انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربینهای شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان سلام مطالبی به ذهن امد که گفتم خدمت دوستان عرض کنم گرچه این مطالب قبلا به نوعی گفته شده اما گفتنش خالی از لطف نیست
دوستان برای خرید دوربین شکاری علاوه بر نوع کاربری که ممکن است برای شکار باشد یا برای پرنده نگری یا برای تفریح به رنگ تصویری که از دوربین خارج می شود دقت کنند
من اکنون سه نوع دوربین دستمه که با هم مقایسه هایی داشتم و نتایج به شرح زیر است
هوا کاملا ابری هیچگونه نور خورشیدی نیست و ساعت 13:30 بعد از ظهر است
دوربین اشتاینر رنجر مدل 30*8:وقتی با این دوربین دید می زنی هیچگونه تغییری در تصویر نمی بینی در واقعه ان رنگی که با چشم می بینی را هم در این دوربین می بینی هیچ چیزی به رنگ اضافه یا کم نمی شود خوب در نگاه اول خوبه و اگر شما با دوربین دیگه ایی نگاه نیاندازی مشکلی به وجود نمی اید یعنی شما کمبودی را احساس نمی کنی حال می رویم سراغ دوربین باگیش 45*12 این دوربین رنگ خروجی تصویرش کمی زرد است و متناسب با این اب و هواست اگر دیده باشید اسکی سوارها یا انهایی که در برف یا مناطق ابری گام می نهند از عینک های افتابی به رنگ زرد استفاده می کنند علتش بخاطر دیدن جزییات بیشتر در این اب و هواست و وقتی در این دوربین در اب و هوای برفی یا کاملا ابری به مناظر نگاه می کنی دیگه دلت نمی خواهد درون دوربین اشتاینر نگاه بی اندازی چون جزییات بیشتری را با دوربین باگیش 45*12 خواهی دید و دوربین سوم که ان هم شبیه اشتاینر است تغییر در رنگ نمی دهد با بزرگ نمایی 50*20
باید خدمت دوستان عرض کنم بزرگنمایی دوربین 50*20 در مقایسه با 45*12 انچنان تفاوتی نداشت همچنین میدان دید 45*12 بیشتر از 50*20 بود لرزش دست کمتر بود و در کل از نظر بزرگنمایی 45*12 بهتر از 50*20 بود اگر الان من بخواهم بین این دو دوربین انتخاب کنم 45*12 را انتخاب می کنم واقعا چشم باهاش راحت بود
نتیجه گیری:شما ابتدا باید ببینید در چه منطقه ایی بیشتر به شکار می روید یا برای تفریح از ان مناطق بازدید می کنید اگر درمناطق ابری یا برفی زندگی می کنید حتما از دوربینی استفاده کنید که رنگ تصویر خروجی اش کمی زرد باشد مثل همین باگیش 45*12 ،اگر درمناطق بیابانی زندگی می کنید حتما از دوربینی استفاده کنید که رنگ خروجی اش کمی دودی یا مایل به ابی باشد فکر کنم وایلد پرو اشتاینر اینگونه هستند یکی از دوستان به ان اشاره کرده بود و اگر در مناطق معمولی زندگی می کنید که اب و هوای مطلق ندارند و همه نوع اب و هوایی را با هم داره دوربینی استفاده کنید که تغییر رنگ نداشته باشه مثل همین اشتاینر رنجر مدل 30*8 اینا تجربیات من بود والبته دوستان در این زمینه استاد بنده هستند
با تشکر از همه دوستان و مدیریت محترم سایت که فرصت را در اختیار بچه قرار دادند با با هم همفکری داشته باشیم
سلام چجوریه که زوم 12 با 20 تفاوتی نداره؟
شاید اون 20 که نوشته واقعی نیس والا زوم 9 با 12 خیلی تفاوت داره چه برسه به 12 نسبت به 20
(2016-01-01 06:53 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام چجوریه که زوم 12 با 20 تفاوتی نداره؟
شاید اون 20 که نوشته واقعی نیس والا زوم 9 با 12 خیلی تفاوت داره چه برسه به 12 نسبت به 20

سلام نه اینکه تفاوت نداشته باشه منتها انقدری نیست که ادم بتونه واقعا حس کنه مثلا یک چسم در دوربین 50*20 یکمی بزرگتر از دوربین 45*12 است نمی دونم شاید مثلا من انتظار داشتم یک جسم اگر در دوربین 45*12 اگر مثلا در فاصله 2 کیلومتری 5 سانت ارتفاعش دیده می شه در دوربین 50 *20 30 سانتر ارتفاعش باشه که خیلی محسوس باشه کلا خودتون باید از نزدیک مشاهده کنید تا مطلب دستتون بیاید حالا سعی می کنم از هر دو عکس بگیر بگزارم شاید بهتر بشه مقایسه کرد البته این دوربین روسی است مال سال 1999 است و از این الکی ها نیست مهر کنترل کیفیتی که در دفترچه اش خورده گواه بر این امره فکر نکنم ان سال ها چین چنین دوربینی را زده باشه و به نام روسی فروخته باشه توی یک سایت روسی که فکر کنم مرجع دوربین هاشون بود خدمات این دوربین را اینگونه ذکر کرده بود که 36 ماه گارانتی داره و گارانتی از زمان مهر کنترل کیفیت که درون دفترچه خورده است شروع می شه پس فکر نکنم زم 20 ان الکی باشه به هر حال ممکنه حق باشما باشه
ما در خدمتیم
آره به نظرم در شرایط یکسان یه عکس از درون هر دو دوربین بگیرین البته زحمت هم میشهKhansariha (8)
(2016-01-01 08:03 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آره به نظرم در شرایط یکسان یه عکس از درون هر دو دوربین بگیرین البته زحمت هم میشهKhansariha (8)

نه اقا چه زحمتی اره چشم سعی می کنم. ابتدا باید یک دوربین خوب جور کنم اخه گوشی خودم دوربین اش 3 مگا پیکسله برای اینکار ضعیفه عکس کیفیتش بد می شه با یگوشی خوب عکس می گیرم ببینیم وضعیت چه می شه
دوستان یک دوربین دو چشمی که زوم بالایی داشته باشه و کیفیت و شفافیت خیلی خوبی داشته،و همچنین در نور کم یا در شب بتونه تصویر واضحی بده معرفی میکنید؟
دوربین های دوچشمی ستاره ای با کیفیت بالا داریم؟
ممونKhansariha (8)
دوست عزیز باید محدوده قیمتتون رو اعلام کنید. از هفتاد هزار تومان تا هفت میلیون دوربین دوچشم هست
مارک اشتاینر من استفاده کردم واقعا خوب بود.
در مورد زوم بالا نمی توان با هر نوع دهانه ای مورد تایید قرار داد به طور مثال برای زوم 12 نمی توان از دهانه 26 استفاده کرد نه اینکه کاملا نشود نور کمتری وارد می شود وشفافیت کمتری در نور کم خواهد داشت .به طور مثال 10 در 42 یا 50 خوب است 8در 40 یا 30 هم خوبه یا 6 در 24 البته از نظر من نظر دوستان واساتیید رو نمی دونم ////
فولاد جان دوربین های خوب و با کیفیت که دارای زوم تقریبا بالاتری هستن رو در قیمت های مختف معرفی کنید
اون مواردی که اشاره کردم خیلی مهمتر از قیمتش هستن
Khansariha (8)
دوستان به اشتباه کلمه زوم را برای دوربینهای دو چشمی بکار میبرن ... این کلمه در دوربینهای دو چشمی کاربرد نداره،مگه اینکه دوربین قابلیت زوم داشته باشه...در این موارد باید از کلمه بزرگنمایی استفاده کنیمKhansariha (8)
لینک مرجع