انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
قشنگه دوست گرامی

hosein haghighi
خیلی ممنون حسین جان.این قنداق چند مرحله دیگه کار داره، از جمله:
۱-عاج زدن
۲-قسمت جلویی و دسته رو میخوام رنگ مشکی بزنم
۳-کامل باید یه سمباده نرم بخوره
۴-در آخرم یه سیلر کیلر درجه۱

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk
با سلام :
خسته نباشید دوست عزیز بسیار زیبا شده Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بنظر میرسه کمی هم قنداق رو لاغر کردید که من میپسندم ولی بعضی ها اون رو ضعف میدونند . اگر به کار هایی که میخواهید انجام دهید یکی دو مورد رو هم اضافه کنید بنظر این حقیر عالی میشه :
-قبل از سنباده کاری به انتهایی قسمت جلویی بچه قنداق یک قطعه چوب با رنگ تیره مثل ابونی یا ماهاگونی نصب کنید که با بریدن قسمتی از قنداق و نصب چوب تیره رنگ و سپس فرم دادن و...... انجام میشه ولی اکثر قنداقهای زیبای گلوله زنی اینکار رو انجام میدهند . من خواستم اینکار رو برای دوستی انجام بدم گفت نه !!!! از فابریکی در میاد !!!!!!خخخخخخخ
هنوز تو کف اینم چی از فابریکی در میاد !!!! اینه که میگم هرکسی که بواسطه سهمیه صاحب تفنگ شده لزوما فرهنگشو نداره ....
- قسمت انتهای قبضه رو هم با همون چوب یا یک کپ فلزی تزئین کنید .کپ های فلزی مخصوص این کار وجود داره (البته نه در ایران ) ولی میشه با یک تکه آلو مینیوم یا فولاد ساخت . خوبیشم اینه که بعد ها میشه سر فرصت حکاکیش کرد و کله گراز و قوچ و شیر و اژدها و گودزیلا .........روش نقش انداخت .
در هر صورت کارتون زیباست و کارگاهتون زیبا تر !!!!!!خخخخخخخخ
اینو فراموش کردم بگم سعید عزیز اینکار رو روی تفنگش انجام داده میتونید در صفحات قبل عکسش رو ببینید
کوهنورد جان ممنون از راهنمایتون.حقیقاتا تو فکر خودمم هست که به بچه قنداق و قسمت دسته یک تکه چوب تیره اضافه کنم ولی فعلا وقتشو ندارم هر روز ساعت ۲۰:۳۰ از سرکار برمیگردم و همین کاراروهم بخاطره علاقه زیاد از وقت استراحتم زدم و انجام دادم، برای این قسمتها توی چوبهای بومی منطقه ای که زندگی میکنم خیلی گشتم تا آخر سر یه چوب تیره با بافت متراکم پیدا کردم که اصلا اسم درختشم نمیدونم چی هست ولی چوبه خوبیه حالا هروقت که دوباره حسش بیاد روش کار میکنم.عکس این تکه چوبو در ادامه میذارم

[تصویر: IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1...%DB%B5.jpg]
[تصویر: IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1...B%B1-1.jpg]
دوست من خسته نباشید
فکر میکنم این چوب بعد از لاک الکل خوردن یا کیلر به رنگ طلایی در میاد و اون تیرگی لازم رو نداره و آنچنان با رنگ قنداق اسلحه شما متمایز نیست که بر زیبایی کار اضافه کنه (برای قسمت انتهایی قنداق )
شما باید از چوب هایی مثل گردوی سیاه یا گرگی (ریشه گردو ) یا فوفل یا آبنوس یا رز وود استفاده کنید تا به تیرگی و زیبایی لازم دست یابید
برای اینکه درصد تیرگی این چوب رو پیدا کنید کافیه با دستمال یا پنبه ای که با آب خیس شده رو بر روی قسمتی از چوب بکشید تا بدونید بعد از لاک یا کیلر چه رنگی خواهد گرفت
چون قنداق اسلحه فقط لاک میخوره تا زیبایی های چوب خودش رو نشون بده
در ضمن به نظرم این چوب گردو هست و البته با طیف رنگی روشن
[تصویر: 035217l.jpg]
آقای وکیلی و سایر دوستان از راهنمایی های ارزنده شما متشکرم.وکیلی جان میخوام از قسمت مغز این تنه استفاده کنم که قهوه ای تیره است این کنده مربوط به یه درخته که شکلش بین بید مجنون و اوکالیپتوس هست ولی دقیقا اسمشو نمیدونم

[تصویر: 14474190439211.jpg]
سلام دوست عزیز تیرگی رنگ قنداق حد و حدودش دست خود ادمه. شما قبل از لاک الکل. یا کلیر. باید زیر رنگی که همون رنگ چوبه بزنی با هربار زدن تیره تر میشه بدون این که نقش ونگار چوبو گم کنه.

hosein haghighi

این درخت هم اینطور که آدرس میدن باید شیشه شور باشه اسمش

hosein haghighi
انصافا برا رنگ کردنش مونده بودم چیکار کنم که الان با اطلاعاتی که دوستان دادن بعضی مسائل واسم حل شد.حسین جان شیشه شور نیست

آقای حقیقی میشه لطف کنید راجبه زیر رنگ اطلاعات بیشتری در اختیارمون بزارید

سیاوش جان اگه میخوای کار عمری کرده باشی وقنداقت خاصیت قنداقهای فایبر گلاس رو داشته باشه زیر لولو بیشتر از حد معمول گود کن بعد با رزین. پرش کن و بعد رزینو بتراش که اندازه یه اسکناس سرتاسر لول آزاد باشه.

hosein haghighi

زیر رنگی چوب یه اسم دیگه اش جوهره که بصورت طبیعی رنگ گیاهی. و صنعتی وجود داره نمونه صنعتی خیلی بیشتر تیره میکنه به همین خاطر با آب رقیقش میکنن. کسایی که [IMG][/ممگIMG]تو کار چوب هستن حتما دقیق تر میدونن مثل مبل سازا یا کمد سازا.

hosein haghighi
این درخت به فصل بهار گلهای قرمزی نداره؟

hosein haghighi
لینک مرجع