انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به دوستان واساتید یک سوال شاید تکراری
اگه فشنگی رو باروتش رو خالی کنیم بعد داخل اسلحه بندازیم و از سر لوله داخل لول اسلحه بدمیم و هوا از لوله خارج نشه اینم نشانه تنظیم بودن هد اسپیده یا این یه چیز دیگست ؟ممنونم
ببخشید که اینقدر زیاد شد.
سلام
من تاحالا اینجوری تست نکردم در اولین فرصت تست میکنم وجواب رو همین جا اطلاع میدم
اما تست فوت کردن و مک زدن رو برای تست سلامت واشر لول تفنگ بادی بدون ساچمه تاکید میکنم بدون ساچمه(واشرجایی که ساچمه گزاری میشه) امتحان کردم وجواب داده اما فشار گاز پشت مرمی کجا وفشارهوای پشت ساچمه تفنگ بادی کجا اصلا قابل قیاس نیستن بعیده فوت و مک زدن در گلوله زن جواب بده مگر اینکه هد خیلی گشاد باشه مثلا بیشتر از یک میل
(2018-03-06 06:45 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من تاحالا اینجوری تست نکردم در اولین فرصت تست میکنم وجواب رو همین جا اطلاع میدم
اما تست فوت کردن و مک زدن رو برای تست سلامت واشر لول تفنگ بادی بدون ساچمه تاکید میکنم بدون ساچمه(واشرجایی که ساچمه گزاری میشه) امتحان کردم وجواب داده اما فشار گاز پشت مرمی کجا وفشارهوای پشت ساچمه تفنگ بادی کجا اصلا قابل قیاس نیستن بعیده فوت و مک زدن در گلوله زن جواب بده مگر اینکه هد خیلی گشاد باشه مثلا بیشتر از یک میل

سلام بسیار ممنونم از حسن توجه شما
من فقط یک بار امتحان کردم اونم روی 270
وقتی دمیدم داخل لوله هوایی جابجا نشد یعنی لوله کیپ کیپ بود. البته منظورم از خالی کردن باروت فشنگ برای جلو گیری از خطرات احتمالی بود. چون اینو دیدم تو مغازه های اسلحه و مهماتی هنگام خرید و فروش سلاح انجام میدن خواستم ببینم این آزمایش برای چیه؟بازم ممنونم ببخشید.
این ازمایش برای چک هداسپیس و پس زنی دوده بوده
حالا قدرت فوت کجا قدرت انفجار کجا
قابل مقایسه نیست
سلام
من الان برنو خودم رو که گلن وهداسپیس استاندارد داره رو با فوت ومک زدن چک کردم
3 تا پوکه خالی شده از مرمی وباروت رو نوبتی در خزانه گذاشتم با گلن بدون سوزن
اولی پوکه فشنگ عشایری که هم با فوت کردن وهم مک زدن معلوم شد که نشتی واضح هست
پوکه دوم مهام بود که با فوت ومک زدن هوا بسخی جریان داشت وپوکه سوم یک پوکه ام ام هست که اونم هوا نه به راحتی عشایری نه به سختی مهام جریان داشت
نتیجه گیری من اینه که قطر پوکه ها باهم فرق دارن ونتیجه هوادهی هم فرق داره
به فرض سالم بودن گلن وهداسپیس درانفجاروپس زنی دوده هم قطر پوکه مهمه هم نرم بودن پوکه که خوب باد کنه وبا دیواره خزانه اببندی بشه وهم اندازه باروت که اگر از حدی کمتر باشه نمیتونه پوکه رو با خزانه اببندی کنه وباد بده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز انشااله سلی پر از خیر وبرکت برای همه اعضا باشه .یک سوال داشتم .چطور میتونم سرعت را به ژول تبدیل کنم .مثلا سرعت تیر یک اسلحه را زدن 425 متر بر ثانیه .چطور بدونم چند ژول قدرت داره بازم ممنون از راهنمایی شما اساتید
(2018-04-08 12:44 PM)arashshayan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز انشااله سلی پر از خیر وبرکت برای همه اعضا باشه .یک سوال داشتم .چطور میتونم سرعت را به ژول تبدیل کنم .مثلا سرعت تیر یک اسلحه را زدن 425 متر بر ثانیه .چطور بدونم چند ژول قدرت داره بازم ممنون از راهنمایی شما اساتید

با سلام....برای بدست اوردن انرژی با استفاده از سرعت از رابطه( e=1/2m(v^2 می توان استفاده کرد...فقط توجه داشته باشید انرژی بدست آمده انرزی پرتابه در همان لحظه است و ممکن است با قدرت درج شده بر روی اسلحه متفاوت باشد.
ممنون عزیز لطف کردید راهنمایی کردید فقط من متوجه نشدم چطوری باید حساب کنم .مثلا به جای خروف انگلیسی چه عددی باید گذاشت .شما در نظر بگیرید یک تفنگ را زده سرعت گلوله 450 متر بر ثانیه .اینو چطوری حساب میکنید .منظور شما در همان لحظه یعنی چی .وقتی سرعت تیر اسلحه در کاتالوگ 450 ثبت شده خوب با فرمول شما قدرتش بدست میاید
انرژی بر حسب ژول برابر است با : نصف (جرم جسم بر حسب کیلو گرم) *(سرعت جسم بر حسب متر بر ثانیه)به توان 2
بنا بر این شما باید وزن مرمی فشنگ رو داشته باشید که معمولاً بر حسب گیرین هست که یک گیرین برابر با 0.0647 گرم هست و هر گرم 0.001 کیلوگرم
پس شما با داشتن وزن مرمی و سرعت اولیه شلیک (که آن را با کرنوگراف به محض خروج از لول حساب میکنند میتوانید انرژی گلوله شلیک شده را محاسبه کنید.سرعت پرتاب گلوله علاوه بر وزن مرمی و شکل آن و مقدار و نوع باروت به نوع خانکشی و طول لوله نیز بستگی دارد .
ممنونم
لینک مرجع