انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربینهای شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-07-05 05:22 PM)shunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
اقا ما موندیم بین گامت 8*40 و بریزرکندور10*42 کدوم یکی رو انتخاب کنیم دوستان کمک کنن
خواهشا

در ضمن میخام خرید اینترنتی بکنم یه سایت خوبو معتبر و با ملاحضه رو معرفی کنین لطفا

ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام،دوست عزیز ده در چهل اگر وزن مناسب داره وکیفیت خوب داره بخر.دوربین بابزرگنمایی بالا جزئیات خوب نشون نمیده مگه عدسی شئ دراندازه مناسب وبرند شرکت خوبی باشه.توسیه میکنم ازبرندهای ونگارد بخر ساخت چین سفارش امریکاست قیمت خیلی مناسب ومهمتر کیفیتش با برندهایی مثل زایس وزاوروسکی نزدیک ،سایت معتبر ژئوتکنیک ایران اوپتیک اگه اشتباه نکنم خرید کنن.خیلی ازسایتها چیزی که توسایت نشون میدن بااونی که میفرستن فرق داره.خودم یا 8*30المان اصل دارم خیلی کیفیت داره بزرگ نمایش بیشتراز اون که روش زده نشون میده
(2016-07-06 10:42 AM)agaey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-05 05:22 PM)shunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
اقا ما موندیم بین گامت 8*40 و بریزرکندور10*42 کدوم یکی رو انتخاب کنیم دوستان کمک کنن
خواهشا

در ضمن میخام خرید اینترنتی بکنم یه سایت خوبو معتبر و با ملاحضه رو معرفی کنین لطفا

ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام،دوست عزیز ده در چهل اگر وزن مناسب داره وکیفیت خوب داره بخر.دوربین بابزرگنمایی بالا جزئیات خوب نشون نمیده مگه عدسی شئ دراندازه مناسب وبرند شرکت خوبی باشه.توسیه میکنم ازبرندهای ونگارد بخر ساخت چین سفارش امریکاست قیمت خیلی مناسب ومهمتر کیفیتش با برندهایی مثل زایس وزاوروسکی نزدیک ،سایت معتبر ژئوتکنیک ایران اوپتیک اگه اشتباه نکنم خرید کنن.خیلی ازسایتها چیزی که توسایت نشون میدن بااونی که میفرستن فرق داره.خودم یا 8*30المان اصل دارم خیلی کیفیت داره بزرگ نمایش بیشتراز اون که روش زده نشون میده

میشه در این رابطه بیشتر توضیح بدین؟Khansariha (291)
یعنی آلمانیها روی دوربین دروغ نوشتن؟Khansariha (271)
ونگارد 8*30 الان چند قیمته. همین تولید چین. من دارم راضی هستم ازش ؛درسته که مثل روسیهای قدیم یا زایس و و و نیست ولی در حد خودش هم خوش دسته هم وزنش مناسبه هم شفافه. فقط قیمت الانش نمیدونم. ی دوربین 8*30 روسی قدیم از اونهایی که روش زده ussr قیمت دادن 1500000 تومان. میارزه یا نه؟؟!!!؟
(2016-07-06 09:41 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ونگارد 8*30 الان چند قیمته. همین تولید چین. من دارم راضی هستم ازش ؛درسته که مثل روسیهای قدیم یا زایس و و و نیست ولی در حد خودش هم خوش دسته هم وزنش مناسبه هم شفافه. فقط قیمت الانش نمیدونم. ی دوربین 8*30 روسی قدیم از اونهایی که روش زده ussr قیمت دادن 1500000 تومان. میارزه یا نه؟؟!!!؟

قدیم براکلکسیون خوبه.الان دوربین تولید میکنن با بهترین کیفیت.برای تشخیص کیفیت دوربین باید تجربه داشته باشی ،چشم دوربین داشته باشی.ونگارد الان 700/750قیمت بازاره. زد اب زد ضربه ومشخصات بارزدیگه،نمونه 10*30خیلی عالین هم قدرت دیدخوب وحجم ووزن مناسبی داره.یه موردمهم که خیلی توی دید تاثیر داره بجزقطرعدسی شیئ قطر عدسی چشمی که اگه قطر بیشتری داشته باشه دیدبسیار بازتروراحتی چشم به همراه داره وجزئیات بهترنشون میده.و.........جزئیات فنی که توی سایتها میتونی ببینی باهم مقایسه کنی ومورد دلخواهت بخری
گفتهاتون بسیار عالی و دقیقه. Khansariha (8)Khansariha (8) در مورد قدیمیها من با شما هم عقیده هستم هر چند علاقه و شهرت هم برا بعضی مهمه. در مورد چشم کارکرده با دوربین هم من دیدم کسانی که با کمترین نگاه با دوربین سر درد گرفتن و یا کسانی که با دوربینهای خوب هم باز قدرت تشخیص ندارن. بسیار دیده شده کسی که دید دوربین نداره هر جور ادرس میدی و چیزی که راحت میبینی رو نتونسته ببینه حتی گاهی با دوربین قویتر هم نتونسته ببینه این مهارت و تجربه رو نشون میده.
درودKhansariha (8)
برای انتخاب یک دوربین خوب و بی نقص قطعا نیاز به اطلاعات کافی و تجربه هست
مطمئنا اکثر دوربینهای موجود در بازار داخل تا حدی جوابگوی نیازهای بیشتر افراد استفاده کننده هست،اما برای داشتن تصویر مناسب از هر جهت باید رفت سراغ دوربینهای حرفه ای و دلیل این انتخابها در شرایط فعلی بازار برای بعضی بحث عشق است و برای بعضی ....... چون که در جامعه طبیعت گردی و شکار ایران هر کسی بابت دوربین هزینه های سنگین رو متحمل نمیشه.
اما اگر از حق نگذریم دوربینهای رده بالا دوربینهای ارزشمندی هستند و لایق این قیمتها (البته اینکه ارزش پول ما کمه تقصیر اونا نیست)... اینکه بعضیها میگن که فلان دوربین چینی در حد دوربینهای لایکا،زایس و زاواروسکی هست و با اونها برابری میکنه دو حالت بیشتر نداره...یا تا حالا دوربین حرفه ای دست نگرفتن و یا اینکه از اپتیک چیز زیادی نمیدونن

کیفیت دوربین نه فقط به میزان بزرگی عدسی یا دهانه بلکه به کیفیت و اجزای سازنده دوربین و تکنولوژی ساخت و کنترل خطاهای اپتیکی بر میگرده و به فرایند تولید و کیفیت برند و سازنده مربوطه . و همینطور مراحل کنترل کیفیت . جنس بدنه دوربین ،لنزها و ....
بنابراین این تکنولوژی ساخت به عوامل بسیاری بستگی داره که در اختیار همگان نیست . و بنابراین گاه تفاوت فاحشی است بین برندهای اصلی و معتبر و برندهای ثالث .
قیمت گذاری یک دوربین هم بستگی بسیاری به همین پارامترها داره
اما شرکتهایی مثل ونگارد و .... اگر کیفیت ساخت دوربینهاشون با نمونه های لایکا یا زایس یکی نیست به خاطر عدم اطلاع اونها از این مسائل نیست . بلکه دقیقا همین تکنلوژی ساخت و پارامترهاست که تاثیرگذارند.

برخی از خطاهای رایج اپتیکی

1- خطای CA
در حقیقت نور سفید که در حالت عادی نامرعی به نظر میرسه تشکیل شده از سه رنگ آبی سبز قرمز که بعد از عبور از عدسی از هم جدا شده و مرکز کانونی هر کدام در محل خاصی ایجاد میشه که این باعث ایجاد خطاهای رنگی در تصویر میشود

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خطایی که احتمالا به چشم اکثر بچه ها آشنا خواهد بودKhansariha (266)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای جلوگیری از این پدیده با استفاده از ترکیب چند لنز با ساختار خاص این پدیده را کاهش میدهند

و یا در موارد خاص و با استفاده از تکنلوژی های انحصاری تقریبا به صفر میرسه

نور سفید بعد عبور از عدسی و تفکیک رنگی به واسطه نوع خاص و دقیق بودن عدسی دوم این سه رنگ رو در یک فاصله کانونی مشخص متمرکز میکند و خروجی آن نور سفید میباشد

این نو خطا در شرایط مختلف و رنگ و اشکال مختلف (بسته به کیفیت عدسیها) خودشو نشون میده که در اکثر موارد به شکل حاشیه زرد یا بنفش در نقاطی از تصویر که کنتراست بالایی دارن تشکیل میشه (برای تست این مورد در هنگام خرید دوربین در مغازه میتونید به بیرون مغازه در هوای آفتابی به یک جسم سفید رنگ نگاه کنید و حاشیه اون جسم رو ببینید)

2- خطای دیستورشن
این نو خطا که خود به چند نوع هست عبارت است از تغییر شکل تصویر خروجی نسبت به تصویر اصلی قبل از ورود به لنز

که در دوربینهای دو چشمی بیشتر از نوع barrel هست و یکی دیگه از برتریهای دوربینهای رده بالا داشتن تصویری تخت میباشد

3- Flare
مطمئنا کسانی که صبح زود یا غروب با دوربینهای رده پایین دید انداخته باشن با این مشکل روبرو شدن

فلر

این پدیده به دلایل مختلفی در تصویر ظاهر میشود.اما اصلی ترین دلیل آن به لنزها و کوتینگهای ضد انعکاس آن برمیگرده.در واقع نور پس از عبور از لنزها شکسته میشود و به سمت داخل و یا خارج از لنز انعکاس پیدا میکند که درنهایت موجب کدرشدن تصویر میشود.همچنین گاهی در این پدیده چند آبجکت در تصویر به صورت سایه دیده میشود.در حقیقت فلرها نورهایی هستند که از خارج منطقه دید لنز وارد شده و در لنز انعکاس پیدا میکنند.
سلام.توضیحات بسیارمفید بود متشکرم.یه مورد که فرمودید یکی ازدوستان گفتن برند ونگارد بازاوروسکی برابری میکنه حق باشماست اگه برابری میکرد که 700تومن نمیفروختن.ولی من هرچی پیامهای قبلی دوستان خوندم کسی نگفته بابرندهای کلاس بالابرابری میکنه،فقط یه جابنده نوشتوم که رقابت میکنه یعنی اینکه به تولیدات خودش کیفیتی داده که اگه کسی توان خرید دوربین 5میلیون نداشت ونگارد یکی ازموردهای بسیارمناسب.اگه کسی درعمرش دوربین هم دست نگرفته فقط از قیمت میتونه حدس بزنه کدوم کیفیتش بهتره.
غیر ممکنه که ی دوربین با کلاس ساخت بالا خودشو در رده دوربینهای ارزان قیمت موجود قرار بده و این ی امر واضح و کاملااااا معلومه ولی اندازه برامدگی جیب اشخاصم خیلی مهمه. من اگه بتونم ی زایس اصل و نصب داره با تکنولوژی روز بخرم دیگه غصه دوربین ندارم ولی نمیتونم و میرم دنبال دو یا سه رده پایینتر که تهیه کنم. ونگارد بنده با توجه به قیمتش میتونه مورد مناسبتری باشه والا دریفیت برندهایی که فرموندین هیچ شکی نیست. اطلاعات بسیااااار جالب و دقیق شما هم جای تشکر داره و برای من مفید بود. ان شاالله همیشه از راهنمایی شما و دیگر اساتید بهره ببریم.
برندهای زایس وزاوروسکی من تست کردم به حدی کیفیت دارن که کمترین احساس بودن عدسی بین چشمم ومحیط به ادم دست میده ،ولی خب 8*30زایس میداد3200.Khansariha (226)
سلام خدمت دوستان عزیز

بنده سه ساله ونگارد مدل endeavor ED 10*42 دارم و بسیار راضی هم هستم
کیفیت و شفافیت خوبی داره و به نسبت قیمت میتونه یکی از بهترینها باشه

من ون موقع این دوربینو 530 هزار تومان خریدم و یه هفته پیش قیمت گرفتم گفتن 1/200/000 تومان

فقط دوستان توجه داشته باشن ونگارد مدل های مختلفی داره که بهترینشون همین endeavour ED هست و مدل هایی مثل sperit و مدلهای دیگش به هیچ وجه کیفیت مدل endeavour ونگارد رو ندارن

کسانی که تو این رنج قیمت دونبال یه دوربین با دید عالی میگردن بنده ونگارد مدل endeavour ED رو پیشنهاد میکنم و پشیمون نخواهید شد

اگه میخاید دوربین کوچک و جمعو جورتری داشته باشید هم باز ونگارد همین مدل 32*8 داره که جمعو جور و سبکه دید عالی هم داره

دوربین steiner الصقر 30*8 هم با قیمت یه خورده پایین تر انتخاب خوبیه
سه چهارتا از دوستان همین صقر رو دارن و راضی هستن خودمم امتحان کردم دید خوبی داره
طرف ما الصقر حدود 600/000 تومان قیمتش هست
[تصویر: 2469-van8x32.jpeg]
این 32*8 مدل endeavor ED هست

این مدل یه سری جدیدتر هم داره به نام endeavor ED II که یه خورده گرونتره

[تصویر: 2428-vanen8x32-3.jpeg]

این سری جدید 32*8 هست

[تصویر: 2436-vanen10x42-3.jpeg]

و این هم 42*10 سری جدید

البته این مدل 42*8 هم داره که کیفیتش عالیه
لینک مرجع