انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
علاوه بر نکاتی که دوستمون گفت شکل ظاهری سر ماهی هم با قزل متفاوته و شکل باله پشتی و دم ماهی که کشیدگی زیادی داره شایدم عکس واضح نیست
(2014-09-24 12:02 AM)kalaghkosh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز rezakabk
من به این دلایل میگم قزل نیستن
۱- توی عکس دوم چیزی شبیه سبیل کنار لب ماهی هست و تا اونجا که تجربه و اطلاعات دارم هیچ نوع ماهی قزل یا بهتر بگم راسته آزاد ماهی ها سبیل ندارن.
۲- روی کمر تمام آزاد ماهی ها یه باله کوچولو به نام باله چربی وجود داره که توی کمر این ماهی ها که گذاشتین نیست.
[تصویر: trout01.jpg]

این عکس چند نمونه ماهی از خانواده آزاد ماهی هست که شما اون باله چربی را توی همه میتونین ببینین
[تصویر: kindetrout.jpg]

۳- ما توی ایران بطور عمده اگه اشتباه نکنم ۲ نوع قزل بیشتر نداریم
۱- قزل رنگین کمان rainbow trout
[تصویر: Rainbow-Hamish_0.jpg]

۲- قزل خال قرمز که توی ایران به خال قرمز معروفه و توی خارج brown trout گفته میشه
[تصویر: Copy%20of%20قزل.jpg]

هر چقدر دقت میکنم خالهای این ماهی که شما عکسش را گذاشتین شبیه این دو نمونه نیست
با سلام
اول از اطلاعاتی که درمورد ماهی دراختیارم کذاشتین تشکر میکنم
دوست عزیز اون باله چربی که گفتینو گمون کنم این ماهی هم داشته باشه ؛البته دقت نکردم؛ولی چیز سبیل مانندوهمشون دارن،تیغهای بسیار ریز و زیادی دارن و گوشتشوم خیلی لذیذه
البته دوست عزیزم آقا محسن گفتن که نوعی ماهی محلیه به نام ماهی رودخونه ای
چندتا عکس دیگه میذارم شاید بهتر بشه تشخیص داد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این قزل آلا نیست
در مورد این ماهی باید عرض کنم رودخونه ای بودنش صد درصد محرزه.احتمال به یقین از خانواده کپور ماهیاس و کف خواره.
اره.به احتمال بیشتر از خانواده کپور باشه
سلام دوستان آریان هستم دوستانه قدیمی میشناسن
دوستان کمکی خواستن در خدمتم ماهیگیر هستیم دوستان میدونن
یکی دو نکته یادآوری مجدد
اول دوستان سعی کنند سایز عکسها را به زیر 800x600 پیکسل کاهش بدهند
دوم با توجه به بزرگی بعضی عکسهای ارسالی موقع اشاره دوستان به نقل قولها به این مهم هم دقت کنند که نقل قول کامل صفحه را سنگین میکند سعی کنند در اینجور مواقع بخشی از عکسهای فوق را حذف و یا لینک کنند . ممنون Khansariha (8)
(2014-09-27 04:12 AM)boliaryan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان آریان هستم دوستانه قدیمی میشناسن
دوستان کمکی خواستن در خدمتم ماهیگیر هستیم دوستان میدونن

سلام
دادا ارین خوش اومدی بازگشتت مبارک دوباره نری ها
با سلام.[align=right]دوست عزیز همان طور که اساتید اشاره کردند این ماهی قزل نیست در کل ماهی قزل آلا از خانواده سالمونیده و یا همون آزاد ماهیان هست و علامت مشخصه آزادماهیان هم همان باله چربی هست که دوستان ا
سلام
خیلی ممنون از راهنمایی اساتید
گویا به این ماهی تو منطقه ما ماهی سگی یا ماهی رودخونه ای میگن
وزن ۶۲۰۰
کردستان
[تصویر: sdffd.jpg]
لینک مرجع