انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی GAMO SHADOW 1000
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
البته درستش اینه که این پیام در تاپیک مخصوص به خودش عنوان بشه...
ولی با اجازه اساتید محترم من همینجا جواب سوالتون رو میدم

شما تا 3 تومن بهترین انتخاب خرید یه وایرخ 80 یا دیانا 54 در حد اکبند هستش اسلحه اکبند تا این رنج قیمت مورد خاصی نیست
(2019-03-02 10:04 PM)ضصضص نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت تمام دوستداران شکار و تیر اندازی از قرار دادن این موضوع در اینجا معضرت میخوام جای بهتری پیدا نکردم
اریا میرزایی هستم 15 ساله
مدت 7 سال است که گامو شادو هزار دارم از دقت بالایش حرفی نزنم فقط از قدرتش کمی ناراضیم
تصمیم گرفتم که بفروشمش میخواستم از شما ها که افراد بسیار باتجربه تر از من هستید بپرسم کدام تفنگ در مقایسه با قیمت کارایی و دقت از هر لحاض مناسبه البته با توجه به بودجه من ک حدود 3 ملیون تومان است

سلام
متاسفانه با این قیمت های بازار نمیشه نظری داد
ولی میتونین تفنگ های مدل ۵۰ دیانا یا وایرخ ۸۰ بگیرین (البته دست دوم)
تفنگ های نوریکا هم مدل های خوبی هستند
جی ار آرتمیس ۱۶۰۰ هم گزینه خوبیه
سلام
بعد از حدود 1500 شات تفنگ هنوز دیزلینگ میکنه مشکلش چی میتونه باشه؟
فنر هم یه صدا عجیبی میده البته از روز اول همین صدا رو میداد دیزلینگ هم داشت
(2019-04-10 12:26 AM)numberone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام دوست عزیز
اون یکم دود طبیعیه و دیزلینگ محسوب نمیشه
تو دیزلینگ شما نمیتونی
گروپ بگیری
ولی اسلحه شما گروپ میده درسته ؟؟؟
(2019-04-10 08:21 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-04-10 12:26 AM)numberone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام دوست عزیز
تو دیزلینگ شما نمیتونی
گروپ بگیری

بله درسته...گفتم شاید واشر پیستون داره به فنا میره تا زوده درستش کنم
ممنون داداش
(2019-04-10 11:11 AM)numberone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-04-10 08:21 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام دوست عزیز
تو دیزلینگ شما نمیتونی
گروپ بگیری

بله درسته...گفتم شاید واشر پیستون داره به فنا میره تا زوده درستش کنم
ممنون داداش

Khansariha (8)Khansariha (8) واشر پیستون یه قطعه ی مصرفیه و تا گروپ اسلحه ت درسته ازش کار بکش
سلام دوستان،لطفا راهنمایی بفرمایید ساچمه 5،5مناسبی که دقت خوبی با شادو داشته باشه چی بگیرم؟
ایرانی یا از برند گامو
(2020-10-23 09:09 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،لطفا راهنمایی بفرمایید ساچمه 5،5مناسبی که دقت خوبی با شادو داشته باشه چی بگیرم؟
ایرانی یا از برند گامو

سلام جناب kooman عزیز[تصویر: khansariha%20(8).gif]
والا من زمانی که با شادو 1000 تیر مینداختم از ساچمه ایرانی استفاده نمی کردم و در خصوص ساچمه ایرانی روی این سلاح باید دوستانی نظر بدهند که استفاده کرده اند اما ساچمه برند گامو از ساچمه مچ و پرو مچ و پرو مگنوم روی این اسلحه استفاده کرده بودم. هر سه ساچمه عملکرد نسبتا رضایت بخشی روی این سلاح داشتند اما گامو مچ و پرو مچ در فاصله نزدیک تر اندکی از پرو مگنوم دقیق تر بودند. همانطور که میدانید ساچمه های مچ و پرو مچ سر تخت هستند و در فواصل بالای 25 متر سر گنبدی ها بهتر عمل میکنند ( مثل پرو مگنوم ) و سرتخت ها در فواصل بالای 25 متر کمی دقتشان پایین تر می آید و هر چی فاصله بیشتر بشه برتری سرگنبدی ها بیشتر به چشم میاد ( که البته نه از شادو و نه از پرومگنوم انتظار فاصله خیلی زیاد هم نداریم چون در اون صورت پرومگنوم هم بعد از یه فاصله ای افسارش میوفته پشت خودش. ) اما از طرفی با توجه به 5.5 بودن شادو 1000 شما و تفنگ خودم که رنج تیر اندازی برای این قدرت در کالیبر 5.5 با توجه به منحنی شلیک بیشتر، اصولا از 40 متر بیشتر نیست تا زیر این فواصل تفاوت آنچنانی ندارند و همانطور که گفتم مچ در فاصله نزدیکتر کمی دقت بیشتری از پرومگنوم دارد و پرو مگنوم هم در فاصله بیشتر کمی دقیقتر است. ( البته برای این سلاح در کالیبر 4.5 هم تا حدود همین فاصله رنج قابل اطمینان هست چون در فاصله بیشتر شاید افت کمتری داشته باشه اما قدرت کمتری هم داره و تاثیر باد هم روی اون بیشتره.) البته با گذشت زمان کیفیت ساچمه های گامو پایین تر اومد... از کیفیت کنونی ساچمه های گامو اطلاعی ندارم چون مدت هاست خریداری نکردم اما به راحتی میشه موقع خرید چک کرد که دامنه ساچمه ها خیلی عجیب و غریب!! و کج و نامنظم نباشه و خط قالب بیرون زده و دارای لبه نباشه، البته در گامو های مرغوب هم تا حدودی خط قالب قابل رویت بود و نمیشه از انواع مرغوبش هم انتظار تقارن و کیفیت JSB رو داشت ( البته خودتون استادید )
خیلی لطف کردیدKhansariha (8)،حقیقتا بنده زاده به سن هدف زنی رسیده،شادو دوران دانشجویی رو بعضا براش مسلح میکنم که با تکیه گاه هدف بزنه،امروز برای تنظیم ،با پرو مگنوم در فاصله 20 متری با تکیه گاه خودم چند بار تست گرفتم فرضا بعد از 3 برخورد نزدیک به هم،ساچمه چهارم پرت میرفت،نمیدونم باید توقع بیشتری از شادو داشت ؟Khansariha (8)
درود بر شما
شادو تفنگ دقیقی هست، حداقل در فاصله های کم، دقت خوبی داره. در فاصله 20 متری با مگسک یا دوربین؟ با توجه به ساچمه مورد استفاده شما میشه گفت اون پرت خوردن برخی از ساچمه ها مربوط به غیر هم وزن بودن آنهاست، اگر ساچمه ها شکل ظاهری نسبتا تمیزی ( به خصوص در قسمت دامنه ) دارند، مشکل میتونه از طیف وزنی متفاوت اونها باشه. از کدوم پرومگنوم ها استفاده میکنید؟ از اون قدیمیها که عکس یه نفر در حال تیر اندازی روش چاپ شده بود یا همون برچسبی های قدیمی؟ یا از این جدید ها که بسته خاکستری-مشکی با عکس دو عدد ساچمه روش چاپ شده؟ اگر شکل ظاهری ساچمه ها مشکلی نداشته باشه ( یا حداقل بشه تعدادی ساچمه سالم از نظر ظاهری را دستچین کرد ) احتمالا مشکل پرت خوردن رو بشه با وزن کردن ساچمه ها تا حدودی برطرف کرد اما اگر شکل ظاهری ساچمه ها استاندارد نباشه و ساچمه معیوب و مشکل دار توی بسته زیاد باشه باید به فکر ساچمه دیگری بود. فکر کنم اینکه بعضی از ساچمه ها پرت میخورن و تعداد بیشتری نزدیک به هم برخورد میکنن نشان میده که اسلحه مشکلی نداره و واشر پیستون احتمالا سالمه ( فعلا ساچمه بررسی بشه ولی قبل از هزینه برای ساچمه ی دیگه باید از سلامت واشر پیستون مطمئن شد که البته فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه چون همونطور که خودتون فرمودید تعدادی از ساچمه ها نزدیک به هم و طبق یک الگو برخورد میکنن و مثلا یکی پرت میخوره ) من خودم سالها پیش با همین شادو گروه تیر میگرفتم ( 15 متر ) ولی الگوی برخورد خاصی داشت و با مگسک در 15 متر حدود 1.5 سانت مرکز تا مرکز میشد ( که البته اگر دوربین بود بهتر هم میشد و در فاصله های بیشتر هم میشد گروه تیر خوب گرفت ) اگر ممکنه با ساچمه دستچین شده و در صورت امکان وزن شده ( وزن های نزدیک به هم ) به یک سیبل کاغذی در فاصله ی مورد نظرتون تیر اندازی کنید و عکس بگیرید یا اندازه مرکز تا مرکز گروه تیر رو اعلام بفرمایید تا ببینیم مشکل از طیف وزنی متفاوت بوده یا مشکل دیگر. اگر تعداد ساچمه معیوب در یک بسته زیاد باشه ارزش وقت گذاشتن نداره و باید به فکر ساچمه ی دیگری بود البته همونطور که گفتم قبل از خرید ساچمه باید مطمئن شد که اسلحه مشکلی نداشته باشه.
لینک مرجع