انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
الان توی کیش راحت میشه ماهی گرفت مخصوصا اسکله ها دم دمای صبح اما بیشتر اسکله ها ماهیگیری ممنوعه اگه بتونی اسکله قدیمی بری عالیه اگه نه ترفای کشتی یونانیم خوبه
سلام چرا ممنوعه؟؟؟
دوستان به جزء كرم خاكي چه طعمه اي واسه سفيد رودخانه مناسبه ؟!
اين ماهي منظورمه :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز این ماهی سفید رودخانه ای نیستKhansariha (8)
این ماهی سمت ما هست که بهش به محلی (ورکا) میگیم البته توی سایت ها دیدم نوشته بودن ماش ماهی در جایی هم سنگ لیس میگن.خودم بزرگتر از نیم کیلوییش ندیدم ولی یه عکس از دوکیلوییش دیدم واقعأ تعجب کردم.
طعمه اصلیش خمیر و کرم هست اگه دوستان اسم عمومیش میدونن بگن لطفأKhansariha (8)
سفید رودخانه ای ماهی جالب، زیبا، تمیز و تپلیه و هم روی آب و هم کف آب غذا میخوره و میشه صیدش کرد.طعمه های گوشتی خوب میزنه.
انواع لاروها و حشرات، میگو، بچه قورباغه، جگر، روده مرغ و حتی نان و خمیر هم میزنهKhansariha (256)
این ماهی رو ما با
ملخ و جگر مرغ میگیرم جگر مرغ رو عالی جواب میده خیلی خوب
[تصویر: 14105871461.jpg]

مکان ماهیگیری : رودخانه کارون
یکی از ماهی ها شانک می باشد. ولی آن دوتا، محلی ها بهش میگن " همری " ، ولی فکر کنم یک گونه از کپورها باشه. دوستان راهنمایی کنند. مرسی
آخی بچه شانک چقد نازهKhansariha (219)
زود یاد میگیرید که این سایز از ماهی رها سازی کنید و بزرگتر از اینها صید کنیدKhansariha (8)
امشب با طعمه کامل میرم دریا احتمال زیاد چندتا هامور بگیرم فقط نخم زیاد بلند نیست!!
تا ببینیم خدا چی میخوادKhansariha (256)
کلا سایز ماهی های شانک در کارون همین اندازه است، چند تا رهاسازی شد. این یکی قلاب بد جوری بهش آسیب زده بود بعید میدونستم زنده بمونه. قلاب در آوردن هم از دهان ماهی داستانی داره.
(2014-09-11 06:43 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به جزء كرم خاكي چه طعمه اي واسه سفيد رودخانه مناسبه ؟!
اين ماهي منظورمه :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من
سفيد رودخانه اي ها معمولاً به ندرت به 800 گرم مي رسند مگر در شرايط بسيار خاص. باله هاي زير شكمي آنها كلاً به قرمز كم رنگ مي زند كه در بالا فقط 2 باله زير شكمي انتهايي به قرمز مي زنند. سفيد رودخانه اي ها كمري صاف و شكم دارند درست مانند آمورها با اين تفاوت كه آمورها پولك هاي درشتي دارند و باله هاي زيرشكمي آنها قرمز نيست. سفيد رودخانه اي ها معمولاً به روش شناوري صيد مي شوند و در تمام طول سال اعم از زمستان و تابستان قابل صيد هستند .. طعمه اول آنها ملخ و كرم خاكي و سپس روده مرغ و سپس خمير مي باشد. سايز آنها هر چه بزرگتر مي شود در سطوح پايين تر آب ساكن مي شوند و بايد از ريسه هاي كف خواب انشعابي استفاده نمود. بسيار پر تيغ و گوشت چندان جالبي ندارند و بدرد صيد ورزشي (بگير و رها كن) مي خورند. به سرعت تكثير مي شوند و درست مانند كاراس ها، همه جا را مي گيرند با اين تفاوت كه كاراس ها آفت هستند ولي وجود سفيد رودخانه اي بيانگر وجود آبي تميزتر مي باشد. ضمناً اين نوع ماهي مستعد نوعي انگل زيرپوستي و درون شكمي مي باشد كه يك الي چند كرم زيرپوستي در برخي از آنها مشاهده مي گردد (در بهار و تابستان).
این عکسی که دوستمون گذاشتن که سفید رودخانه ای نیست هست؟؟!!سفید رودخانه ای اونی هست که چند صفحه قبل آقای جاسمی عکسش گذاشته بودن.
یه چیز جالب و باورنکردنی من بگم چند سال پیش برادرم یه سفید رودخانه ای خیلی بزرگ به طول 3 وجب گرفته بود که قبل و بعدش هرگز همچین چیزی ندیدم!!!!برای من باور کردنش سخت بود ولی به چشم خودم دیدم
لینک مرجع