انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
فدرال سوفت پوینت توی 500 یارد. -1.3 متر یکو سه دهم متر افت .فدرال گلوله سیرا bthp gk 0/5 نیم متر افت در 500 یارد.فدرال نوزلرنیم متر افت fusion سوفت پوینت در دویست متر. 0/6 افت عجیبه یکم .وینچستر سوپرمی 0/4 چهار دهم متر در 500 یارد رمینگتون چهار دهم متر افت در 500 یارد هورنادی نیم متر افت در پانصد یارد ریمنگتون سی ال 1/3 یکو سه دهم متر افت در پانصد یارد وینچستر سوپر ایکس هشتاد سانت افت در پانصد یارد ساکو در پانصد یارد یک متر افت
اینا چند تا نمونه رو گذاشتم وجالب اینه که حتی اگه اسم فشنگ توی دفترچه نباشه شما خودت میتونی یک یا دو گلوله توی پانقد یارد شلیک کنی بعد ببینی بالستیکش شبیه چه فشنگیه کد همون فشنگو بهش بدی دقیق میزنه یکبار با هفت مگنوم دوستم به این مشکل برخوردیم اینکارو کردیم تا هزار جواب میداد
فیوچی یک مقدار نسبت به وینچستر افت بیشتری داره اما دقیق تره با کد سیلر بولت 150 فیوچی 150 جواب میده دوستان همین کد رو به دوربین دادن عالی میرنه
برای هزار متر متراژ افتو نداده توی دفترچه اش اما دوربین خودش محاسبه میکنه برای هزار متر چیزی حدود یازده دوازده متر افت داره بین یازده تا دوازده دیگه بستگی به فشنگت داره با فشنگ مچfmj هالو پوینت مسابقه در کالیبر 308 چیزی معادل ده تا یازدهه فول متال جاکت افت خیلی کمی داره برای لانگ رنج بیشتر از فول متال جاکت استفاده میکنن سوفت پوینت دقت وافت بیشتری داره
کممک[تصویر: fc3e8daf16ea743c1f23c308a3412e34.jpg]
البته باد شدیدی میومد یکم انحراف تیر میداد
دوستان در پلنصد متر کاغذ رنگی با نوار چسب روی هدف وسط به اندازه 13-13 چسبانده شده بود برای دیدن گلوله های صد متر برش داشتم
شلیک با فوکس 16 وتنظیم لنز روی پانصد متر
جهت وزش باد راست به چپ
البته توی 500 متر گروپ خوبی داده
اما از دوربین شما بیشتر از این انتظار میره
از کیفیت فشنگا راضی هستین اونا رو وزن کردین(آدم دیگه به چشم خودشم نمیتونه اعتماد کنه)
بازم اگه با شدید بوده پس خوب شلیک کرده

بابت بالستیک گلوله ها ممنونKhansariha (256)
همه شلیکها در هر دو فاصله 100 و 500 با یه زوم ثابت بوده؟
فشنگا رو وزن کردم تعدادی 390 گرین تعدادی 392 گرین وتعدادکمی 394 گرین وزن کامل مرمی با باروتشون بود شرایط تیراندازی خوابیده بود وبا هدف اختلاف سطح داشتم کلا راضی کننده نبود اما خودم بعد از تیراندازی به لباس تفنگ شک داشتم چون با زور بهش پوشوندم میگم شایط لولو مهار کرده باشه تیراندازی دقیق باید با میز و حالت نشسته باشه وهدف وتیرانداز اختلاف ارتفاع نداشته باشن هوا هم خیلی گرم بود افتاب شدید بندر عباس روی کار تیراندازتاثیر میزاره اما اگه فشنگا باروتشون یکسان باشه وگلوله fmj ,باشه گروپ بهتری در میاد هزینه تیراندازی با 270 خیلی بالاست وکسب مهارت با اون سخت میشه اگر فشنگ دلخواهمو پیدا کنم میتونم گروپ خیلی خیلی جمع وجور تری بگیرم کلا از 8/57 نخجیر خیلی بهتر تیر میندازه
گلوله ها همه با زوم 16 در هر دو مسافت شلیک شده اما در صد متر تنظیم لنز جلو روی صد متر بوده
البته ماشه بولد و حساس نشده با تنظیم کارخونه است یه مقدار توی ماشه کشیدن اذیت میشدم امروز باید حساسش کنم پیچش خیلی محکمه باز نمیشه
خودتونم میدونید که لول یه مقدار باید آزادی داشته باشه و توی دقت خیلی تاثیر داره اما فک نکنم که اون پوشش اینقدر زور داشته باشه که جلوی گردش لولو بگیره اما خوب امتحانش ضرر نداره.اون 4 گرین هم با اینکه خیلی کمه اما به هر حال یه کوچولو موثره.
شما بهتر تیر اندازیو با بدن خودتون در حالت خوابیده و بدون میز انجام بدین و دوربینو تنظیم کنین چون هرکس با یه استیل بدنی و سیکل تنفسی خاصی شلیک میکنه و ممکنه بامیز خوب بزنه اما بدون میز بد بزنه و برعکسش هم به همون میزان صدق میکنه ولی خوب برای تست دقت دوربین و اسلحه در اول کار میز مناسب تره و لی برای شلیک خوب باید دوربین مناسب با بدن تنظیم بشه.البته هم محوری خوب در سلاح برای افراد مختلف هم تقریبا باعث میشه خوب شلیک کنن .
ما خودمون یه روش خوب براش داریم که از میز بیشتر قبولش داریم و اون اینکه هدفو توی 100 متر قرار میدیم و اسلحه رو روی یه سنگ بزرگ میزاریم که لگد اسلحه تکونش نده و هم اینکه هم ارتفاع هدف باشه بعد لول سلاحو با نایلون و پارچه که سوراخ نباشه میپیچونیم لولو با گچ به سنگ محکم میکنیم بعد از دو ساعت که گچ کاملا خشک شد اون موقع اسلحه رو هم محور میکنیم قتاسه رو اینطوری هم محور کردیم طوری که فرمانده پایگاه کف کرده بود البته خودم نظامی نیستم.
در مورد ریلود کردن فشنگ نظرتون چه امکانش هس؟میشه مرمی و باروت با کیفیت جور کرد؟
البته انقد تفاوت خیلی موثر نیست اما اگه مرمی خوب گیر بیاد باروت خوبم باشه بطور قطع جواب بهتر از فشنگای کارخونه ای میده تمام تک تیراندارای حرفه ای فشانگاشونو خودشون پر میکنن البته همه چی دم دستشونه من فک کنم انقدبازی فشنگا مال محکم بودن ماشه است البته با 270 ایرانی تا حالا تیر اندازی نکرده بودم که ببینم یه تفنگ بدون نقص گروپش چطوری به همون اندازه ازش کار بکشم دوستان اگه کسی هست بهم بگه بهترین گروپ صد متری که خودش داشته یا جایی مستند دیده چقد بوده منم با رفع اشکالاتش به اون سطح میرسونمش گروپای من 1/5 الی دو سانتن در صد متر کسی هست گروپش نیم سانت یا کمترباشه؟
البته این تیرا که توی صد متر تصویر گذاشتم همراه با تنظیم کردن بوده یکی دو فشنگ اخری که تنظیم شد تقریبا کنار خالن
فک نکنم بهتر از این کروپ کسی داشته باشه اما جا داره که مال شما بهتر باشه
دوست عزیز در ۱۰۰ متر باید همدیگرو بدوره مخصوصا فشنگ خارجی
جناب حقیقی من از قول یکی از دوستانم میگم که میگفت تو 200 متر با فشنگ دست پر مرمی نازلر گدوپ 2.5 سانت گرفتم و تو 100 متر تیر ها همدیگرو قیچی میکنن.ایشون از سال 69 تو کار ریلود هستن وبسیار حرف ای پس با این حساب گروپ شما بهتر از اینم میتونه بشه البته از فشنگای سیلیر بلوت انتظار بیش از این نمیشه داشت چون میگفت باروتشون کمی زیاده و باید بالانس بشه البته از کیفیت عالی مرمی های چک هم تعریف کردن.ایشون چنتا فشنگ برام پر کردن با مرمی اس اس تی پودر با کد 60-44 و چاشنی مسابقاتی فدرال طول فشنگ 81.5 میلیمتر ایشالا بعد از تست نتایج رو میزارم.من دوربین وکتور اپتیک رو تفنگم بستم میخاستم بدونم اگر طبلکها در حد وسط خودشون باشن واسه تنظیم اسلحه حداکثر چند دور مجاز به جابجایی هستیم.قبلا که اشمیت بندر داشتم با یک نشانگر میشد فهمید چقدر میشه کلیک داد ولی در مورد این دوربین نمیدونم.کلا 8 دور کلیک خور داره 4 دور به چپ و 4 دور به راست
اقای گرگن عزیز شما با این فکشنگ گروپتون چطوره؟
با فشنگ دست پر میتونن همچین کاریو انجام بدن کار نشد نداره دلیلشو باید پیدا کرد البته قیچی کردن فشنگا تو صد متر مهمات خوب میخواد واسلحه خوب وتیرانداز خوب ،ماشه رو درستش کردم به احتمال زیاد تیر زدنش فرق کنه سر فرصت میرم تیراندازی نتیجه رو بهتون میگم
منظور شما از مجاز به جابه جایی رو نفهمیدم دوربین اگه تراز نصب شده باشه وبا محور لول توی یک راستا باشه قطعا وسط قرار میگیره وشما مانور کلیک چهار دور به راست وچپ رودارید از هر طرف برای تنظیم میتونید تا کلیک اخرو برید اما اگه دوربین خوب نصب شده باشه هیچوقت بیشتر از یک دور ونیم از هر طرف نیاز پیدا نمیکنین و میزان جابجایی کلیک ها هم شرطه مثلا بعضی یک هشتم زاویه دقیقه هستن بعضی ها یک دوم بعضی ها به متریک هستن یک سانت درصد متر اما دوربینای خوب میزان جابجایی یک هشتم رو دارن وهرچه با هر کلیک کمتر جابجا بشه دقیق تر تنظیم میشه اما کلیک خورش در نتیجه بیشتر میشه مهم اینه که دوربین خوب نصب شده باشه اگه دوربین خوب نصب بشه شما در صدمتر بدون تنظیم هشت تا ده سانت با مرکز هدف اختلاف دارین
لینک مرجع