انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربینهای شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
داداش تا جايي كه من اطلاع دارم الصغر ساخت آلمان نيست و در يكي از كشورهاي عربي ( كه يادم نيست ) تحت ليسانس اشتاينر توليد ميشه ...
(2014-08-29 12:12 AM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-28 06:47 PM)behnamb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز یه سری به فردوسی زدم دوربین الصغر رو از 800 تا یک تومن قیمت میدادن. هر مغازه ی قیمت مخصوص خودش داشت. درصورتیکه نمایندگیش ساداتسان قیمت میده یکو ششصد. کسی میدونه جریان چیه؟

چند ماه پیش همین الصغرII مدل 30*8 رو خریدم 830 که با توجه به اینکه نمایندگیش داخل ایران 1600 قیمت گزاشته بود شک کردم تقلبی یا چینی باشه اما شماره سریالش رو برای کمپانی اشتاینر ایمیل کردم و پاسخی که دادند این بود که تولید 2013کارخانه اشتاینر المان هست و اصل هم بود. نتیجه اینکه یا من خوش شانس بودم یا نمایندگیش در ایران زیادی گرون میفروشه Khansariha (214)
دوست عزیز انشا الله که دوربین شما اصل هست
ولی مگه نمیشه شماره سریال دوربین اصل را روی تقلبی هم زد
معمولا اونی که دوربینو به این تمیزی کپی کرده فکر همه جا رو کرده
دوستان میتونن یه تماس هم با خود شرکت ساداتسان بگیرن و راجع به کل این قضیه سوال کنن
(2014-08-29 01:56 AM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش تا جايي كه من اطلاع دارم الصغر ساخت آلمان نيست و در يكي از كشورهاي عربي ( كه يادم نيست ) تحت ليسانس اشتاينر توليد ميشه ...

در مورد همین موضوع هم در ایمیل مربوطه ازشون سوال کردم که با توجه به اینکه روی کارتن عبارت المانی sagor نوشته و روی دوربین عبارت الصقر دلیلش چی بوده که اشاره کردند تقاضای شریک تجاری توزیع کنندشون در کشور های عربی هست و خود کارخانه اشتاینر المان بنا بر تقاضای سفارش دهنده این عبارت رو عربی قرار دادند حتی نایت هانتر 56*8 در این کشورها با نام الشاهین فروخته میشه. چون مشخصات دقیقی ازش موجود نبود در سایت های داخلی برام یه نسخه از کاتولوگ PDF ش فرستادند چیزی که شما در سایتهای ایرانی مشاهده میکنید نوشته شده دوربین با گاز نیتروژن پر شده ولی در کاتولوگ مربوطه اشاره شده ضد اب هست ودر دمای -30 تا +70 کار میکنه ولی با گاز پر نشده داخلش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 2q3gkrzh5twxxmuitf1m.png]

(2014-08-29 02:25 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان میتونن یه تماس هم با خود شرکت ساداتسان بگیرن و راجع به کل این قضیه سوال کنن

ممنون.بله این شدنی هست که شماره سریال رو هم کپی کرده باشند و به نظر من تنها راهش مطابقت دادن همزمان این دوربین با نوعی هست که نمایندگی مربوطه داره میفروشه که لااقل از لحاظ متریال ساخت پوشش بیرونی و رنگش یا شفافیت و تفکیک رنگ لنزها و میزان بزرگنمایی و جعبه و متعلقات باید تفاوتی داشته باشه.البته معمولا وقتی کپی میزنند از روی یک شماره سریال اصل تعداد زیادی ریمارک تولید میکنند ولی من 3 تا از همین دوربین همزمان در اون فروشگاه و سایر فروشگاهها مطابقت دادم سریالها یکی نبود مگر که به نقاط مختلف پخش کرده باشند یا به صورت رندم و تصادفی کپی زده باشند.

یه مطلب جالب درباره همین دوربین اینکه در پیج کمپانی دیدم که نوشته بودن یکی از مشتریاشون براشون فرستاده بود که یه saghorII 7*50 رو در تابستان برای گردش و تفریح به همراه خودش برده بوده و اتفاقا دوربین رو در گردش و تفریح گم میکنه که بعد از کلی جستجو پیدا نمیشه و سال بعدش که دوباره به همون منطقه برای تفریح مراجعه میکنه خیلی اتفاقی دوربین خودشو پیدا میکنه!! یعنی این دوربین یه پاییز و زمستان و بهار کامل رو زیر بارش باران و برف و تابش نور خورشید بوده و وقتی پیدا میشه هیچ خرابی و تاثیری بر دوربین نگذاشته بوده.اگر خواستید بفرمایید تا لینکی که درش این موضوع رو دیدم هم پیدا کنم و بدم

[تصویر: blxj5h3h9d1bq8md07xp.jpg]
(2014-08-28 11:45 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با بردن یک نام که نمی شه نطر دقیقی بگیرید حداقل چند عکس از خود دوربین واز لنزهاش باید بگذارید اطلاعات مدل وسال ساخت وکشور سازنده رو درج کنید تا دوستان لطف کنند به شما کمک کنند

سلام. روش نوشته ساخت macau که شهری توی چینه. 5 سال پیش از انگلیس دسته دوم گرفتم. لنزاش کثیف شده. تمام دل و رودشو ریختم بیرون و تمیز کردم ولی فایده نداشت. حالا ارزش داره بدم برای تمیزکاری و تعمیر؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Sent from my ST15i using Tapatalk
(2014-08-29 09:34 AM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-29 01:56 AM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش تا جايي كه من اطلاع دارم الصغر ساخت آلمان نيست و در يكي از كشورهاي عربي ( ك يادم نيست ) تحت ليسانس اشتاينر توليد ميشه ...

در مورد همین موضوع هم در ایمیل مربوطه ازشون سوال کردم که با توجه به اینکه روی کارتن عبارت المانی sagor نوشته و روی دوربین عبارت الصقر دلیلش چی بوده که اشاره کردند الاای شریک تجاری توزیع کنندشون در کشور های عربی هست و خود کارخانه اشتاینر المان بنا بر تقاضای سفارش دهنده این عبارت رو عربی قرار دادند حتی نایت هانتر 56*8 در این کشورها با نام الشاهین فروخته میشه. چون مشخصات دقیقی ازش موجود نبود در سایت های داخلی برام یه نسخه از کاتولوگ PDF ش فرستادند چیزی که شما در سایتهای ایرانی مشاهده میکنید نوشته شده دوربین با گاز نیتروژن پر شده ولی در کاتولوگ مربوطه اشاره شده ضد اب هست ودر دمای -30 تا +70 کار میکنه ولی با گاز پر نشده داخلش

[تصویر: 2q3gkrzh5twxxmuitf1m.png]

(2014-08-29 02:25 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون.بله این شدنی هست که شماره سریال رو هم کپی کرده باشند و به نظر من تنها راهش مطابقت دادن همزمان این دوربین با نوعی هست که نمایندگی مربوطه داره میفروشه که لااقل از لحاظ متریال ساخت پوشش بیرونی و رنگش یا شفافیت و تفکیک رنگ لنزها و میزان بزرگنمایی و جعبه و متعلقات باید تفاوتی داشته باشه.البته معمولا وقتی کپی میزنند از روی یک شماره سریال اصل تعداد زیادی ریمارک تولید میکنند ولی من 3 تا از همین دوربین همزمان در اون فروشگاه و سایر فروشگاهها مطابقت دادم سریالها یکی نبود مگر که به نقاط مختلف پخش کرده باشند یا به صورت رندم و تصادفی کپی زده باشند.
بله دوست عزیز واسه همین عرضرکردم فکر همه جا رو میکنند این که همه را با یه شماره سریال بزنند که یک ماهه همه چیز تو کشوری که میفروشن لو میره خیلی حساب شده شماره سریال و بارکد و بقیه چیزها رو از روی اصلی ها کپی میکنن و میچسبونن روش که خود شرکت اشتایر هم توش بمونه این چینی ها همینجوری دنیا رو گرفتن
در مورد مقایسه کردن فکر خوبیه ولی راحت هم نیست برای اندازه گیری دقیق میزان عبور دهی نور و کنتراست و میزان دیسپرشن دستگاه مخصوص لازمه و یا حداقل یه متخصص
ماه پیش این دوربین با قیمت ۶۰۰ تومن تو بازار موجود بود که یکی دوستان میخواست بخره خود من نگذاشتم بخره و واسش یه بوشنل گرفتم عرضم اینه دوربینی که مغازه دار ۶۰۰ میفروشه خودش چند خریده؟ به قیمت جهانیش یه نگاه بندازید میتونه اصل باشه؟

فرمودید با گاز نیتروژن پر نشده دوربین اگه گاز نیتروژن نداشته باشه که نمیتونه در دمای زیر صفر کار بده وقتی از دمای معمولی به دمای زیر صفر بره بخار روی لنزها میشینه و هیچی نمیشه دید دوربینی که _30 درجه کار میکنه حتما با گاز نیتروژن پرشده البته این چیز خاصی نیست دوربینهای با قیمت متوسط چینی هم با این گاز پر شدن این دوربین که حتما داره
(2014-08-29 09:48 AM)data19 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-28 11:45 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با بردن یک نام که نمی شه نطر دقیقی بگیرید حداقل چند عکس از خود دوربین واز لنزهاش باید بگذارید اطلاعات مدل وسال ساخت وکشور سازنده رو درج کنید تا دوستان لطف کنند به شما کمک کنند

سلام. روش نوشته ساخت macau که شهری توی چینه. 5 سال پیش از انگلیس دسته دوم گرفتم. لنزاش کثیف شده. تمام دل و رودشو ریختم بیرون و تمیز کردم ولی فایده نداشت. حالا ارزش داره بدم برای تمیزکاری و تعمیر؟

Sent from my ST15i using Tapatalk
داداش دوربین چینی معمولی هست تو بازار با حدود ۱۵۰ تومن دوربینهای این کیفیتی وجود داره به نظر من نه ارزش تعمیر نداره.
داداش وقتی بزرگنمایی ۸ هست یعنی ۸ برابر بزرگ میکنه حالا چینی ،ایرانی ،المانی ،امریکایی دیگه بزرگنمایی که با کیفیت تغییر نمیکنه اون چیزی که با کیفیت تغییر میکنه شفافیت،میزان عبور دهی نور،کنتراست و دیسپرشن هست
بله کاملا حق با شماست امکان داره اون که نمایندگی میده همین چینی باشه منم نگفتم اون حتما اصله عرض بنده این بود که این دوربین با این قیمت وقتی با قیمت جهانی قیاس کنید نمیتونه اصل باشه ولی قیمت نمایندگی واسه دوربین اصل منطقی هست وگرنه همین چینی رو هم شاید جایی به اسم اصل ۲ میلیون بفروشند
یه چیز دیگه هم عرض کنم راجع به دیدگاه خودم نسبت به دوربین شکاری که البته نسبت به خیلی وسایل این دیدگاه رو دارم و حتما خیلی دوستان هم دیدگاهشون حتما فرق میکنه ولی در کل نظر من اینه که حتما لازم نیست یه جنس مارک یا برند باشه که کیفیت لازم و نیازهای ادمو برطرف کنه شما الان دوربین چینی ۸*۳۰ چینی خوب تو بازار میتونید با حدود ۴۰۰_۵۰۰ تومن خریداری کنید که به راحتی کار راه انداز باشه و ضد اب و بخار و همه چیز باشه و اصلا هم یه فردی که استفاده عادی داره فرقش با دوربین برند به چشمش نیاد
خود من الان ۴ تا دوربین شکاری دارم همشون چینی هستند و کیفیت هم خوب و عالی
بحث من کلا در مورد کیفیت دوربینهای چینی نیست چون خودم کاملا قبولشون دارم بحث من فروختن دوربین چینی به اسم دوربین مارک به دو برابر قیمت واقعیش هست همونطور که خودتون هم عکس و قیمت گذاشتید نمونه چینی این دوربین ۴۰۰ تومن هست پس اگر اون که به اسم اشتایر اصل میغروشن هم چینی هست پس باید همین ۴۰۰ تومن یا کمی بالاتر به خاطر رنگ و لعابش باشه نه دو برابر یعنی ۸۰۰ تومن وگرنه در مورد کیفیت که کیفیت خوبی دارن
(2014-08-29 12:05 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش وقتی بزرگنمایی ۸ هست یعنی ۸ برابر بزرگ میکنه حالا چینی ،ایرانی ،المانی ،امریکایی دیگه بزرگنمایی که با کیفیت تغییر نمیکنه اون چیزی که با کیفیت تغییر میکنه شفافیت،میزان عبور دهی نور،کنتراست و دیسپرشن هست
بله کاملا حق با شماست امکان داره اون که نمایندگی میده همین چینی باشه منم نگفتم اون حتما اصله عرض بنده این بود که این دوربین با این قیمت وقتی با قیمت جهانی قیاس کنید نمیتونه اصل باشه ولی قیمت نمایندگی واسه دوربین اصل منطقی هست وگرنه همین چینی رو هم شاید جایی به اسم اصل ۲ میلیون بفروشند
یه چیز دیگه هم عرض کنم راجع به دیدگاه خودم نسبت به دوربین شکاری که البته نسبت به خیلی وسایل این دیدگاه رو دارم و حتما خیلی دوستان هم دیدگاهشون حتما فرق میکنه ولی در کل نظر من اینه که حتما لازم نیست یه جنس مارک یا برند باشه که کیفیت لازم و نیازهای ادمو برطرف کنه شما الان دوربین چینی ۸*۳۰ چینی خوب تو بازار میتونید با حدود ۴۰۰_۵۰۰ تومن خریداری کنید که به راحتی کار راه انداز باشه و ضد اب و بخار و همه چیز باشه و اصلا هم یه فردی که استفاده عادی داره فرقش با دوربین برند به چشمش نیاد
خود من الان ۴ تا دوربین شکاری دارم همشون چینی هستند و کیفیت هم خوب و عالی
بحث من کلا در مورد کیفیت دوربینهای چینی نیست چون خودم کاملا قبولشون دارم بحث من فروختن دوربین چینی به اسم دوربین مارک به دو برابر قیمت واقعیش هست همونطور که خودتون هم عکس و قیمت گذاشتید نمونه چینی این دوربین ۴۰۰ تومن هست پس اگر اون که به اسم اشتایر اصل میغروشن هم چینی هست پس باید همین ۴۰۰ تومن یا کمی بالاتر به خاطر رنگ و لعابش باشه نه دو برابر یعنی ۸۰۰ تومن وگرنه در مورد کیفیت که کیفیت خوبی دارن

منم دقیقا با نکته ای که اشاره کردید موافقم که متاسفانه خیلی از فروشنده ها و حتی نمایندگیها جنسی که اصل نیست و ریمارک هست جای اصل میفروشن و از اون بدتر به قیمت اصل.متاسفانه کشور چین نه فقط در ایران و نه فقط در بحث وسایل شکار بلکه حتی ماشینهای سواری و .. هم دائما کپی از طرح و .. میکنه و ظاهرا هم هیچ موسسه نظارتی قادر به محدود کردن فعالیتهای این مدلیش نیست اما چیزی که وسوسه کننده هست برای وارد کننده ها و حتی خریداران کشور ما قیمت خیلی پایینش هست و حتی همون کپی چینی از اصل درجات مختلف کیفیتی داره که واردکننده های ما برای سود بیشتر بدترین نوعشو با بهترین ظاهر سفارش میدن (خودمون به خودمون رحم نمیکنیم و فقط به فکر سود هستیم)
درمورد بزرگنمایی با فرمایشتون موافق نیستم چون خودم از نزدیک با دوربینهای رده قیمتی پایین که مقایسه کردم واقعا 8 این دوربین حتی با درجه10-12 اون مدلها قابل مقایسه نبود و کیفیت شفافیت هم که اصلا قابل مقایسه نبودند یعنی اینکه به نظرم حتی درجه زوم ی که روی اون مدلها ذکر شده خیلی کمتر از میزان واقعیش در مقایسه با این دوربینها هست.
به گفته آقا کیوان زوم ۸ یعنی ۸ ...مثل این میمونه بگی دوتا متر رو با هم مقایسه کردم که یک متر یکیش از اون یکی یکم بیشتر بود
اون دوربینهایی هم که شما مقایسه کردید و طبق حرف خودتون رده قیمتی پایینی داشتند زوم ۸ نبودند در واقع......

ولی من با نظر شما در رابطه با خریدن دوربین ارزان قیمت چینی موافق نیستم چون بالاخره همه کیفیت و طول عمر این جور کالاها رو دیدیم ... روز اول که مقایسه میکنید بله کاملا به یک دوربین گران نزدیک هست اما دوربین ارزان هر چقدر هم که خوب باشه بعد از چند سال به شدت افت میکنه و این دلیل ارزان بودنشه .... نظر من اینه که یک بار بخر درست بخر

در رابطه با کارل زایس ویکتوری که شما مقایسه کردین باید بگم که اونم با این قیمت جای بسی تعجب داره و اینکه من تا حالا ویکتوری ۸در۳۰ ندیدم احتمالا ۸در ۳۲ بوده یا اصلا ویکتوری نبوده و باز اینکه اگر ویکتوری ۸در۳۲ بوده باید بگم که این دوربین نزدیک به ۲۰۰۰ دلار خارج از کشور قیمتشه که با این نرخ ارز خودتون حساب چقدر میشه (البته داخل بیش این قیمش در میاد)
دوست عزیز موردی که ذکر کردم مقایسه میزان بزرگنمایی در همون فروشگاه زمان خرید با چند مدل بین 120 تا 380 تومن بود که هیچ کدوم میزان بزرگنماییشون و شفافیت دیدشون اصلا در حد این دوربین نبود با وجودی که بعضی مدلها زوم 10 یا 12 هم داشتند و اگر هر چیزی شک داشته باشه فکر نمیکنم کسی به چشمای خودش و چیزی که دیده شک کنه و مقایسه بین دو چیز با مقیاس برابر فقط زمانی درسته که هر دو دارای استاندارد یکسان باشن و بنده از اون بابت مطمعنم که درجه زوم اونها یا استانداری که بر مبنای اون اعداد رو درج کرده بودن اصلا در حد این دوربین نبود و الانم بنده نه دوربینی برای فروش دارم و نه قصد تبلیغ پس در باور کردن صحت گفتار بنده مختار هستید.در مورد زایس مدلش دقیقا در خاطرم نیست و ممکنه حالا به جای 30*8 که بنده گفتم 32*8 بوده و قیمت هم اون زمان چیزی که از 7 ماه پیش در خاطرم هست فقط دو مدل گرون قیمت بود که یه مدل از اشتاینر و دیگری زایس ویکتوری با قیمتهای 2800 و 3500 بود و حالا دقیقا قیمت زایس کدومش بود نمیدونم و میتونم حتی شماره و ادرس فروشگاه مربوطه رو براتون بفرستم تا شکتون برطرف بشه.
نه دوست عزیز اشتباه متوجه شدید
من منظورم این نبود که شما اشتباه میکنید در رابطه با زوم ۸ اون دوربینها
منظور بنده این بود که اون دوربین ارزان قیمت اگه روش زده زوم ۸ دلیل نمیشه واقعا ۸ باشه چون این دوربینها استاندارد نیستن
یک نکته دیگری هم هست که دوربین هرچقدر شفافیتش بیشتر باشه ممکنه به همین دلیل چنین احساسی به شما دست بده که مثلا این دوربین که روشنتره و شفافتر از اون یکی که تاریکتر و کدرتره زومش بیشتره و من به این موضوع برخوردم
من خودم هم این مدل دوربین رو دارم و در پستهای قبلی هم ارسال کردم و گفتم که با زاوار 8x30 مقایسه کردم و اتفاقا این احساس بهم دست داد که زوم زاوار یکم بیشتره ...اما نبود چرا که وقتی به دامنه دیدش توجه میکنید میبینید که جفتش به یک میزان هست
لینک مرجع