انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نخجیر 3
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان تولیدات اولیه نخجیر 3 که لول وینچستر روشون بستن از چه سالی تا چه سالی هست و آیا لول خان کشی شده خارجی بوده یا داخل خان کشی کردن؟
و برای این سری خان پهن از چه نوع لولی استاده کردن؟ و یا همین خان پهن ها همون لول وینچستر هستن؟
داداش روی هیچ کدوم از نخجیر 2 ها لول وینچستر نیست روی مدلهای حداکثر تا سال 85 لولهایی هست که خان پهن تر از نمونه ای فعلی دارند و اونا هم توی ایران ساخته شدن و لول مارک خاصی نیستند بعضی اسلحه فروشها واسه اینکه گرونتر بفروشن میگن این خان پهن ها ساخت اتریش هستند ولی شایعه هست همشون ساخت ایران هستن ولی اینکه خان پهن ها بهتر میزنن درسته.
(2014-11-19 08:12 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تولیدات اولیه نخجیر 3 که لول وینچستر روشون بستن از چه سالی تا چه سالی هست و آیا لول خان کشی شده خارجی بوده یا داخل خان کشی کردن؟
و برای این سری خان پهن از چه نوع لولی استاده کردن؟ و یا همین خان پهن ها همون لول وینچستر هستن؟

من جایی شنیده بودم یک سری از لوله های تولیدات قدیم نخجیر3 برای موزر آلمان هست ولی مطمئن نیستم.
كيوان جان كاملا درست گفتى، تفنگ ٢٧٠ من هم مدل ٨٣ هست كه لولش خان پهن بود ، كه سال ٩٢ لول خودم رو عوض كردم و لول جديد بستم كه هم شكل تراش لول ( ظاهر لول ) خيلى بهتر شده ، هم كيفيت زاج كارى ، خان هم كاملا باريك و ظريف تجارى شده درست مشابه تفنگ هاى شكارى اروپايى و امريكايى ، اين يك نقطه عطف بسيار مهم در كيفيت لول و خانكشى هست ، با مدير و مسئول بخش فروش جنگ افزار هم در اين مورد خيلى صحبت كردم ، انها هم أذعان داشتن كيفيت خانكشى لول بهتر شده ، دوستان توجه داشته باشن خانكشى باريك بسيار دقيق تر و بهتره و سرعت أوليه گلوله بيشتر و افتشم كمتره ، اينها رو خود مسئولان گفتن ( البته خود من هم اگاه بودم ) ، الان واقعا از دقت سلاح راضيم ، بى نهايت دقيق و كارامده ، اتفاقا با يكى از دوستان كه ٢٧٠ FN داره رفتيم گروپ گيرى ، به اعتراف خودش ٢٧٠ من سرتر نبود كمترم نبود ، درمورد سلاح نخجير ٣ كپ و گلنگدنش كه از لحاظ كيفيت و قدرت و أستحكام رو دست نداره ، خيال شما هم راحت خودشون تو جنگ افزار گفتن لول از فولاد شركت بوهلر المان كه ايران طرف قرار دادش هست تهيه و توليد ميشه ، متاسفانه يا خوشبختانه حتمان ما توانيى توليد اين الياژ رو نداريم كه از المان وارد ميشه ، مسئله بعد دستگاه خانكشى و خزانه زن هست كه ايران از كمپانى معظم rws خريده ، كه به صورت تمام اتوماتيك ( مثل دستگاه CNC) شمش فولاد خام رو به صورت فورج و ضربه تبديل به لول ميكنه ، برقو ٢٧٠ هم از المان خريدارى شده ( تمام اين نكات رو از مسئول فروش و تكنسين خط توليد پرسيدم ) پس مشاهده ميكنيد عملا فقط لوله با برق توليد ايران توليد ميشه ، مشكل از اين قسمت به بعد هست و اونم قنداق ساخت عزيزانه كه مشكلات و خرده كارى زياد داره ، ماشه هم جنگيه و بايد با تجارى ( شكارى ) عوض بشه ، اگه اين كپ و لول رو يك قنداق خوب واسش بزاريم و ماشه تجارى و دوربين خوب ، رو دست نداره ، البته با مهمات خارجى نه با فشنگ مهام ، با اين فشنگ ٢٧٠ زاور هم چوب دستيه ،
خب حالا ساخت آلمانه،اتریشه،ایران میزنه ؟ خخخخخخخخخ
شما برای چی لول رو عوض کردین و لول خان نازک انداختی رو اسلحه
اینکه برقو و دستگاه تراشش رو از خارج خریداری کردن که شکی توش نیست خخخ بحث فقط بر سر آلیاژه ..... یک عده میگن سری اول رو لول خارجی داشتند توی انبارهاشون و اونا رو استفاده کردن و جدیدا هم با لول های ساخت داخل اسلحه میسازن و فعلا بحثم بر سر دقت و خان کشی نیست
و یک سوال دیگه: آیا کپ گلن ساخت داخل هم داریم؟ یا همشون ساخت ماوزر و قدیمی هستند؟
كپ و گلن ساخت داخل حتمان هست ، چون جنگ افزارسازى سلاح برنو ميساخته ، همين برنو ١٣٢٨ يك نمونش ، ولى منظورت اگه بعد انقلاب يا در حال حاضره كه نه ، لول اتريشى من كه نديدم ، حرف زياده ، شنيدن كى بود مانند ديدن ، اين لول اگه رو تفنگ كسى بسته بود تو اين ١٣ سال حتمان يه جايى ، تعميرگاهى ، فروشگاه سلاحى ، دست كسى بايد ميديدم ، من كه نديدم ، مسئولان ميگن شمش از بوهلر ميخريم و قرار داد داريم ، بهمون تحويل ميدن ، همچين چيز شاق و پيچيده ايى هم نيست ، فولاد ميخرن ،
از نظر کپ و گلن منظورم در حال حاضر هست
چون قنداق اسلحه یکی از دوستان رو که باز کردم جهت تراش و اصلاحات دیدم قسمتی از کپ کرمو هست و به نظرم تولیدات قدیم یا آلمان بعیده اینطور مشکلی رو داشته باشن
احتمال داره يا از قطعات يدكى بوده باشه كه بيش ٥٠،٦٠ سال تو أنبار نگه داشته ميشده و شرايط نگه داريش مطلوب نبوده ، يا كپ و گلن برنوهاى قاچاقى بوده كه توسط ارگان هاى نظامى كشف و تحويل دادستانى ميشه و اونها هم ميفرستن جنگ افزار و از كپ گلنش تو توليد نخجير ٣ استفاده ميشه ، معمولا سلاح هاى قاچاق به خاطر شرايط بد نگهدارى از اين مشكلات واسشون پيش مياد
درود،
بدون تحویل لاشه گلوله زن راه دیگری برای گرفتن حواله نخجیر3 وجود داره؟
متاسفانه نخجیرهای 3 بنا بر روایات موجود از قطعات و اجزایی با درجات کیفی مختلف تولید میشوند و بعد از مونتاژ ممکن است تفنگ خوبی تحویل بدهند یا اینکه مشکل داشته باشد. الان قیمت ازاد کالیبر 8 نخجیر 3 هم قیمت با برنوهای وسط ساخت ایران در سنوات گذشته است و به قول یکی از دوستان به قیمت ازاد ارزش خرید نداره . یه زمانی که خفیف جواز دار کمتر از یک تومن پیدا میشد برای تعویض با نخجیر عالی بود الان همون خفیف ها یا گلوله زنیهای اسقاط کمتر از 4 تومن ندیدم که با احتساب 4 تومن هزینه تبدیل و پروسه انجامش 8 تا 9 تموم میشه که تفاوت زیادی با قیمت ازادش نداره
لینک مرجع