انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-03-22 09:00 PM)xoncegame نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ، نوروزتون پیروز ، سال خوب و خوش و پر از ماهی داشته باشید Khansariha (8)Khansariha (399)

[تصویر: 85095721813900747218.jpg]

سلام دوست من
برای من خیلی جالبه که بدونم چگونه شما مطمئن هستید که دقیقا در آن تنگه مستفر بوده اید؟!
ریسه 30 سانتی برای ماهی بزرگ بی معنی است چون ماهیان بزرگ باهوش تر از این هستند که به ریسه 30 سانتی شناوری نوک بزنند مگر در موارد نادر و استثنائی
ریسه کف خواب همیشه و همه جا جوابگو نیست موقعیت مکان، شرایط جوی، دمای هوا، دمای آب .. از برآیند اینها باید متوجه شوید که الان وقت ریسه کف خواب است یا شناوری که سایر شرایط را می توان پیش بینی کرد جز موقعیت مکانی که آنهم با تجربه ماهیگیری در منطقه بدست می آید. همیشه طعمه های مختلفی همراه داشته باشید .. سعی کنید خودتان شخصاً طعمه ها را دست کاری کنید و آنقدر این کار را ادامه دهید تا به طعمه ایده آل منطقه برسید در آن صورت شما طعمه ای خواهید داشت که نتیجه را غیرقابل باور خواهد کرد که البته این مورد هم با صرف وقت و تجربه در محل بدست خواهد آمد.
در کل ماهیگیری بیشتر تجربه شخصی است تا انتقال اطلاعات از غیر که البته در حد الفبای ماهیگیری خوب است ولی اگر بصورت سنتی ماهیگیری می کنید هیچ چیز مثل تجربه شخصی به کمکتان نخواهد آمد. در شمال کشور ماهیگیران پیر و سنتی با گندم و ذرت تخمیر شده ماهیگیری می کنند که این روش مختص فقط برخی مکان ها می باشد و در سایر مناطق از طعمه هایی استفاده می کنند که شاید عجیب باشد مثل نخود نیم پز!!
منطقه ای که در نقشه علامت زده بودی، منطقه جالبی نبود آیا تنها راه برای استقرار کنار آب بود؟؟ بهتر نبود در نوار ساحلی مستقر می شدید؟؟
با احترام
کاویان امینی
خیلی ممنون Khansariha (8)
در مورد مکان اون تنگه ، خوب استفاده از حس موقعیت یابی Khansariha (388) از بالا که حرکت میکردیم پایین مشخص بود ، اون ایستگاه قایق ها هم توی دید بود ، پس تنگه سمت راستی نبود ، شکل ظاهری تنگه هم که تو ذهنم بود دیگه
راستش وقت زیادی نداشتم و عجله ای شد و ریسه هم آماده نداشتم . اما مشکل این بود که بجز اون ماهی ریزا بقیه ماهیا اصلا سمت طعمه هم نیومدن ، دفعه بعد جوشانده و خمیر و ذرت و ... هم باید ببرم شاید خوششون بیاد Khansariha (399)
چون بار اول بود میرفتم اونجا و وقت هم نبود نزدیکترین مکانو انتخاب کردم ، برای جای بهتر باید با قایق رفت سمت دیگه. این قایق ها هم بدجوری روی اعصاب بودن، اول رفته بودم رودخونه بعد از سد اما قایق ها هی رژه میرفتن نمیزاشتن آب آروم بمونه ، رفتم پشت سد، قایقا 300 متری فاصله داشتن اما باز بدجوری آب اون تنگه رو متلاطم میکردن Khansariha (367)
(2013-03-25 12:14 PM)xoncegame نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون Khansariha (8)
در مورد مکان اون تنگه ، خوب استفاده از حس موقعیت یابی Khansariha (388) از بالا که حرکت میکردیم پایین مشخص بود ، اون ایستگاه قایق ها هم توی دید بود ، پس تنگه سمت راستی نبود ، شکل ظاهری تنگه هم که تو ذهنم بود دیگه
راستش وقت زیادی نداشتم و عجله ای شد و ریسه هم آماده نداشتم . اما مشکل این بود که بجز اون ماهی ریزا بقیه ماهیا اصلا سمت طعمه هم نیومدن ، دفعه بعد جوشانده و خمیر و ذرت و ... هم باید ببرم شاید خوششون بیاد Khansariha (399)
چون بار اول بود میرفتم اونجا و وقت هم نبود نزدیکترین مکانو انتخاب کردم ، برای جای بهتر باید با قایق رفت سمت دیگه. این قایق ها هم بدجوری روی اعصاب بودن، اول رفته بودم رودخونه بعد از سد اما قایق ها هی رژه میرفتن نمیزاشتن آب آروم بمونه ، رفتم پشت سد، قایقا 300 متری فاصله داشتن اما باز بدجوری آب اون تنگه رو متلاطم میکردن Khansariha (367)

سلام خدمت شما دوست گرامی‌

عزیزم اون ماهیا که شما مشاهده کردید فیتوفاگ یا بیگ هید بودن که همیشه تو فاصلهٔ ۵۰سانتی از سطح آب حرکت می‌کنن و فیتو پلانگتون خورن و هیچ تعمه ای‌ هم نمی‌شه براشون پیدا کرد
سلام ،
منو باش فکر میکردم سونگ باشن :D ولی حق با شماست ، چون اصلا طعمه به اون تازگی و خوشمزگی رو یه امتحان هم نکردن :D
بنظر شما برای ماهیگیری تو سد های کارون (سه و چهار و یک) چی ریسه ای بهتر جواب میده؟ اگه میشه با شکل توضیح بدید.
میشه یه جایی ایستاد و با استفاده از مپس و ماهی ژله ای لانسه کشی کرد ؟ اگه قراره لانسه کشی کنیم ، مپس و ماهی ژله ای رو مستقیم با هرزگرد به نخ اصلی وصل کنیم ؟ اگه بخوایم لانسه به فاصله 2 متری از آب باشه ، میشه از شناور روی نخ اصلی به فاصله 2 متری از هرزگرد استفاده کرد ؟
اگه بخوایم قلاب بره کف ، بهتره پرتاب رو تا چند متری از جایی که هستیم انجام بدیم ؟ اگه بیاییم ریسه رو اینطوری ببندیم : سرب در انتها ، به فاصله 1 متر بالاتر از یه انشعاب بطول 20 سانت میزنیم و قلاب رو وصل میکنیم و در نهایت ریسه رو به هرزگرد وصل کنیم. ریسه خوبیه ؟
ببخشید اینقدر سوال کردم ، آخه اگه اینبارم دست خالی برگردم دیگه باید قید ماهیگیری رو بزنم Khansariha (399)
سلام من اولین ماهی عمرم رو دیروز توی یه رود خانه کوچک فصلی با چوب و چرخ ماهیگیری گرفتم وزنش1.100 گرم بود من حدس میزنم کپور باشه لطفا دوستانی که اطلاعاتی راجع به این ماهی دارند در اختیار بنده قرار بدن ضمنا من از خمیر بعنوان طعمع استفاده کردم لطفا بهترین نوع طعمه رو برای این نوع ماهی ذکر کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-05 03:41 PM)radreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من اولین ماهی عمرم رو دیروز توی یه رود خانه کوچک فصلی با چوب و چرخ ماهیگیری گرفتم وزنش1.100 گرم بود من حدس میزنم کپور باشه لطفا دوستانی که اطلاعاتی راجع به این ماهی دارند در اختیار بنده قرار بدن ضمنا من از خمیر بعنوان طعمع استفاده کردم لطفا بهترین نوع طعمه رو برای این نوع ماهی ذکر کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

صید خوبی‌ داشتی آفرین.کپوره خوبیه ولی‌ تو رود خونهٔ فصلی کپوره ۱ کیلویی‌ یکم عجیبه!!!!

همیشه قبل ماهیگیری چند روز نوخودو گندمو ماشو این قبیل چیزهارو بذار خیس بخوره بعد با آرد قاطی‌ کن و دقیقا تو جایی‌ که قلابتو میندازی هر چند ساعت یبار یه مقدارشو پرت کن وقتی‌ ماهی‌ها تو منطقه‌ای که می‌خوای جم بشن خیلی‌ بهتر جواب میگیری

اگر هم تو رودخونه ماهیگیری میکنی‌ که جریان داره همهٔ اینارو تو یه توره پرده بریز وسطشم یه سنگ بذار که جریان نبرتش

استفاده از کرم قرمزو ذرت شیرینم تو ابهایِ شور بهتر از خمیر جواب میده
[تصویر: DSC00412.jpg]
یا علی‌
عزیزم این سونگه نه زرده پرّ

اون رودخانه هم سفید رود نیست از لباس صیادش می‌شه فهمید سمت کردستان یا لرستان باید باشه
این ماهی‌ اصلا در سفید رود یافت نمی‌شه
این ماهی‌ زرده پره که توسط استاد بلمکی صید شده و نمونهٔ قابل توجهی از نظر وزن و اندازه
[تصویر: 18588725640493466528.jpg]
شایان جان دقیقا درست هست.اون عکس ماهی سونگ هست.دست خوش به استاد بلمکی.البته این زردپر خاص رودخونه ارس هست.زردپرهای سمت قزل اوزن و منجیل تفاوت هایی از نظر رنگ و پولک و همچنین اندازه دارند.
ماشالا به صید آرین.تو عکس به نظر 15 خرداد میاد.تا اونجا که اطلاع دادم آب صد رو کم کردن و به 20 درصد رسوندن و آب شیرین قم رود رو به سد سرازیر کردن که ph آب رو تنظیم کنن.تو خبرها اومده بود تا حالا 42 درصد آبگیری شده.خبری داری؟با استاد بلمکی میرید یاد فقیر فقرا رو هم بکنید
بله علی‌ جان حق با شماست این زرده پره سفید روده که کاملا رنگش با ارس فرق میکنه
[تصویر: DSC01277.jpg]
و دقیقا اون کپور هم تو ۱۵خرداد صید شده

من نشنیده بودم در مورد این جریان ولی‌ تا ۲ هفته دیگه میخوایم بریم اونورا یکم صوف بگیریم منت میذارید تشریف بیارین خوشحال میشیم آقا ما همیشه یاد رفقا هستیم

بریم اونجا آمارشو در میاریم
دوست عزیز شما بچه اونجا هستی ولی بالاخره ما هم کم اونجاها ماهیگیری نکردیم.از گیلوان تا آب بند تاریک و .........
این عکس مربوط به اونجا نیست.اگر در موردش سونگ هم یک سرچ بکنید یکی از عکسها همین عکس هست که در وبلاگ اصفهان فیشینگ توسط شخصی به نام مهدی از کرمانشاه ارسال شده.
دیگه پس از این همه سال فرق زردپر و فیتوفاک و سونگ رو میدونیم
این هم عکس های دیگه از سونگ

[تصویر: 13651845971.jpg]

[تصویر: 13651845571.jpg]

[تصویر: 13651846521.jpg]

ماهی هایی که اونجا داره فیتوفاگ هست.زردپر هست و اسبله

فیتوفاگ
[تصویر: 13651847781.jpg]

اسبله
[تصویر: 13651849081.jpg]

عکس زردپرم که شایان جان زحمت کشیدند و گذاشتند

پارسال که سد رو باز کردند و ماهیهای فیتوفاک سنگین افتاد تو رودخونه بچه های همین سایت چه صیدهایی داشتند.تشریف ببری صفحهات قبل متوجه میشید
لینک مرجع