انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-07-31 05:06 PM)ziaeianho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه بابا خودشه ولی رو به انور دوربین خوابونده اینطور بنظر میرسه . بنظرم دوربین گلوله زنی باشهKhansariha (8)
شاید خودش باشه ولی خوب نزدیکترین دوربین تو سایتش به این دوربین فقط همین بود ولی اره انگاری بیشتر سایتش تو کار دوربین گلوله زنی هست اینم عکس دوربینی که تو سایتش به این شبیه بود ولی ریتایکل جالبی داره

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا حق
با سلام و خسته نباشید
از تمامی اعضا و کاربران سایت خواهشمند است به صندوق نظرات و پیشنهادات به آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه و نظرات و انتقادات سازنده خودشون راجع به بهتر شدن و بالاتر رفتن سطح کیفیت سایت عنوان نمایند.قابل توجه عزیزان اینکه نکته نظرات شما برای تیم مدیریت از سطح اهمیت بسیار بالایی برخودرا است و قطعا میتواند نقشه راه سایت در آینده باشد لذا ضروری است نکات مورد نظر با تامل و در نظر گرفتن تمامی جوانب عنوان شود.
با تشکر

سلام دوستان یه سوال فنیه فنی
این پرالکسی که میگن چیه؟ و دوربینها چطور از نظر کیفیت پارالکس دسته بندی میشن ؟
خطای پارالکس چیه ؟ به عنوان مثال چه اتفاقی میوته که دوربین سنتر تو زوم 16 خطای پارالکس داره و کمترین خطاش تو زوم 5 به پایینه ؟
سلام
دوستان کسی دوربین لبو برای گلوله زنی استفاده کرده برای 270 جواب میده
ممنون
Parallax یا اختلاف منظر
دوربین تفنگ رادرجای ثابتی نگه داشته و چشم خود را در امتداد صحیح فاصله چشمی آنقراردهید.حال چشم خود را در مسیر چپ و راست یا بالا و پایین حرکت دهید .بااین حرکت مشاهده میکنید که جای هدف در پشت Reticle برخلاف حرکت چشم شما جابجا خواهد شد.این پدیده اختلاف دید یا پارالاکس نام دارد.
علت این پدیده تنظیم فاصله کانونی لنز شیئی در یک مسافت خاص میباشد که در اکثردوربینهای تفنگی این فاصله در ۱۰۰ یاردی تنظیم شده است و قابل تغییرنمیباشد(بجز دردوربینهای خاص).
یعنی دوربین تفنگ در مسافتهای کمتر از ۱۰۰ یارد و بیشتر از آن دچار این عارضه میشود و فقط در مسافت ۱۰۰ یاردی فاقد پارالاکس میباشد.
این پدیده باعث میشود تا تیرانداز هدف را در جای واقعی خود نبیند و تیرش بجای برخوردبه نقطه مورد نظر به جای دیگری از هدف اصابت کند.با توجه به مواردگفته شده این پدیده هرگز در شکار برای تیرانداز مشکل آفرین نبوده است.بلکه درتیراندازی های دقیق در مسابقات به اهداف خاص مسئله پارالاکس مهم میباشد.
مشکل دیگراین پدیده ایجاد بعد دیگر در تصویر است.برای مثال اگر انگشت خود رادر جلوی چشمان خود قرار دهید و به آن نگاه کنید تصویر پشت را تار و درصورت کانونکردن چشم خود بر روی تصویر پشت انگشتان خود را تار یا (Out offocus)خواهیددید.
در دوربین تفنگ هم در مسافتهای کمتر و یا بیشتر از۱۰۰ یارد چنین مشکلی وجود دارد.به طوری که تیرانداز گاهی ممکن است شبکه دوربین و گاهی تصویر را تار تر از حد معمول ببیند.اما همانطور که قبلا هم گفته شد این پدیده در شکار هرگز مشکل آفرین نخواهد بود.
البته برای آندسته ازشکارچیانی که میتوانند شکار را در مسافتهای بسیار دور(مثلا ۶۰۰ تا۱۵۰۰متر) مورد هدف قرار دهند این فاکتور در تیراندازی بسیار تاثیر گذارخواهدبود.(تیراندازی در چنین مسافتی نیاز به تجربه فراوان دارد وتیرانداز علاوه بر محاسبه میزان افت تیر و بالستیک گلوله خود ٬میبایست به فاکتورهایی نظیردمای هوا ٬رطوبت ٬ارتفاع ٬باد و حتی سرعت چرخش زمین هم....توجه داشته باشد.در غیر این صورت برخورد تیر با هدف غیر ممکن خواهدبود.همچنین برای تیراندازی در چنین مسافتی از کالیبرهای خاص با وزن گلوله بالا استفاده میشود).
در تیراندازی با تفنگ بادی به علت کم بودن فاصله شکار (که عمومااز ۲۰ تا ۷۰ متر میباشد)و نزدیک بودن مسافت تیراندازی به فاصله کانونی لنزدوربین این پدیده تاثیر گذار نخواهد بود.
Parallax Adjastment Objectivelens یا تنظیم پارالاکس در لنز شیئی AO
در بعضی از دوربینها برای برطرف کردن خطای دید پارالاکس از یک لنز شیئی قابل تنظیم در مسافتهای مختلف استفاده میشود.
درواقع کار این لنز تنظیم فاصله کانونی دوربین در مسافتهای مختف میباشد که این مسافت معمولا از ۱۵-۲۵ یارد تا بینهایت و در دوربین تفنگهای بادی از۱۰ مترتا بینهایت میباشد.
Side Focus Parallax یا تنظیم پارالاکس از کنار SF
در دوربینهایحرفه ای و تاکتیکال روش تنظیم فاصله فکوس متفاوت میباشد.بر روی این دوربینها یک Handwheel در کنار برجکهای تنظیم سمت و برد قرار دارد که کار تنظیم فاصله کانونی دوربین را بر عهده دارد که به این دوربینها SideFocus گفته میشود.
سرعت تنظیم و همچنین دسترسی به این Handwheel نسبت به دوربینها Parallax Adjastment Objectivelens بسیار بهتر و ساده تر میباشد.
همچنین با تنظیم درست پارالاکس وضوح تصویر هم افزیاش میابد
شما با هر دوربینی در اخرین زوم و شفاف ترین حالت اقدام به صفر کردن کنید تا خطا به حداقل برسه، منظورم از شفافترین حالت موقعیست که ریتیکل دوربین به وضوح دیده میشود .
با تشکر از sniper عزیز
سلام دوستان در مورد دوربین وکتور اپتیک مدل 8 به 32 در 56 میخاستم بپرسم که آیا این دوربین مناسب برای اسلحه گلوله زن هست یا خیر چون یکی از دوستان میگفت که علیرغم نوشته روی دوربین اینها برای اسلحه های ریم فایر طداحی شدن .ولی رو خود دوربین زده استفاده نظامی ممنون میشم از دوستانی که اطلاعات دارند کمک کنند.
درود بر اساتید و دوستان عزیز
سوالی در خصوص دوربین اسلحه داشتم، از لحاظ کیفیت، شفافیت و رتیکل دوربین از دوستانی که از نزدیک باهاش کار کردن ممنون میشم اطلاعاتشون رو در اختیار من بزارن، و آیا برای تارگتیگ در فواصل بالا کارای داره؟
لینک دوربین:

سپاس
(2015-08-17 11:54 AM)nakhjir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سوالی در خصوص دوربین اسلحه داشتم، از لحاظ کیفیت، شفافیت و رتیکل دوربین از دوستانی که از نزدیک باهاش کار کردن ممنون میشم اطلاعاتشون رو در اختیار من بزارن، و آیا برای تارگتیگ در فواصل بالا کارای داره؟
لینک دوربین:

سپاس
سلام
دوست گرامی دوربین بدی نیست تفاوتش هم با دوربینایی مثل سنتر و لیپرز داشتن این سیستمهاست
SFساید فوکس
که تنظیم فوکوس رو مخصوصا هنگام نشانه روی راحت تر میکنه
FFtسیستم
که در اون صفر دوربین و ارزش میلدات حفظ میشه
البته توی بعضی از لیپرزها و سنترها و دیگر دوربینای هم رده و با قیمت زیر یک میلیون هم فکر کنم این موارد باشه ولی به طور کلی زیاد تفاوت خاص دیگه ای که اینقدر واسش پول بدی نداره البته واسه تارگتینگ رو باید از دوستانی که اهلش هستن و در مسابقات مختلف شرکت میکنند بپرسی ولی قبلا هم گفتم بیشتر دوربینها در یک مدل زیر یک میلیون تفاوت خاص عمده ای ندارند خصوصا در بحث غیر از شکار
یا حق
عمده ترین عیب دوربین لبو اینکه زیر 25 متر رو تار نشون میده یعنی پارالکس از 25 شروع میشه Khansariha (8)
(2015-08-17 11:54 AM)nakhjir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک دوربین:

سپاس

سلام دوست عزیز
من دوربین لبو رو حدود 1 سالی هست استفاده میکنم
واقعا دوربین باکیفیت و عالی هست و تمامی فاکتورهای یک دوربین خوب رو داراست و در رنج زیر 1 تومن بهترین دوربین موجود در بازار هست !
وزن مناسب
شفافیت و کیفیت تصویر مناسب
کلیک های دقیق
ساید پارالکس
اف اف پی
اگر صرفا قصد شکار و هدف زنی داشته باشید اف اف پی بودن دوربیتون خیلی کارامده و ویژگی مثبت به حساب میاد در حالی که اگر شما دنبال کار تارگتی و بنچرست و گروپ گیری در فواصل بالا با زوم های بالا هستید بایید بگم که اف اف پی بودن چیزی جز ایجاد مزاحمت برای شما نیست.چون همانطور که مستحضر هستید در دوربین های اف اف پی با افزایش زوم سایز رتیکل هم افزایش پیدا میکنه و در زوم های بالا ممکنه رتیکل با هدف شما (خال) همپوشانی ایجاد بکنه !
(2015-08-17 01:04 PM)parandehabi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست گرامی دوربین بدی نیست تفاوتش هم با دوربینایی مثل سنتر و لیپرز داشتن این سیستمهاست
SFساید فوکس
که تنظیم فوکوس رو مخصوصا هنگام نشانه روی راحت تر میکنه
FFtسیستم
که در اون صفر دوربین و ارزش میلدات حفظ میشه
البته توی بعضی از لیپرزها و سنترها و دیگر دوربینای هم رده و با قیمت زیر یک میلیون هم فکر کنم این موارد باشه ولی به طور کلی زیاد تفاوت خاص دیگه ای که اینقدر واسش پول بدی نداره البته واسه تارگتینگ رو باید از دوستانی که اهلش هستن و در مسابقات مختلف شرکت میکنند بپرسی ولی قبلا هم گفتم بیشتر دوربینها در یک مدل زیر یک میلیون تفاوت خاص عمده ای ندارند خصوصا در بحث غیر از شکار
یا حق

میشه بفرمایید از کجا به این نتیجه رسیدید ؟
ایا سری دوربین های بی اس ا رو با سنتر و لیپرز های موجود در بازار مقایسه کردید ؟
من تمامی این دوربین هارو داشتم و تست کردم بخاطر همین با اطمینان خدمتتون عرض میکنم دوربین های لبو یک سر و گردن نسبت به سنتر و لیپرز و بی اس آ بهتر هستند.
لینک مرجع