انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام .

چرا تیکه را دور سر میچرخونید . وزن گلوله بر حسب گرم مثلا وزن jsb 18 گرین معادل1.17 گرم است مثال سرعت پرتاب کرنوگراف 270 متر بر ثانیه

ژول 42.8=2000÷270×270×1.17 گرم

عدد 2000 همیشه ثابت میباشد

برای تبدیل گرین مرمی به گرم مثلا 130 گرین برای گلوله زنی ÷15.43 که معادل یک گرم میباشد = 8.42 گرم مثال با سرعت پرتاب 950 متر بر ثانیه

ژول 3801=2000÷950×950×8.42گرم

این فرمول چایرگان میباشد بنده قبلا در گروه ها تلگرام مطرح کردم
ایشون تعارف آیتم های داخل فرمول رو میخواستن ما هم با سواد اندکمون براشون تشریح کردیم .چه دور سر گردوندنی بود این وسط؟
(2018-04-09 04:31 PM)hunter extreme نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .

چرا تیکه را دور سر میچرخونید . وزن گلوله بر حسب گرم مثلا وزن jsb 18 گرین معادل1.17 گرم است مثال سرعت پرتاب کرنوگراف 270 متر بر ثانیه

ژول 42.8=2000÷270×270×1.17 گرم

عدد 2000 همیشه ثابت میباشد

برای تبدیل گرین مرمی به گرم مثلا 130 گرین برای گلوله زنی ÷15.43 که معادل یک گرم میباشد = 8.42 گرم مثال با سرعت پرتاب 950 متر بر ثانیه

ژول 3801=2000÷950×950×8.42گرم

این فرمول چایرگان میباشد بنده قبلا در گروه ها تلگرام مطرح کردم

مثل عکس زیر
12/4 گرم وزن مرمی * 705 سرعت *705 متر بر ثانیه تقسیم بر 2000= 3081/55تقریبا 3082 ژول

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2018-04-09 10:14 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انرژی بر حسب ژول برابر است با : نصف (جرم جسم بر حسب کیلو گرم) *(سرعت جسم بر حسب متر بر ثانیه)به توان 2
بنا بر این شما باید وزن مرمی فشنگ رو داشته باشید که معمولاً بر حسب گیرین هست که یک گیرین برابر با 0.0647 گرم هست و هر گرم 0.001 کیلوگرم
پس شما با داشتن وزن مرمی و سرعت اولیه شلیک (که آن را با کرنوگراف به محض خروج از لول حساب میکنند میتوانید انرژی گلوله شلیک شده را محاسبه کنید.سرعت پرتاب گلوله علاوه بر وزن مرمی و شکل آن و مقدار و نوع باروت به نوع خانکشی و طول لوله نیز بستگی دارد .

اما این فرمول رو من متوجه نشدم
میر هاشمی جان میشه سرعت 705 رو با وزن 12/4 گرم درفرمول خودتون وارد کنید و انرژی 3082 رو بدست بیارید ؟
ممنونم
سلام بر عزیزان دل .اساتید از این سوالات سخت نفرمایید قلب ما ضعیفه.... ما گرم بودیم جوگیر شدیم ، یه چیزی نوشتیم شما چرا جدی گرفتید؟
جدا از شوخی طبق فرمولی که گفتم و اعداد شما :
وزن مرمی 12.4 گرم : کیلو گرم 0.0124=0.001*12.4
سرعت برابر است با 705 متر بر ثانیه که به توان 2 میشود: 497025=705*705
3081.555=(705*705)*(0.0124)1/2 که به تقریب میشه همون 3082 ژول
سلام دوسستان کسی راهی بلده که بشه ۲۷۰ دولتی ثبت نام کرد
گلوله زن دولتی فقط درقبال تحویل سلاح گلوله زن فرسوده سهمیه داره
دوستان سلام
من یک نخجیر 3 در کالیبر 57*8 دارم که کمتر از 200 گلوله باهاش شلیک کردم .جدیدا که دقت میکنم بعد از شلیک فشنگهای عشایری ( فسنگهای دیگه رو امتحان نکردم ) سر پوکه حدود یک سانت دوده میزنه حالا سوال از اساتید :
1- این موضوع به جان لوله تفنگ بر میگرده یا کیفیت پوکه ها؟
2- در صورتیکه اشکال از تفنگ باشه آیا راه چاره ای دارد ؟
3- آیا این پس زدن گاز باروت تاثیری در دقت و برد گلوله دارد ؟
تشکر پیشاپیش از لطف دوستان
سلام
برگشت دوده عوامل زیادی داره
1 سخت بودن وخالص نبودن جنس پوکه
2 شارژ (باروت ) کم البته نه همیشه
3 وزن سبک مرمی
4 گشادی خزانه
5 گشادی هد اسپیس هد کلیرنس
این عوامل رو تک تک میشه بررسی کرد و به یه نتیجه رسید
به شرح زیر 1 سخت بودن و خالص نبودن جنس پوکه باعث میشه که پوکه بطور کامل حین انفجار باد نکنه ونتونه دیواره خزانه رو اببندی کنه تا مانع از فرار گاز بشه
2 کم بودن باروت پوکه نه به این معنی که نشتی گاز رو به هرقیمتی بگیریم بلکه به این معنی که گاها پوکه خارجی هم اگر باروتش کم باشه برگشت دوده داره
کم بودن باروت این گلوله ها به این معنی نیست که بریم به باروتشون اضافه کنیم چون کار خطرناکی هست وابدا توصیه نمیشه
3اگر توجه کرده باشید برنوها ونخجیر کالیبر 8 با فشنگ عشایری که مرمی اونا 170-174 گرین هست برگشت دوده داره اما هیمن سلاح ها با فشنگ جدید سهمیه ای که مرمیهای اونا حدود 196 گرین وزن دارند برگشت دوده ندارند این درحالیه که وزن باروت وجنس پوکه این دو نوع گلوله یکیه اما در فشنگ جدید بعلت سنگین بودن مرمی و زیادترشدن
فشار داخل پوکه وزیاد تر بودن فشار داخل پوکه نسبت به گلوله با مرمی سبک تر انفجار بطور کامل میتونه پوکه رو باد بده
4 گشادی خزانه بندرت پش میاد که شایع باشه واگر تمام موارد بر طرف شد وبازم برگشت دوده بود میشه نتیجه گرفت از گشادی خزانه ست
5 یه فاصله خالی استاندادر بین پیشانی گلن تا ابتدای خزانه هد اسپیس گفته میشه و
یه فاصله خالی استاندادر بین پیشانی گلن تا ته پوکه هد کلیرنس میگن که چیزی در حدود 2 صدم میل هست
اگر این فاصله بیشتر از حد معمول باشه درهنگام انفجار موجب عقب نشینی غیر استاندارد پوکه میشه و نتیجتا نشت دوده
برای تست این فضا میشه یک لایه چسپ برق رو به ته یه پوکه شلیک نشده چسپاند وپوکه رو با گلن درخزانه جا داد اگر هد کلیرنس استاندارد باشه گلن پشت پوکه یا نباید بخوابه ویا به زور میخوابد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فشنگ اولی وسومی 196 گرین فشنگ وسطی 171 گرین

بسیار ممنون و سپاسگزار از پاسختون
حال اگر بعد از بررسی و انجام تست به این نتیجه رسیدیم که اندازه هد اسپیس و هد کلیرنس استاندارد نیست و زیاد است چاره چیست ؟
(2018-11-19 10:15 AM)ARHUNT نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار ممنون و سپاسگزار از پاسختون
حال اگر بعد از بررسی و انجام تست به این نتیجه رسیدیم که اندازه هد اسپیس و هد کلیرنس استاندارد نیست و زیاد است چاره چیست ؟

با سلام

باید ببری تعمیر گاه های مجاز اسلحه اونا با چرخوندن نصف دور یا یک دور لول اصلاح میکنن این مشکل رو

فقط مگسک و درجه ی تفنگ رو میکنن و دوبار میچسبونن
لینک مرجع