انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: دوربینهای شکاری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-11-11 02:14 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان گلم
خواستم ببینم با حدود 400 تومن چه دوربینی رو پیشنهاد میدید ؟؟

علی آقا توی این رنج قیمت فقط میتونی به دوربینهای چینی فکر کنی
نظر من در درجه اول ماوزر 8*30 هست، چون قبلا داشتم و همه جوره تاییدش میکنم و حتما حضوری خرید کن چون خوب و بد دارند
قیمت هم حدودا بین 370 تا 400
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه دوربین روسی اصلی هم بتونی پیدا کنی خوبه

این مدل المپیوس هم بدک نیست کوچیک و کم حجمه . راحت تو جیب جا میشه

قیمتش هم حدودا بین 300 تا 350 باید باشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان
فرق8*30با10*50 چیه؟
کودومش بهتره؟
(2014-11-12 11:17 AM)ahmadE نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
فرق8*30با10*50 چیه؟
کودومش بهتره؟

باید بفرمایید برای چه کاری میخواید:
اعداد اول (8 یا 10) بزرگنمایی دوربین نشون میده یعنی عدد 8 تصویر 8 متر دورتر در یک متری نشون میده.
اعداد دوم (30 یا 50) قطر لنز جلوی دوربینه که هرچی بیشتر باشه وقتی توی دوربین نگاه میکنی مساحت بیشتری میتونید ببینید.
معمولأ برای طبیعت گردی 8*30 خوبه و با بالا رفتن اعداد کاربردهایی مثل تشخیص شکارهای خیلی دور و نجوم و ... استفاده میشه.
(2014-11-11 02:14 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان گلم
خواستم ببینم با حدود 400 تومن چه دوربینی رو پیشنهاد میدید ؟؟

سلام علی جان (Khansariha (8)) نظر من هم تو این محدوده قیمت موزر ۳۰*۸ هست و دوربین های ونگارد (البته ۴۰*۱۰ ونگارد باید یکم بیشتر باشه احتمالا...)
من خودم یک ساله که موزر رو دارم و باید بگم در این محدوده قیمت (۳۰۰ تا ۴۰۰) عالی هست و در سرمای زیاد هم کار کردم و آخ نگفته (البته شاید قضاوتم یکم زود باشه!)

(2014-11-12 11:17 AM)ahmadE نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
فرق 8*30 با 10*50 چیه؟
کدومش بهتره؟

سلام دوست عزیز. فرقش رو که آقا محمد فرمودن. برای شکار و طبیعت گردی معمولی ۳۰*۸ عالی هست، با توجه به وزن پایین این دوربین ها (۵۰۰ تا ۶۰۰)
معمولا ۴۰*۱۰ ها بالای ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم هستن تا حتی ۱ کیلوگرم که در صورت استفاده از بند سینه مشکلی ایجاد نمیکنن و همینطور ۵۰*۱۰ ...

محمد جان، عدسی شیئی بزرگتر الزاما میدان دید وسیع تری نمیده، بلکه باعث ورود نور بیشتر به دوربین و افزایش روشنایی تصویر (مخصوصا در روزهای ابری و شرایط کم نور محیطی) میشه. وسعت میدان دید دوربین بیشتر بستگی به مقدار زوم اون داره... Khansariha (8)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
[تصویر: 14156899571.jpg]سلام به همه دوستان
چند وقتی میشه که صاحب دوربین اشتاینر الصغر 2 شده ام در مورد اینکه ساخت چین یا آلمان می باشد نظری
نمیتوانم بدهم چونکه هیچ مرجع ومنبع موثقی ندارم تا به آن استناد کنم ، اما کیفیت ساخت مطلوب وقابل قبولی
داره ، وضوح وشفافیت خوبی داره ، حداقل از بوشنل 25*10 چینی که دارم به مراتب خیلی خیلی واضحتر وشفافتره ،
هرچند که میدونم هیچ وجه اشتراکی بین این دو برای مقایسه نیست اما خب فقط همین تو دسترسم هست وفقط
با همین میتونم مقایسه کنم ، در مدت کوتاهی که استفاده کردم وتنها ایرادی که دیدم ، هنگام تابش شدید نور آفتاب
وقتی که به لبه وحاشیه اجسام تمرکز می کنم به مقدار خیلی کم وناچیز پراکندگی رنگ ویا تغیر رنگ مشاهده می شود .
هر چند که این مورد به هنگام استفاده از دوربین برایم اصلا آزار دهنده نیست وفقط با تمرکز ودقت زیاد می توان پی به آن
برد حتی وقتی که با دوربین مشابه دیگری که به قیمت خیلی بیشتر از قیمت دوربین خودم خریداری شده بود ، مقایسه
کردم همین اشکال در آن هم محرز بود ، قبل از خرید هم خیلی تحقیق کردم تا شاید دوربین اصل وآلمانی خریداری کنم اما
نمایندگی معتبر وبا نام ونشانی که واقعا مورد اطمینان باشد پیدا نکرد م حالا اینکه سرم کلاه رفته یا نه با خداست
دوستان عزیز با توجه تنوع خوبی که در بخش دوربینهای شکاری وجود داره علت اینکه دوربینهای اشتاینر و مخصوصا الصغر اینقدر مورد درخواست خریداران هست برای من سواله و اینکه برادران چینی هم در مورد این عطش کاربران احتمالا راهکارهایی در نظر گرفتن . با مقایسه قیمتهای متفاوتی که از دوربین الصغر بدست میاد احتمال داشتن مدلهای متفرقه زیاد هست . دوستانی که بحث مالیه براشون مطرح نیست نیم نگاهی هم به لایکا و مخصوصا زایس داشته باشند
سلام دوستان Khansariha (48)
بین دوربین الصقر و سافاری تفاوتی هست؟
از لحاظ قیمت و کیفیت
کدوم رو پیشنهاد میکنید و با چه قیمتی گیر بیاد مناسب هست؟
مرسی
الصقر مقداری روشنتره و کنتراستش هم بیشتره
Safari تصویرش کمی رنگ آبی هست که برای شکار فکر نکنم مناسب باشه
البته من تجربه کار با یک safari رو داشتم فقط و این تجربه من بود

از نظر قیمت هم الصقر فکر کنم گرانتر باشه
بله من هم شنیدم الصقر کنتراست بیشتری دارد
باید هم بیشتر باشد چون سافاری برای مناطق بیابانی با شدت نور بالاست و کویتینگ مخصوصی دارد
مایلم دوربین زیر را به شما معرفی کنم
دوربین فوجینون FMT-SX
این دوربین دارای پوششی است که الکترون بیم کویتینگ نامیده می شود و باعث عبوردهی بالای 95 درصد نور می شود که عبارت SX معرف این ویژگی است که این میزان در زاواروسکی زاواروویژن ۹۱ درصد است و تکنولوژی برتر این دوربین وجود لنز تحت کننده ای است که زایس ویکتوری اف ال و لایکا التراوید با قیمت چند برابر از آن بی بهره هستند می باشد این لنز یکی از مهمترین خطاها یعنی دیستورشن تصویر را به طور کامل حذف میکند و با واژه F مشخص می شود
این دوربین به معنای واقعی از نظر اپتیکی در صدر دوربین های جهان است و تنها سنگینی آن موقعیت دیگر دوربین ها را حفظ کرده هرچند طبق نظر برخی بسیار خوش دست هستند
هم اکنون از این دوربین در نیروی دریایی آمریکا استفاده می شود چون لنز های آن ضد آب شور هستند
لنز نانو اشتاینر واقعا بیخود است مدل دیسکاوری را داشتم که هم اکنون قیمتی در حدود 9 تومان دارد .لنز ها بر اثر آب شور و کوچکترین فشاری کویتینگ خود را از دست می داد
اما از نظر مقاومت بدنه و مقاوت در برابر گرما در صدر دوربین های جهان هستند البته مدل های سطح بالای آن

دوستان لطفا راهنمایی کنید یه دوربین بایگیش ۳۰*۸ خریدم که نوشته های وسطش قرمز رنگ هست(مثل شماره سریال یا یه همچین چیزیه)فروشنده که میگفت اصله ولی من هر کجا دیدم این نوشته ها به رنگ زرد بوده حالا میخوام نظر دوستان را بدونم ببینم اصله یا نه؟ در ضمن پارسال زمستون خریدمش ۲۸۰
لینک مرجع