انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صالح عزیز سلام ، شرمنده در ایام عید گرفتار دید و بازدید و بعدشم گرفتاری روزگار باعث شد دیر جواب شما رو دادم ، سهمیه گلوله زنی سالی بیست فشنگ میدن امسال من فقط سهمیه برنو و 270 دیدم بقیه کالیبر ها فکر کنم ندادند ، قیمت فشنگ 270 سهمیه هر عدد بیست هزار تومان و قیمت آزاد 45 هزار تومان و خارجی حدود دویست هزار است ، البته خوشبختانه جدیدا اصفهان مرمی تولید میکنه دونه ای سی تا سی و پنج هزار میفروشن که میگن با کیفیته و اگه فشنگ ایرانی ریلود بشه و با تعویض و نصب این مرمی و افزایش باروت فشنگ مناسبی قابل تهیه است که جمعا حدود 85 هزار در میاد که به نسبت قیمت خارجی خیلی بهتره ، دوستی دارم که سایت تیراندازی داره و میگفت کسانی که لانگ رنج با این نوع فشنگ میزنند خیلی راضی هستند ، انشالله وسایل ریلود بخرم نتیجه رو عرض میکنم ، در خصوص دوربین خیلی تحقیق کردم و علی الحساب با تضمین فروشنده که تو شهر خودمان هست یک تی ای گل 4*16-44 مدل mr pro گرفتم به شرط پایداری و دقت ، این مدت مشغول تعویض ماشه و خالی کردن زیر لول و تعویض پایه دوربین و نصب ریل پیکاتینی و مشکل خوراک دهی خشاب بودم ، کلی اصلاح باید روی اسلحه فابریک بشه تابه یک تفنگ مناسب تبدیل بشه ، برای عکس از راهنمایی که کردید متشکرم ببینم موفق میشم ، تندرست و شاد باشید
سلام جناب مرادی.
اسلحه نو مبارک باشه انشاالله به خوشی استفاده کنید.
برای ماشه ؛ ماشه تیمنی اصل یا فرعی گرفتید یا از همین ماشه های فالکون ؟

در مورد دوربین هم کار خوبی کردید اما اگر به جای تی ایگل لیپیرز ۶-۲۶ × ۵۰ تاکتیکال میگرفتید بهتر بود چون هم انتی شوک و هم زوم بالا تری داره.
و اصولا دوربین هرچه بزرگ تر ، بهتر و قشنگ تر.

اون مرمی ها رو هم اتفاقا یه جا ب چشمم خورد ؛ کیفیت خوبی دارن.
و سحمیه هم چقدر کم شده ؛ ۲۰ تا خه Khansariha (367)
[img]http://[/img] سلام ، روشی که برای عکس فرمودی انجام دادم ولی الآن دیدم فقط متن رویت میشه و خودم عکسها رو در این صفحه نمی بینم این که فرمودی کپی پیست کنم یعنی داخل همین صفحه یا آیکن کوه انتخاب بشه
صالح عزیز من مربوط به نسل کم هوش گذشته ام و هرچی با این آپلود سنتر انجمن و روش شما سر و کله زدم نشد ، تلفن من 09181321374 است اگر تمایل داشتید شماره اعلام کنید با واتساپ ارسال کنم ، عرض کنم به طبع کارمندی از ماشه فالکون و ریل f4 شرکت شاهین استفاده و هردو رو با مکافات فراوان نصب کردم چون داخل قنداق و همچنین سوراخها و انتهای ریل نیاز به اصلاح داشت و با گلن درگیر میشد زیر لول رو هم خودم قنداق رو ساب زدم تا یک کاغذ سرتاسر رد بشه ، خوراک دهی خشاب به علت مشکل داخلی قنداق که کپ با خشاب فاصله داشت برطرف شد ، بدون دوربین در 25 متر اسلحه رو امتحان کردم فاصله گلوله ها از هم کمتر ار 2 سانت بود حالا با نصب دوربین باید تنظیم بشه ببینم در فاصله های بیشتر چیکاره است ، ارادتمند
این ماشه فالکونی که شما نصب کردید کیفیت خیلی خوبی داره ؛ خیالتون راحت.
این بحث قنداق و تماس با لول هم خیلی مهمه ؛ و کار خوبی کردید که قنداق رو اصلاح کردید ؛ اخه چی بگم از تولیدات داخل که ادم رو مجبور میکنن از ب بسم دست به اچار بشیم.
و گروپ بدون دوربین هم ملاک خوبی نیست برای دقت ؛ انشاالله بعد نصب دوربین منتظر گروپ تون هم هستیم.
ضمنا من بهتون پیام دادم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکس تفنگ اقای مرادی که از من خواستن تا براشون اپلود کنم.
خوش بختانه نخجیر های جدید پیشرفت خوبی داشتن.
با تشکر از آقا صالح عزیز که زحمت آپلود عکسها رو کشیدن ، من درآپلودسنتر انجمن عضو شدم اما وارد که میشم اسم کاربری و رمز رو که وارد میکنم قبول نمی کنه ، چند بار مجدد درخواست رمز ورود دادم که برام پیامک میشه و آنها رو هم وارد کردم سیستم قبول نکرد نمیدونم ایراد کجاست ، دوستانی که 270 دارند چه ایرانی و چه خارجی عکس بزارند تا سایرین استفاده کنند و بتوان براساس اونها بحث و تبادل نظر کرد ، ضمنا در مورد دوربین مناسب برای نخجیر 3 و کلا 270 و گلوله زنی هم خوبه که صحبت بشه ، در قسمت مربوط به دوربینها بیشتر دوستانی که پی سی پی دارند مطلب گذاشتند وچون ماهیت و دوربینهای مناسب گلوله زنی کمتر تبادل نظر شده در این تایپیک اگر مدیران عزیز ایرادی نبینند مختصر صحبتی بشه جهت انتخاب مناسب دوربین ، سلامت و پاینده باشید
سلام جناب مرادیKhansariha (8)
اصولاً دوربین های مناسب برای pcp و دوربین های گردن کلفت بادی روی گلوله زن جوابگو هستن.
مثلا دیدم که بعضی ها دوربین های دیسکاوری روی سلاح گلوله زنی میبندن در حالی که همین دیسکاوری روی تفنگ مگنوم ۳۵۰ فنری به صورت مداوم از تنظیم در میره و حتی امکان داره خراب بشه.
من پیشنهادم برای دوربین خوب و ارزون و گردن کلفت ؛ دوربین لیپیرز ۶-۲۴ × ۵۰ هست که بالا عنوان کردم.
و اگه میتونید در حد ۲۵ تا ۳۰ تومن هزینه کنید دوربین های نیکو استرلینگ ۶-۲۴ × ۵۰ و نیکو استرلینگ ۱۰-۴۰ ×۶۰ عالی هستن.
پیشنهاد م اینه که یه دوربین بزرگ و خوش هیکل تهیه کنید. و ادامه بحث دوربین هم بهتره در تاپیک دوربین در سلاح بادی و گلوله زنی پیگیری بشه و تاپیک هم به بی راحه نره.
و یه سری عکس هم از تیون های صورت گرفته روی ۲۷۰ به دست استاد کاران ایرانی دارم که سعی میکنم تا فردا اپلود کنم براتون.
در ضمن برای اپلود سنتر هم پیشنهاد میکنم یه پیام خصوصی به اقا اسماعیل بدید تا بهتر کمکتون کنن.
سلام خدمت آقا صالح عزیز و سایر عزیزان ، در مورد نصب دوربین بر روی نخجیر به غیر از انتخاب خود دوربین مواردی وجود داره که من بیشتر اونها رو قصد داشتم مطرح کنم ، روی سلاح پایه طرح وارن نصب شده که با چهار پیچ به اسلحه متصل است کیفیت پایه ها نسبتا مطلوب اما فاصله دو پایه از هم مقداری زیاده و فقط برای دوربینهای با طول زیاد مناسب است ضمنا همراه اسلحه یک جفت رینگ طرح وارن وجود داره که قطر 25 میل است لذا اگر قصد استفاده از متعلقات فوق را دارید باید دوربین نسبتا بلند با قطر 25 تهیه بشه ، دوربینی که من خریدم به علت طول کمتر و قطر 35 بدنه مجبور شدم کلی هزینه و وقت بزارم پیشنهاد من اینه که این مسئله برای دوستانی که میخوان کمتر هزینه کنند در زمان خرید دوربین لحاظ بشه ، در تکمیل فرمایش شما کالیبر 270 به نسبت سایر کالیبر ها مثل 308 لگد کمتری داره و یک دوربین از برندهای متوسط هم جوابگو هست دوستان دقت نمایند تولیدات چین که اکثرا تحت لیسانس هستند به نسبت ده سال پیش خیلی بهتر شدند و میتوان از برند هایی مثل لیپرز ، دیسکاوری ، تی ایگل ، المنت ،نیکواسترلینگ و در درهای بالاتر از ورتکس ، مئوپتا ، اشمیت بندر و بوریس به شرط اینکه آنتی شوک خوبی داشته باشند استفاده کرد دوستانی هم که تمکن مالی دارند زاوارسکی ، زایس ، نایت فورس که حرفی بر عالی بودن آنها نیست ، فقط یک مورد دیگه عرض کنم انتخاب دوربین برای شکار و لانگ رنج فرق میکنه و مقدار مهارت تیرانداز و کیفیت اسلحه و مهمات هم خیلی مهمه اگر مثل من تازه کار و تیرانداز ماهری نیستید بی جهت دوربین خیلی گران نخریید ، سلامت و شاد باشید
برای جبران اون طول زیاد بین دو پایه دوربین میشه از یه ریل پتیکانی یک تکه استفاده کرد و بعد ؛ پایه دوربین ها رو روی ریل در هر جایی که دوست داشتید قرار بدید حتی میشه از پایه یک تکه استفاده کرد.
منظورم چنین ریلی هست :

اسلحه ای هم که در عکس میبینید یک قبضه نخجیر۳ تیون شده هستش.
با استفاده از چنین ریلی ؛ میشه به راحتی از هر نوع دوربین و پایه دوربینی اعم از یک تکه و دوتکه استفاده کرد.

اینا یه چند نمونه بهینه سازی نخجیر۳

نمونه اول بهینه سازی نخجیر۳ :
البته قنداق فابریک خود این سلاح قشنگ تر از این قنداقه.

نمونه دوم بهینه سازی نخجیر۳ :

نمونه سوم بهینه سازی نخجیر۳ :

نمونه چهارم بهینه سازی نخجیر۳ :
این یکی شده مثل تک تیرانداز های مک میلان آمریکا

اسلحه ۲۷۰ بلژیکی :

نمونه پنجم بهینه سازی نخجیر۳ :

نمونه ششم بهینه سازی نخجیر۳ :

قنداق سلاح گلوله زن ( مدل توی عکس هست )

انشاالله مفید بوده باشه.
اینم عکس هایی که قولش رو داده بودم.
مفید بود دکتر ...بسیار متشکریم... اون نمونه چهارمی طرح خفنی داره...
دادمهر جان مخلصیم.
یه مشکلی که این قنداق های تعویضی دارن رنگشونه ؛ یه جور رنگ براق و عجیبی دارن که تو ذوق میزنه ؛ و جلوه اسلحه رو کم میکنه البته هستن قنداق هایی که خوب رنگ شده باشن.
لینک مرجع