انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
فک کنم دوستان منظورمو بد متوجه شدن یا اینکه من بد توضیح دادم.چن ماه پیش با یکی از دوستان درباره سلاحهای جنگی ساخت داخل بحث میکردیم از کیفیت بد لول و بد تیر زدن میگفت و تاکید میکرد که یرخی یه خانی میندازن توی لول و بعدش با کلی افتخار الکی میندازن به مردم و بعدش هم به سلاحهای شکاری رسدیم البته توی یه سایت دیگه بود ولی اون دوستمون توی همین تاپیک هم پست داره و کاربر حرفه ای به حساب میاد و اگه اشتباه نکنم توی این انجمن هم یه بحث کوچیک دربارش داشتیم که متاسفانه هیچکدوم از دوستان دخالت نکردن جدا از این بحث یکی از دوستان که درواقع استاد بنده هستن تردید کوچیکی داشتن در مورد اسلحه 308 و 270 از بابت خانکشی و گام خانها داشتن که البته تجربه آقای حقیقی در مورد هر دو سلاح این تردیدو بر طرف کردن.من همیشه دفاع کردم از کیفیت لول سلاح های ایرانی چه ساچمه زن و چه گلوله زن میتونین توی تاپیکهای مربوطه مشاهده کنید.این دفاع بنده از کیفیت لول بوده و کاملا به ایرادهای سلاحه های داخل واقفم از جمله قنداق و ماشه و حتی ضامن نخجیر 3.توی پست قبلی منظورم فقط مبحث لول بود نه چیزه دیگه و توی خط اول هم اینو گفتم و در خط چهارم هم هزینه کردن برای رفع ایرادهای اسلحه گفتم تا به دقت سلاحهای خارجی برسه.حسین آقا اینکه ایرادای این اسلحه رو کارخانه برطرف نمکنه فقط به دلیل ارزان تمام شدن این اسلحه است و نمونش ضامن که برای دوربین مناسب نیس و ... و حداقل میتونستن جدا از بحث چوب مناسب یه قنداق مناسب دوربین روی اسلحه بزارن نه برای شلیک با مگسک و شکاف درجه.همه که نمیتونن مبلغ زیادی برای اسلحه ای شکار براش نیس هزینه کنن ولی خوب میتونن یکاری بکنن و اون اینکه به سفارش خریدار تغییرات لازمو بدن
9چن صفحه قبل رو بخونین (فک کنم از 15 تا 20 صفحه پیش) متوجه پستی که مد نظر بنده بود (در پست قبل ) میشین که البته مطمعن هستم به دلیل نبود شرایط مناسب جهت تست اون پست رو ارسال کردن.و بازهم میگم ایشون استاد بنده هستن ولی خوب میگم همه چیز را همگان دانند و بس2
این یه نمونه از اظهار نظر در مورد 308 ایرانیه البته خودشون از واژه ی فک نمیکنم استفاده کردن یعنی مطمعن نیستن اما من با کاربر ی این بحثو داشتم که با اطمینان کامل این حرفارو در مورد سلاحهای جنگی داخل و 270 ایرانی و ساچمه زن مطرح میکرد.باز هم از اون استاد خودم عذز میخوام که بخشی از حرفاشونو اینجا میزارم ((((((((((تازه این اعداد و ارقامی که درمورد ویژگیهای بالستیکی کالیبر 308وینچستر درجداول معتبر میبینید اصلا هیچ ربط و سنخیتی با این 308 ایران ( هم سلاح و هم مهماتش) نداره و به کل یک چیز دیگه ست!!!!
بله اگه اینجور حساب کنیم الان بهترین و معتبرترین سلاحهای تک تیراندازی دنیا کالیبر 308وینچستر ه ولی بهیچوجه نمیتونه مثال مناسبی باشه واسه قیاس 308ایران با کالیبرهای دیگه ی ایرانی!
تازه اگه همون فشنگهای خارجی و به روز 308 رو گیر بیاری بازم با اون لوله ی نخجیر308 نمیتونه شلیک فوق العاده ای ارائه بده!))))))
عزیز من تمامی این تفنگا رو داشتم وبعلتی که در استانی زندگی میکنم که همجوار بلوچستان وکرمانه با هر نمونه اسلحه ای که توی ایران موجوده کار کردم وبا اطمینان وبدون تعصب روی نخجیر ایرانی میگم چیزی از خارجیا کم نداره البته پس از رفع معایب وادمی هم هستم که توانایی خرید هر نوع تفنگ خارجی رودارم ، با این تفاسیر تصمیم گرفتم نخجیر بگیرم چون به لحاظ بالستیک از نمونه خارجی کم نداره
سلامKhansariha (8) عزیزانی که نمونه های خارجی گلوله زنهایی مثل وینچستر و زدکاکا و اشتایر و... رو دارن لطف کنن گروپی چیزی در شرایط استاندارد دقت اسلحه بزارن ، تا ما هم تفاوت های احتمالی سلاح ها رو متوجه بشیم. ممنونKhansariha (8)
در ضمن با احترام به نظر دوستان ، انتقاد غیر مستند از سلاحهای جنگی ساخت داخل، دلیلی بر پاییین بودن کیفیتشون نیست... اما در مورد مهمات... متاسفانه با شما موافقمKhansariha (290) خخ ارادتKhansariha (8)  
دوست عزیز اقای کورنت دوستان بیان مشارکت کنن اطلاعات بدن از تفنگای خارجی گروپ بزارن تا کمکی بشه انجمن مرجعی برای مقایسه داشته باشه تا کیفیت اسلحه های ایرانی سنجش بشه ،البته شخص خود بنده با تمامی تفنگای خارجی تیراندازی وشکار رفتم تنها تفاوت انها در خوش دستی وزیبایی و قنداق وضامن وماشه خوبه دیگه هیچ مزیتی ندارن ،بنده خودم دوازده سیزده سال پیش لول تیر بار گرینوف. روی کپ برنو سوار کردم وبا دو گلنگدن تیر ژسه و قناصه شلیک میکردم با فشنگای خارجی انموقع تهیه شون اسون بود هیچ یک از دوستان با 243 ،308 تجاری،303 ,کالیبر 8 تجاری جیکادو. ،موزر 270 توانایی رقابت باهاش نداشتن در صورتی که همه میگن کالیبر جنگی دقت تجاری رو نداره یا نخجیر ایرانی مثل خارجی نمیشه اینا همه نسبیه تفنگ وتیرانداز باید با هم مچ وفیت بشن گاهی تفنگ خوبه تیرانداز ناشی گاهی تیرانداز خوبه تفنگ معیوب یه ضرب المثل ما داریم میگه تفنگ باید پس نشینش خوب باشه البته پس از سلامت تفنگ این صدق میکنه قیمت تفنگ تعیین کننده نیست تیر انداختنش شرطه،البته لازم به ذکره که تعویض کالیبری که من انجام دادم مربوط به سالها قبله که اشرافی به قوانین جاری اسلحه نداشتم ونمیدونستم جرم داره از دوستان تمنا میکنم هیچکس به فکر امتحان این کار نیوفته چون جرم سنگینی داره
(2015-04-10 05:34 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عزیز من تمامی این تفنگا رو داشتم وبعلتی که در استانی زندگی میکنم که همجوار بلوچستان وکرمانه با هر نمونه اسلحه ای که توی ایران موجوده کار کردم وبا اطمینان وبدون تعصب روی نخجیر ایرانی میگم چیزی از خارجیا کم نداره البته پس از رفع معایب وادمی هم هستم که توانایی خرید هر نوع تفنگ خارجی رودارم ، با این تفاسیر تصمیم گرفتم نخجیر بگیرم چون به لحاظ بالستیک از نمونه خارجی کم نداره

برداشت شما این بوده که من میگم نخجیر از 270 خارجی چیزی کمداره به لحاظ دقت و لول؟
البته بنده موافق نیستم که اسلحه ی تجاری دقتش از یه سلاح نظامی بالاتره! چون شرایط میدان جنگ ایجاب میکنه که برای
حفظ جان افراد و تعیین نتیجه نبرد، سلاحهای جنگی باید! باید! از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار باشن ! مگر در شرایط استثنا مثل ساخت یه مدل سفارشی!... این یه نظر شخصی و مقداری تجربه شخصیه! Khansariha (8)
اون قسمت از آخر پست قبلیم درباره 308 بخشی از اظهار نظر یکی از دوستان درباره 308 ایرانی بود نه خود بنده و منظورم این بود که با استناد به تجربه شما در خصوص تیراندازی با 270 و 308 ایرانی کلا اون اظهارنظر منتفی هست که از اول هم نظر بنده همین بود و با شما موافقم که چیزی کم نداره. و این نظر رو در جواب آقای کلاشینکوو که در پاسخ به پست بنده مخالفت خودشونو اعلام کردند و معتقد بودند که (هیچ کس نگفته که نخجیر بد میزنه و سلاحهای خارجی بهتر میزنن) آوردم که متوجه بشن که من از خودم حرف در نیاوردم و قبلا توی این تاپیک دیدم که افرادی به اشتباه دقت سلاحهای ایرانیو پایینتر از سلاح خارجی میدانند نه اینکه خودم میگم که سلاحهای ایرانی بد میزنن خودم همیشه توی بحث لول حامیه سلاحهای ایرانی هستم.
در واقع تجربه شمارو استدلالی بر عدم تفاوت دقت بین سلاحهای ایرانی و خارجی بیان کردم و ازش دفاع کردم به امید اینکه بی اعتمادی ها از سلاح ایرانی حداقل در مورد لول نخجیر 3 برطرف بشه نمیدونم چرا اینطوری برداشت کردین و این قدر کشدار شد
اگه نظر بنده طور برداشت شده که فک میکنید که با سلاح ایرانی مخالفم خواهشا یه بار دیگه تمام پستهای اخیرو بخونید و اگه بازم این برداشتو کردید پس من بد نوشتم عذر خواهی میکنم
نه دوستان من اتفاقا پیرو نظر شما دو عزیز صحبت کردم وکاملا متوجه منظور شما شدم فقط توضیحی مبسوطی دادم که جامع تر باشه وکلا برداشتم از فرمایشات شما دو نفر همسو با ایده شماست اگر گفتم مابقی سروران که تفنگای خارجی دارن بیان گروپ بزارن فقط به قصد تطبیق دادنه واصلا من تکنولوژی ساخت اسلحه خارجیو رد نمیکنم واگه گفتم من به شخصه با خیلی از این تفنگا کار کردم منظورم این بود برای من که کارایی همه مشخصه منتها بیان مشارکت کنن عضو بشن سطح علمی واطلاعاتی انجمن بره بالا شاید کسایی باشن که در شرف خرید اسلحه باشن تا با خاطری مطمین تصمیم گیری کنن
اصلا این تفنگی که امروز دست ماست کجاش ایرانیه ،کپ گلن کارخونه المانی،لول به قولی اتریشی یا ماشین الات ار وی اس اونو میزنه ،برگردیم به زمان رضا شاه مگه نه اینکه همین تفنگای برنو پرشین بهترین برنوی جهانند عزیزان اینا فقط اسم ایرانو یدک میکشن ،الان تمامی برندای نام اشنای دنیا منظورم تفنگ نیست موبایل دوربین ویا غیره توی چین ،فیلیپین زده میشه به. علت ارزانی نیروی کار نسبت به امریکا اروپا الان همین دوربین بوریس من توی فلیپین تولید میشه اما تکنولوژی وماشین الات امریکایی دروبین ریدفیلد ومه اوپتا در چین شعبه داره و بعضی ها روشون نوشته ساخته شده در فیلیپین هرگز تمیتونن بنویسن محصول فلیپین چون اونجا مونتاژ میشه یا با دستگاههای امریکایی انگلیسی قطعات ساخته میشن
سلام به دوستان
جناب حقیقی
در یکی از پستها فرموده بودید از لول گرینف روی کپ برنو استفاده کرده بودید. سوال من این هست که سوراخ زیر لول که مربوط به خروج گاز باروت و مسلح شدن تیربار هست را چطور پر کرده بودید؟

البته این موضوع صرفا جنبه کنجکاوی دارد و بنده کاملا به ممنوع بودن این کار واقفم.
باسلام
دوستان عزیز بنده در خارج ایران زندگی کردم اسلح هم داشتم در امریکا به حدی تخصصی عمل میکنند به طوری که تمامی کالیبرها با تویست ریتهای مختلف تولید میشوند برای وزن مرمیهای مختلف حالا دوستانی که اسلحهای توی اینترنت ارزان هستند لولشون حداکثر ۵۰۰ تیر گارانتی دقت دارند چون اونجا ارزان و فراوان هستهمه نوع رقابت به نفع مصرف کننده هست در مورد لول اونجا تنوع در نوع و طول لول فراوان هست ولی کیفیت لوله نظامی را ندارند اسلحه های نظامی جنس لولشون حرف ندارند منتها در ایران بعضا بی دقتی در هد اسپیس و این نوع مشگلات اذیت میکنه کلا ایران انتخاب نداریم
لینک مرجع