انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
به به شایان جان میبینم فلای رو بکار انداختی.البته من با اجازه یک نکته رو اصلاح کنم.اینجا برکه امام زاده علی هست نه دریاچه امام زاده علی.برکه خصوصی هست ولی دریاچه با شرایط خاص و پروانه از ما بهترون قابل قلاب زدن هست
علی‌ جون داداش صبح شروع کردم با فلای ۱ ماهی‌ درشت زد پشه رو کندو بردش بد به بقیهٔ پشه‌ها نزد که نزد مجبور شدیم با اسپینینگ ادامه بدیم

صبح ما رفتیم مجوز بگیریم واسهٔ همون دریاچه که گفتن ۷۵.۰۰۰ تومن میدید عضو میشید بد واسه هرروز ماهیگیری ۲۵.۰۰۰ تومن میدید و ۴ قطعه ماهی‌ هم میتونید ببرید که خال قرمز نباید جزوشون باشه؛؛؛ استفاده از بیریکلی و ریسهٔ کاف خواب هم ممنوع

ماهم بی‌خیال شدیم رفتیم همون برکه به قول شما اونجام ماشالا ماهیاش دنیا دیده بودن به این راحتیا دام به تله نمی‌دادن
آره شایان جان شرایطش رو میدونم.دادن به بخش خصوصی اونا هم نون دونی باز کردن.
حالا فوت برکه رو بهت میگم.اونجا چون ماهیاش پرورشی هست یک ساعت خاصی به طعمه میزنه یعنی تقریبا ساعت بیولوژیکی که معمولا بهشون غذا داده میشه.تجربه من اونجا اول صبح که حدود ساعت 6 طی 20 دقیقه میتونی کلا جارو بکشی اونجا روKhansariha (399)
هرچی بزنی میزنه.من یکروز با بچه ها رفتم زود رسیدیم خبری نبود.یهو شروع شد.آقا طی 20 دقیقه من 12 تا گرفتم.اونجا هم که نمیشه بیاری چون باید بخری.پس بنابر این در یک عمل ناجوانمردانه فک مکه همرو با قلاب جر دادیم بعد قلاب رو بستم نشستم دست انداختن رفقا.خدایا مارو به راه راست هدایت کن
سلام
شایان گل افرین دوستانم که حسابی مشغول ماهیگیری شدن
اینم عکس از صید دیروز من که حدود یک ساعت طول کشید
[تصویر: 13712774911.jpg]

اما یک همفکری هم بکنید خوبه یکجا پیدا کردم که پر از کپور بالای 10 کیلو پشت یک صد که دیگه تبدیل به مرداب شده و انبوهی از نیزار داره
اما چنتا مشکل وجود داره
1. انبوه زیاد گیاه و جلبک ته رودخونه
2. ماهیا ترسو شدن خودم به شخصه دیدم یکیشونو با ساچمه زنی زدن و از اب بیرون کشیدن که 11 کیلو وزن داشت همین روش صید اونارو ترسو کرده
3.سیستم کف خواب که کلا تعطیله با شناور هم چند ریسه از دست دادم چون اولا عرض رودخونه 3 متر بیشتر نیست دوما بعداز شک دادن ریسه وسط گیاهان گیر میکنه پیشنهادتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونKhansariha (48)Khansariha (8)
(2013-06-15 10:01 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شایان گل افرین دوستانم که حسابی مشغول ماهیگیری شدن
اینم عکس از صید دیروز من که حدود یک ساعت طول کشید
[تصویر: 13712774911.jpg]

اما یک همفکری هم بکنید خوبه یکجا پیدا کردم که پر از کپور بالای 10 کیلو پشت یک صد که دیگه تبدیل به مرداب شده و انبوهی از نیزار داره
اما چنتا مشکل وجود داره
1. انبوه زیاد گیاه و جلبک ته رودخونه
2. ماهیا ترسو شدن خودم به شخصه دیدم یکیشونو با ساچمه زنی زدن و از اب بیرون کشیدن که 11 کیلو وزن داشت همین روش صید اونارو ترسو کرده
3.سیستم کف خواب که کلا تعطیله با شناور هم چند ریسه از دست دادم چون اولا عرض رودخونه 3 متر بیشتر نیست دوما بعداز شک دادن ریسه وسط گیاهان گیر میکنه پیشنهادتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونKhansariha (48)Khansariha (8)
دوست عزيز خسته نباشيد
شما بايد اونجا به روش مردابي عمل كنيد يعني تو نزديكترين جايي كه تجمع ماهيها رو اونجا ديدين يه بركه كوچيك درست كنين و ماهيها رو بكشين اونجا بعد هم به روش كف خواب و هم با شناور ميشه صيدشون كنيد
درست كردنش كمي سخت ولي ممكنه بايد يه داس دروي تيز بگيرين و رو روي يه چوب بلند محكم نصبش كنيد و ني ها و علفهاي يه منطقه چند متر مربعي رو كمي بالاتر از كف اب درو كنيد و بعد با چنگگ باغبوني از اب بكشين بيرون معمولآ جايي كه كمي عميق تر و دنج باشه و زياد تو ديد نباشه بهتره بعد يه مدت كپور ها با اونجا آشنا ميشن و اگر براشون طعمه بريزين مرتبآ به اونجا سر ميزنن خصوصآ سپيده صبح و غروب
بقيه رو هم كه خودتون استادين چطور كپورها رو صيد كنين Khansariha (135)
استفاده از ریسه تک قلاب و نخ خوب و ذخیم و همچنین بردن من به ماهیگیری Khansariha (219)
دادا قدمت روی چشم در خدمتم
بهروز عزیز چند مشکل داره واسه اجرایاین روش اولا اینکه یک محیطی به اندازه حدود 10 هکتار کلاپوشیده ازنی هست و راه دسترسی بهش نیست
دوما از منطقه ای که اب دیده میشه و نی تموم میشه یه جاده در امتداد رود هست وهر روزه بخاطر قزل و کپور عده زیادی با تفنگ و تور میرن اونجا که این باعث فرار شده
سوما من سه هفتست که یک منطقرو طعمه پاشی میکنم واین هفته از غروب تا طلوع افتاب اونجا بودم امابازم خبری نشد
در ساعات خلوت روز در وسط هفته گله های کپور بزرگ رو روی اب به راحتی میشه دید
از انواع طعمه استفاده کردم که فقط به کرم قزل زده دیگه هیچی
یک مشکلم وجود غذای زیاد در منطقه برای کپوره که جیرشون رو تغیر داده و به وفور در اختیارشونه
من هرچی فکر کردم راهی پیدا نکردم مگر اینکه بشهیه جوری وسط مرداب رفت و یه جزیره ساخت که فعلا دارم به اجرا کردنش فکر میکنم
بسيار عالي فرمودين
كپور ماهي خيلي باهوشي هست و وقتي سنش بالا باشه دوز و كلكهاي زيادي بلده و اگر هم تو آب شفاف باشه و بشه دسته اونها رو ديد به قلاب نميزنن و ميل زيادي به طعمه نشون نميدن و جايي هم كه صبحت تفنگ و تور باشه ديگه مسئله بطور كل متمايز ميشه و ماهي رم ميكنه
البته اين روشي بود كه از مدتها قبل در مرداب استفاده ميكرديم و كپورها رو ميكشونديم به جايي كه بشه بعد گرفتن بدون دردسر بالا آورد چون تو نيزار فورآ با رفتن به عمق اب و پيچوندن نخ به ريشه ني ها در ميرفتن, هراكيپي براي خودش يه جاي اختصاصي ميساخت و ازش استفاده ميكرد
اما حالا همه چيز عوض شده و ديگه جاي اختصصي مفهومي نداره هر وقت هم كه جديدا ساختيم ديديم توش تور مخفي گزاشتن.....Khansariha (226)
فقط ميمونه استفاده از كاياك ماهيگيري
البته من مطمئنم شما ميگيريشون
چون جايي كه ماهي باشه ماهيگير بيكار نميشينه و خلاصه يه راهي پيدا ميكنه
[تصویر: Kayakus_Maximus_002_Medium_.jpg]
یه بار چند سال پیش بایک پیرمرد بومی می رفتم ماهیگیری
الحق ماهیگیر خوبی بود
تو همچین جایی یادمه ماهی گرفتیم هر چی طعمه می بردیم حتی نگاهشون هم نمی کردن
اول رفت تو آب و نی های داخل آب رو کند
بعد چند روز طعمه پاشی می کرد
یک روز ایستادم بغل دستش برای آموزش
دو تا کاسه گندم و یه مقدار کود گاوی و یه مقدار شکر ریخت تو یک ظرف در ظرف رو بست
گذاشت چند روزی بمونه
روز ماهیگیری یک نخ به عرض رود خونه نصب کرد و اون مواد رو داخل یک کیسه نخی ریخت و به نخ بست
درست وسط آب جوری که 3/4 کیسه تو آب بود
طعمه ای هم که استفاده می کردیم خمیر نان سنگک بود با زردچوبه که یک قل در آب جوشونده بود
اون روز صید خوبی داشتیم
نقل قول :آقا موشک جواب موشک

بهنام دادا يه برنامه ماهيگيري با ما بريز اين كاري كه ما ميكنيم زندگي نميشه [تصویر: 4628.gif]

به مولا رفتيم تو كف بس اين عكساتو گذاشتي تو چشم ما ...

ميخوامت مرد [تصویر: rose3.gif]
لینک مرجع