انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ممنون از اطلاعات خوبی که دادین جناب ساینتمن.

حسین حقیقی
سلام دوستان.کار اصلاح قنداق نخجیر ۲۷۰ بنده که به علت وسواس و حساسیتی که روی زیباییش داشتم و به نظرم هیچ طراحی نمیتونست چیزی که تو ذهنم بودو اجرا کنه(نه به دلیل کاربلد نبودن بلکه به دلیل اختلافات سلیقه ای)مجبور شدم خودم دست بکار اصلاح قنداق بشم که بعد از دیدن هزاران طرح مختلف و گرفتن ایده و در نهایت اجرای اونا طرح زیر حاصل شد.تمام کار اصلاح قنداق توسط دو عدد سوهان و چند شماره سمباده انجام شد و ابزار دیگه ای در کار نبود و به همین دلیل نزدیک ۴ماه طول کشید تا کار اصلاح به پایان برسه.
[تصویر: 14591154971951.jpg]
[تصویر: 14591159244771.jpg]
[تصویر: 14591161000091.jpg]
[تصویر: 14591162381021.jpg]
سیاوش جان مبارکه دمت گرم واسه حوصله وسلیقه ای که به خرج دادی مرحبا
این اهنگ از سیاوش تقدیم به شما واهالی خوب انجمن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای آسمان عزیز ممنون از لطفتون.اینشالله شما و اهالی انجمن سال خوبی داشته باشید
اساتید بفرمایید کدوم نوع از دوربین های زایس ffp هستن
اول تعریف FFP و SFP
که استاد حسین حقیقی به بنده یاد دادند
دمشون گرم
موقعیت قرار گیری Reticle در انواع دوربینها
در برخی از دوربینهای شبکه دوربین در نزدیکی لنز چشمی قرار گرفته است که به آنها اصطلاحا SFP یا Second Focal Panel گفته میشود. در این دوربینهای با تغییر بزرگنمایی اندازه شبکه دوربین ثابت خواهد ماند.
در برخی دیگر شبکه در قسمت ابتدایی دوربین یعنی بین لنز شیئی و ارکتور قرار میگیرد که به آنها FFPیا First Focal Panel گفته میشود.به این ترتیب با تغییر بزرگنمایی اندازه شبکه دوربین نیز تغییر کرده و در نهایت با توجه به نوع شبکه محاسبات آن در تمامی بزرگنمایی ها یکسان خواهد بود.
دوربینهایی که از این سیستم استفاده میکنند بخاطر داشتن المانهای اپتیکی بیشتر جهت ساختن کانون اول(بر روی شبکه)قیمت بیشتری در مقایسه با سایر دوربینها دارند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محصولات زایس رو با هم مقایسه( Compare ) وبررسی بفرمایید
تا ببینیم موقعیت رتیکل چجوریه از هردونوع فراوان هست
[font=Arial]با تشکر از دوستانی که مشکل وسوال سایر اعضا رو مساله ومشکل خودشون میدونند وبصورت راه بردی سعی در حل اون دارند عزیزانی مثل اقای حقیقی واسمان عزیز وکامران خان وسایر عزیزان
مرتضی زاده عزیز بنده درمحضر اساتید فقط دارم درس پس میدم
ایا مورد مناسبی پیدا کردید؟
شکسته نفسی نکن جناب اسمان ومن بیتعارف عرض کردم و در مورد دوربین میخوام بدونم ایا اختلاف قیمت سری اچ دی و دورالیت واقعی هست در حالیکه طبق راهنمایی که اساتید انجام دادند هیچکدوم با زوم تارها بزرگ نمیشه در حالیکه سری مئوپتا میو استار الببته با دهانه بزرگ56 از این خصوصیت وبرتری اپتیکی بهره برده فقط سری ویکتوری در .زایس ظاهرا دارای این کیفیت هست و ایکاش مسایل دوربین گلوله زنی بصورت تفکیک شده مطرح میشد ظاهرا زایس کونکویست اچ دی ودورالیت دارای خطوط تخمین فاصله هستند که دوستان که با این دوسری کار کردند لطف کنند از این گروه از تولیدات زایس صحبت کنند.
اسمان عزیز شما در مورد خفیف از من پرسیدید؟ تو تاپیک خفیف نوشتم
مرتضی زاده عزیز جهت جلوگیری از منحرف شدن از موضوع اصلی تاپیک لطفا اینجا ادامه بحث دوربین رو ادامه بدیم
لینک مرجع