انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام :
درسته که این بحثها اینجا جاش نیست ، اما من هم با شما خیلی موافقم . از این بلا ها هم زیاد سرم اومده . بنظر من تفنگ شخصیت داره (نخندین والا راست میگم ) بعضی از تفنگها آروم اند و معمولا دقتشون زیاد بالا پایین نمیشه بعضی ها هم دمدمی مزاج !!!!!! من یه تک استیونس داشتم ، شکار حلال رو از 100 متری برات میزد ولی یه تفنگ دیگه داشتم که تیرش فقط رو حروم خوب وا میشد !!!!!
گرگ و گراز و ........ از وقتی که تو دیدت میومد دیگه رهایی نداشت ! سازنده اش چه یزیدی بوده خدا میدونه !!!!!!!!!!!!
در مورد تجربه شما هم شکارچی های قدیمی میگفتن حیوون نظر به آسمون کرده ................
منظور این بود که با اوستا کریم یه راز و نیازی کرده که منو از دست این بشر نا خلف نجات بده (خدایی نکرده منظورم به شما نبود و خودم رو گفتم )
اگر تعداد این حیوونایی که من بهشون تیر انداختم و سر به هوا !!!!خخخخخخخخخخخخ بودن رو بخوام بشمرم فکر کنم یه کشتی نوح لازم باشه Khansariha (219)Khansariha (219)
سلام دوستان کامران جان من اين جمله رو بارها از پدرم شنيدم که حيوان با خدا دارد صحبت ميکند و گاهى انقدر گرم صحبت ميشود که اصلا توجهى به اطراف ندارد
کامران جان ماشاالله خودتون همیشه اماده خندیدنید وارسالهاتون پر از انرزی وموج مثبته وبه دوستان میگید (نخندین والا راست میگم) چشم نمیخندیم خوبه ولی من نمیتونم نخندم چون ازخودتون یاد گرفتم خخخخخخخخخخ خنده بنده حمل بر قبول نداشتن سخنان شما وسایر دوستان نیست فقط جهت مزاح بود کوچیک وشاگرد همه تونم/// شاعر میفرماید* خنده من از گریه ام تلخ تر است چون کار من از گریه گذشته میخندم* یا در جای دیگر میفرماید بخییه ی کفشم اگر دندان نما شد عیب نیست خنده می ارد همی بر هرزه گردی های من***یاد ایامی که فقط کارم شده بود شعر حفظ کردن بخیر/یادش بخیر یه معلم ریاضی داشتیم که همیشه 10 دقیقه از وقت کلاسو جدای از حضوروغیاب وپرسش و پاسخ تنفس اعلام میکرد ومیگفت هر سوال یا مطلبی غبر از ریاضی داربم مطرح کنید//
سلام دوستان عزیز ارجمند،تعجب بنده از عدم اصابت گلوله ها نبود بهت من از جابجا نشدن حتی یک قدم قوچ از جایش بود ،که چند سال بعد جوابشو گرفتم
بنده بعد از این ماجرا یک دامداری در ابتدا سنتی وسپس صنعتی احداث کردم واز عجایب خلقت چیزها دیدم که جای بحثش اینجا نیست منتها علت عدم فرار اون قوچ کری وناشنوایی بود ،که بنده در دامهای اهلی به کرات این ضایعه رو دیدم ،
پیرو این خاطره یک روز دوستان که برای جمع اوری عسل وحشی به کوه رفته بودن زنگ زدن وگفتن یک پازن رو محاصره کردن وبا دست گرفتنش ابتدا فک کردم شوخی میکنن اما وقتی با قطعیت گفتن با موتور کراس پی ادرسشون رفتم ودیدم حقیقت داره. اونا نری رو ذبح کرده بودن ،اما گفتن کور بوده حدقه چشم رو نگاه کردم یک پرده لزج مانند جلوی حدقه رو گرفته بود از خوردن گوشت منعشون کردم ،در همین موقع چوپانی که منو میشناخت اومده بود کنار چشمه دامو سیر اب کنه باهاش صحبت کردم میگفت دامهای اون ابتدا تب شدید میکنن بعد عطش اب دارن وسپس کور میشن ،با دامپزشکی تماس گرفتیم اومد وبیماری رو pprتشخیص داد که بین دام اهلی وشکار مشترکه ،وعلت ابشخور مشترک تشخیص داده شد ،از اینکه بحث خارج از موضوع تاپیک مطرح کردم پیشاپیش عذر میخوام
سلام دوستان امروز مجدد رفتم تیراندازی فاصله 375 متری باد خیلی شدیدی میومد میخواستم جابجایی گلوله رو تو باد با کارایی محاسبه باد دوربین. بسنجم دوربین درست ادرس میداد اما وقتی که در جهتی قرار میگرفتم که باد از بغل بود اصابت گلوله ام دقیق بود اما وقتی در جایی قرار میگرفتم که باد از پشت سر بود تمام فشنگام ده پونزده سانت سر میکرد ،وباید نشانه روی رو پایین تر میگرفتم هدف مرکز کاغذ اچار بود دایره ده سانتی ابی رنگ تیراندازی به حالت خوابیده ودوپایه تفنگ سرعت باد 45 کیلومتر در ساعت تیرهای از بغل حول وحوش هدف ،جهت باد از پشت ده پونزده سانت سر کرد تقریبا لبه کاغذ اچار
[quote='hossein1haghighi' pid='232215' dateline='1430936573']
تمام دیجیتاله ضرایب رو محاسبه نمیکنه کارخونه محاسبه کرده یه دفترچه داره شامل کد ضریب بالستیکی هر فشنک وکد میزان افت با توجه به گرین فشنگ ورنجفایندر یا فاصله یاب بر اساس متریک ویارد
من یه نخجیر در کالیبر 8.57 دارم با این مشخصات ...لول 60 سانت ،لول پله ای،بر روی قسمت بالای لول عکس صخره وبزکوهی حکاکی شده،بغل کپ عکس گل حکاکی شده زیر محافظ ماشه هم حکاکی شده با گل زیر قسمتی هم که از بالا فشنگ میخوره حکاکی وجود داره.پایه دوربین یه تیکه و دوربین لوپلد... بسیار دقیق هستش حتی با فشنگ های عشایری...دوستان این اسلحه من سفارشی بوده؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مبارکه
همانطور که مشاهده میفرماید سلاحهایی که دارای نقش ونگارن گرانترن ////لطفا چندتا عکس باتوضیحات از سلاحتون به اشتراک بذارید و درمورد دقت سلاح ونهایت هدفی رو که زدید در چه فاصله ای بوده وباچه ابعادی وباچه فشنگی //ممنوم
دوست عزیز من تازه وارد هستم و هنوز نمیدونم چطور باید عکس گذاشت ولی چشم حتما...در مورد فشنگ من فقط از فشنگ عشایری استفاده کردم که تا 250 متری که من تیراندتزی کردم به من ج داده ... هدف هم همیشه سنگهای بیابون بوده.ولی یکی از دوستان که فوقالعاده در تیراندازی حرفه ای هست با تفنگ من گنجشک بیچاره رو به عنوان هدف از حدود 110 متری زد .
به نظر بنده حقیر فشنگهای وطنی تا 250 متر ج میدن و نباید ازشون بد گفت ..
لینک مرجع