انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربینهای شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام روی دوربین های روسی قدیمی نوشتهussr
اما روی جدید هاش نوشته usr
سلام دوستان.
من حدود ۴ سال پیش این دوربین را ب قیمت ۲۰۰ هزار تومان تهیه کردم‌.
دوربین بایگیش ۸ × ۳۰
اینم عکس هاش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مطمئن نیستم اصل باشه اما کارایی خوبی داره و لنز شفافی هم داره‌ و خوش دست و سبکه‌.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
سلام خدمت دوستان عزیز.عکس از دوربین روسی قدیمی برا حداقل 40 سال پیش میفرستم.
دوربین خیلی خوبی هست ولی تصویر زردی میده به نسبت هم سنگین هست.ولی واقعا یک عمر دوربین هست

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[/img]
[/img]
[/img]
سلام دوستان.
جناب سامانی عجب دوربینی از نظر شکلی مثل دوربین منه اما مشخصه کیفیتش بالا تره..Khansariha (8)
این دوربین من اگه به عکساش دقت کنید میبیند یکم چسب رازی ریخته اون وسط ش
بین دوتا ستون ؛ ک توی عکس اول و سوم کاملا مشحصه‌.
این چسبها از سر سهل انگاری من ریخته ؛ کسی ایده ای برای پاک کردنش نداره ؟ اگه داره ممنون میشم بگه.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
من میخوام یه دوربین شکاری بخرم........میخوام بدونم برا تست کیفیت تصویر باید به چه نکاتی توجه کنم.
یعنی دوربین با کیفیت چه ویژگی داره.
(2022-02-16 09:29 AM)javadsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من میخوام یه دوربین شکاری بخرم........میخوام بدونم برا تست کیفیت تصویر باید به چه نکاتی توجه کنم.
یعنی دوربین با کیفیت چه ویژگی داره.

سلام برادر اول اینکه سراغ چینی و مارک های متفرقه نرو.کلا چیزی که تو دوربین اهمیت خیلی زیادی داره کیفیت عدسی ها و منشورها و فیکس شدن خوب اونهاست که دوربین های چینی و گاها برند های متفرقه خیلی سریع دو بین میشن و دیگه نمیشه ازشون استفاده کرد و باعث سردرد و..
من زمانی خودم قصد خرید داشتم خیلی زیاد گشتم بهرحال توان خرید لایکا و زاورسکی و زایس که نبود در نهایت به نیکون رسیدم و الان بالای 6 سال هست یک نیکون دارم که خیلی زیاد استفاده کردم ازش تنها عیبی پیدا کرده لاستیک چشمی یکم خراب شده.بهترین کاری که میشه انجام داد تست و مقایسه دوربینهاست که ببینی دید کدوم نسبت به اون یکی بهتره.فقط گول دید شفاف و وسیع دوربین های فیک رو نخورید فقط سراغ برندهای مطرح برین حتی دوربین روسی هم خوبه هر چند دیدش خیلی عالی نیست ولی کیفیت ساخت بالایی داره و بهم نمیریزه.متاسفانه ارزش پولمون هم که گفتن نداره حداقل برا خرید دوربین معقول فکر کنم نیاز به 4 تا 6 میلیون هست دیگه بخوای بری سراغ زایس و ..فکر کنم میره رو 17 ت
در تکمیل صحبت دوست عزیزم، حتما موقع تست به جزئیات دقت کنید. مثلا اگه از فروشگاه خرید میکنید ببینید امکان خوندن پلاک خودرو مثلا از فاصله 300 متری هست یا نه؟اینو به عنوان مثال گفتم تا یک معیاری دستتون باشه. غلطک زوم باید روان حرکت کنه.ترجیحا باید بتونید با یک دست که دوربین نگه داشتین زوم هم انجام بدین.البته زوم باید با نوع کاربری شما هماهنگ باشه. اگه صرفا جهت ش.. ر نیاز دارین، زوم بالا نیازی نیست. نهایت 7 باشه عالیه
در آخر اینکه برای اپتیک هر قدر هزینه کنید کمه.. من زمانی که اولین دوربین خودمو گرفتم به نظرم می‌رسید خیلی عالیه. مارک المپیوس زوم 10.تا اینکه با اشتاینر مقایسه کردم و متوجه شدم تفاوت زوم و شفافیت و پهنه تصویر را.. بعد از اون هم که با زایس زوم 10 کار کردم تازه متوجه شدم تصویر یعنی چی؟ کیفیت زایس که جای خود دارد.
والا من یکی از اشناهامون تجربه زیادی داره در این مورد......میگفت دوربینای چینی الان کیفیت خیلی خوبی پیدا کردن و اختلافشون ناچیزه وبا توجه به قیمت ارزش خرید خیلی بالایی دارن.
در مورد دوبینی هم میگفت که در اثر ضربه به وجود میاد و گرونترین برند ها هم ممکنه در اثر ضربه از تنظیم خارج بشن.
در اخرم پیشنهاد داد کج بین بخرم.چون هم سرویسشون راحتتره و کیفیت تصویر بهتری هم دارن.
(2022-02-17 07:34 PM)javadsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا من یکی از اشناهامون تجربه زیادی داره در این مورد......میگفت دوربینای چینی الان کیفیت خیلی خوبی پیدا کردن و اختلافشون ناچیزه وبا توجه به قیمت ارزش خرید خیلی بالایی دارن.
در مورد دوبینی هم میگفت که در اثر ضربه به وجود میاد و گرونترین برند ها هم ممکنه در اثر ضربه از تنظیم خارج بشن.
در اخرم پیشنهاد داد کج بین بخرم.چون هم سرویسشون راحتتره و کیفیت تصویر بهتری هم دارن.

سلام برادر عزیز.
دو نکته اول اینکه دوربین برا مصارف ما معمولا با تکان های زیاد داخل ماشین مخصوصا در مسیرهای بیابونی و بعد در گردن مثلا کوه و ...گاهی پیش میاد بخاطر خستگی نمیتونی دقیقا بهترین شرایط نگهداری رو داشته باشی ازش. پس لازمه دوربین با کیفیت ساخت رو به بالایی باشه
نکته دوم دوربینی که باز بشه و تعمیر بشه دیگه دید خوبی نداره حتی زایس و لایکاش هم همینطور دیگه چه برسه به چینی.من دیدم که دوربین های چینی پیچ نگهدارنده لنز شل شده و لنز تکون میخورده. دوربین معمولا وسیله ای هست که یبار میخری و یعمر استفاده میکنی الان همون دوربین روسی که چند پست بالاتر عکسهاش رو گذاشتم پدرم سالها استفاده کرده الان هم گاهی من استفاده میکنم.پس به نظرم یبار هزینه کنید و دوربین خوب تهیه کنید.اینکه گفتند دوربین چینی کیفیتش مث قبل نیست و بالا رفته شاید از لحاظ ظاهری درست باشه ولی کیفیت اپتیک و جای فیکس شدن منشورها و ...هیچوقت به پای حتی دوربین ژاپنی هم نمیرسه.در ضمن خیلی دقت کنید به وزن دوربین که نکته خیلی مهمی هست دوربین سنگین عملا یساعت گردن بندازی از گردن درد کلافه میشین.
موفق باشید
سلام دوست عزیز.
میتونی روی دوربین بایگیش ۸×۳۰ یا ۱۰×۴۲ یه حساب ویژه باز کنی ؛ کیفیت خوبی داره البته اگه اصلش را تهیه کنی.
اصلش قیمت ش زیاد ارزون نیست زیاد گرون هم نیست.
من یکی دارم ک اصل هم نیست و تحت لیسانس هست اما بازم ازش راضی هستم الانم یه ۴-۵ سالی هست دارمش دلیلی هم ک اصلش را نخریدم اینه که اون موقع تجربه ای نداشتم و همینجوری خریدم ؛ بعدش فهمیدم چی ب چیه
عکسش هم توی همین صفحه دومین پست هست حالا من یکی دیگه هم ازش میزارم اون یکم تاریکه

مثل اینی ک من دارم اگه الان بخوای تهیه کنی از ۱ و ۳۰۰ دیدم تا ۱ و ۶۰۰ توی مغازه های مختلف قیمت مال حدود ۵ ماه پیشه الان خبری ندارم.
روسی اصلش قیمتش سه یا چهار برابر اینه ( فکر میکنم نمیدونم ).
همون اصلش رو تهیه کن ؛ اما اگه توانش رو نداری همین تحت لیسانس ش هم خوبه و خوب کار میکنه.
حالا نمیدونم این ضربه حساب میشه یا نه اما یه بار حدود ۱ یا ۲ سال پیش این تو صندوق ماشین که یکی از پشت محکم زد ب ماشین من ؛ بعدش که نگاهش کردم هیچ مشکلی براش ب وجود نیومده بود.
شدت ضربه هم بالا بود. البته نمیدونم به دوربین هم ضربه وارد شد یا نه.
در کل خوبه اما عالی نیست.
لینک مرجع