انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-01-15 08:50 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان یه گروپ از اسلحه 270 با فشنگ 130گرین مهام در فاصله 183متری بدون دوربین با شیار و مگسک در وضعیت دراز کش در ارتفاع 1560متر از سطح دریا رطوبت هوا بالای 50درصد دمای هوا 7درجه سانتیگراد دید مستقیم شیب صفر
با سلام :
دوست عزیز ماشالله تفنگتون خیلی سالم بنظر میاد ، تو این فاصله و این رطوبتی که گفتید اونم با این شکاف درجه که فقط ماله زیر صد متره ، خیلی خوب زده . یعنی اگر به شکار نشانه رفته بودید قطعا موفق میشدید . امیدوارم بیخطر و در سلامتی استفاده کنید . میشه بگید تفنگ ماله چه سالیه ؟ سوال دوستمون کوزی رو من هم تکرار کنم : بین لول جدیدا و قدیمیا کدوم سال از همه بهتر بوده ؟ با تشکر
با سلام خدمت دوستان .این اسلحه 270 در سال 88 نو گرفتم که بین دیگر اسلحه ها لول ضخیم تر و دارای خانهای بارز تر و تمیزتری (آیینه) بوده به قول صاحب اولش که سال 84 به اون اهدا شده بود از بین 80 قبضه خودش انتخاب کرده ولول شفارشی داره و ساخت چک و خودش یک شلیک هم نداشته در مورد شیار و مگسکش بعد از اینکه دوربینش شکست مگسک فابریک خودش سر میکرد به ناچار یک مگسک بلندتر و متفاوت از نظر نشانه( هشتی) طراحی و نسب کردم در ضمن اسلحه 270اگر در فاصله 100تا110 متری شش هفت سانت بالا بزنه در فاصله تقریبا 250متری صفر میزنه من خودم با مگسک در فاصله بالای 320متری هدف را مورد اصابت قرار دادم و اینکه مگسک برای زیر صد متره به نظر من درست نیست البته دوربین دقیقتره و دقتش در فاصله بالا قابل قیاس با مگسک نیست ولی با مگسک هم میشه تا 350متری و400متری شکار زد من تجربه استفاده از نخجیر سری جدید رو ندارم و اظهار نظر نمیکنم ولی این اسلحه از نظر ((دقت)) بالاتر از اسلحه یکی از دوستان که zkk600 داره نباشه کمتر نیست ولی از نظر وزن و ماشه و قنداق اسلحه دوستم خیلی بهتره
با سلام :
پس حدسم کاملا درست بود از مدلهای اولیه است . اینکه گفتم مگسک ماله زیر صد متری است ، بخاطر اینه که در فواصل بالا مگسک روی هدف رو میپوشونه و کار یکم سخت میشه ولی من خودم بشدت طرفداره ستون درجه ام ولی ستونی مثل برنو که فواصل روش تنظیم شده و فقط نیاز به تخمین مسافت داره .در هر صورت ترکیب گلوله زن و مگسک ، سرعت تیراندازی رو میبره بالا من خاطرات خوبی از این ترکیب در فواصل کوتاه دارم (زیر صد متر ) خداییش خوراکه گرازه .موفق باشید .
کوهنورد جان میشه منظورتو از مدل های اولیه روشنتر بیان کنی
مدلهای خان پهن به سال 83 و 84 بر میگردند و از 88 به بعد به مرور مدلهای خان نازک تولید شدند.
دوستان این قضیه پهن و نازک شدن خانها برای کالیبر 8 mm نخجیر 3 هم اتفاق افتاده یا فقط شامل 270 میشه ؟
یه سوال دیگه در شرایط برابر قیمتی در نخجیر 3 اولویت خرید با 270 هست یا کالیبر 8 mm . خیلی دنبال 308 بودم که مشهد پیدا نکردم .
با سلام :
خدمت شما عرض کنم ، منظورم از مدلهای اولیه ، اولین 270 هایی بود که به بازار اومد (سالش دقیق یادم نیست ) معروف بود که لولش اطریشی بوده بعدا هم دستگاه خانکشی از ار-دبلیو-اس میخرن و........ من موندم اگر دستگاه و متریال از ار-دبلیو -اس میخرن چرا لوله هایی که جدیدا زدن اینقدر تلورانس داره و خیلی ها رو ناراضی کرده . در مورد 308 باید بگم من فقط شنیدم هنوز به چشم خودم نخجیر 308 که کارخونه زده باشه ، ندیدم . اگر مشکل فشنگ رو بشه یجوری حل کرد من رای به 270 میدم برای همیشه !!!!!! همینقدر بگم جک اوکانر میگه اگر ساخت همه سلاحها در دنیا بغیر از 270 و سرگلوله 130 گرینی نازلر متوقف بشه من هیچ کمبودی حس نمیکنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! منم که جک اوکانرم بدرقم !!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
270 یه جورایی فرزند خونده جک اوکانر حساب میشه ( به قول خودش تفنگ مردان اسلحه شناسه ) ولی در مورد دستگاهای خان کشی اینها خرید قبل از انقلاب بودن . حتی من شنیدم در دوره پهلوی اول خریداری شده . ولی اینکه چرا افت کیفیت داشتن برای خودم هم سواله . حداقل در مورد نخجیر 2 و صیاد به نظر من کیفیت هر سال بهبود پیدا کرده .
تمام مدلهای خان نازک جدید بد نمیزنند ،3تا از دوستان دارند که سال 90 تعویض لوله کردند وهمه شان خان نازک دارند وغیرقابل باور دقت دارند،البته فقط فشنگ خارجی تیراندازی میشه با این سلاح ها وماشه عوض شده ودوربین مناسب رو سلاح نصب هست .
دوستان کسی از قیمت نخجیر 3 کالیبر 308 و مهماتش اطلاعی داره؟
دقیقا با رضا جان موافقم. منهم بر این باور بودم که سری جدید تعریفی نداره ولی هفته قبل با اسلحه یکی ازدوستان گروپ گرفتم متحیرم کردم گروپش توی 103 متر با فشنگ اینترلاک هرنادی130 گرین23 میلیمتر بود.
لینک مرجع