انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
البته من قضیه منع رزه کردن سر لوله را از اسلحه فروشها شنیدم می گفتند اگر سر لوله رزوه شود امکان سوئ استفاده هست که بهتره درباره اش گفتگویی نکنیم
در کل مازل بریک در بالا بردن دقت و کم کردن لگد بسیار موثره و اگر امکان استفاده ازش وجود داشته باشه کارایی و زیبایی اسلحه دو چندان میشود
در کل دوست عزیز تفنگ زیبایی جمع کردید و امیدوارم همیشه از داشتنش لذت ببرید
در زیر کلیپی گذاشتم که تاثیر انواع مازل بریک را بر کارایی اسلحه نمایش میده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شاید منعش در کالیبر های باشه مثل 308 یا 7/62 روسی که میتونن به جای لول خودشون لول تیربار همون کالیبرو ببندن که اونا فابریک سرش رزوه شعله پوش هست اما کالیبر تجاری 270که لول مشابه جنگی نداره کسی سو استفاده کنع
بیشتر بحث بستن صدا خفه کن وجود داره

راستی حسین جان از بوریس 3 عکس و اطلاعاتی دارید تو بازار ایران هم گیر مییاد
از دوربینهای دیجیتا مدل پولسار هم بسیار عالیست که فکر نمی کنم اینجا ها گیر بیاد
ممنون از معرفی این کلیپ جالب. فیلم درمورد فشارشکن ها و شعله پوش ها دیده بودم ولی این خیلی ساده و گویا بودKhansariha (8)/ البته فقط تاکید بر شکستن فشار شعاعی داشت که یکی از اثراتش همون پس زنی و حدود 4اینچ ارتفاع مثبت شلیک در ابتدای خروج مرمیه.
یکبار یکی دیدم طرف خودش طراحی کرده بود و سوراخ های نیم استوانه ی بالا با پایین شکل و اندازه ش باهم فرق داشت و کمی بزرگتر بود .../بنظر میومد واسه این اینجوری طراحی کرده بود که گاز خورجی بسمت بالا بیشتر بشه و این پس زنی رو کمتر کنه! حالا چقدر کارایی داشته نمیدونم /منم سوال نکردم ...
درمورد نحوه ی اتصال شعله پوش ها سر لول خب مسلما بهترین روش اجرایی و فنی همین رزوه سایز ریزه که هیچ روشی حتی روش پرسی و فیت کردن بدون رزوه هم از نظر فنی بهش نمیرسه...
با اینکه Intervention عزیز بدرستی فرمودن درموردش صحبتی نشه ولی بنظرم اگه خودمون همینجا این مورد رو واسه دوستانی که اطلاع ندارن روشن کنیم خیلی بهتره تا اینکه مثلا عزیزی از روی کنجکاوی خودش بخواد از افراد ناآگاه و بعضا سودجو درمورد این مساله جستجویی انجام بده و ناخواسته دست به کاری بزنه که بعدا متضرر بشه !
دوستان به این دلیل میگن تغییر سر لول سلاح گلوله زنی و رزوه داشتن اون ممنوعه که این شبهه رو ایجاد میکنه که استفاده از قطعات جانبی مثل سایلنسر ها / متعلقات پرتاب یک سری نارنجک ها و ..... با سلاحتون میسر میشه و خب خودتون فک کنید شما چجوری میتونید بعدا ثابت کنید این رزوه کاری فقط مال یک شعله پوش ساده تعبیه شده ؟؟!!!
بله ... شاید بگید رزوه ی اتصال شعله پوش از نظر سایز و طول رزوه با اتصال این گونه قطعات جانبیه ممنوع و خطرناک فرق داره ..درسته !! ولی بقول معروف وقتی تو قانون ذکر شده که ممنوعه دیگه سری که درد نمیکنه رو بیخودی دستمال نپیچیم بهتره دیگه...Khansariha (8)
همه ی سلاحها واسه خرید و فروش و تمدید جواز یک مرحله ی کارشناسی رو باید بگذرونن و حالا فرض کنید شانس شما یک کارشناس خیلی حساس و قانونی و سخت گیر به پست سلاح شما بخوره... خیلی بهتون لطف کنن میسپارن دست یک تعمیرکار که باهاشون کار میکنه و به طرز ناجوری واستون رزوه رو از بین میبره که نتیجه ش مطمئنا جز ناراحتی واسه صاحب سلاح چیز دیگه ای نیست...
شایدم یکی به پستتون بخوره که بگه به به !! ایولله..!!! عجب تمیز شعله پوش نصب کردی !!!... آدرس بده منم برم اینکارو بکنم!!!...
قضیه ش مثل برچسب دودی زدن به شیشه های اتوموبیله که قانونا بدلایل امنیتی و حفاظتی ممنوع اعلام شده و دلایلشم خودتون میدونید چیه ... ممکنه به یکی اصلا جایی گیر ندن و فقط واسه معاینه باید برچسب هارو بکنه ... یا یکی هم پیدا میشه وسط خیابون مجبورتون میکنه برچسب هارو بکنین و یه جریمه ی سنگین هم میذاره تو دستتون!!!
حالا با این تفاسیر دیگه انتخاب هرکس باخودشه که اولویت ها و خواسته هاشو سبک سنگین بکنه و ببینه واسه بدست آوردن یک خواسته هزینه هاشو هم میتونه تقبل کنه یا نه!!!؟!!!..
به نظر بنده درمورد شعله پوش ها چه تزئینی و چه طراحی شده و فنی میبایست حتما این مورد بررسی بشه که آیا نصبش روی سلاحمون (باتوجه به کالیبر/طول لول سلاح و باتبع طول گام و خان سلاح/فشنگهای مورد استفاده و درنتیجه نوع کاربرد تیراندازی و مقدار نیاز ما برای نور_صدا _ شک و لگد کمتر و ...) واسه ما چقدر ضرورت داره و چقدر کارایی مثبت ؟! و آیا این میزان ضرورت برای پرداخت مابه ازا و هزینه ای که ممکنه بعدا به خاطرش متحمل بشیم واقعا کافیه یا خیر ؟؟؟!!!!!!!!!! که معمولا واسه اکثر ما جواب "خیر" ه.
حتی درمورد عشق تزیین و تغییر سلاح با اینکه با دل صاحب سلاح سر وکار داره و حسابش از تئوری های عقلانی جداست بازم بهتره حداقل در موارد شبه دار که منع قانونی درموردشون وجود داره کمی از همین دودوتا های عقلی بهره ببریم که عشق ما به سلاحمون خدای ناکرده با تلخی ای همراه نشه.
موفق باشید. باتشکر.Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)
عکس واطلاعات باید عرض کنم همینه که روی تفنگه عکس دفترچه شو اگه خواستین بزارم ام اطلاعات 4-16-50 mm بزرگنمایی دارای رنج فایندرو محاسبه افت 4000. نمونه گلوله با گرینهای مختلف که کد هر گلوله با کد ضریب بالستیکی وکد انحراف باد با تایین ارتفاع از سطح دریا روبه دوربین میدیم بعد در قد متر صفر میکنیم تا 750 متر بصورت اتوماتیک تعیین مسافت رو مشخص میکند وافت را محاسبه ولامپ افت روشن میشود در سمت راست مسافت سرعت وزش باد را به کیلومتر یا مایل به ساعت به شما میدهد که دو سوی به اضافه دوربین بصورت افقی مدرج است نقطه انحراف باد را مشخص وشلیک میکنید اما در مسافت هزار متر محاسباتی دارد که باید یک مقدار در تنظیم اولیه دوربین میزان سر کردن گلوله را ببشتر بگیرید چون بعد از 750 متر افت در کالیبرهای 270 و7 مگنوم خیلی بیشتر میشود بنده خودم شخصا با 7 مگنوم چندین بار با همین دوربین سیبل 30/30 را مورد اصابت دقیق قرار دادم کاری که با 308 بیشتر از 750 تا 80 بیشتر نتوانستم انجام دهم هنوز با 270 در این مسافتها ازمایش وتمرین نداشتم ودر بازار ایران موجوده اما در مورد دوربینی که شما میفرمایید هیچ اطلاعاتی ندارم
ببخشید درصد متر صفر میکنیم اما برای کالیبر هایی با سرعت پایین تر 8/57 امکان صفر کردن از 50 متر هم وجود دارد چون گلوله سریعتر به اوج میرسد وسریعتر افت پیدا میکند
دوست عزیز fmj ممنون از اطلاعات وراهنمایی مفید شما به هر جهت ما که نا دانسته بستیم. کسی که بخواد از تجهیزات جنگی استفاده کنه اسلحه مورد نظرشم پیدا میکنه با دویست وهفتاد نارنجک پرتاب نمیکنه مگه کارشناسی پیدا شه تو دوران مدرسه هم کلاسی قدیمی باشه انوقت توی اون سالا از دست صاحب تفنگ یه دل سیر کتک خورده باشه حالا بخواد جبران کنه اشک به چشای ادم بیاره توی استانای مرزی انقد گیر بازار نیست چون سلاحهای جنگی با تجهیزات برای کسی که دنبال تخلف باشه مهیاست اینم به لطف سردار بزرگ قاسم سلیمانی است که جلوی خیلی از بی حساب کتابیها رو گرفت وگرنه سابقا توی هر خونه ای یه کلاشینکف وقناصه وکلت موجود بود که ضبط شد ومورد عفو رهبری توسط قاسم سلیمانی قرار گرفتند اما به هر جهت قانون قانونه وبه فرمایش شما چرا دنبال درد سر بگردیم انشالاه بقیه دوستان کار اشتباه من رو با اطلاعات مفیدی که شما گذاشتین تکرار نکنند
سلام دوستان امروز برای تنظیم تفنگ رفتم تیراندازی با فشنگ وینچستر سوپر ایکس. 130 گرین توی صد متر یک خال یک و نیم در یکو نیم سانت بر روی کاغذ کشیدم با شلیک هشت گلوله نتونستم گروپی بیش از هفت هشت سانت اطراف خال بگیرم به فشنگ ها مشکوک شدم همه رو با ترازوی دیجیتالی وزن کشی کردم دیدم اختلاف فاحشی در وزن وجود داره چند تا چند تا فشنگ سیلر بولت از دوستان قرض گرفتم و وزن کشی کردم دیدم خیلی جزیی در وزن با هم فرق دارن رفتم تحقیقات پیش بقیه دوستان همه از وبنچستر های جدید که خریده بودن مینالیدن یکی از دوستان که اطلاعات دقیقی داشت گفت کاشف به عمل اومده یه مقدار فشنگ از پاکستان وارد شده که کپی زدن ناگفته نماند این فشنگا تو بازار بدون کارتن وجلد است وهمه فله ای هستن سر من کلاه رفت مواظب باشین این فشنگا اصل نیستن بدلن بعد با سیلر بولت 150 گروپ گیری کردم یک سانت تا یکسانت ونیم گروپ میداد در صد متر البته این فشنگ پاکستانی ها اگر باروت یکسانی داشته باشن گمون کنم گروپ خیلی بازی از هم ندن وتا سیصد بتونه عمل کنه
حسین آقای عزیز یادم رفت اینو عرض کنم که واقعا سلاحتون زیبا و ذوست داشتنی شده ...
موقعی که عکس هاشو گذاشته بودید تعطیلات بود و من ندیده بودم ولی بعدا دیدم. ایولله..خیلی خیلی ترقی کرده و تبدیل به یک سلاح حرفه ای شده .../ درمورد شعله پوشی که نصب کردید هم انصافا از نظر زیبایی کم نداره /حالا از نظر کارایی و تفاوت فنی انشالله خودت بعدا باتست برامون نتیجه شو بذار...(درمورد قوانین مربوطه هم دیگه حرفی نزنیم بهتره /بالاخره دوس ندارم ارزش کار و زحمت دوستانی که آگاهانه یا غیرآگاهانه این کارو کردن خدای ناکرده پایین بیاد/صلاح خویش خسروان دانند و از همه جهات محترم و متین خواهد بود...) Khansariha (8)
همچنین بعداز تنظیم و صفر دوربین اگر واست مقدور بود و شرایط مهمات اجازه داد واسمون یک تست لانگ رنج حداقل واسه 350_400 _550 و 700 متر بسته به توانایی و سلیقه ی خودت بگیر و عکسهاشو بذار / ما که درحال حاضر بدلیل نداشتن دوربین بزرگنمایی بالا واسمون این تست مقدور نیست ولی مطمئنا دوستانی که نخجیر سه دارن دوس دارن بدونن کیفیت تیر سلاحشون و همچنین مهمات خاص و دردسترسی که استفاده میشه دراین فواصل چه جوره ...
که اگه این کارو انجام بدی لطف بزرگی کردی...
درهرحال خواستم منم بهت تبریک بگم / امیدوارم با سلاحت همه جوره و درهرشرایطی عشق و کیف وافر و سالم ببری...
Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)
ممنون از لطف شما به. چشم فشنگ خوب که گیر اوردم تست میکنم نتیجه رو به عرضتون میرسونم امیدوارم خوب بزنه البته دوستان تا 475 متر تست گرفتن چیزی حدود مربع ده در بیست تیراشون نشسته واز اسلحه راضین
در مورد شعله پوش که خدمتتون در مورد ممنوعیتش عرض کردم ولی گفتم بهتره زیاد در باره اش صحبت نکنیم علت این بود که یکسری از مسائل را ما از همین تایپیکها خط میدهیم
مثلا اوایل که پی سی پی ها تازه به بازار وارد شده بودند انواع تصاویر و قصه های شکار غیر مجاز پخش شد و همین قضایا کار را به سمت ممنوعیت این تفنگها پیش برد که خوشبختانه این اتفاق نیافتاد

البته موضوعاتی مثل شعله پوش و حتی سایلنسر در بیشتر کشورها پذیرفته شده است اما در ایران این چیزها برای اسلحه های بادی هم ممنوع بود تا اینکه رزوه در سر لوله به یک استاندارد در اسلحه های بادی دنیا تبدیل شدو بالطبع فشار بازار این ممنوعیت را کم رنگ کرد

به هر حال بر اساس مطالب بالا گفتم بهتره زیاد مطلب را باز نکینیم تا از یک نفر کارشناس یا مطلع نظر قطعی و قوانین اسلحه مهمات را سوال کنیم

حسین جان گروپ 475 متر با چه فشنگ و چند شلیک گرفته شده بود
با دوربینی که شما داری در 100 متر و فشنگهای ایرانی چه گروپی تونستی بدست بیاری
گروپ 475 متر با سیلر بولت دوستات گرفتن 150 گرین من با فشنگ ایرانی هنوز ازمایش نکردم فکر نکنم کارایی داشته باشه مگر اینکه ریلود بشن تازه اونم به شکل ایرودینامیک سر گلوله بستگی داره همه. یک شکل باشن
ببخشید تعداد گلوله پنج شلیک
لینک مرجع