انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-07-20 08:28 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام محمود جان دست شما درد نکنه Khansariha (8)
اگه اشتباه نکنم به طعمه هایی که رو آب شناور میمونن اسپینر میگن ، درسته؟

سلام سالار خواهش میکنم لطف داری
بله هم رو آب هم زیر آب
طعمه هایی که بیشتر از روی نمونه های طبیعی مثل کرمها و حشرات و لاروها و....ساخته میشن
(2015-07-20 08:38 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم یه عکس مال خرداد که یه مشت آدم مریض با سم کل ماهیای رودخونه رو کشته بودن فقط به خاطر اینکه کسی از شهر نیاد اینجا ماهیگیری
[تصویر: DSC-0093.jpg]
واقعا نمیدونم اسم همچین کسایی رو میشه گزاشت آدم؟!!!!

محسن جان از رودخانه بشاء خبر جدیدی نداری؟
آقا محمود اگر منظورت رودخونه بشار هست کدوم قسمتش مدنظرت هست قسمت شهر یاسوج یا دره ی جاده قدیم جاده جدید ؟
سلام
آقا محمود _Mahmoodfisher_ پاوربیت بریکلی بويله برا كپوره ؟ احساس كردم حالت فسفري دارن _ با حداقل نور روشن مي شن_ ، دنبال اسمش تو اينترنت بودم اين عكس رو ديدم .......شما برا كپور استفاده مي كني ؟

موفق باشيد

[تصویر: Frank-snoekbaars-Boilie-03-jpg-428x311-q85.jpg]
سلام دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه.
امثال من که تازه شروع به ماهیگیری کردیم کم تجربه ایم و صید های آنچنانی هم نکردیم که عکس بزاریم با این تاپیک چرا اینقدر کند پیش میره عکس های ماهیگیری بزارید ما هم لذت ببریم
آقا محمود من یه گلایه هم از شما دارم پیر شده اینقدر صید های قشنگی داری یکیشو فیلم بگیر ببینیم لذت ببریم خو
دادا محسن ظاهرا هم استانی هستیم. که باعث افتخاره. میگم کجا تو فارس قزل داره؟ چن روز قبل پیش یه ماهیگیر خیلی حرفه ای بودم که تو پاساژ فرجادیان مغازه فروش لوازم تخصصی ماهیگیری داره. این بنده خدا خودش ماهیگیر خیلی ماهری هست و کلی از فیلم و عکساشو که دیدم معلوم بود با همه جا آشنایی داره
حالا غرض از این پرگویی اینکه میگفت در حال حاضر سد درودزن نزدیک خود روستا هم قزل داره هم کولی و هم زردپر و کپور. که برام یه کم عجیب بود. شما میگید کجا تو استان میشه امید به صید قزل داشت؟
ممنون روزگارتون خوش
یا علی
@Mahmoodfisher
محمود جان الان براي صيد قزل تو يه رودخونه اي كه از وضعيت ماهي هاش خبر نداري چه لانسه يا چه طعمه اي رو پيشنهاد ميدي و همينطور چه ريسه اي !!!
اگه ميشه يه عكس از ريسه مورد استفادت بفرس برام.

پ ن : دوستان اين رودخونه هايي كه تو درياي خزر ميريزه ماهي چي داره ؟ اصلاً ماهي داره ؟!!!؟
(2015-07-20 08:53 PM)mohsenf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا محمود اگر منظورت رودخونه بشار هست کدوم قسمتش مدنظرت هست قسمت شهر یاسوج یا دره ی جاده قدیم جاده جدید ؟

کلا همه جاش.وضعیت قزلای اونجا چطوره؟
احتمالا برا پاییز یه برنامه بیام
(2015-07-20 10:13 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا محمود _Mahmoodfisher_ پاوربیت بریکلی بويله برا كپوره ؟ احساس كردم حالت فسفري دارن _ با حداقل نور روشن مي شن_ ، دنبال اسمش تو اينترنت بودم اين عكس رو ديدم .......شما برا كپور استفاده مي كني ؟

موفق باشيد

[تصویر: Frank-snoekbaars-Boilie-03-jpg-428x311-q85.jpg]

سلام
نه مهدی جان اینا که تو عکس دیدی برای قزله.رنگها و طعمهای زیادی دارن البته برای کپور هم پیدا میشه و فسفری رو درست گفتی تو نور کم عالی جواب میده و اینکه اصل مصرفش برای صید قزل دریاچه ای استفاده میشه چون بوش پخش میشه اما تو رودخونه هم عالی جواب میده ولی خیلی زود بدلیل جریان آب بوش شسته میشه که میتونی اسانسش رو بخری و هر بار با چند قطره در بطریش شارژش کنی
(2015-07-21 12:09 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا محسن ظاهرا هم استانی هستیم. که باعث افتخاره. میگم کجا تو فارس قزل داره؟ چن روز قبل پیش یه ماهیگیر خیلی حرفه ای بودم که تو پاساژ فرجادیان مغازه فروش لوازم تخصصی ماهیگیری داره. این بنده خدا خودش ماهیگیر خیلی ماهری هست و کلی از فیلم و عکساشو که دیدم معلوم بود با همه جا آشنایی داره
حالا غرض از این پرگویی اینکه میگفت در حال حاضر سد درودزن نزدیک خود روستا هم قزل داره هم کولی و هم زردپر و کپور. که برام یه کم عجیب بود. شما میگید کجا تو استان میشه امید به صید قزل داشت؟
ممنون روزگارتون خوش
یا علی

سلام
ای داد بیداد آقا قزلای اونجارو تموم نکنید برا ما هم بزارید......Khansariha (48)
نکنه 800 کیلومتر راه بیام با آقا محسن نسلشو زده باشید!!!!!!Khansariha (399)
(2015-07-21 07:19 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
@Mahmoodfisher
محمود جان الان براي صيد قزل تو يه رودخونه اي كه از وضعيت ماهي هاش خبر نداري چه لانسه يا چه طعمه اي رو پيشنهاد ميدي و همينطور چه ريسه اي !!!
آخه باید احتمال قزل بدی و شیب رودخانه و شرایط کلیشو برسی کنی ببینی اصلا مناسب قزل هست یا نه!شاید اصلا قزل نداشته باشه و ماهی دیگه ای داشته باشه!
اگه شرایط کلی مناسب وجود قزل بود(دمای آب در کل سال.شیب و اکسیژنه رودخانه.زلال بودن آب و...)بعدش باید ببینی تو چه ساعت و چه فصلی از سال هستی و اطرافت چه نوع پروانه یا زنبور یا سوسک ویا حشره ای زیاده؟!شبیه ترین لانسه رو انتخاب کنی اگه تایم ماهیگیریت ساعات پرنوری هست از لانسه هایی با زمینه های براق(طلایی. نقره ای)استفاده کن اگرم کم نورتره از لانسه هایی با زمینه های رنگی(رنگهایی نزدیک به رنگ حشرات اطراف آب)
اگر هم احتمال وجود قزل ندادی پیشنهاد میکنم کارتو با طعمه طبیعیه کرم خاکی شروع کن چون اکثر ماهیها بهش علاقه زیادی دارن. بالاخره بعد یکی دوساعت اگه قزل داشته باشه متوجه خواهی شد و بعد از طعمه های اختصاصی قزل که چنتاشو در پستهای اخیر گزاشتم استفاده کن
اگه ميشه يه عكس از ريسه مورد استفادت بفرس برام.
چشم در اولین فرصت حتما تهیه میکنم و میزارم

پ ن : دوستان اين رودخونه هايي كه تو درياي خزر ميريزه ماهي چي داره ؟ اصلاً ماهي داره ؟!!!؟
'smart.pro'ی عزیز اولا یه قانون کلی هست که میگه هر جا که آب وجود داره ماهی هم داره حالا به هر نژادی!
دوما رودخانه های شمالی از پر ماهیترین رودخانه های ماست!مگر اینکه دست ویرانگر بشر نسل ماهیهای یه رودخانه رو از بین برده باشه(جدا از تور کشیهای شبانه روزی و سم ریزی و دینامیت و موتور برق و.....یک سری از خدا بیخبر معمولا وقتی از داخل زمینهای کشاورزی میگزره مخصوصا در فصل کشاورزی سموم استفاده شده در زمینهای اطراف رودخانه باعث نسل کشی ماهیها میشه)اما کلا رودخانه هایی که مد نظرت هست تا یه شیبی محل زیست کپورماهیان هست(سفید.کولی.انواع کپور.آمور و...)و بالا دستتر محل زیست زردپر میشه و نهایتا بالاتر که رودخانه کوهستانی و پرشیب میشه تا سرچشمه محل زیست انواع قزل آلا ها هست
اما بخاطر محل بخصوصی که نام بردی عرض کنم که در محلهایی نزدیک دریا قلاب بکش دنبال رودخانه هایی باش که حتی المقدور از زمینهای شالیزاری نگزشته باشه و در آخر سکوت محض و عدم رفت و آمد رعایت کن چون رسته کپور ماهیان شنوایی خیلی خیلی بالایی دارن و از اون برای نجات جان خودشون بشدت استفاده میکنن
امیدوارم جواب کاملی داده باشم موفق باشی
(2015-07-21 12:09 AM)aminhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون روزگارتون خوش
یا علی

سلام آقا امین
والا اونطرف یه پرورش ماهی هست ولی خودم توی اونجا ماهیگیری نکردم اگر آقای رفیعی گفتن اونجا ماهی داره حتما داره ولی اینکه من بخوام بگم کجا میشه امید داشت به صید قزل والا الان هیجارو نمیشه با اطمینان گفت که ماهی هست بعدم الان تو استان ماهیگیرا جایی که خودشن ماهی می گیرن به کسی نمیگن
سلام آقا محمود
والا دره که وضعیتش خراب هس عکسی که گذاشتم مال همونجاست ولی جاهی دیگش خبر ندارم چون تازگیا جاهی دیگش ماهیگیری نکردم خبر ندارم وضعیت اونجا ها چطوره
سلام
جديد ترين ركورد جهاني كپور در سال 2015 :
ماهيگير = توماس كريست_ Thomas Krist _ از چكوسلواكي
ماهي = كپور آيينه اي (mirror carp)
وزن = 105 پوند (47.627 كيلوگرم)
طول = 125 سانتي متر
مكان = درياچه اورو آكوي مجارستان (Euro Aqua)
زمان = 11:30 قبل از ظهر 18 مي (‌28 ارديبهشت)
منبع = دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشيدKhansariha (8)

[تصویر: Mirror-Thomas-Krist-01.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام به همگی دوستان اینم عکس دوتا لابستر هفت برم برم یک مال پارسال هست با جوشانده گرفتم یه ماهی 13 کیلویی هم گرفتم که اگه عکسشو پیدا کردم حتما میزارم
[تصویر: DSC-0097.jpg]
[تصویر: DSC03394.jpg]
لینک مرجع