انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
در مورد مطلبی که گفتم در باره ماندگاری ودوام لول بحث سرعت و فشار مرمی هم وجود داشت و گفته بود که کالیبری مث 270 و 243 وینچستر به دلیل سرعت بالا در طول لول 1200 تیر با دقت تمام و کمال شلیک میکنن
بله، فشار هم در این کالیبرها بیشتره هر چه دهانه لول تنگ تر باشه فرسایش لول بیشتره و سریعتر اما از سرعت اطلاع دقیقی ندارم.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk
جناب حقیقی اگه در 308 نخجیر به جای فشنگ جنگی از فشنگ سافت پوینت استفاده شه قدرت تخریب به 270 میرسه؟
باید طبق ادعای کارخونه اینچنین باشه من آزمایش نکردم با هالو پوینت من میزدم بازم تعریفی نداشت.

من فک کنم قدرت تخریب 308 به دلیل بزرگ تر بودن مرمی نسبت به 270 توی فاصله نزدیک بیشتره
و برد و قدرت 270 در فاصله دور به دلیل سبک بودن مرمی و همچنین بزرگتر بودن پوکه و باروت بیشتر از 308 بیشتره
درسته؟
راهنمایی کنین طفا
اینا رو باید خیلی علمی تحقیق کرد وجواب داد بزرگی مرمی به تنهایی مزیت نیست مقدار سرعت. انرژی. فرم مرمی. فشردگی وسطح مقطع نوک مرمی. اینها همه عامله. شکار پیش از اینکه مرمی وارد بدنش بشه بیشتر تاثیر از انرژی میگیره که در سطح بدنش پخش میشه وشوک ناشی تقریبا فلجش میکنه و زمین گیر میشه مرحله دوم تخریب و خونریزی هستش.

وقتی مرمی وارد بدن حیوان میشه یه نموداری از انرژی تخریب رو از خودش به جا میز اره بعضی نمودارها افقی هستن بعضی بیشتر سیر عمودی دارن تا افقی این وسط ضریب نفوذ مرمی هم شرطه مثلا توی پوست کرگدن مرمی 308چقد نفوذ داره و270چقدر تازه وزن حیوان هم در نوع کاربرد اسلحه شرطه.

سجاد ونیمروز عزیز اگه وقت کنید سری به اینترنت بزنین تصاویری رو پیدا کنید راجع به مقایسه تخریب تفنگهای متفاوت خیلی خوبه البته کارخونه 308که من نمودارش رو نگاه میکردم ادعای تخریبش از 270وکالیبرهای دیگه شکاری بیشتر بود.

چند تا مجله شکار داشتم مقایسه انواع کالیبرهای مختلف در شکار اگه فرصت بود براتون میزارم متاسفانه بایگانیشون کردم.

من یه دو ساعت نیستم دوستان شما بحث رو دنبال کنید توی نت جستجو کنید اطلاعاتی اگه پیدا کردین منو هم آگاه کنید شرمنده بزرگواران میشم بحث شیرینی هستش موفق باشید عزیزان. البته حمل بر امر نباشه چون سروران خودشون بحث رو به اینجا رساندن عرض کردم.

بنده بعد از مدتي غيبت دوباره به جمع دوستان برگشتم سلام به همگي
بك سري وسايل كه از خارج خريداري كرده بودم از جمله ماشه و ضامن جدا بدستم رسيد كه ماشه به راحتي نصب شد اما ضامن براي اين مدل از نخجير كمي كوچك بود و با اصرار تعميير كار براي نصب كمي آسيب ديد ضامن. فعلا با ضامن خود اسلحه كنار آمدم
اينشالله فردا شب دوربين به دستم ميرسه و با وسايل ريلودينگ كه تهيه كردم با فشنگ هاي يك دستشده به زودي عكس هايي ازاسلحه و گروپ گيري براتون خواهم گذاشت.
سلام colt عزیز مبارک باشه انشاالا ،به شادی
دوستان من این جمله رو از همه اونایی که با کالیبر 308 کار کردن و تجربه زیادی از این کالیبر دارن شنیدم که ،قدرت تخریب 308 از 270 کمتره ،همه هم میگن در تجربه شکار به این نتیجه رسیدن ... 5 تیر روسی هم سرعت زیاد افت کم و تخریب ترمینالی از ویژگیهاشه ... شاید 308 و 5 تیر روس چون کالیبر نظامی هم هستند از 270 که صرفا شکاری هست قدرت تخریب کمتری داره
دوستان قدرت تخریب خیلی به نوع مرمی بستگی داره و بحث علمیش باید با مشخصات دقیق گلوله و مرمی مورد بررسی قرار بگیره ولی در مورد شکار شما چه با کالیبر ۲۷۰ چه ۳۰۸ و چه برنو به هدف بزنید حتما شکار را میندازه مگر اینکه به جایی بزنید که حیوان بتونه مقداری دور بشه و اونم در اخر کشته میشه ولی دست شما بهش نمیرسه خلاصه مطلب اینکه شما با هر کدام از این کالیبرها و بقیه کالیبرهای معمول گوله زنی کیل زون شکار را بزنید کار تمومه و رد خور نداره و در حقیقت اونی که مهمه به هدف زدن هست نه قدرت تخریب ،همه این کالیبرها به اندازه لازم قدرت تخریب دارن پارامترهای دیگه هست که باعث برتری یه کالیبر میسه
کلت عزیز مبارکه انشاالله منتظر عکسها وگروپاتونم /دم اهالی انجمن همیشه گرم باد /
لینک مرجع