انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
من فکر میکنم که مشکل از پایه و نصب دوربین هست اینجوری بازی درآورده چون بدون تنظیم هم گروپه باز داده و با اینکه به راست کشیده شده بازم چپ زده پایه و رینگ چک بفرمایید مارک دوربین. را هم بیزحمت بفرمایید در مرحله بعد اگر از پایه مطمئن شدید باید دید مشکل از دوربین نباشد
در ضمن تنظیم دوربین نیاز مند نهایت ریلکس بودن روح و جسم هست خخ بعضی وقتها حتی آفتاب تیز هم در ش تاثیر داره قبل از شروع به تیراندازی از راحتی جای تیرانداز و ثابت بودن تفنگ اطمینان حاصل کنید البته جسارت بنده را ببخشید
راستی یک مورد هم چک بفرمایید دوربین گلوله زن معمولا درست در بیست وپنج متر فوکوس نمیشه و شاید این پرت زدن بهمین علت باشه در صد متر امتحان کنید
دوربین زایس مدل ترا 4-12 هست و همونطور که فرمودین توی 25 متر وضوه خوبی نداره و این هم به نظرم طبیعی باید باشه پایه وارن بستم و خوب محکم شده
حالت تیر اندازی هم دراز کش با دوپایه هاریس بود
هوا هم بدون باد
فشنگ مهام ایرانی همون سهمیه ای بود و فقط با همین فشنگ تست کردم چون قصدم این بود که مقداری تنظیم بشه بعد از فشنگ دیگه استفاده کنم
من خودم حس میکنم موقع تیر اندازی زیاد به کنترل لگد اهمین ندادم انگار که با پی سی پی دارم شلیک میکنم
امروز دوباره تست میکنم
سلام سعید جان. شما به توضیحاتی که دادی یه سوال واسه من پیش اومده قبل از نصب دوربین گروپش به چه شکل بود؟

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk
با سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
اقا سعید یه روش تنظیمی هست مخصوصه اسلحه های نظامی که خیلی راحت میشه واسه گلوله زن شکاریم ازش استفاده کرد.
یه سری وسایل میخواد باید تهیه بشه واسه درست تنظیم شدن.
1 میز
2 گیره
3 تراز
4 حوله واسه گرفتن اسلحه داخل فک های گیره حالا هرچیزی که بتونه جلوگیری کنه که اسلحه رویه قنداقش خط و خش نیفته.
5 صندلی
6 سیبل
روش کار.
میز رو در جای قرار بدین که تراز باشه بعد گیره رو میبندیم رویه میز و گیره رو هم تراز میکنیم.
اسلحه که از قبل دوربین روش تراز شده رو بین فک های گیره میبندیم و در اونجا هم باید اسلحه تراز باشه
سیبل رو در 100 متری قرار میدیم البته 100 متر برای اسلحه های نظامیه.
در هر مسافتی باشه زیاد فرقی نداره شما بزارید50 متر و مرکز سیبل رو هدف میگیریم
شلیک میکنیم به مرکز سیبل
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این تصویری که گذاشتم اگر مرمی بر رویه کاغذ به این شکل بر خورد کرد کاری با اسلحه نداشته باشید.
و فقط سعی کنید با کلک های رویه دوربین + داخل دوربین رو رویه جایی بر خورد مرمی بیارید به این شکل
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد اسلحه رو ازاد میکنیم از رویه گیره دوباره مرکز هدف رو هدف قرار میدیم که اگر درست صفر کرده باشیم باید مرکز هدف مرمی بخوابهKhansariha (8)
ببخشید اگر نقاشیمون بدهKhansariha (8)Khansariha (8)
یا علی.
بنده منظورم یچیز دیگه بود حداقل فاصله بدون پارالاکس دوربین شما 91متر هست که میشه 100 یارد در کمتر از این فاصله دوربین شما هر وقتی که توشو نگاه میکنی یجای دیگرو هدف میگیره دوربین هایی که پارالاکس خور هستند این مشکلو ندارند شما سه تیر در صد متر شلیک کنید ببینید چطورهKhansariha (8)
موارد زیادی در پرت وپلا زدن گروپ دخیله 1 مرغوبیت مهمات 2 دقت خود اسلحه بدون دوربین 3 دقت تفنگ با دوربین (منظورم از این جمله اینه که دوربین سالم باشه ) 4 عوامل محیطی 5 مهارت تیر انداز // اگه گیرتون اومد چندتایی فشنگ سیلر بلوت150 گرین یا 130 گرین ویا دیگر مارکهای خارجی مثل وینچستر پیدا کنید اگرهم نبود فشنگای مهام رو یه دست کنید واگر این مورد هم امکان نداشت پس چاره ای جز استفاده از فشنگ مهام فابریک ندارید/ اول ی سوال چند وقته که 270 رو دارید اگه تازه خریدید که مبارکه و موقع تست چگونه بود اگه خیلی وقته داریش ایا دوربین وپایه رو خودتون روش سوار کردید یا موقع خرید کامل بود ؟1 من تجربه دوربینهای قوی رو ندارم پس شما بقول دوستمون پنج شلیک بدون دستکاری دوربین به فاصله 100 متری داشته باشید ببینیم این فرضیه چی میشه اگه بازم دقیق نبود وگیج زد حتما دوربین وپایه رو باز کنید و5 تا شلیک به همون خال در 25 متری داشته باشید تا ببینیم ایا دقیقه یا نه اگه دقیق بود پس ایراد از دوربین وپایه است واگر دقیق نبود فعلا ایراد از تفنگه که پس از رفع ایراد باید به دوربین هم پرداخت . اگه از تفنگ باشه شما قضیه ازاد بودن لول رو روی قنداق بررسی کنید که یه اسکناس ردبشه هداسپیس سلاح رو هم بررسی بفرمایید تا معلوم بشه که فضای هد کلیرنس تاچه حد بازه ونیز بررسی گلن جا زدن گلن درکپ بدون فشنگ وبدون سوزن و ضامن که نباید هیچ گونه لقی به عقب وجلوداشته باشه درضمن بنده حقیر وسایر دوستان در مشاوره سلاحهای گلوله زن مطالبی رو برای اقای جنوبی درمورد پیدا کردن عیب برنوشون نوشتیم لطفا اونارو هم مطالعه بفرمایید ومنتظر جوابتونیم

یه روشی هست که شما میتونید بدون شلیک کردن دوربینو با سلاح تنظیم کنید سلاحو بدون گلن به یه گیره میبندید تا ثابت بشه بعد سیبلو مثلا در100متری قرار میدید طوری که وقتی از داخل لول نگاه میکنید دقیقا وسط خال رو ببینید حالا از داخل دوربین نگاه کنید واگه مرکز + روی خال بود که هیچ اگه نبود با چرخاندن طبلکها + بیارید روی خال حالا اگه سلاح و پایه ودوربین ومهمات مناسب باشه باید تیر رو روی تیر بکاره
درود بر همه اساتید، فرموده همه دوستان صحیح ولی به نظر بنده ابتدا فشنگ مناسب گیر بیار . این فشنگ هایی که شما استفاده کردی مطمعناً هیچ کدوم مرمیشون سنتر نیست. اگر فشنگ خارجی گیر نیاوردی همین فشنگ های سهمیه ای رو با دستگاه تراشکاری سنتر کن و استفاده کن مطمعن باش جواب میده. احتمالاً 80 درصد ایراد کار مربوط به همین فشنگ هست.
البته اگه تونستی بعد از باز کردن فشنگ ها باروتشون رو وزن کن و همه رو یک دست کن.
(2015-09-16 12:53 PM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوربین زایس مدل ترا 4-12 هست و همونطور که فرمودین توی 25 متر وضوه خوبی نداره و این هم به نظرم طبیعی باید باشه پایه وارن بستم و خوب محکم شده
حالت تیر اندازی هم دراز کش با دوپایه هاریس بود
هوا هم بدون باد
فشنگ مهام ایرانی همون سهمیه ای بود و فقط با همین فشنگ تست کردم چون قصدم این بود که مقداری تنظیم بشه بعد از فشنگ دیگه استفاده کنم
من خودم حس میکنم موقع تیر اندازی زیاد به کنترل لگد اهمین ندادم انگار که با پی سی پی دارم شلیک میکنم
امروز دوباره تست میکنم

با سلام و احترام.

آقا بیشتر مشکل ماله فشنگ مهام هست.

مرمی رو در 3 قسمت به گلویی پوکه و یا جایی که مرمی به پوکه میچسبه ، چسب میزنند ! چرا ؟ خدا میدونه.

من چند روز پیش میخواستم مرمی مهام رو عوض کنم ، با چکش مخصوص چند ضربه زدم که چکش شکست ولی مرمی در نیامد !

خلاصه ترسیدم دادم به یکی از دوستان که بست به گیره و با کج کردن در آورد که دیدم سه نوار ریز دور مرمی هست که چسبوندن به پوکه اگر اشتاه نکنم !

خلاصه از فشنگ ICIG استفاده کن که باروت مال مالزی هست و تا 200 متر خال میزنه و حرف نداره.

البته یک فوت کوزه گری !

برای صفر کردن از فشنگ خارجی استفاده کن بعد برای شکار اگر خواستی از فشنگ ارانی استفاده کنی ، فقط کمی باید الا و پایین بگیری و حتی نیاز نیست طبلک ها رو دست بزنی.

موفق باشی.

ممنونم.
با سلام:
سعید جان خستگی به تنت موند ها !!!!!!Khansariha (226)
اینکه پی-سی-پی آدم رو بدجوری خراب میکنه اصلا شک نکن . من چند وقت پیش با یه تفنگ فنری قوی تیرانداختم ، یهو دچار شوک شدم !!!!!!!!!! اصلا انتظارشو نداشتم . شما به عنوان یک تمرین خیلی خوب و مفید ، تمرین با یه فنری پر لگد رو در نظر داشته باش .
شما تفنگ رو آکبند خریدید پس همه چیز رو باید از پله اول شروع کنید (قبلا کسی باهاش سر و کله نزده )
پیشنهاد من اینه که شما برای درک بهتر وضعیت تفنگ ، از ابتدایی ترین چیز ها شروع کنید . دوربین رو بردارید و با استفاده از رست دو -سه تیر تو همون 30 متری که گفتید شلیک کنید ، ببینید گروپ چطوره ؟ شاید اصلا مشکل از فشنگ باشه . مهمام هرچقدر هم بد باشه تو 30 متری دیگه باید عملکرد قابل قبول بده . اگر گروپ باز شد باید با فشنگ خارجی هم تکرار بشه تا متوجه بشیم ایراد از تفنگه یا فشنگ . بعد از 30 بنظرم 50 متر هم امتحان بفرمایید (یکی-دو شلیک برای تست بهتر )
در نظر میگیریم با فشنگ خارجی خوب زده ، پس مهام رو کنار میگذاریم و تنظیم دوربین رو با خارجی ادامه میدیم .من اگر جای شما بودم هم فیوچی و هم وینچستر رو تست میکردم ببینم کدومش رو بهتر میزنه و دوربین رو با همون تنظیم میکردم بعد با مهام و .... شلیک میکردم ببینم چقدر بالا و پایین میزنه ، اینجوری آدم دستش میاد و میدونه که تفنگش با فیوچی تو 200 متری خال میزنه ولی مهام رو مثلا یه میل دات پایین تر میزنه (فشنگ خوب ، میشه معیار و بقیه رو با اون میسنجید )
اشکالات دوربین میتونه آدم رو کلا از تفنگ بیزار کنه پس شما باید از سلامت تفنگ مطمئن بشید بعد بریم سراغ دوریبن .
روشهایی رو که دوستان توضیح دادند(اقا بهنام و آسمان عزیز ) هم روشهای مناسبی برای تنظیم دوربین هست و انشالله بکار بیاد با توجه به پراکندگی تیر ها من فعلا دستکاری دوربین و پایه رو صلاح نمیدونم تا نتیجه تعویض فشنگ مشخص بشه پیشنهاد میکنم دوربین رو هم زیاد کلیک ندین تا از حالت دیفالت زیاد دور نشه که برگردوندنش به وسط خیلی سخته (البته شما از بنده به دوربین وارد ترین اینو جهت درس پس دادن عرض کردم )
نتیجه گیری کلی :
همونطور که خودتون اشاره کردید این تیراندازی ،بیشتر جلسه آشنایی با این دوست جدید پرخرج !!!!!!! بوده پس زیاد روی نتیجه آن حساس نباشید . خصوصا اینکه برنو را هم شما شلیک کرده اید پس خستگی و استرس اینهمه شلیک هم دخیل بوده
پس تعویض فشنگ+ استفاده از شکاف درجه + مسافتهای 30 و 50 انشالله نتیجه بخش خواهد بود .
(2015-09-16 09:54 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استفاده از شکاف درجه

نمیدونم چرا من عاشق ای کلمم (شکافدرجه) /الان کامران جان شاکی میشن که ای بابا من 20 خط نوشتم این احمدی بی وجدان فقط کلمه شکافدرجه رودیده خخخخخخخخخخخخخخخخخ / انشاالله که مشکل سعیدجان هم حل بشه /( دم اهالی انجمن همیشه گرم باد )
تنظیم دوربین بدون شلیک
لینک مرجع