام ماهی ها میشن.
بعد اینکه به محل مورد نظر رسیدم قلاب هارو انداختم بعد از 1 ساعت 3تا اسبله حدودا 2 کیلویی گرفتم داشتم کنار اب دستامو می شستم یهو دیدم یه ماهی زرد پر بزرگ داره میاد کنار اب اروم نشستم ماهی اومد کنار سنگها وایستاد تعجب کردم این ماهی چرا فرار نمیکنه اروم دستمو از پشت انداختم پرتش کردم بیرون وقتی برداشتمش دیدم یکی از اون تورها پیچیده دور سرش معلوم بود 2یا 3 روزه که توی توره چون زیر گردنش خونمردگی بود وپشت گردنش بریدگی خیلی بدی داشت وزنش کردم 3.350 گرم بود. این منطقه چون منطقه حفاظت شده است دائما مامورای محیط زیست اونجا رفت وامد می کنن ولی اصلا برخوردی نمی کنن.
واقعا ناراحت کننده است.
دوستان دستتون درد نکنه عجب راهنمایی کردین ما رو
(2014-03-31 11:02 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا صدرا شما با یه اشتباه املایی باز هم نمرتون بیسته.

این مورد و یکی به من گفته بود البته در یک حالت دیگه. خوب شد شما اینم توضیح دادید.
گفته بودند که اگر چاک نداشتی وقتی ماهی به سطح آب اومد اصلا سعی نکن بکشیش روی خاک یا خشکی. فقط بشین و سر چوب و بالا نگه دار تا سر ماهی بیرون از آب قرار بگیره. بعد آروم آروم بیارش تا کنار خودت ولی باید سر ماهی و بالا نگه داری تا آب وارد آبشش ماهی نشه.
شما لطف داری دوست عزیز.ولی دلیل اینکه میگن سر ماهی بالا باشه آب رسیدن به آبشش نیست.ماهی تمام مرکز تعادلش تو سرش هست.محوریت بدن سر هست.زمانی که شما سر ماهی رو بالا نگه میدارید عملا هرگونه تعادلی رو ازش میگیرید.از اون مهمتر برهم زدن تعادل با حرکت دادن سر چوب در جهت خلاف حرکت سر ماهی هست.این کار کاملا ماهی رو تسلیم میکنه
لینک مرجع