انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2022-08-31 12:59 PM)mohmiri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان كسي مي دونه اين پيچ ريزي كه رو صفحه رو به رويي تورت ( طبلك ) بالا و پاينه براي چيه ؟/
ايا ارتباطي با فنر تيوپ ( erector ) داخل لوله دوربين داره يا خير ؟؟
[تصویر: The-location-of-the-erector-spring-on-th...escope.jpg]
عيب بزرگ دوربيتهاي ارزون قيمت كاهش قدرت فنر يا حركتش داخل لوله به مرور زمان است كه باعث ميشه صفر به هم بريزه و خيلي مواقع طبلكها فول رنج ميشن با تكنيكي كه تو دوربين تو عكس هستش قدرت فنر قابل تغييره ضمن اينكه تو دوربينهاي جديدتر دو تا فنر مي ذارن
ببخشيد سوالم را تو اين تاپيك مطرح كردم

به جاي فنر قوسي دوربين ميشه از پيچ ساچمه فنر استفاده كرد بنده اون را روي يك دوربين ذيسكاوري vtr-40 نصب كردم زير دكمه چراغش را سوراخ كردم و از خير چراغ گذشتم و يك ژيچ فنر ساچمه M6 از لينك زير تهيه كردم .و جاي فنر اصلي نصب كردم فعلا اوصاعش خوبه فقط يك كم كورس حركتيش پايينه و با تغيير طبلكهاي بالا و كنار بايد يه كم با الن سفت يا شل بشه تا فتر و ساچمه كار بده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
نظرتون در مورد نصب دوربین meopta optica6 5-30*56 با رتیکل BDC dechroi بر روی نخجیر ۳ با کالیبر ۲۷۰ چی هست؟
(2023-01-27 12:43 AM)Hasanahmadzadeh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
نظرتون در مورد نصب دوربین meopta optica6 5-30*56 با رتیکل BDC dechroi بر روی نخجیر ۳ با کالیبر ۲۷۰ چی هست؟
سلام دهنه دوربین خیلی بزرگه وزنش هم زیاده پایه باید بلند باشه تا به لوله گیر نکنه این دوربینای دهنه بزرگ فقط برای تفنگهای مسابقه ای مثلا با قنداق مک میلان میخوره که وزن خود تفنگ هم زیاده اما نیاز نیس خیلی رو دوش جابجا بشه تو کوه و کمر
معمولا دوربین از دهنه 40تا دهنه نهایت 44 کاملا نیازهای شکارچی رو تامین میکنه
و ضمنا برند مئوپتا اغلب از بدنه فولادی برای دوربیناش استفاده میکنه که این هم وزن رو افزایش میده و دو مورد هم دیدم که طبلکش از رزوه ش باز شده بود
اگه امکان تعویضش رو دارید نظر من اینه که تعویضش کنید با لوپولد دهنه 40 یا حتی اشمیت بندر ساخت ایران یا حتی دوربینای ارزون با کیفیت هم تو بازار هس مثل تی ایگل یا هاک یا دیسکاوری که مورد آخر ردداتش رو بستم رو شاتگان و بارها شلیک کردم آخ نگفته
درود - مدتی است در این تایپیک مطلبی درج نشده است ، این تایپیک رو تقریبا مطالعه کردم چند بار دوستانی در خصوص نحوه محاسبه میلدات برای اعمال افت تیر در فواصل سوال داشتند علی الخصوص در دوربینهای sfp که رتیکل ثابت است سعی میکنم خلاصه عرض کنم - دو نوع میلدات وجود دارد از نظردرجه بندی که moa و mrd هستند نوع اول mrd برحسب واحد متریک است و هر میلدات در صد متر معادل یک سانت جابجایی است نوع moa مورد استفاده در آمریکا و اینچ و یارد است و هر میلدات معادل یک اینچ در صد یارد است ضمنا طبلکها هم بر همین اساس تعریف دارند که در کاتالوک دوربین مشخص میگردد که هر تقه جابجایی تورت مثلا یک چهارم اینچ در در صد یارد برای دوربین moa و یا هر تقه یک سانت در صد متر در دوربین mrd میگردد البته بسته به تعریف و حساسیت طبلکهای دوربین این اعداد متغییر هستند ولی در میلدات همان تعریف که عرض کردم ثابت است ضمنا با تغییر فاصله ارزش میلداتها هم تغییر میکند یعنی میلدات که در صدمتر یک سانت است در سیصد متر سه سانت جابجایی است و در چهارصد و پنجاه متر معادل چهار و نیم سانت میگردد در ادامه ابتدا برای واحد متریک و تفنگ ffp توضیح عرض میکنم که مبهم نگردد برای استفاده از میلدات ابتدا باید فاصله هدف محاسبه و مقدار افت تیر را هم اطلاع داشته باشیم تا بتوان اعمال نمود مثلا اگر فاصله 400 متر و افت تیر تفنگ شما 90 سانت باشد چون هر میلدات در این فاصله 4 سانت ارزش دارد تعداد میلدات که باید از قسمت زیرین وسط رتیکل پایین بگیریرم 90 تقسیم بر 4 میشود که 22.5 میلدات میگردد و در میلداتهای moa هم به روش مشابه .... اما در دوربینهای اس اف پی کار کمی سخت تر است اولا باید زومی که میلدات دوربین کالیبره است را شناسایی کنیم معمولا نصف زوم حداکثر زومی است که میلداتها با همان روش بالا قابل استفاده است یعنی دوربین با زوم متغیر 6-24 زوم 12 برای استفاده میلدات استاندارد و در استفاده از سایر زومها باید محاسبه مضاعف انجام شود مثلا اگر زوم 6 استفاده کنید ارزش هر میلدات دو برابر میشود یعنی هر میلدات معادل 2 سانت در صد متر و اگر از زوم 24 استفاده شود ارزش میلدات نصف وهر میلدات در صد متر معادل نیم سانت میشود و در سایر زومها باید نسبت عدد 12 تقسیم بر زوم مورد استفاده در یک سانت ضرب تا ارزش میلدات در صد متر مشخص و به صورت مشابه تعریف بالا با مشخص شدن فاصله هدف مجدد ارزش میلدات در آن فاصله مشخص گردد و تعدا میلدات افت تیر به دست آید ، سعی شد خلاصه عرض شود اگر ایرادی وجود دارد و یا مبهم اعلام شد اعلام فرمایید
(2023-09-12 01:52 PM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود - مدتی است در این تایپیک مطلبی درج نشده است ، این تایپیک رو تقریبا مطالعه کردم چند بار دوستانی در خصوص نحوه محاسبه میلدات برای اعمال افت تیر در فواصل سوال داشتند علی الخصوص در دوربینهای sfp که رتیکل ثابت است سعی میکنم خلاصه عرض کنم - دو نوع میلدات وجود دارد از نظردرجه بندی که moa و mrd هستند نوع اول mrd برحسب واحد متریک است و هر میلدات در صد متر معادل یک سانت جابجایی است نوع moa مورد استفاده در آمریکا و اینچ و یارد است و هر میلدات معادل یک اینچ در صد یارد است ضمنا طبلکها هم بر همین اساس تعریف دارند که در کاتالوک دوربین مشخص میگردد که هر تقه جابجایی تورت مثلا یک چهارم اینچ در در صد یارد برای دوربین moa و یا هر تقه یک سانت در صد متر در دوربین mrd میگردد البته بسته به تعریف و حساسیت طبلکهای دوربین این اعداد متغییر هستند ولی در میلدات همان تعریف که عرض کردم ثابت است ضمنا با تغییر فاصله ارزش میلداتها هم تغییر میکند یعنی میلدات که در صدمتر یک سانت است در سیصد متر سه سانت جابجایی است و در چهارصد و پنجاه متر معادل چهار و نیم سانت میگردد در ادامه ابتدا برای واحد متریک و تفنگ ffp توضیح عرض میکنم که مبهم نگردد برای استفاده از میلدات ابتدا باید فاصله هدف محاسبه و مقدار افت تیر را هم اطلاع داشته باشیم تا بتوان اعمال نمود مثلا اگر فاصله 400 متر و افت تیر تفنگ شما 90 سانت باشد چون هر میلدات در این فاصله 4 سانت ارزش دارد تعداد میلدات که باید از قسمت زیرین وسط رتیکل پایین بگیریرم 90 تقسیم بر 4 میشود که 22.5 میلدات میگردد و در میلداتهای moa هم به روش مشابه .... اما در دوربینهای اس اف پی کار کمی سخت تر است اولا باید زومی که میلدات دوربین کالیبره است را شناسایی کنیم معمولا نصف زوم حداکثر زومی است که میلداتها با همان روش بالا قابل استفاده است یعنی دوربین با زوم متغیر 6-24 زوم 12 برای استفاده میلدات استاندارد و در استفاده از سایر زومها باید محاسبه مضاعف انجام شود مثلا اگر زوم 6 استفاده کنید ارزش هر میلدات دو برابر میشود یعنی هر میلدات معادل 2 سانت در صد متر و اگر از زوم 24 استفاده شود ارزش میلدات نصف وهر میلدات در صد متر معادل نیم سانت میشود و در سایر زومها باید نسبت عدد 12 تقسیم بر زوم مورد استفاده در یک سانت ضرب تا ارزش میلدات در صد متر مشخص و به صورت مشابه تعریف بالا با مشخص شدن فاصله هدف مجدد ارزش میلدات در آن فاصله مشخص گردد و تعدا میلدات افت تیر به دست آید ، سعی شد خلاصه عرض شود اگر ایرادی وجود دارد و یا مبهم اعلام شد اعلام فرمایید
درود - پیرو ارسال قبلی در خصوص دوربینهای sfp و نحوه محاسبه رتیکل در این دوربینها ، دوربین ورتکس hst را بررسی نمودم و زومی که رتیکل کالیبره باشد زوم حداکثر بود یعنی مثلا اگر زوم دوربین 16-4 باشد در زوم 16 هر میلدات معادل یک moa است و هر میلدات در این زوم در صد یارد یک اینچ است و در زوم 8 هر نیم میلدات معادل یک moa میگردد بدیهی است در صورت خرید دوربین اس اف پی حتما کاتالوگ دوربین و سایتهای آن برند مطالعه شود و چنانچه در کاتالوگ هم زوم استاندارد معرفی نشده بود باید در میدان تیراندازی با زوم حداکثر و زومهای وسط و کمترین زوم دوربین در فاصله استاندارد صد یارد یا صد متر بسته به نوع دوربین تیراندازی دقیق با تکیه گاه انجام داد و با تغییر کلیک در شلیکها و اندازه گیری فاصله محل اصابت تیرها زوم کالیبره را تشخیص داد ، مجدد عرض میکنم دوربینی که بررسی کردم زوم حداکثر صحیح بود ، چنانچه در سایر دوربینها هم به این صورت است دوستان اطلاع رسانی نمایند
لینک مرجع